Jump to content
Tobi

Zrealizowane opcje

Recommended Posts

Ew. jakiś zwolniony pracownik mógł skasować :)

 

EDIT:

Z tego co kojarzę to można odkręcić skasowanie domeny. 5 dni wygasała i tego nie zrobili.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ew. jakiś zwolniony pracownik mógł skasować :)

 

EDIT:

Z tego co kojarzę to można odkręcić skasowanie domeny. 5 dni wygasała i tego nie zrobili.

 

Tak, można to odkręcić i kosztuje bodajże 100 zł, więc niewielki koszt jeśli faktycznie registrar coś sknoci i zdąży się przez te 5 dni zorientować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, można to odkręcić i kosztuje bodajże 100 zł, więc niewielki koszt jeśli faktycznie registrar coś sknoci i zdąży się przez te 5 dni zorientować.

Musieli się zorientować skoro na szybko zmienili na sgotowka.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tzn zastrzezenie na nic sie nie zda - jakby byl tylko slowny to co innego - jedynie nie moge umiescic na stronie ich loga.

Inaczej jakby to tak dzialalo to wszystkie strony konkurencyjne nie moglyby uzywac slow "szybka gotowka" i automatycznie mieliby wszystkie domeny we wszystkich rozszerzeniach.

Podumowujac domena w pelni bezpieczna :)

Ale ze wzgledu na wysoka pozycje Top10 na szybka gotowka na pewno warto zadzialac szybko albo sprzedaz albo serwis, w 3 opcji parking

 

Skąd info, że w przypadku znaku słowno-graficznego jesteś bezpieczny z tą domeną?

Share this post


Link to post
Share on other sites

za 40k bym oddał, będzie smrodek i bieganie po sądach to minimum, będą chcieli uprzykrzyć życie ale oczywiście domena bezpieczna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

za 40k bym oddał, będzie smrodek i bieganie po sądach to minimum, będą chcieli uprzykrzyć życie ale oczywiście domena bezpieczna.

 

Bo czy to nie jest tak, że z powodu "słownikowych słów" domena byłaby niebezpieczna tylko gdyby była wykorzystywana do takich samych usług, które zastrzegli? Jak będzie wisiała na domenie oferta sprzedaży albo formularz kontaktowy to chyba nie mogą zabrać. Tak mi się przynajmniej zawsze wydawało przy domenach/wyrazach słownikowych. Jak jest?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nic nie daje patent (strona jest bezpieczna), gdy jest znak slowno-graficzny, który oznacza powszechnie uzywana nazwe produktu/uslugi:

http://znakitowarowe-blog.pl/jak-chronic-domene-internetowa/

 

Też mi się tak wydawało. Zastanawia mnie tylko czemu w takim razie takie wnioski zostają przyjęte i zatwierdzone jak to nazwa jak napisałeś "powszechnie używana" czyli de facto "dla każdego".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też mi się tak wydawało. Zastanawia mnie tylko czemu w takim razie takie wnioski zostają przyjęte i zatwierdzone jak to nazwa jak napisałeś "powszechnie używana" czyli de facto "dla każdego".

Bo dotyczą 2 warstw wspólnie: słownej i graficznej. Sam słowny zapewne miałby odmowę rejestracji chociaż z tym też różnie bywa.

 

Pomijając to żadna domena nie jest w 100% bezpieczna :)

 

EDIT: Samych wniosków nie mogą odrzucać bo każdy może zgłaszać co chce.

 

BTW: Przy arbitrażu sam fakt posiadania ochrony na jakiś znak towarowy zazwyczaj jest tylko jednym z kilku podnoszonych zarzutów.

Edited by heden.pl
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obserwowana przez Ciebie domena szybkagotowka.pl została właśnie sprzedana.

 

Gratuluje bo jak dla mnie to ta domena trochę śmierdziała kłopotami :) Teraz już mogę napisać.

Edited by heden.pl
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratuluje bo jak dla mnie to ta domena trochę śmierdziała kłopotami :) Teraz już mogę napisać.

Mam nadzieję, że pojawi się w dziale sprzedane

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratuluje bo jak dla mnie to ta domena trochę śmierdziała kłopotami :) Teraz już mogę napisać.

Nikogo by to nie satysfakcjonowało, nie wiem ile zwykle trwa postępowanie, ale za dwa miesiące domena byłaby warta tyle, ile średni keyword ze spadającym ruchem. Jeżeli kupił poprzedni abonent to pewnie i tak przekieruje fakturę tam gdzie trzeba(jeżeli wcześniejsze sugestie były zgodne z prawdą).

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy właściciel pochwali się za jaką cenę poszła? chociaż z drugiej strony nie wiem czy promowanie tego typu sprzedaży jest na + dla rynku domen? wiadomo, ze jakby nie uprzedni portal i błąd domena warta max niskie XXXX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy właściciel pochwali się za jaką cenę poszła? chociaż z drugiej strony nie wiem czy promowanie tego typu sprzedaży jest na + dla rynku domen? wiadomo, ze jakby nie uprzedni portal i błąd domena warta max niskie XXXX

 

Jakby nie poprzedni abonent i błąd to sam bym za nią zapłacił niskie-srednie xx xxx

 

EDIT:

Każda informacja o wysokiej sprzedaży jest na + dla rynku domen. Nie ważne, że to poprzedni abonent płaci za gapiostwo.

Edited by heden.pl
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szybko przyszlo, szybko poszlo.

Kupujacy przedstawial sie jako przedstawiciel poprzedniego abonenta.

Poczatkowe oferty nie byly przekonywujace - w okolicach 200 zl.

Finalna cena na poziomie niskiego XX XXX przebila minimalnie oferty jakie padaly w watku.

Podsumowujac mozna bylo kombinowac, moze poczekac - moze byloby wiecej albo i moze mniej.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upewnij się może, czy ta kasa to już dla Ciebie, czy musisz za miesiąc oddać z procentem. ;-)

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poczatkowe oferty nie byly przekonywujace - w okolicach 200 zl.

 

Chciwość ludzka nie zna granic :)

 

Kupili ją w 1 lutego a sfinalizowali transakcję wczoraj. 3 dni ociągali się z płatnością albo żal im było zapłacił za szybkie płatności. Domena generowała pewnie 2-3k wejść dziennie. Ładnie musieli stracić przez te 3 dni.

Edited by heden.pl
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×