Jump to content
ams

MapaDomen.pl - nowa strona

Recommended Posts

Wystarcza dwie pule ip po jednej na dedyka + nowy plik strefy i masz najswiezsza liste w kilka dni :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Strona została usunięta z powodu wątpliwości prawnych.

Najprawdopodobniej nie zostanie wznowiona.

Zainteresowanych przepraszam."

 

I po zabawie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Strona została usunięta z powodu wątpliwości prawnych.

Najprawdopodobniej nie zostanie wznowiona.

Zainteresowanych przepraszam."

 

I po zabawie ;)

 

Mario, http://www.Doomeny.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
I po zabawie :)

Kolega już napisał ;)

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wystarcza dwie pule ip po jednej na dedyka + nowy plik strefy i masz najswiezsza liste w kilka dni :-)

 

Trzeba mieć nowy plik strefy, a tu mowa o nowym czyli jakim? Aktualnym na jaką datę?

Poza tym o jakich pulach mówimy bo jeśli /24 to listę zrobisz w jeden dzień.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzeba mieć nowy plik strefy, a tu mowa o nowym czyli jakim? Aktualnym na jaką datę?

Poza tym o jakich pulach mówimy bo jeśli /24 to listę zrobisz w jeden dzień.

 

Przeciez nowy plik strefy to nie problem.

Limit zapytan do bazy WHOIS przez port 43 to 10000 dla IP. Po przekroczeniu limitu dane nie sa zwracane i nalezy poczekac w celu uzyskania kredytow na kolejne zapytania. Kazde kolejne zapytanie jest mozliwe, co okolo 8 sekund.

1,000,000 zarejestrowanych domen i limit 10,000 zapytan dla IP, przy czym wez pod uwage, ze masowe odpytywanie z jednego adresu moze zostac potraktowane jako atak DDoS. Dodatkowo nie jestem pewien jak dokladnie wyglada proces masowego odpytywania dla osob nie bedacych partnerami, bo z tego co sie orientuje dla parnterow NASK oprocz limitu odpytan, istnieje jeszcze algorytm token-bucket.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przeciez nowy plik strefy to nie problem.

Limit zapytan do bazy WHOIS przez port 43 to 10000 dla IP. Po przekroczeniu limitu dane nie sa zwracane i nalezy poczekac w celu uzyskania kredytow na kolejne zapytania. Kazde kolejne zapytanie jest mozliwe, co okolo 8 sekund.

1,000,000 zarejestrowanych domen i limit 10,000 zapytan dla IP, przy czym wez pod uwage, ze masowe odpytywanie z jednego adresu moze zostac potraktowane jako atak DDoS. Dodatkowo nie jestem pewien jak dokladnie wyglada proces masowego odpytywania dla osob nie bedacych partnerami, bo z tego co sie orientuje dla parnterow NASK oprocz limitu odpytan, istnieje jeszcze algorytm token-bucket.

 

Wiesz co to klasa /24? to 255 IP. Zatem w jeden dzień możesz odpytać ponad 2,5 mln WHOIS. Wiec raczej starczy? :) Problem w tym że raczej za dużo osób nie ma dostępu do tylu IP.

Edited by kajojj

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiesz co to klasa /24? to 255 IP. Zatem w jeden dzień możesz odpytać ponad 2,5 mln WHOIS. Wiec raczej starczy? :) Problem w tym że raczej za dużo osób nie ma dostępu do tylko IP.

 

Nie musisz bawic sie w ISP, zeby zdobyc pelna pule ;)

Jest cos takiego jak botnet i wystarczy Ci dostep do hostingu z dostepem do shella + cron.

Kilka tanich vsp z dostepem do konsoli + kilka dedykow z przydzielona pula, np 20 ip jako uzupelnienie, instalujesz prosty skrypt i masz prosty mechanizm odpytywania za grosze ;)

Moje dziecko niedlugo ruszy na testy, czekam tylko na nowy plik strefy :>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do shell, to nie spotkałem się jeszcze z takimi co by pozwalali takie rzeczy odpalać.

 

A co do pliku strefy nowego, to jest już coś wiadomo kiedy go udostępnią?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do shell, to nie spotkałem się jeszcze z takimi co by pozwalali takie rzeczy odpalać.

(...)

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=ko...+Google&lr=

Do wyboru do koloru za smieszne pieniadze :)

 

 

(...)

