Jump to content
ams

MapaDomen.pl - nowa strona

Recommended Posts

A ja bym prosił żeby ams lista-reaktywacja posiadała przy każdej domenie dodatkowo statystyki ruchu i CTR :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To by było za proste. Jeśli kupisz kradziony samochód, to Ci go zabiorą, nieważne że kupiłeś w dobrej wierze. Jeśli kupisz nielegalną kopię Windows, to nie ma znaczenia czy wydawało Ci się że jest legalny czy nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To by było za proste. Jeśli kupisz kradziony samochód, to Ci go zabiorą, nieważne że kupiłeś w dobrej wierze. Jeśli kupisz nielegalną kopię Windows, to nie ma znaczenia czy wydawało Ci się że jest legalny czy nie.

 

No to najwyżej listę mi zabiorą. Ale wtedy robię stronę w dobrej wierze i teoretycznie nic mi nie grozi...

 

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma co się oszukiwać, niektórym nie na rękę taka lista i tego typu pomysły :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma co się oszukiwać, niektórym nie na rękę taka lista i tego typu pomysły :)

 

Pewnie tak, ale zupełnie nie rozumiem dlaczego NASKowi to przeszkadza. Im powinno być obojętne. Opublikowanie takiej listy w jednym miejscu odciążyłoby whoisd bo większość osób wolałaby sprawdzić na stronie niż przez miesiąc rzeźbić whois.

 

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Być może też ktoś łatwiej sprzedałby kilka swoich domen.

Nie każdy ogłasza, że czegoś szuka i nie zawsze skojarzy nazwę z przygotowywanym projektem.

A tak miałby pełen wgląd w te domeny, które można kupić.

Zresztą kilka razy była już poruszana kwestia łatwiejszego dostępu do takich informacji - ostatnio bodajże w przypadku złapane.pl lub listing.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to najwyżej listę mi zabiorą. Ale wtedy robię stronę w dobrej wierze i teoretycznie nic mi nie grozi...

 

a.

 

Ty serio tak myslisz czy tylko udajesz kozaka ?:)

 

Zarówno prawo karne, jak i cywilne precyzują sankcje grożące za naruszenie prwa autorskich :P)

Np wykrycie nielegalnego oprogramowania w komputerach przedsiębiorstwa czy osoby fizycznje zagrozone jest odpowiedzialnosc karna w postaci

 

grzywny

 

ograniczenie lub pozbawieniem wolności od 3 miesięcy do lat 5;

 

konfiskata narzędzi przestępstwa – np. komputerów lub serwerów.

 

Jesli np a moze sie tak zdarzyc NASK ci wytoczy sprawe cywilna i policza cie za kazdy rekord w bazie tak jak np sie robi w procesach cywinych o publikacje fotografi bez zezwolenia to sie nie wyplacisz do konca zycia :P Zapytaj sie byle jakiego prawnika jak sie to fajnie liczy .Sa tabele ktore dokladnie mowia ze dzien nielegalnego uzywania np fotki jest tyle i tyle .Sady nawet nad tym nie mysla tylko licza dni razy stawka razy ilosc fotek i daja nakaz do zaplaty !

Mozesz kozakowac i robic z siebie bohatera ale nie wiem kto sie potem zrzuci na te kase co ci przyjdzie zaplacic .Zebys potem nie mowil ze cie nikt nie uswiadomil .

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to najwyżej listę mi zabiorą. Ale wtedy robię stronę w dobrej wierze i teoretycznie nic mi nie grozi...

 

Puste gadanie... w jakiej dobrej wierze? Kradzież samochodu, czy wlamanie tez będzie w dobrej wierze, bo sie przyczyni na przyklad do opracowania lepszych zabezpieczen antywlamaniowych?

 

 

Co do zasadnosci przepisow ustawy GIODO do Mapy Domen, nie wiem, jak sie one stosuja, gdyz nie widzialem Mapy (spoznilem sie :) ) i nie wiem, na ile pokazane dane ulatwialy czy umozliwialy identyfikacje konkretnych osob fizycznych (nie firm). Moze jednak warto skonsultowac sie z prawnikiem w tej kwestii? No i wyjasnic z NASKiem kwestie wykorzystywania ich bazy danych w celach komercyjnych - czy jest to chronione, kto ewentualnie może i w jakim zakresie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zebys potem nie mowil ze cie nikt nie uswiadomil .

