Jump to content
Darki

exDomeny.pl :: Aukcje domen internetowych

Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Chciałbym nieśmiało zaprosić do uruchomionego dziś serwisu z aukcjami domen.

Bedę wdzięczny za słowa krytyki oraz wszelkie uwagi i pomysły.

 

Pozdrawia

Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm... bardzo przypomina złapane.pl no i ten sam wykonawca (Interson)..

lista domen nie oszałamia, no ale zobaczymy co będzie dalej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na wstepie zycze powodzenia w tym interesie.

 

Wydaje mi sie jednak, zeby na poczatku zagrac bardziej taktycznie i nie wrzucac jak leci wszystkich spadow, a dobrze je wyselekcjonowac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciężko zrobić całkowicie inny serwis, jeżeli klient chce praktycznie to samo.

 

Część funkcji się różni, lub w danym projekcie ich brakuje względem drugiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zechciałbyś napisać gdzie dostrzegasz własna przewagę konkurencyjną ?

Nie chce poznawać tajników ale chciałbym wiedzieć czym chcesz przyciągnąć ludzi do swojego serwisu ?

Jak zamierzasz pozyskać dobre domeny na swoje aukcje by innym chciało się wracać na twoją stronę ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
listings wroc :) niedlugo trzeba bedzie 30 stron przegladac ;/

 

Przecież zanim powstało Złapane, PB po prostu trzymał domeny dla siebie (lub sprzedawał gdzie indziej).

Zanim powstało exDomeny również była lista domen na sprzedaż, tylko po prostu mało kto o niej wiedział.

 

To, że kolejne osoby z dużą ilością domen lub przechwytujące domeny, otwierają nowe serwisy aukcji nie powoduje podziału listy domen w innym serwisie tylko przedstawienie oferty nowych. Jak już kiedyś ktoś powiedział - w domenach nie ma konkurencji jako takiej, każda domena jest inna, każda domena ma swojego właściciela.

Edited by eprojekt

Share this post


Link to post
Share on other sites

To fajnie że uruchomiłeś taki serwis - początki są zawsze trudne, zwłaszcza kiedy rynek jest już troszkę podzielony i każdy walczy o dobre domeny bo to są pieniądze. Myślę że z czasem na Twojej liście będą coraz lepsze domeny i tego Ci życzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
hm... bardzo przypomina złapane.pl no i ten sam wykonawca (Interson)..

lista domen nie oszałamia, no ale zobaczymy co będzie dalej

 

Przypomina, bo to ten sam wykonawca. Jednak od wewnątrz jest zbudowany inaczej.

Wybrałem go (wykonawcę), ponieważ zaproponował najkrótszy termin wykonania, a i zapłata mieściła się w granicach rozsądku.

 

Lista domen może nie oszałamia, ale są to domeny, które ja sam wykupię w przypadku braku nabywcy.

Nie jestem rejestratoram a jedynie współpracuję z kilkoma. Dzięki temu, że posiadam dużo domen (prywatnych i firmowych coś koło 4000) mam bardzo dobre ceny u rejestratorów i na razie nie planuję wiązać się z NASK'kiem.

 

A co będzie dalej czas pokaże ... jak już serwis troszkę się rozkręci będę wystawiał na aukcje swoje domeny.

 

Pozdrawia

Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posiadasz 4 tys. domen ?

To bodajże pierwsza piątka - ilościowo - w kraju.

Mogę prosić o jakieś przykłady ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na wstepie zycze powodzenia w tym interesie.

 

Wydaje mi sie jednak, zeby na poczatku zagrac bardziej taktycznie i nie wrzucac jak leci wszystkich spadow, a dobrze je wyselekcjonowac.

 

 

Dzięki za miłe życzenia

 

Nie wrzucam wszystkich, tylko te które chcęsam zarejestrować.

Wbrew pozorom dość duży odsetek tych domen sie sprzedaje, najczęściej ich byłym właścicielom :)

 

Jestem realistą i nie liczę na wielotysięczne kwoty, sprzedajędomeny w granicach 100-500 zł.

I to mi wystarcza, biurąc pod uwagę ilość sprzedanych domen.

 

Przemyślę jeszcze sprawę wystawiania "śmiesznych" domen i dzięki za radę.

 

Pozdrawia

Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zechciałbyś napisać gdzie dostrzegasz własna przewagę konkurencyjną ?

