Jump to content
Guest Michal!

if.pl

Recommended Posts

OK, jak @pb mówi że próbował kupić opcje i nie mógł wierze ze tak bylo i zmieniam zdanie.

Nie sprawdzalem slabo tylko dawno. Ostatnio mniej czasu poswiecam domenom niz kiedys. I bardziej znajduje nowe niz lapie spady. Brak czasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio mniej czasu poswiecam domenom niz kiedys. I bardziej znajduje nowe niz lapie spady. Brak czasu.

 

I słusznie, to dużo skuteczniejsza metoda. Spady są tak obstawione, że nie ma szans na coś naprawdę dobrego, natomiast na dobrym pomyśle można sporo zarobić. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
I słusznie, to dużo skuteczniejsza metoda. Spady są tak obstawione, że nie ma szans na coś naprawdę dobrego, natomiast na dobrym pomyśle można sporo zarobić. :-)

 

Zawsze staram się to powtarzać (do znudzenia) - jest jeszcze całe mnóstwo wolnych domen - nic tylko rejestrować, szczególnie, że teraz domeny .pl są naprawdę tanie.

 

P.S Domeną te.pl też nie ma co sobie głowy zaprzątać - również była OPCJA, tym razem niestety nie moja ;)

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
P.S Domeną te.pl też nie ma co sobie głowy zaprzątać - również była OPCJA, tym razem niestety nie moja ;)

 

Żadną z wymienionych nie ma co sobie zaprzątać głowy, bo opcji nie ma tylko na fh.pl i fq.pl, a one należą do osoby, która raczej domeny przedłuża, nawet jeśli trochę po czasie. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żadną z wymienionych nie ma co sobie zaprzątać głowy, bo opcji nie ma tylko na fh.pl i fq.pl, a one należą do osoby, która raczej domeny przedłuża, nawet jeśli trochę po czasie. ;-)

 

Prawda ;) Słuszne podsumowanie ;)

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drogi Danielu,

 

DW: ALL

 

Mam Taka ogromną prośbę, abyś nie robił dzieciakom kiślu ( są tacy co piszą kisielu) z mózgu.

Dobrze kolego wiesz jaka metodą robisz opcje na domeny. Doskonale panujesz nad tym na co masz opcje a na co nie.

Doprowadzasz to sytuacji, gdzie inni walczą o domeny odpytując skrypami i różnymi tam cudami, co z góry wiesz ze nic to im nie da.

Na całe szczęcie sytuacja zmieza juz ku temu , aby taka metodą jak Ty i np. kolega który rzekomo łapie domeny w az.pl ( prawnik.pl, szpital.pl , etc....) Aby nie było takiej możliwości, nie będę tu pisał o technicznej stronie tego przedsięwzięcia- narazie.

gitary.pl to też Ty albo on? / chyba rozliczenia.pl Ci wpadły....

Mam nadzieję, że NASK szybko zmierzy się z problemem, wiem że już to robi - Znając ich ( a znam) to może potrwać, nie wykluczony jest kret w NASK.

Sytuację niebawem opublikuje jedna z TV. A także będzie szeroki artykuł na ten temat w prasie , ale to po oficjalnym ustosunkowaniu się NASK do obecnej sytuacji.

 

Aby były równe szanse , należy je dać. A nie ściemniać. Łgarze.

DM-EXPERT

Share this post


Link to post
Share on other sites
chyba rozliczenia.pl Ci wpadły....

Chyba jednak nie...

 

Sytuację niebawem opublikuje jedna z TV. A także będzie szeroki artykuł na ten temat w prasie , ale to po oficjalnym ustosunkowaniu się NASK do obecnej sytuacji.
Czy będzie jakaś informacja o tym tutaj na forum? Nie chciałbym tego przegapić.

 

Aby były równe szanse , należy je dać.

