Jump to content
ams

MapaDomen.pl - nowa strona

Recommended Posts

Ciicho :) Ale coś zaczęło wolniej działać teraz, chyba za duży ruch :P

Zgadzam się...lepiej być ciiicho a jakby ktoś wszedł to o rybach panowie, o rybach rozmawiamy :P

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciicho :) Ale coś zaczęło wolniej działać teraz, chyba za duży ruch :P

I w innych wątkach zrobiła się cisza.

Nawet domeny NASKU mogę wreszcie przejrzeć :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś lubi na nerwach grać...

 

EDIT:

Już działa ;-). Myślałem, że znowu koniec.

Edited by eprojekt

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dodatku na tej stronie są aktualne dane. Sprawdziłem dla swojej domeny zarejestrowanej 2 tygodnie temu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem czym sie ludzie podniecaja... (??) Kazdy szanujacy sie domeniarz ma swoja "kopie" bazy whois i se moze wygenerowac takie listy w 0.07s.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem czym sie ludzie podniecaja... (??) Kazdy szanujacy sie domeniarz ma swoja "kopie" bazy whois i se moze wygenerowac takie listy w 0.07s.

 

No tak - a teraz ta wiedza trafiła też "pod strzechy" przeciętnego "Kowalskiego" :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyznam szczerze ze to jakis kretynizm udostepnianie takich informacji wszystkim. Niektorzy musieli sie ciezko napracowac zeby je zebrac dla siebie... no ale coz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś kto to publikuje nie zdaje sobie chyba jednak sprawy co robi. Skończy się na tym, że NASK znów zamknie 43. Każdy komu zależało na takim narzędziu posiada je już od bardzo dawna. Złote powiedzenie domainera: Pieniądze i domeny lubią ciszę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przyznam szczerze ze to jakis kretynizm udostepnianie takich informacji wszystkim. Niektorzy musieli sie ciezko napracowac zeby je zebrac dla siebie... no ale coz.

 

Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Straszne :)

Nie dorobiles sie, gdy liste ta miala garstka ludzi, wiec nie dorobisz sie tym bardziej teraz, gdy dostep do niej ma kazdy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
mi na okolo 250-300 .pl pokazalo 6 :)

To chyba dobrze? Przecież wszyscy sie oburzali, żeby nie zaglądać komuś do szafy, szuflady, kieszeni, że polityka prywatności itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie wszystko zależy od twórcy strony, gdyby decydował sam interes, to przecież wystarczy ten temat zedytować, jakby była taka wola :) albo wprowadzić zamkniętą część forum, ale nie sądzę, by tak się stało, gdyż wtedy zabrakłoby sensacji.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem na opcjach to NASK zarobi najwięcej. Przecież wiele nie zostanie zrealizowanych. Czysty zysk dla nich z upowszechnienia takich informacji.

 

Poza tym dlaczego coś dostępnego dla zamkniętego grona osób nagle jak stanie się dostępne dla szerszego grona staje się nielegalne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem tych, którzy woleliby pozostawić dla siebie taką 'tajemną' wiedzę i uzyskać dzięki temu przewagę konkurencyjną.

Wydaje się to o tyle zasadne, że ciężko zapracowali na to (a nauka kosztuje) i nie podaje się jej zazwyczaj na talerzu.

Choć akurat na takim forum jak te, każdy przekazuje ją za darmo.

W takim stopniu w jakim uzna to za stosowne ;)

Uważam jednak, że niepotrzebnie martwią się ci, którzy piszą, że udostępnianie takiej wiedzy to kretynizm i, że grozi to zamknięciem portu 43.

Osobiście znajduję w tym więcej pozytywów niż negatywów.

Mogę chociażby dowiedzieć się czyje opinie lub wyceny należy uznać za wartościowe ?

Można np. poznać strategię niektórych graczy i zobaczyć, że 7 tys. domen, które posiadają pewni 'eksperci' to niewiele przy dorobku prawie 10 tys. domen dwóch uczestników tego forum.

Przyznam, że na pełne sprawdzenie ich jakości nie znalazłem czasu ale wierzę, że jest wśród nich wiele bardzo ciekawych ;)

etc.etc...

 

Niestety dane nie do końca są aktualne.

Wystarczy rzucić okiem na ubranie.pl czy browar.pl ;)

 

Można też napisać: full respect kilofek ... :)

Innym też się kłaniam w pas za posiadane zasoby ale także za dostrzegalną strategię w działaniu.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy kilofek ma wszystkie najlepsze domeny .pl ? :) Co on tutaj jeszcze robi? Jest miliarderem przeciez ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy kilofek ma wszystkie najlepsze domeny .pl ? :)

Nie ma takiego, który ma wszystkie najlepsze domeny ale jest on przykładem tego, który dzięki takiemu wykazowi potwierdza tezę przewagi jakości nad ilością.

Poza tym wydaje się, że w porę wykazał się intuicją, która w biznesie jest niemniej ważna niż wiedza.

Zaznaczyłem ponadto, że nie tylko jemu należy się szacunek ...

Wiele osób z forum wykazało się podobnymi walorami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś w tym temacie słusznie zauważył, że co go obchodzi co ma ktoś inny,

jestem tego samego zdania, przypomina mi się sytuacja w pracy:

kolega zapytał ile zarabiam :)

- oczywiście to moja sprawa.

 

A nawet gdyby ktoś wiedział ile zarabiam/mam domen, to zmieni to coś w jego portfelu?

Może się domyślać, jak każdy, kto sprawdzi ile mam domen pl, bo

faktycznie to tylko ja wiem i NASK, w końcu nie jest to aż tak przezajebiste narzędzie.

 

To naturalne, że będzie budzić emocje taka baza, ale szkoda mi czasu,

wolę posiedzieć na dropped i kupić konkretną domenę.

Edited by Czyzis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy kilofek ma wszystkie najlepsze domeny .pl ? ;) Co on tutaj jeszcze robi? Jest miliarderem przeciez ;)

 

kilofek to waga ciezka, ale jet tu na forum jeszcze jeden gigant :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
kilofek to waga ciezka, ale jet tu na forum jeszcze jeden gigant :)

 

Jest ich jeszcze 4 ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×