Jump to content
pb

herbaty.pl :-)

Recommended Posts

czyli wolalbys czekolady.pl niz czekolada.pl? bo ja nie.

 

Ja bym wolał czekolada.pl, co nie znaczy, że czekolady.pl nie ma swojej wartości. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wartość domeny herbaty.pl wyceniam na 10-20% w stosunku do domeny herbata.pl, co nie zmienia przecież faktu, że w tym kontekście domena herbaty.pl może być warta i 20k PLN ;) Jeśli herbata.pl będzie warta 200 tys. PLN ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wartość domeny herbaty.pl wyceniam na 10-20% w stosunku do domeny herbata.pl, co nie zmienia przecież faktu, że w tym kontekście domena herbaty.pl może być warta i 20k PLN ;) Jeśli herbata.pl będzie warta 200 tys. PLN ;)

 

Trzeba by wystosować zapytanie do właścicieli. ;-)

 

Może nie powinienem, ale musze się trochę bronić... nie zgadzam się z wyceną na 10-20% wartości, wskaźniki nie są aż tak różne. Wyżej podałem KD Historical dla herbata.pl i herbaty.pl, to podam też inne:

 

allinurl:herbata – 53700

allinurl:herbaty – 18600 (35%)

 

1,840,000 dla zapytanie "herbata"(język polski)

1,700,000 dla zapytanie "herbaty" (język polski) – 92%

(cudzysłowy po to, żeby nie wyświetlało synonimów)

 

No i jeszcze na koniec Google Trends:

http://google.com/trends?q=herbata%2Cherba...2007&sort=1

(nie wiem jak wyliczyć procent, bo nie podają danych liczbowych)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czekajcie jak to było gdy ktoś na forum dotychczas nie zgadzał się z wyceną?

"Po co dajesz do wyceny domenę skoro znasz jej wartość" czy jakoś tak:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czekajcie jak to było gdy ktoś na forum dotychczas nie zgadzał się z wyceną?

"Po co dajesz do wyceny domenę skoro znasz jej wartość" czy jakoś tak:-)

 

To nie ja odświeżyłem wątek... ;)

A do wyceny daje się też po to, aby poznać opinię innych i ewentualnie zweryfikować własną. *Ewentualnie*. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzeba by wystosować zapytanie do właścicieli. ;-)

 

Może nie powinienem, ale musze się trochę bronić... nie zgadzam się z wyceną na 10-20% wartości, wskaźniki nie są aż tak różne. Wyżej podałem KD Historical dla herbata.pl i herbaty.pl, to podam też inne:

 

allinurl:herbata – 53700

allinurl:herbaty – 18600 (35%)

 

Każdy ma prawo do obrony ;)

KD to jednak nie wszystko. Zresztą "herbaty" w większości pełnią rolę dopełniacza a nie mianownika l. mn. Więcej o tym poniżej.

 

DOMAIN STATISTICS:

Unique Visitors per month*: 53

 

Więc chyba dla KD i ruchu nikt tej domeny nie kupi.

 

1,840,000 dla zapytanie "herbata"(język polski)

1,700,000 dla zapytanie "herbaty" (język polski) – 92%

(cudzysłowy po to, żeby nie wyświetlało synonimów)

 

Ale tak nie można porównywać!! ;) Wyniki z google dla "herbaty" - kraina herbaty, dom herbaty, parzenia herbaty, rodzaj herbaty itd. W 90-95% przypadków słowo "herbaty" będzie występowało jako dopełniacz a nie mianownik. Po prostu słowo "herbaty" nie jest używane jako mianownik liczby mnogiej.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

moim zdaniem herbaty.pl to 30%-50% wartości herbata.pl , z tym że jeżeli herbata.pl nie jest i nie bedzie na sprzedaż i nie jest używana przez firme z branży to herbaty.pl jest 1 potencjalną do kupienia nazwą pod taki biznes, a wtedy wartość domeny ustala właściciel i może nawet ją zawyżyć bo wie, że jak ją potrzyma to jej wartość wzrosnie, ja bym jej niżej 10k nie sprzedawał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podpisuje sie pod wypowiedziami DD. Mialem prawie to samo napisac zanim nie przeczytalem jego postow ;) Herbata.pl bylaby warta z 5 razy wiecej i to minimum.