Nie chce poznawać tajników ale chciałbym wiedzieć czym chcesz przyciągnąć ludzi do swojego serwisu ?

Jak zamierzasz pozyskać dobre domeny na swoje aukcje by innym chciało się wracać na twoją stronę ?

 

Ciężko uzyskać przewagę na rynku domenowym :)

Serwis powstał zaledwie kilka godzin temu i jest w fazie "raczkowania". Mam nadzieję, że dzięki Wam szybko sie rozwinie i wzbogaci o dodatkowe funkcjonalności. Mam kilka pomysłów do wdrożenia i posiadam środki na ich realizację. A Interson tylko czeka na zlecenia :D

 

Zresztą czas pokaże....

 

Pozdrawia

Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam rozumieć, że strzelasz na chybił-trafił nie znając słabych i silnych stron własnych ani konkurencji ?

Ruszasz przed siebie nie mając wyznaczonej mapy podróży licząc, że ktos doprowadzi cię do celu ?

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posiadasz 4 tys. domen ?

To bodajże pierwsza piątka - ilościowo - w kraju.

Mogę prosić o jakieś przykłady ?

 

Oczywiście, złapane przypadkowe:

 

id domena wygasa UU PR

2801 free-online-games.pl 2009-02-28 34327 0

460 i.slupsk.pl 2009-02-29 38190 0

1972 bestseller.waw.pl 2009-04-18 11083 0

192 victorygames.pl 2009-02-12 23068 0

242 playfm.pl 2009-02-19 20737 3

151 activision.pl 2009-02-11 14783 0

1623 gryworld.pl 2009-03-27 6441 1

230 gamehouse.pl 2009-02-14 11328 0

1852 zdk.waw.pl 2009-04-16 6277 0

1537 playme.pl 2009-01-23 10996 1

51 top-game.pl 2009-01-23 10564 0

2194 easylaw.pl 2009-05-09 908 0

2201 winmp3.pl 2009-05-09 889 0

2169 bazylika.com.pl 2009-05-07 1968 0

1800 agd-rtv-pc.pl 2009-04-11 2844 0

2193 e-beauty.pl 2009-05-09 831 0

2212 mlodych.pl 2009-05-14 559 0

2226 zaslubiny.com.pl 2009-05-19 375 0

84 allplay.pl 2009-01-29 7472 1

71 automoto-truck.pl 2009-01-29 7041 2

2199 strunowe.pl 2009-05-09 766 0

540 superanonse.pl 2009-02-29 4869 0

1786 e-rekreacja.pl 2009-04-11 2307 0

2198 minicd.pl 2009-05-09 697 0

2197 foto-uslugi.pl 2009-05-09 684 0

2003 xgry.pl 2009-01-29 6172 0

2223 e-12.pl 2009-05-19 383 0

 

 

Pozdrawia

Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam rozumieć, że strzelasz na chybił-trafił nie znając słabych i silnych stron własnych ani konkurencji ?

Ruszasz przed siebie nie mając wyznaczonej mapy podróży licząc, że ktos doprowadzi cię do celu ?

 

 

Znam swoje słabe strony ale nie uważam, że to jest odpowiednie miejsce do ich ujawniania :)

 

Pozdrawia

Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już się zarejestrowałem. Poszukam tych różnic, o których pisze eprojekt. ;-)

 

A tak poważniej: zarejestrowałem się żeby zalicytować dwie domeny z ciekawą aleksą, ale po przejściu na stronę alexa.com okazało się, że te wartości dotyczą innych domen (widocznie były przekierowane, stąd konfuzja). Szkoda, może innym razem coś ciekawego wypatrzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już się zarejestrowałem. Poszukam tych różnic, o których pisze eprojekt. ;-)

 

A tak poważniej: zarejestrowałem się żeby zalicytować dwie domeny z ciekawą aleksą, ale po przejściu na stronę alexa.com okazało się, że te wartości dotyczą innych domen (widocznie były przekierowane, stąd konfuzja). Szkoda, może innym razem coś ciekawego wypatrzę.

 

 

A zapraszam, zapraszam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja pozwolę sobie zadać jeszcze jedno pytanie.

Wrzuciłem jedną domenę do doomeny.pl http://doomeny.pl/?domena=gamehouse.pl

System pokazuje, że masz 753 domeny a nie 4 tys.