 

Popieram. Na chwilę obecną, z moich obserwacji wynika, że jeden z rejestratorów lub jego pracowników (nazwy nie wymienię, ale baczny obserwator i tak wie o kogo chodzi) oraz być może ktoś z NASK grają nieuczciwie i zgarniają wygasające domeny we współpracy ze swymi kolegami (nawet ze sobą nie konkurują, mają zupełnie inną metodologię). Jeśli te dwie osoby wypadłyby z gry, szanse byłyby równe. Na to się jednak nie zanosi.

 

Jednak niektóre ze sformułowanych przez ciebie wniosków są pochopne i krzywdzące, nieco rozmijamy się w rozpoznaniu sprawy. Choćby sugestia, że rozliczenia.pl zostały zdobyte nieuczciwie. Do wszystkiego doszedłem pracą własnego mózgu, nie mam żadnych wtyk, nie znam osobiście ani korespondencyjnie żadnego pracownika jakiegokolwiek rejestratora (nie licząc p. DD z tego forum, ale chyba logiczne, że nie mam z nim żadnych konszachtów, bo jesteśmy konkurencją).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aby były równe szanse , należy je dać. A nie ściemniać. Łgarze.

DM-EXPERT

 

Zgadzam się w pełni. Ale czy już nie jest za późno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba jednak nie...

 

Popieram. Na chwilę obecną, z moich obserwacji wynika, że jeden z rejestratorów lub jego pracowników (nazwy nie wymienię, ale baczny obserwator i tak wie o kogo chodzi) oraz być może ktoś z NASK grają nieuczciwie i zgarniają wygasające domeny we współpracy ze swymi kolegami (nawet ze sobą nie konkurują, mają zupełnie inną metodologię). Jeśli te dwie osoby wypadłyby z gry, szanse byłyby równe. Na to się jednak nie zanosi.

 

 

A dlaczego nie wymienisz ???

Nie wszyscy sa na tym forum od dawna i ja np chcialbym wiedziec ktory rejestrator itd ! Wogole jestem zdania, ze jesil to co tu piszecie jeste prawda to jest to zwyczjne przestepstwo ! Ty mowisz ze cos wiesz a nie powiesz jak nasz rzad ;)).Trzeba sie dzielic takimi informacjami bo tylko tak mozna cokolwiek zmienic !

Moze sie wreszcie ktos tym zainteresuje moze nawet NASK ktory musi wiedziec najlepiej co sie dzieje .Kto rejestruje kiedy zaklada opcje i w jaki sposob !

To o czym teraz piszecie jest nie tylko ciekawe ale i smutne i utwierdza mnie w przekonaniu, ze na pewno zyje w Polsc :;) Korupcja , uklady, nieczyste zagrywki WSZEDZIE .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy nie jest za pózno, a domeny zarejestrowane w drodze przestępstwa będzie można łatwo odebrać, i ukarać winnych.

 

pozdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ty mowisz ze cos wiesz a nie powiesz jak nasz rzad ;)).Trzeba sie dzielic takimi informacjami bo tylko tak mozna cokolwiek zmienic ! Moze sie wreszcie ktos tym zainteresuje moze nawet NASK ktory musi wiedziec najlepiej co sie dzieje

 

Nie napisałem, że wiem, tylko że tak wynika z moich obserwacji. Gdybym miał dowody, tobym poszedł z tym dalej, ale twarde dowody można zebrać tylko w wyniku śledztwa wewnętrznego, którego siłą rzeczy nie mogę przeprowadzić. Dlatego nie napiszę o kogo chodzi. I nie porównuj mnie z rządem, bo oni rzucają konkretne oskarżenia bez podania dowodów, a ja właśnie tego nie robię.

 

To o czym teraz piszecie jest nie tylko ciekawe ale i smutne i utwierdza mnie w przekonaniu, ze na pewno zyje w Polsc :;) Korupcja , uklady, nieczyste zagrywki WSZEDZIE .

 

Że niby na globalnym rynku domenowym jest lepiej? A w innych krajach? Tam sytuacji nie znam, pytam tylko.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nigdy nie jest za pózno, a domeny zarejestrowane w drodze przestępstwa będzie można łatwo odebrać, i ukarać winnych.