 

Ok, ok, nie mam ochoty z nikim się sądzić, tym bardziej że nie działałem w celu zysku tylko chciałem to wystawić za darmo.

 

Co do pytań o GIODO, to w bazie była domena i uchwyt, nie było żadnych danych abonentów (ani prywatnych ani firm).

 

a.

 

PS przy okazji temu sprzedawcy na allegro zrobiliśmy reklamę, widzę że dwie osoby kupiły.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do zasadnosci przepisow ustawy GIODO do Mapy Domen, nie wiem, jak sie one stosuja, gdyz nie widzialem Mapy (spoznilem sie :) ) i nie wiem, na ile pokazane dane ulatwialy czy umozliwialy identyfikacje konkretnych osob fizycznych (nie firm).

 

Tak to wyglądało:

 

mapadomenplvi5.gif

 

 

Po wejściu na domenę były podstawowe informacje jak nazwa domeny, data rejestracji itd ale nie było danych po których mozna było zidentyfikować właściciela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak widać na screenie, który wkleił domainer nie było danych personalnych, a żeby znaleźć uchwyt któregoś abonenta wystarczyło wpisać jakąkolwiek znaną domenę (z aukcji dropped, działu wycena/sprzedaż, znaną na pamięć czy po prostu strzelić jakąś perełkę na parkingu) i naprawdę szło dojść do tego co kto posiada. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
To by było za proste. Jeśli kupisz kradziony samochód, to Ci go zabiorą, nieważne że kupiłeś w dobrej wierze. Jeśli kupisz nielegalną kopię Windows, to nie ma znaczenia czy wydawało Ci się że jest legalny czy nie.

Kodeks Cywilny

Art. 174. Posiadacz rzeczy ruchomej nie będący jej właścicielem nabywa własność, jeżeli posiada rzecz nieprzerwanie od lat trzech jako posiadacz samoistny, chyba że posiada w złej wierze.

 

Przy czym udowodnienie dobrej wiary nie jest już takie proste i w grę wchodzi także system prawny innych państw przykładowo w Niemczech, nie ma instytucji nabycia rzeczy ruchomej w dobrej wierze, więc samochód skradziony w Niemczech bezwzględny na okoliczności jego nabycia zawsze wróci do prawowitego właściciela.

 

To tak Ad. OT, ad danych osobowych, to chyba w tym przypadku należało by się zwrócić z zapytaniem bezpośrednio do NASKu

Edited by tygrysek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że lista, po sprawdzeniu "uchwytu", podająca tylko liczbę domen także jest nielegalna? Z tego względu, że i tak ta informacja pobierana jest z bazy danych?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że lista, po sprawdzeniu "uchwytu", podająca tylko liczbę domen także jest nielegalna? Z tego względu, że i tak ta informacja pobierana jest z bazy danych?

kwestia jest to, na jakiej zasadzie mozna wykorzystywac baze danych i jaki ma ona status - do uzytku prywatnego, czy jest chroniona itd. Od tego trzeba zaczac, a nie domniemywac, ze jest to nielegalne bladzac w chmurach bez zbadania konkretow

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak to robi domaintools ze oni moga tworzyc liste domen danego abonenta?

 

http://www.domaintools.com/registrant-search/

 

I kto udowodni, że lista domen nie jest własnoręcznie wygenerowana tylko ściągnieta z pl.output?

 

Czy podawanie na forum np. listy domen Agory jest też niezgodne z prawem i Giodo ma prawo zamknąć forum Di.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites
kwestia jest to, na jakiej zasadzie mozna wykorzystywac baze danych i jaki ma ona status - do uzytku prywatnego, czy jest chroniona itd. Od tego trzeba zaczac, a nie domniemywac, ze jest to nielegalne bladzac w chmurach bez zbadania konkretow

 

Raczej to jest oczywiste, i myślę, że autor bez zbadania konkretów nie wystawi ponownie tej listy. Poza tym, nikt tu nie chce niczego domniemywać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
znalazłem coś podobnego tutaj:

 

przezajebiste.com

Hehe - ta nowa strona jest nawet wygodniejsza :)

Najwyraźniej widać, że rynek domaga się przejrzystości a z rynkiem walczyć nie należy :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×