Jump to content
DD

Pogaduchy o złapane.pl ;)

Recommended Posts

Myślę że jeśli licytujący widzieliby tam inną domenę (z „y”), to kwota miałaby przynajmniej jedno zero więcej... ale mogę się mylić. ;-)

Zważ na to, że aukcja kończy się dopiero jutro i na to, że tylko nielicznie to przeoczyli. Ci co licytowaliby po kilka tysięcy czy też więcej zapewne dostrzegli brak literki "y".

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nic, mam nadzieję że ktokolwiek błędnie odczytał nazwę, w porę się zorientuje w swojej pomyłce (dodałem do aukcji opis, więc obserwujący aukcję zostaną o tym poinformowani podświetleniem domeny na liście i – mam nadzieję – zapoznają się z informacją).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie sądzę aby kiedykolwiek na zlapane.pl zagościły tej klasy domeny jak agroturystyka (bo chyba że od wysokiej kwoty lub z ceną minimalną) Pb jest domainerem i to jest domena achillesowa tego serwisu. A agroturystka za pierwszym razem przeczytałem jako agroturystka czyli kobietka agro-turystka(dziwny twór o ile taki istnieje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A brak podkreślenia możliwości pomyłki, w sytuacjach, gdy jest to bardzo możliwe świadczy o uczciwości sprzedającego.

 

Ja tam od razu zauważyłem prawidłowy adres. PB szybko zareagował więc nie widzę problemu.

W takim biznesie jak domeny sprzedaż literówek (choć jak już PB wspomniał, nie literówkę wystawił - choć za taką można ją uważać) jest czymś normalnym więc trzeba bardziej zwracać uwagę na to co się kupuje/licytuje (tym bardziej widząc domenę takiej klasy jak agroturystyka przydało by się dokładniej sprawdzić, czy oby dobrze przeczytaliśmy).

Share this post


Link to post
Share on other sites
O to musisz zapytać Użytkowników. Niby wszyscy chcieli, a jakoś nie ma kolejki chętnych. Czyżby za wysoka prowizja? A może chodzi o authinfo? Nie wiem, trudno mi zgadywać. Może wystawię zaraz kilka swoich na zachętę. ;-) Może nie zaraz-zaraz, bo dziś i tak się sporo zebrało, ale niebawem.

 

Przepraszam, użytkownicy chcieli. Domena, którą przesłałem do sprzedaży nie spełniła norm jakościowych (chociaż moim zdaniem nie była aż tak zła i myślę, że parę stów za nią dostanę).

 

Rozumiem, że właściciel serwisu chciałby, żeby domeny w nim sprzedawane były "SUPER".

Powiniem jednak wziąć pod uwagę również interes swoich użytkowników. Nie będę sprzedawał dobrych domen w serwisie, który dopiero co powstał i w którym ceny końcowe są takie sobie. Zresztą dobre domeny sprzedają się same.

 

Wolę raczej zlecić budowę serwisu aukcyjnego tylko dla siebie.

 

Pozdrawia

Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam, użytkownicy chcieli. Domena, którą przesłałem do sprzedaży nie spełniła norm jakościowych (chociaż moim zdaniem nie była aż tak zła i myślę, że parę stów za nią dostanę).

 

Gdyby to było weselemarzen.pl, to jak najbardziej, ale weselemarzen.com.pl po prostu nie spełnia kryteriów jakości (w przypadku subdomen akceptowane są tylko mocne słowa kluczowe, to samo dotyczy domen przechwytywanych przez nas).

 

Wolę raczej zlecić budowę serwisu aukcyjnego tylko dla siebie.