 

pozdr.

 

 

To ja poprosze o informacje kiedy zostaną zwolnione do puli wolnych domen ;)

 

PS. Jeśli ktoś ma dowody na zarzuty przedstawione w tym wątku to prosze o dalszą interwencje http://www.cba.gov.pl/kontakt.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba jednak nie...

Na chwilę obecną, z moich obserwacji wynika, że jeden z rejestratorów lub jego pracowników (nazwy nie wymienię, ale baczny obserwator i tak wie o kogo chodzi) Jeśli te dwie osoby wypadłyby z gry, szanse byłyby równe.

 

Śmiało napisz, o to w tym chodzi aby zdemaskować. Aby dać szanse. Jak każdy bedzie siedzial cicho to proceder bedzie trwal.

 

 

 

rozliczenia.pl być moze pochopnie ( dlatego napisalem "chyba") a tylko dlatego że widze ze zostaly zarezerwowane w Active24

 

Obecnie pracujemy nad zlikwidowaniem generalnie Opcji na domene - która zostala wprowadzona w NASK, w dziwnych okolicznościach, bardziej dla ułatwioenia dochodzenia roszczeń, niż dla samej opcji.

Wszystką w rekach NASK, który boi się publikacji na ten temat, a to juz sie zbliża.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ja poprosze o informacje kiedy zostaną zwolnione do puli wolnych domen ;)

 

Zanim informacja będzie publicznie dostępna, domeny będą już obstawione przez krewnych i znajomych królika w ramach powtórki z rozrywki. ;)

 

PS. Jeśli ktoś ma dowody na zarzuty przedstawione w tym wątku to prosze o dalszą interwencje http://www.cba.gov.pl/kontakt.html

 

Nie mogę znaleźć kryteriów zgłoszenia, ale coś mi się wydaje, że dowody nie są tu konieczne. W końcu w większości (we wszystkich?) prowadzonych dotąd przez CBA spraw były jedynie poszlaki, a dowody zostały zebrane (lub nie) dopiero w toku czynności operacyjnych... Tylko czy chcieliby się zająć tak mało medialną sprawą?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Śmiało napisz, o to w tym chodzi aby zdemaskować. Aby dać szanse. Jak każdy bedzie siedzial cicho to proceder bedzie trwal.
Jak już wyżej pisałem - nie będę nikogo wymieniał dopóki nie zbiorę większej ilości dowodów, żeby nie wyszły z tego puste oskarżenia. Nie jest to łatwe, gdyż wszyscy działają ostrożnie i nawet jak ostatnio powinęła im się noga (tak to wyglądało z mojej perspektywy), to nie udało się niczego na 100% udowodnić.

 

rozliczenia.pl być moze pochopnie ( dlatego napisalem "chyba") a tylko dlatego że widze ze zostaly zarezerwowane w Active24

 

Bo tam jest taniej. ;-)

Swoją drogą, skąd patrzysz, że widzisz gdzie domena jest zarezerwowana?

 

Obecnie pracujemy nad zlikwidowaniem generalnie Opcji na domene - która zostala wprowadzona w NASK, w dziwnych okolicznościach, bardziej dla ułatwioenia dochodzenia roszczeń, niż dla samej opcji.

 

Opcja na domenę jest bardzo dobrym rozwiązaniem z kilku względów:

- NASK robi pieniądze za darmo i tak naprawdę zarabia dwa razy na jednej domenie,

- zmniejsza się obciążenie serwerów (przynajmniej te osoby, które wiedzą o opcji, darują sobie bombardowanie odpytaniami),

- daje równie szanse - opcję może wykupić każdy, natomiast dostęp na poziomie odpytań wystarczający do "złapania" dobrej domeny mają nieliczni.

 

Ten ostatni punkt gwarantuje równe szanse właśnie pod warunkiem wyeliminowania z procesu osób, które mają dostęp do dokumentacji i wiedzą na 99 czy nawet 100% że dana domena wygaśnie - dotyczy przede wszystkim sytuacji, gdzie składany jest do NASK wniosek o usunięcie domeny, a tuż przed tym zakładana jest opcja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nigdy nie jest za pózno, a domeny zarejestrowane w drodze przestępstwa będzie można łatwo odebrać, i ukarać winnych.