 

Swoja droga, to ktos tu napisal, ze herbata kosztuje 2-3 zl kiedy kupujemy w barze czy herbaciarni. To prawda, ale zadnego innego produktu oprocz kawy nie jestesmy w stanie sprzedac z wieksza marza ;) . Np 100 woreczkow liptona kosztuje ok 15 zl. Z tych 15 zl "rodzi sie" od 250 do 400 zl, w zaleznosci od rodzaju lokalu. Bardzo dobry biznes.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale tak nie można porównywać!! ;) Wyniki z google dla "herbaty" - kraina herbaty, dom herbaty, parzenia herbaty, rodzaj herbaty itd. W 90-95% przypadków słowo "herbaty" będzie występowało jako dopełniacz a nie mianownik. Po prostu słowo "herbaty" nie jest używane jako mianownik liczby mnogiej.

 

Ha!

http://www.googlefight.com/index.php?lang=...ty+w+mianowniku

 

Dobra, już się w tym wątku nie wypowiadam. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedni analizują wartość domeny po kilku woreczkach herbaty sprzedanych w barze a inni wyobrazaja sobie jaka wartość miałaby domena na busie lub tirze wyjezdzającym z fabryki z wielkim napisem "Producent herbaty - Herbaty.pl" i tym mierzy jej potencjał... dlatego są wyceny i wyceny...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dolicz kelnera, meble, czynsz i inne bajery to ciekawy jestem ile Ci się urodzi ;)

 

 

Meble, kelner, moze dywan, barek i co jeszcze? Niestety ale nie masz racji. Napoje gorace to jeden z glownych dochodow restauracji i barow. W tym przypadku sie nie popisales.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jedni analizują wartość domeny po kilku woreczkach herbaty sprzedanych w barze a inni wyobrazaja sobie jaka wartość miałaby domena na busie lub tirze wyjezdzającym z fabryki z wielkim napisem "Producent herbaty - Herbaty.pl" i tym mierzy jej potencjał... dlatego są wyceny i wyceny...

 

Producent samochodów - Samochodów.pl ;-)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Producent samochodów - Samochodów.pl ;-)

 

DD

 

Producent samochodu – samochód.pl

Producent herbaty – herbata.pl

Producent samochodów – samochody.pl

Producent herbat – herbaty.pl

 

;)

 

(czy herbatę się w ogóle produkuje w Polsce? Raczej paczkuje, więc szybciej byłaby to jakaś hurtownia herbat)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Producent samochodu – samochód.pl

Producent herbaty – herbata.pl

Producent samochodów – samochody.pl

Producent herbat – herbaty.pl

 

;)

 

(czy herbatę się w ogóle produkuje w Polsce? Raczej paczkuje, więc szybciej byłaby to jakaś hurtownia herbat)

 

A samochody czy sie w polsce produkuje? czy sklada z czesci lub produkuje tylko kilka elementow? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

Każdy ma prawo do obrony ;)

KD to jednak nie wszystko. Zresztą "herbaty" w większości pełnią rolę dopełniacza a nie mianownika l. mn. Więcej o tym poniżej.

 

pełnią też rolę wołacza ale w rozumieniu intuicyjnym - moim zdaniem - pełnią zdecydowanie rolę mianownika l.mn.

nie zgadzam się zatem z wyceną 20-30% domeny herbata.pl

zaryzykowałbym też stwierdzenie,że dla sklepu z herbatą domena herbaty.pl jest lepsza, ostatecznie sklep to nie to samo co goglarka i ludzie chyba to rozumieją

ja w każdym razie uznałbym nazwę sklepu HERBATY.PL za bardziej logiczną niż herbata.pl - chociażby dlatego, że w tym pierwszym jest z założenia jakiś wybór a w drugim co najwyżej popularna gruzińska ;)

domena b.dobra warta od 10k wzwyż

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×