Jump to content
swoj-chlop

Nowy pomysł na sprzedaż domeny przez dropped

CZY BYLBYS ZAINTERESOWANY TAKIM ROZWIAZANIEM  

65 members have voted

  1. 1. CZY BYLBYS ZAINTERESOWANY TAKIM ROZWIAZANIEM

    • TAK
      58
    • NIE
      7


Recommended Posts

Czyli zakładamy opcje na domene, kasujemy domene i wtedy wędruje ona na liste domen do przechwycenia?

Oczywiście kasujemy tylko wtedy gdy jest zarejestrowana w Drooped ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście kasujemy tylko wtedy gdy jest zarejestrowana w Drooped ?

 

Oczywiste, nie można skasować domeny zarejestrowanej u innego rejestratora za pomocą delata w dropped.pl :]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiste, nie można skasować domeny zarejestrowanej u innego rejestratora za pomocą delata w dropped.pl :]

 

A inni rejestratorzy (Az.pl) umożliwiają to? Czekam na odp. z Az.pl wlasnie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sądzę, że oznaczenie gwiazdką jest w sam raz, i na dłuższą metę, nie będzie tam jakiegoś tłoku, bo jednak to kosztuje. Inaczej pomysł by się nie sprawdził, bo teraz też każdy na aukcję może wystawić domenę i jeszcze do tego nic nie ryzykuje. Także dobry ruch. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak należy postępować, kiedy domena sama ma wejść w okres wygasania. Domena jest spoza Dropped, a opcja jest założona w Dropped. Czy opcja może być założona w serwisie Active24.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie coś nie działa :/

 

Opcja jest w dropped.pl, dodałem również aukcję z opcji ale domeny dalej nie widać w Premium. Może za późno to wszystko zrobiłem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy jest to tez sposob na przedluzenie domeny w razie jej nie sprzedania ????

Dobre pytanie. Jeśli na domenę nie będzie chętnych to możemy ją opłacić za 15 zł i będzie nasza?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobre pytanie. Jeśli na domenę nie będzie chętnych to możemy ją opłacić za 15 zł i będzie nasza?

Właścicielem opcji jest ten, kto za nią zapłacił. Po co więc dopłacać cokolwiek w takiej sytuacji ?

Wystarczy zrealizować opcję i zarejestrować domenę na kolejny rok.

Przecież Michau ma w tym pomyśle zarabiać na swojej marży z opcji, na rejestracji i prowizji od sprzedaży.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po jakim czasie od zmiany abonenta tak wystawionej domeny pieniążki uzyskane z jej licytacji znajdują się na koncie dropped?

Jutro rano ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nawet jeśli domenę sprzedam za 2 dni? :)

To wróć za dwa dni i przeczytaj mój poprzedni post :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałbym przypomnieć, iż regulamin serwisu zawiera zapis:

 

Zabroniona jest manipulacja ceną bądź ofertami w aukcji, w szczególności licytowanie w aukcji własnej domeny. Właściciel serwisu zastrzega sobie prawo do blokowania kont użytkowników dopuszczających się manipulacji stanem aukcji.

 

Oznacza to, że nie można wystawić aukcji domeny w sposób opisany w tym wątku, a następnie licytować w tej aukcji (aby np. zapewnić cenę "mininalną"). W szczególności, oznacza to też iż nie można dodawać do przechwycenia własnej domeny (bo może być wtedy w aukcji wystawiona oferta sprzedającego z ceną 30 PLN, przez co inny licytujący musieliby zaczynać już od 40 PLN).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałbym przypomnieć, iż regulamin serwisu zawiera zapis:

 

 

 

Oznacza to, że nie można wystawić aukcji domeny w sposób opisany w tym wątku, a następnie licytować w tej aukcji (aby np. zapewnić cenę "mininalną"). W szczególności, oznacza to też iż nie można dodawać do przechwycenia własnej domeny (bo może być wtedy w aukcji wystawiona oferta sprzedającego z ceną 30 PLN, przez co inny licytujący musieliby zaczynać już od 40 PLN).

No to trochę dziwne - bo jak obserwować taką aukcję - dowiemy się dopiero po zakończeniui jaka była cena?

Jeszcze nie wystawiałem tak domen, ale mam pytanie - jeśli nikt tej domeny nie chce to do kogo ona trafia - do poprzedniego właściciela?

No bo w sytuacji gdyby się dodać do aukcji to jest się jedynym kupującym i ok, ale jeśli się nie dodamy do aukcji to rozumiem, że będzie przydzielona dla nas z urzędu - czy tak?

Edited by netkurier

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakt, że w tej chwili nie ma możliwości obserwacji takiej aukcji. Postaram się dodać taką możliwość.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeśli nikt tej domeny nie chce to do kogo ona trafia - do poprzedniego właściciela?

 

Jak nie doda do przechwycenia i nie będzie innych zainteresowanych... to może do dropped? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli nikt domeny nie wylicytował - trafia do poprzedniego właściciela (tylko trzeba mi wysłać w tej sprawie email).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×