 

pozdr.

 

Dokładnie. Sam uważnie śledzę losy takich domen jak prawnik.pl, szpital.pl itp. Jeśli rejestracja nastąpiła z użyciem niedozwolonych metod, to prędzej czy później wyjdzie to na światło dzienne.

 

Nie można jednak z drugiej strony oskarżać kogo popadnie o nieuczciwe kontakty z pracownikami tej czy innej firmy / organizacji i wykupowanie opcji po uzyskaniu informacji w sposób nielegalny. To że ktoś wykupił opcję na jakąś domenę możesz przecież oznaczać tylko tyle, że:

 

a) miał szczęście i dość przypadkowo to zrobił

;) zrobił to już dawno, bo chciał mieć daną domenę i wiedział, że jakaś szansa jest, że się uda

c) dokonał dokładnej analizy domeny / domen i wybrał takie, które mogą zostać usunięte z rejestru

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie można jednak z drugiej strony oskarżać kogo popadnie o nieuczciwe kontakty z pracownikami tej czy innej firmy / organizacji i wykupowanie opcji po uzyskaniu informacji w sposób nielegalny. To że ktoś wykupił opcję na jakąś domenę może przecież oznaczać tylko tyle, że:

 

a) miał szczęście i dość przypadkowo to zrobił

B) zrobił to już dawno, bo chciał mieć daną domenę i wiedział, że jakaś szansa jest, że się uda

c) dokonał dokładnej analizy domeny / domen i wybrał takie, które mogą zostać usunięte z rejestru

 

Podpisuję się pod tym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie się gada, a jeszcze fajniej jak się coś robi, nawet nie zdajecie sobie sprawy z iloma osobami musiałem się spotkać , rozmawiać przekonywać , badać. Dawać gotowe i żywe przykłady. Sam NASK działa mozolnie, mam nadzieje że skutecznie.

Trwają wew dochodzenia w NASK, aby wykluczyć działanie nieuczciwego ( wych) pracowników NASK.

Jeśli takowy nie ma, NASK powie:

JEST opcja każdy moze ją założyć i tyle, a dla Ciekawości, to kawałek rozmowy dość luźnej z dość wazną osobą w NASK:

 

 

........jezeli chodzi o lapanie wygasajacych domen, to faktycznie jest ostra walka i najszybsi rejestruja w czasie krotszym niz sekunda... no ale poki nie lamia tym przepisow... a z opcjami to tez slyszalem, ze na domeny blokowane przez nask windykacyjnie sa zakladane opcje... prawdopodobnie jednak to nie sa przecieki z nask a po prostu ktos monitoruje domeny, ktore sa usuwane z dns (np jak windykacja blokuje) i szybko zaklada opcje. chodz udzialu windykacji nie mozna do konca wykluczyc......

 

Wiedzę mam jeszcze wiekszą na ten temat, i w miare rozwoju wątku będe doklejał ciekawe newsy.

 

Pozdrawiam

 

PS, Dodam , ze CBA, o którym w ostatnich dniach jest głośno, nie zajmię sie taką sprawą. NASK nie jest gronie podmiotów Państwowych, jakimi może zając się CBA

NASK jest samofinansującą się jednostką badawczo rozwojową , powołana przez przewodniczącego Komitetu Badań Naukowych, i powołana do życia ustawą którą zatwierdzil sejm, za czasów kiedy Borowski był Ministrem Finansów.

NASK nie jest jednostką skarbu Państwa, choć dostaje dotacje z KBN ( dziś dziala w ramach Ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego)/ Dotacje dotyczą dofinansowania do świadczonych przez NASK usług sieci i dostępu dla uczelni wyższych w Polsce.