 

Bardzo chętnie zobaczę jak sobie poradzi konkurencja, może rzeczywiście zrobiłem życiowy błąd nie akceptując tej domeny na aukcję. :)

Im więcej takich serwisów, tym lepiej. Klient ma w czym przebierać, a to motywuje operatorów do ciągłego ulepszania oferty. A odrobina motywacji jeszcze nikomu nie zaszkodziła. :-)

 

Serwis Złapane.pl również nieustannie się rozwija, już niedługo nastąpi ważna zmiana, która na pewno ułatwi życie użytkownikom. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
... Bardzo chętnie zobaczę jak sobie poradzi konkurencja ...

 

Przepraszam, że odebrałeś moją wypowiedź jako atak na swoją osobę. Nie było to moim zamiarem.

Chciałem tylko wyjaśnić przyczyny braku dobrych domen użytkowników.

 

Serwis, który powstanie to nie będzie konkurencja. To co ma do sprzedania zlapane.pl tego nie bedę mial ja i na odwrót.

 

Domeny łapię od dawna i nadal bedę to robił chociaż coraz trudniej złapać dobrą nazwę (nie jestem partnerem NASK, a moje narzędzia do łapania domen są coraz miej skuteczne) ale z doświadczenia wiem, że można sprzedać nawet te miej wartościowe domeny.

 

Pozdrawiam i bez urazy

Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Serwis, który powstanie to nie będzie konkurencja. To co ma do sprzedania zlapane.pl tego nie bedę mial ja i na odwrót.

 

Z tym się w 100% zgadzam, zresztą sam wcześniej w tym wątku to samo napisałem. :-)

 

Zdaję sobie sprawę, że dobre domeny nie będą wystawiane dopóki nie będą osiągane wysokie ceny, ale przecież wysokie kwoty nie będą osiągane dopóki nie będą wystawiane dobre domeny. :-)

 

Dlatego, wbrew temu co pisał domainer, wystawiam w serwisie także dobre i bardzo dobre domeny złapane przeze mnie. Przykłady takich domen to salonslubny.pl, zabawkiogrodowe.pl, smokingi.pl, nawigatory.pl... Ostatnio rejestruję właściwie tylko:

– domeny z aukcji bez ofert (oczywiście nie wszystkie, ale sporo z nich),

– domeny znalezione w stanie wolnym (nie złapane, takich w serwisie nie wystawiam, bo mogłoby to być źle odebrane).

No i oczywiście domeny z opcji, ale wiele (większość) z nich także trafi na aukcje po upływie >21 dni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlatego, wbrew temu co pisał domainer, wystawiam w serwisie także dobre i bardzo dobre domeny złapane przeze mnie. Przykłady takich domen to salonslubny.pl, zabawkiogrodowe.pl, smokingi.pl.

 

Tutaj się zgadzam :) Domeny bardzo dobre i w przypadku 2 ostatnich ceny też atrakcyjne :)

Ale z tą agroturystką to trochę niedoczytałem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy jestem czemu nie wystawisz swoich wszystkich domen skoro chcesz rozbujac serwis :) wydaje mi sie ze nawet teraz lapiac dobrego generyka zarejestrujesz go na siebie - aukcje sobie darujesz (ale moge sie mylic :) ) - biznes is biznes babe

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale z tą agroturystką to trochę niedoczytałem :)

 

Ok, to są dwa wyjścia: licytujący (a właściwie tylko wygrywający aukcję) poniosą konsekwencję swojego niedopatrzenia albo usuwam aukcję (możliwości usuwania ofert nie ma i nie będzie).

Którą wersję wybieracie? :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

proponuje spytac licytujacych i odwolac tych - co nie dopatrzyli - to najsprawiedliwsza opcja przeciez (reszta zainteresowanych pozostanie) - po co usuwac aukcje od razu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawy jestem czemu nie wystawisz swoich wszystkich domen skoro chcesz rozbujac serwis :)

 

Skąd ten wniosek? Właśnie w związku z dłuższym wyjazdem planuję zakolejkowanie na aukcje kilku(nastu) dobrych domen ze swojej kolekcji (na pewno niejeden miał na nie smak gdy niedawno spadały z opcjami ;-).

