Jump to content
Tobi

Zrealizowane opcje

Recommended Posts

18 minut temu, lufthansa napisał:

Idealna w stanie wojennym. :)

...czyli z potencjałem :-P

Edited by epson
  • Like 2
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, przemowild napisał:

upadlosci.pl

Uważam, że nie powinieneś w przyszłości popełniać tego błędu, iż w momencie kiedy jeszcze twoja opcja nie zadziałała, wysyłasz już oferty zakupu IDN'a. Wiem z doświadczenia, że znajdą ludzie, którzy czują się zobligowani do tego aby przypomnieć dotychczasowemu abonentowi o potrzebie odnowienia domeny.

Edited by keyword
starość
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, keyword said:

Uważam, że nie powinieneś w przyszłości popełniać tego błędu, iż w momencie kiedy jeszcze twoja opcja nie zadziałała, wysyłasz już oferty zakupu IDN'a. Wiem z doświadczenia, że znajdą ludzie, którzy czują się zobligowani do tego aby przypomnieć dotychczasowemu abonentowi o potrzebie odnowienia domeny.

 

To nie byłem ja. Nie składałem, nikomu żadnej oferty na IDN'a. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK. rozumiem. Ponieważ w trakcie ostatnich 2 tygodni otrzymałem 3 oferty zakupu upadłości*pl (jest to widoczne pod domeną w Sedo), byłem przekonany, że pochodzą one od właściciela opcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Icebreaker napisał:

ruszaj.pl po serwisie zakupów grupowych od o2.pl :)

ale to stare czasy :)

O, patrz. Dla mnie przechwycono p l a n o w o . p l, które również było serwisem o2, i nawet nie musiałem się z innymi licytować.

Tak w ogóle chciałem to chciałem się z wami podzielić refleksją, że nie rozumiem Waszego entuzjazmu dla opcji. Ja przeglądając codziennie wygasające domeny wynajduję bez problemu tyle domen, które mogą być mniej lub więcej warte, że aż muszę się ograniczać ;). A Wy macie cierpliwość czekać, aż Wasze opcje się zrealizują i je przedłużać w razie potrzeby. Szczerze Wam zazdroszczę cierpliwości.

Edited by Domenatorix
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minut temu, Domenatorix napisał:

O, patrz. Dla mnie przechwycono p l a n o w o . p l, które również było serwisem o2, i nawet nie musiałem się z innymi licytować.

Tak w ogóle chciałem to chciałem się z wami podzielić refleksją, że nie rozumiem Waszego entuzjazmu dla opcji. Ja przeglądając codziennie wygasające domeny wynajduję bez problemu tyle domen, które mogą być mniej lub więcej warte, że aż muszę się ograniczać ;). A Wy macie cierpliwość czekać, aż Wasze opcje się zrealizują i je przedłużać w razie potrzeby. Szczerze Wam zazdroszczę cierpliwości.

Jeśli domena ma założoną opcję, to najpierw zrealizuje się opcja, a dopiero w 2 kroku masz szansę ją przechwycić.

Opcja to zdecydowanie loteria i to dość kosztowna :) ( przy nieudanym przechwyceniu domeny nie tracisz nic, a opcję można przedłużać o 3 lata w nieskończość )
Natomiast zdecydowana większość naprawdę przyzwoitych domen ma założone opcję.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Icebreaker napisał:

Jeśli domena ma założoną opcję, to najpierw zrealizuje się opcja, a dopiero w 2 kroku masz szansę ją przechwycić.

Opcja to zdecydowanie loteria i to dość kosztowna :) ( przy nieudanym przechwyceniu domeny nie tracisz nic, a opcję można przedłużać o 3 lata w nieskończość )
Natomiast zdecydowana większość naprawdę przyzwoitych domen ma założone opcję.

 

Prawisz, kolego, truizmy. A moje przesłanie jest po prostu takie, że zbyt pochopnie wydajecie kasę na opcje ;).

Edited by Domenatorix
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Domenatorix said:

Ja przeglądając codziennie wygasające domeny wynajduję bez problemu tyle domen, które mogą być mniej lub więcej warte, że aż muszę się ograniczać.

 

Przejrzałem ostatnio listę wygasających domen, z 30 000 domen i nie znalazłem wiele. Chyba ze dwie dodałem do przechwycenia ale nie były to żadne cuda. Miałem wrażenie, że brodzę w ścieku szukając diamentów. Strasznie wyczerpujące;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, przemowild napisał:

Przejrzałem ostatnio listę wygasających domen, z 30 000 domen i nie znalazłem wiele. Chyba ze dwie dodałem do przechwycenia ale nie były to żadne cuda. Miałem wrażenie, że brodzę w ścieku szukając diamentów. Strasznie wyczerpujące;)

Bo szukałeś diamentów ;). Diamentów to wystarczy raz na miesiąc poszukać. Prawda jest taka, że na większość „diamentów” są od dawna założone opcje, ale zabawa w opcje to niestety już prawie czysty hazard, czyli nie dla każdego, a na pewno nie dla mnie ;).

PS 14 miesięcy temu wygasła mi opcja na domenę 4k.pl, która oczywiście została od razu przechwycona dla kogoś innego i się niedawno zrealizowała. To tylko dowodzi, że nie jestem wystarczająco cierpliwy na takie czekanie ;). Z drugiej strony, w opcjach pozytywne jest to, że tylko NASK wie, do kogo każda opcja należy.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, networker napisał:

nanotechnologia.pl bywały lepsze spady na święta swego czasu ;) ale może i o nia ktoś się upomni

... o domenach niezarejestrowanych nie dyskutujemy :P  

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, coolos said:

dzisiaj wpadł mecenat pl

 

Jak zobaczyłem, że spada to od razu przyszła mi na myśl strona w stylu Patreon, platforma gdzie można współfinansować twórczość ulubionego artysty. Nie wiem tylko, czy akurat ta forma ( bardzo ogólna) pasuje do tej tematyki. Być może mecenas.pl byłaby lepsza ale z braku laku, ta też mogłaby się do tego nadać. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 27.12.2018 o 13:51, przemowild napisał:

Jak zobaczyłem, że spada to od razu przyszła mi na myśl strona w stylu Patreon, platforma gdzie można współfinansować twórczość ulubionego artysty. Nie wiem tylko, czy akurat ta forma ( bardzo ogólna) pasuje do tej tematyki. Być może mecenas.pl byłaby lepsza ale z braku laku, ta też mogłaby się do tego nadać. 

 

Ja też od razu pomyślałem o przymierających głodem artystach, ale zastanowiłbym się dwa razy przed realizacją takiego pomysłu w skali lokalnej. Sztuka przekracza granice, a za granicą jest już np. patreon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×