WG mnie NASK nie podlega jurysdykcji CBA, z resztą wg CBA tez ;P.. Ale to noże poźniej

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zanim informacja będzie publicznie dostępna, domeny będą już obstawione przez krewnych i znajomych królika w ramach powtórki z rozrywki. ;)

Nie mogę znaleźć kryteriów zgłoszenia, ale coś mi się wydaje, że dowody nie są tu konieczne. W końcu w większości (we wszystkich?) prowadzonych dotąd przez CBA spraw były jedynie poszlaki, a dowody zostały zebrane (lub nie) dopiero w toku czynności operacyjnych... Tylko czy chcieliby się zająć tak mało medialną sprawą?

 

 

Rozmawiajmy powaznie bo sprawa jest naprawde wazna .Nie jakies tam cba czy inne abw bo oni potrafia zamykac lekarzy i zakuwac ich w kajdany w szpistalach .Uwazm ze kazdy powinien przedstawic tu swoje obserwacje ale w jakis sposob uzasadnione a nie na zasadzie ze mi sie wydaje ! To ze ktos szybciej lapie konkretna domene to w tym nie ma nic dziwnego .Ktos musi byc szybszy i to jest truizm .Ale jesli ktos zaklada opcje na domeny na 2 dni przed jej zawieszeniem to tu nie ma mozliwosci przypadku .Takich jasnowidzow nie ma ! I to jest przestepstwo a skoro NASK wymyslil procedury kryminogenne to niech je zlikwiduje albo tak ograniczy zeby cwaniaczki ich nie mogli wykorzystac !

I uwazam ze te rejestracje powinny byc anulowane i tego sie musimy domagac ! Co to znaczy do kur.... ze ktos pisze na tym forum ze na dv.pl opcja byla zalozona niewielki czas przed zawieszeniem ! Skad taka wiedza ? Uwazam ze admin tego forum ( a mam nadziej ze nie robi takich walsnie opcj na 2 min przed wygasnieciem domeny ) powinien wystosowac do nasku pismo ! Ze forum www.di.pl zauwazylo taki problem i nich sie nask ustosunkuje do tego !

Wkoncu zarabiaja ciezka kase ! Ale czy w interesie nasku jest likwidacja tego precederu ? Chyba nie bo nie dos ze na takiecj domenie maja dzialke z opalaty rejestracji to jeszcze jakies 150 dodatkowe z opcji.Ale jak nic nie zrobimy to walsnie bedzie takie cos jak jest

Share this post


Link to post
Share on other sites
c) dokonał dokładnej analizy domeny / domen i wybrał takie, które mogą zostać usunięte z rejestru

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Hee, to jest ciekawe, dokładnej analizy, niech mi ktoś powie czy istnieje jaka kolwiek analiza która mi powie, że ktoś odpuści domene prawnik.pl , lub ktoś zalega z płatnością do NASK. NIe rób człowieku ludziom kiślu w głowie.

O jakiej dokładnej analizie piszesz, brednie i tyle

 

szkoda gadać,

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hee, to jest ciekawe, dokładnej analizy, niech mi ktoś powie czy istnieje jaka kolwiek analiza która mi powie, że ktoś odpuści domene prawnik.pl , lub ktoś zalega z płatnością do NASK. NIe rób człowieku ludziom kiślu w głowie.

O jakiej dokładnej analizie piszesz, brednie i tyle

 

szkoda gadać,

 

Nie będę Ci pisał tutaj szczegółów, bo to tajemnica zawodowa (każdy musi do tego dojść sam). Ale właśnie po takiej analizie zamówiłem opcję na domenę DV.PL

 

Dodam tylko, że każdy mógł dokonać takiej samej analizy, to znaczy, że nie są potrzebne żadne szczególne narzędzia techniczne, kontakty i Bóg wie co jeszcze, żeby tego dokonać. Wystarczy pomyśleć i zaryzykować, bo nie zawsze każda opcja się wykona.

 

Podobnie mogło być w przypadku domeny prawnik.pl, szpital.pl i każdej innej. I pewnie w większości przypadków tak właśnie jest. Być może zdarzają się też nadużycia - kto wie - zawsze się znajdzie ktoś kto będzie chciał nagiąć prawo / przepisy.