A co do pliku strefy nowego, to jest już coś wiadomo kiedy go udostępnią?

 

jak już Partnerzy NASK wiedza, a od tego momentu wszyscy pozostali, NASK planuje udostępnianie pełnej listy domen w naszych strefach (sama lista domen na zasadzie: nazwa, nazwa, nazwa...).

obecnie pracujemy nad umowa - nasze rozwiązanie będzie podobne do modelu stosowanego w .AT

dzięki umowie będzie wilk syty (czyli rynek) i owca cala (czyli prawa NASK wynikające z ustawy o ochronie baz danych)

szczegóły techniczno-prawno tego rozwiązania będą dyskutowane z Partnerami NASK na spotkaniu 11 kwietnia, ale sygnalizuje temat na di.pl już dzisiaj

ewentualne sugestie co do konstrukcji tego serwisu proszę dawać na di.pl

http://www.di.pl/index.php?showtopic=10905

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nie urażając, ale trochę śmieszna odpowiedź. Trochę szukałem takich rzeczy, ale nie znalazłem nic sensownego co by POZWOLILI odpalić takie skrypty. To raz, a drugi raz shell taki ma tylko sens jak ma parę IP przynajmniej z 10. A nie, 1 IP. :>

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie urażając, ale trochę śmieszna odpowiedź. Trochę szukałem takich rzeczy, ale nie znalazłem nic sensownego co by POZWOLILI odpalić takie skrypty. To raz, a drugi raz shell taki ma tylko sens jak ma parę IP przynajmniej z 10. A nie, 1 IP. :>

 

To zle szukales :)

Takie, tzn jakie?

Jak Twoj programista robi jakis kombajn to sie nie dziwe, ze na hostingu z dostepem do shella nie poleci bo serwer bedzie automatycznie kilowac procesy, ktore zabijaja procka.

Przeciez z zalozenia dzialanie botnetu opiera sie na nie przemeczaniu serwerow ;)

Skrypt, ktory zostal dla mnie napisany generuje takie same obciazenie procka na serwerze jak ircowy eggdrop albo void. Po drugie wykupienie na miesiac kilku/kilkunastu vps po 10 ip z revdnsem + kilka serverow dedykowanych (czesc jako maszyny pod botnet, a czesc dla zbierania i przetwarzania informacji z botnetu) wyjdzie Cie o wiele taniej, niz bawienie sie w ISP z cala klasa IP ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doomeny.pl - bardzo niebezpieczna strona, może skutecznie zniechęcić do domainingu. Ale warto poszperać trochę, chociażby żeby uświadomić sobie, jak wygląda(ł) domenowy tort i jak niewiele z niego zostało :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odkąd jest opcja daty expiracji we whois Proponuję nową funkcjonalność.

Pobieranie tej informacji z whois i sortowanie wg niej, a także nowa opcja "zaraz wygasające" gdzie była by lista wszystkich domen, które spadną w najbliższych minutach. Musiałyby się tam znajdować wszystkie domeny z wszystkich list posortowane wg tej daty, które mają date expiracji późniejszą niż aktualna godzina (godzina na serwerze ams.pl). Zwracając uwagę na to ze domeny w stanie delete expirują szybciej od pozostałych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a to info "WHOIS displays data with a delay not exceeding 15 minutes in relation to the .pl Registry system"

bylo wczesniej w whois czytanym po porcie?

Edited by ryskadow

Share this post


Link to post
Share on other sites
MapaDomen.pl

 

Co o tym sądzicie, co jeszcze by się przydało (poza pełną listą domen, która mam nadzieję wkrótce się pojawi...) ?

 

pozdrawiam

Andrzej

 

Dziekuje za oddanie daty expiracji. Czy bedzie tez cos na wzor listy zaraz spadaja czy ten pomysl sie nie podoba?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziekuje za oddanie daty expiracji. Czy bedzie tez cos na wzor listy zaraz spadaja czy ten pomysl sie nie podoba?

 

Będzie, być może jeszcze dzisiaj.

 

pozdrawiam

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zwracając uwagę na to ze domeny w stanie delete expirują szybciej od pozostałych.

 

Nie trzeba chyba na to zwracać uwagi, domeny po skasowaniu we whois mają ustawiony poprawnie termin wygaśnięcia (5 dni), więc wystarczy sortowanie po nim.

 

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o to aby nie byl oto sortowanie wg dni. Chcialem to podkreslic -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×