 

wydaje mi sie ze nawet teraz lapiac dobrego generyka zarejestrujesz go na siebie - aukcje sobie darujesz (ale moge sie mylic :) ) - biznes is biznes babe

 

Wszystko co napisałem kilka postów wyżej jest prawdą. Z dobrych domen które złapałem od początku funkcjonowania serwisu, dla siebie zostawiłem jedynie jedną trzyliterówkę, ponieważ podejrzewałem że nie osiągnie satysfakcjonującej mnie ceny. Cała reszta dobrych domen znalazła się na aukcji. Owszem, kilka domen zarejestrowałem na siebie, ale chodzi o nazwy, które nie sądzę żeby kogokolwiek na aukcji zainteresowały. Jeśli bardzo chcesz/chcecie wiedzieć, mogę je wymienić. – i jeśli będzie zainteresowanie, to oczywiście chętnie wystawię je na aukcje.

 

Zresztą dobrych generyków do złapania jest bardzo mało, więc problem jest niewielki.

 

proponuje spytac licytujacych i odwolac tych - co nie dopatrzyli - to najsprawiedliwsza opcja przeciez (reszta zainteresowanych pozostanie) - po co usuwac aukcje od razu?

 

(możliwości usuwania ofert nie ma i nie będzie)

 

Nie mam zamiaru grzebać ręcznie w bazie i ryzykować położeniem serwisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Którą wersję wybieracie? :-P

Jak dla mnie to aukcję można by wystawić od nowa ale decyzja nie zależy ode mnie. I tak się cieszę, że nie przywaliłem większej maksymalnej. Chyba wielu zostało oślepionych magią pojawienia się domeny agroturystyka.

 

Edit.

Zarzuty co do tego, że na zlapane*pl wystawiane są nie wszystkie domeny przejete przez pb są bez sensu. Mnie osobiście nie interesuje co on łapie ale co wystawia i tyle. Szczerze mówiąc każdy na jego miejscu może założyć podobny serwis. :)

Edited by Heden

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak dla mnie to aukcję można by wystawić od nowa ale decyzja nie zależy ode mnie. I tak się cieszę, że nie przywaliłem większej maksymalnej. Chyba wielu zostało oślepionych magią pojawienia się domeny agroturystyka.

 

Ok, aukcję wystawię od nowa, ale z datą zakończenia jutro. Nie ma chyba potrzeby wystawiania na trzy dni.

 

[edit] http://zlapane.pl/auction.php?id=186

 

PS. Ostatni raz to robię, mam nadzieję, że w przyszłości użytkownicy będą jednak czytać nazwę domeny przed wydaniem na nią xxx/xxxx/xxxxx itd. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zarzuty co do tego, że na zlapane*pl wystawiane są nie wszystkie domeny przejete przez pb są bez sensu. Mnie osobiście nie interesuje co on łapie ale co wystawia i tyle. Szczerze mówiąc każdy na jego miejscu może założyć podobny serwis. :)

Jestem podobnego zdania :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pb źle robisz że dajesz ludziom na ręke poźniej, będzie jeszcze raz taka sytuacja to będą znowu "żebrać" byś odwołał aukcje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@pb źle robisz że dajesz ludziom na ręke poźniej, będzie jeszcze raz taka sytuacja to będą znowu "żebrać" byś odwołał aukcje.

 

Przecież napisałem że robię to ostatni raz. Oczywistym jest dla mnie, że jest to przeoczenie licytujących, ale przecież nie będę ich karał jak małe dzieci, komu/czemu niby miałoby to służyć? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
moje zdanie jest takie: za błedy sie placi....

 

Moje zdanie jest identyczne, pod warunkiem że to nie moje błędy i nie ja mam za nie płacic :)

 

Ponowne wystawienie aukcji było dobrym ruchem, wszak zadowolenie użytkownika jest więcej warte niż kilka stówek.

 

 

Pozdrawia

Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×