 

I pewnie, że dobrze byłoby wyeliminować takie przypadki i należy próbować, ale w tym samym czasie należy ciężko pracować i wyszukiwać takie nazwy - niejednokrotnie się uda.

 

W przeciwnym wypadku zaczynamy się zachowywać jak obecny rząd - wszędzie widzi złodziei i aferzystów - ale sami też za wiele dla kraju nie robią..

 

Tak jak już mówiłem - teorie spiskowe są naprawdę super.. tylko trzeba uważać, żeby nie próbować nimi zawsze tłumaczyć wszystkich swoich niepowodzeń czy słabości.

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozmawiajmy powaznie

Co to znaczy do kur.... ze ktos pisze na tym forum ze na dv.pl opcja byla zalozona niewielki czas przed zawieszeniem ! Skad taka wiedza ?

Ale jak nic nie zrobimy to walsnie bedzie takie cos jak jest

 

Nic dodać nic ująć.

Będę powoli ujawniał metodologie, a jak będzie trzeba to i nazwiska:

Np. taką wg mnie nie uczciwą metodą zostały zarejestrowane domeny

Domeny na które ( WAZNE - spadające w NASK) byla opcja tuż przed jej usunieciem przez NASK:

ka.pl, lesbijki.pl, cukrzyca.pl, schudnij.pl, km.pl, prawnik.pl, szpital.pl, wyscigi.pl, figury.pl, omen.pl ( ?)

gitary.pl jeszcze nie spadly, ale ktoś dokonal glebokiej analizy i zalozyl w ostatniej chwili opcje -

Ciekawe czy pinkfloyd.pl tez?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ktos pisze na tym forum ze na dv.pl opcja byla zalozona niewielki czas przed zawieszeniem ! Skad taka wiedza ?

 

Jest to wiedza publicznie dostępna (data rejestracji domeny) + odrobina jasnowidztwa (zgadywanka, czy domena zostanie przedłużona). Możliwość (prawdopodobieństwo) nadużycia uprawnień zachodzi tylko w przypadku, gdy domena zostaje usunięta (na wniosek abonenta), bo o tym wie tylko pracownik NASK przyjmujący/obsługujący ten wniosek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nic dodać nic ująć.

Będę powoli ujawniał metodologie, a jak będzie trzeba to i nazwiska:

Np. taką wg mnie nie uczciwą metodą zostały zarejestrowane domeny

Domeny na które ( WAZNE - spadające w NASK) byla opcja tuż przed jej usunieciem przez NASK:

ka.pl, lesbijki.pl, cukrzyca.pl, schudnij.pl, km.pl, prawnik.pl, szpital.pl, wyscigi.pl, figury.pl, omen.pl ( ?)

gitary.pl jeszcze nie spadly, ale ktoś dokonal glebokiej analizy i zalozyl w ostatniej chwili opcje -

Ciekawe czy pinkfloyd.pl tez?

 

Tak z ciekawości spytam - bo to w sumie ważne - czy te domeny były utrzymywane w NASK czy u rejestratorów, czy też nie ma reguły? Bo tylko procedura usuwania domen w NASK pozwala na uzyskanie wiedzy, które domeny będą usunięte ze względu na brak płatności.

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hee, to jest ciekawe, dokładnej analizy, niech mi ktoś powie czy istnieje jaka kolwiek analiza która mi powie, że ktoś odpuści domene prawnik.pl , lub ktoś zalega z płatnością do NASK.

 

Jest to racja, ale dotyczy *tylko i wyłącznie* domen rejestrowanych bezpośrednio w NASK. Domeny rejestrowane przez pośredników podlegają zupełnie innym prawom, są wygaszane od razu po zakończeniu okresu abonamentowego i nieprzedłużeniu, a nie - tak jak w NASK - wtedy, kiedy komuś się zechce i da cynk szwagrowi, żeby kupował opcje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×