Jump to content
aaaa

jak sprawdzic kto zalozyl opcje

Recommended Posts

czy da sie sprawdzic kto zalozyl opcje na moje domeny ??

 

Tak, napisz do NASK i odpowiednio uzasadnij chęć uzyskania tych danych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, napisz do NASK i odpowiednio uzasadnij chęć uzyskania tych danych.

 

czy ciekawosc jest odpowiednim uzasadnieniem ??? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patrząc na to jak łatwo i chętnie udostępniają dane każdej firemce, której wydaje się, że ma jakieś tam prawa do domeny, to może będzie to wystarczające uzasadnienie. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy ciekawosc jest odpowiednim uzasadnieniem ??? ;)

 

Podejrzewam że tak, do tej pory działało (moje dane były udostępniane wszystkim którzy mieli ochotę je poznać).

Share this post


Link to post
Share on other sites

w sumie jesli ktos zaklada opcje na moja domene to dziala to mobilizujaco jesli chodzi o oplacenie jej...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A po co tak naprawdę Ci wiedzieć kto założył opcję na Twoją domenę? ;)

Niedługo zamiast sprawdzać domeny będziemy sprawdzać opcje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

po to ze jak ktoś kto sie "zna" na domenach zalozy opcje to ją napewno oplace mimo ze wczesniej bym sie wachał, a jeśli to zrobi firma "krzak" to predzej ja odpuszcze.

 

Niedlugo juz nie bedzie co sprawdzac w wolnych domenach, wiec pozostanie sprawdzanie opcji:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, napisz do NASK i odpowiednio uzasadnij chęć uzyskania tych danych.

 

heheh no chyba zarty sobie robisz ?

Jak NASK ma podawac dane osoby fizycznej ktora zalozyla opcje ? Na jakiej podstawie.... ze ktos chce wiedziec ?;)

Ja nie znajduje okolicznosci uzasadniajacych podawanie tych danych .Jedyna okolicznosci jaka byla kiedys to spor sadowy i dla takich celow i w tych okolicznosciach NASK mogl te dane przekazac osobie majacej jakis interes prawny .Ale odkad opcja jest anulowana w momencie zaistnienia sporu ten argument odpada .Mowie nie widze uzasadnienia przekazywania przez NASK danych zakladajcego opcje a juz w wypadku osob fizycznych to calkowite nieporozumienie !

Share this post


Link to post
Share on other sites
po to ze jak ktoś kto sie "zna" na domenach zalozy opcje to ją napewno oplace mimo ze wczesniej bym sie wachał, a jeśli to zrobi firma "krzak" to predzej ja odpuszcze.

A myślisz, że jak ktoś się nie zna na domenach to zna się na zakładaniu opcji? Szczerze wątpię. Po prostu szuka innego wolnego adresu. Np. z myślnikiem albo inne podobne w stylu ceneo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
w sumie jesli ktos zaklada opcje na moja domene to dziala to mobilizujaco jesli chodzi o oplacenie jej...

 

Napisz o jakie domeny chodzi, to może sam się przyzna i przeprosi (joke) ;)

 

A tak na serio to wcale bym się nie zdziwił, gdyby w przyszości we WHOIS pojawiła się nowa informacja:

 

option's handle: sibr285.... blablabla

 

Może to i by było pozytywne, bo ktoś kto siedzi w domenach miałby szansę odnalezienia takiej osoby i odkupienia opcji za 30 zł (z korzyścią dla obu stron)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a po co ma przepraszac ??? jego kasa jego opcje - Jesli ktos zaklada opcje tzn ze jest zainteresowany domena, a jesli dal 30 zl na cos co daje mu kilka procent szans na jej przejecie to moze da wiecej za pewność ze ją bedzie mial i czas.......a czas to pieniadz nieprawdaz ??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Informacja zostanie udzielona po skierowaniu do NASK oficjalnego pisma

przesłanego faxem na numer 22 380 83 01 lub poczta na adres:

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - NASK

ul. Wąwozowa 18

02-796 Warszawa

Share this post


Link to post
Share on other sites
heheh no chyba zarty sobie robisz ?

Jak NASK ma podawac dane osoby fizycznej ktora zalozyla opcje ? Na jakiej podstawie.... ze ktos chce wiedziec ?;)

Ja nie znajduje okolicznosci uzasadniajacych podawanie tych danych .Jedyna okolicznosci jaka byla kiedys to spor sadowy i dla takich celow i w tych okolicznosciach NASK mogl te dane przekazac osobie majacej jakis interes prawny .Ale odkad opcja jest anulowana w momencie zaistnienia sporu ten argument odpada .Mowie nie widze uzasadnienia przekazywania przez NASK danych zakladajcego opcje a juz w wypadku osob fizycznych to calkowite nieporozumienie !

 

Przecież nie napisałem, że są ku temu jakiekolwiek racjonalne podstawy. Napisałem tylko, że na 99% taka informacja zostanie udostępniona w odpowiedzi na zapytanie. Nie wierzysz? Sprawdź. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież nie napisałem, że są ku temu jakiekolwiek racjonalne podstawy. Napisałem tylko, że na 99% taka informacja zostanie udostępniona w odpowiedzi na zapytanie. Nie wierzysz? Sprawdź. :-)

Brzmi to conajmniej absurdalnie, ale z drugiej strony po NASKu mozna sie tego spodziewac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

NASK dba tylko o własne interesy, czyli wysokie ceny, reszta to już gorzej, a interes indywidualnego właściciela domeny, to ich zupełnie mało obchodzi. Pytanie czy jak tak udostępniają dane osobowe bez większego powodu, to czy nie łamią ustawy o ochronie danych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
NASK dba tylko o własne interesy, czyli wysokie ceny, reszta to już gorzej, a interes indywidualnego właściciela domeny, to ich zupełnie mało obchodzi. Pytanie czy jak tak udostępniają dane osobowe bez większego powodu, to czy nie łamią ustawy o ochronie danych.

 

TAK - lamia.

Edited by cabona

Share this post


Link to post
Share on other sites
heheh no chyba zarty sobie robisz ?

Jak NASK ma podawac dane osoby fizycznej ktora zalozyla opcje ? Na jakiej podstawie.... ze ktos chce wiedziec ?:P

 

Skoro ja zamierzam swoją domenę przedłużać przez następne 54 lata, a mimo to ktoś zakłada na nią opcję buląc za to 36 złociszy, to chyba jego intencje są jasne? Próba morderstwa w tym kraju chyba dalej jest ścigana przez policję? Czy się mylę? hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro ja zamierzam swoją domenę przedłużać przez następne 54 lata, a mimo to ktoś zakłada na nią opcję buląc za to 36 złociszy, to chyba jego intencje są jasne? Próba morderstwa w tym kraju chyba dalej jest ścigana przez policję? Czy się mylę? hehe

 

Tak tak, przy następnej nowelizacji kk powinni koniecznie dopisać założenie opcji na domenę żyjącej osoby do listy gróźb karalnych. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak tak, przy następnej nowelizacji kk powinni koniecznie dopisać założenie opcji na domenę żyjącej osoby do listy gróźb karalnych. :P

nie ma z czego się śmiać, przypomnij sobie jakie groźby leciały nawet tu na forum pod adresem właścicieli opcji na domeny niektórych osób :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie ma z czego się śmiać, przypomnij sobie jakie groźby leciały nawet tu na forum pod adresem właścicieli opcji na domeny niektórych osób :P

 

No ale to chyba w drugą stronę tak jakby? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No ale to chyba w drugą stronę tak jakby? ;-)

To się nazywa atak wyprzedzający ;-)

Edited by jamesbond

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×