Jump to content
pb

herbaty.pl :-)

Recommended Posts

Jako że już dwie osoby z forum są zainteresowane tą domeną, proszę o pomoc w wycenie...

herbaty.pl

W zasadzie pod względem samej nazwy, bo ruch zapowiada się niewielki, a pozycji w wyszukiwarkach też chyba nie ma.

 

PS. Jeśli ktoś jest chętny do kupna za cenę z leapfish, to proszę dać mi znać. ;-)

http://leapfish.com/domain_name_appraisal.php?url=herbaty.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

minimum 1000 zł imho, ale mozesz otrzymac za nia sporo wiecej, wszystko zalezy od tego kto i po co :-) domeny jedno-wyrazowe rządzą się swoim prawem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Brak wolnych końcówek

- Uwielbienie większości ludzkiej populacji do herbaty :)

- krótka

- Wartość tej domeny nigdy nie spadnie i na pewno wzrośnie

- Dobra pewna inwestycja - mamy w kraju kilku dużych firm zajmujących się herbatami.

 

Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to minimum 3 tysiące zł.

 

No ale to strach wyceniać domenę która są zainteresowani inni forumowicze bo można "podpaść" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mimo, iż herbata czy to w sklepie czy kawiarni/herbaciarni kosztuje 2-3zł to w każdym większym mieście jest sklep z herbatami. Na całym świecie to popularny napój. Cherbaty z innych krajów kosztują kilkanaście zł. Idealna na sklep internetowy. To jedna z niewielu domen typu "gdyby miał założyłbym serwis :)".

 

Szczerze gratuluję, poniżej 10k bym nie zeszedł.

 

Za 500zł (cena przedmówcy) biorę od razu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

PB sorry za topic w wycenie, fajnie ze juz jest.

Chcailbym odswiezyc go, Panowie prosze o jakies sugestie co do wyceny tej domeny

 

Dziekuje!

Share this post


Link to post
Share on other sites
PB sorry za topic w wycenie, fajnie ze juz jest.

Chcailbym odswiezyc go, Panowie prosze o jakies sugestie co do wyceny tej domeny

 

Ok, niech tak będzie – od tej wyceny minął już prawie rok, jak na dzień dzisiejszy kształtuje się wg was cena tej domeny dla klienta końcowego? Bo może za mało wołam? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi przyszlo do glowy 5K netto.

Mysle, ze to taka kwota ze i kupujacy i sprzedajacy byliby zadowoleni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabawna sytuacja.. ;)

 

Domena bardzo dobra, jednak sprzedaz herbat pewnie kokosow nie przynosi (przecietna herbata to tak jak pisali poprzednicy, okolo 2-3zl a na te z wyzszej polki potrzeba amatorow). Mysle, ze realna cena oscyluje w granicach 10 tys zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mimo, iż herbata czy to w sklepie czy kawiarni/herbaciarni kosztuje 2-3zł to w każdym większym mieście jest sklep z herbatami. Na całym świecie to popularny napój. Cherbaty z innych krajów kosztują kilkanaście zł. Idealna na sklep internetowy. To jedna z niewielu domen typu "gdyby miał założyłbym serwis ;)".

 

Szczerze gratuluję, poniżej 10k bym nie zeszedł.

 

Za 500zł (cena przedmówcy) biorę od razu!

 

Adminie Herbaty piszemy, a nie Cherbaty ;)

 

Domena warta do 5 tys jak dla mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super domenka, słowo kluczowe w nazwie i to w liczbie mnogiej. Biznes też dobry, bo coraz więcej osób szuka drogich herbat i powstaje dużo herbaciarni. Do tego producenci giganci, którzy mogą dużo zapłacić. Nie sprzedał bym taniej niż 20000zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam wyceny nie zmieniam, gdybym dzis otrzymal oferte na 10k to bym sprzedal. Ale zalezy od tego jak dlugo mamy zamiar trzymac nasze domeny w formie inwestycji. Więc wycena Sylyxa nie jest dla mnie obca i także się z nią zgadzam.

Tym, którzy piszą 500zł, 1k, 3k proponuję przeczytać wszystkie wątki w dziale wycen i włożyć w wyceny więcej optymizmu ;P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem z tą domeną jest tylko jeden problem - nie używa się liczby mnogiej dla tej nazwy - herbata.pl - OK, ale herbaty.pl.. jakoś mi nie pasuje.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem z tą domeną jest tylko jeden problem - nie używa się liczby mnogiej dla tej nazwy - herbata.pl - OK, ale herbaty.pl.. jakoś mi nie pasuje.

 

DD

A już tak dobrze żarło:-)

@DD Jednak ktoś wpisuje tą frazę patrząc na KD

Share this post


Link to post
Share on other sites

herbata.pl vs herbaty.pl to tak jak ser vs sery albo wino vs wina... niby toto niepoliczalne, ale jak się mówi o rodzajach czy gatunkach, to jak najbardziej używa się mnogiej.

 

@DD Jednak ktoś wpisuje tą frazę patrząc na KD

 

[17:46 d]$ ~/kdh.pl herbaty.pl

herbaty.pl 13

[17:46 d]$ ~/kdh.pl herbata.pl

herbata.pl 3

 

Podziękował. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
herbata.pl vs herbaty.pl to tak jak ser vs sery albo wino vs wina... niby toto niepoliczalne, ale jak się mówi o rodzajach czy gatunkach, to jak najbardziej używa się mnogiej.

[17:46 d]$ ~/kdh.pl herbaty.pl

herbaty.pl 13

[17:46 d]$ ~/kdh.pl herbata.pl

herbata.pl 3

 

Podziękował. ;-)

Ty jesteś nieobiektywny w tej sprawie:-)

 

herbata KD 11 599

herbaty KD 3009

 

Pozdr:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja wiem że co niektórzy żadnej domeny nie sprzedaliby poniżej 10k ale są jakieś granice. Proponuje zorientować się ile firm używa domeny "herbaty" jako adresu firmowego nie mówiąc o bardziej do przełknięcia formie "herbata" ( lista firm - herbata*pl) Nie wyceniłem domeny na 3k ale na minimum od jakiego należy zacząc myśleć o sprzedaży i była to pierwsza myśl a nie wgłębianie się co jak i za ile... Domena ma swoją dużą wartość z powodów jakie wymieniłem wiele miesięcy temu a pb może zażądać i 50k ( bo sir Thomas Lipton chce mieć serwis o herbatach) ale za ile sprzeda to już wróżenie z fusów...herbacianych ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×