Skąd ta róznica - pozostałe są zarejestrowane na inne konta ?

 

Nie wiem, nie jestem autorem strony.

Ten konkretny kontakt (konto firmowe w dinfoSI) posiada 2173 domeny minus kilkanaście eu i globalnych jako tech posiada 2592 domeny (dochodzą domeny klientów).

 

Wpisałem na tej stronie zaslubiny.com.pl i wyszło mi że mam domen 5218 :)

Coś ten ranking sięnie sprawdza.

 

Dalej nie zamierzam się tłumaczyć. Chcecie to wierzcie, chcecie to nie wierzcie :D

 

 

Pozdrawia

Darki

Edited by Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites

doomeny.pl nie pokazuje wszystkich domen. Mi zaniża liczbę (swoich) domen odpowiednio - w Active24 - o ok. 70%, w home.pl - o ok. 60%, w AZ.pl to już w ogóle - pokazuje tylko jedną wybraną , dlatego osobiście bym się tym nie kierował przy liczeniu ile kto ma. Te brakujące mają niektóre nawet i koło pół roku, więc nie tylko o nowe chodzi. :)

 

zaslubiny.com.pl jest właśnie jedną z tych, dla których w systemie doomeny.pl nie ma handle usera, dlatego razem z nią pokazuje inne domeny bez handle (ok. 5000).

 

Moim zdaniem im więcej serwisów typu zlapane.pl/dropped.pl/exdomeny.pl/listing.pl/doomeny.pl tym ciekawszy i bardziej uporządkowany rysuje się polski domaining, przy tym wyrównują się szanse dla osób nie dysponujących wiedzą tajemną, a po prostu gotówką, którą chcą zainwestować w domeny. :D

 

EDIT: lub opcje, oczywiście. :P to też inwestycja, ale bardziej rozciągnięta w czasie. :P

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem im więcej serwisów typu zlapane.pl/dropped.pl/exdomeny.pl/listing.pl/doomeny.pl tym ciekawszy i bardziej uporządkowany rysuje się polski domaining, przy tym wyrównują się szanse dla osób nie dysponujących wiedzą tajemną, a po prostu gotówką, którą chcą zainwestować w domeny. :)

Teoretycznie zgadzam się ale mnie interesują jeszcze inne kwestie.

Przede wszystkim próbuję dowiedzieć się czegoś o organizatorze bo lubię wiedzieć z kim robię interesy.

 

Po drugie zastanawiam się czy wysyp serwisów będzie równoznaczny z ich jakością ?

Jest bowiem róznica pomiędzy serwisem, który przechwytuje wartościowe domeny i wszystkie je wystawia na aukcje a takim, który sobie zostawia najlepsze a wystawia tylko te mało wartościowe.

Najmniej natomiast inetersują mnie serwisy, które będą wystawiały na sprzedaż głównie własne domeny tak jak prawdopodobnie robi to hepi.pl.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kangur, jak to ktoś kiedyś powiedział "różnorodność jest dobra".

 

Na pewno nikt nie traci na powstaniu kolejnego serwisu przechwytującego domeny, nawet jeśli domeny wystawiane na exdomeny.pl nie są tak dobre jak na zlapane.pl to myślę, że mogą znaleźć nabywców.

 

A z tym wystawianiem domen w serwisie sam bym się dowiedział czy to przypadek, że prawie wszystkie domeny na liście są niezbyt atrakcyjne, niektóre mają wręcz muzealne końcówki i czy to po prostu trafił się taki marny sort czy te lepsze naprawdę nie trafiły na listę. :)

 

Jak na mój gust za dużo tam .com.pl, a za mało .pl. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kangur, jak to ktoś kiedyś powiedział "różnorodność jest dobra".

 

Na pewno nikt nie traci na powstaniu kolejnego serwisu przechwytującego domeny, nawet jeśli domeny wystawiane na exdomeny.pl nie są tak dobre jak na zlapane.pl to myślę, że mogą znaleźć nabywców.

 

A z tym wystawianiem domen w serwisie sam bym się dowiedział czy to przypadek, że prawie wszystkie domeny na liście są niezbyt atrakcyjne, niektóre mają wręcz muzealne końcówki i czy to po prostu trafił się taki marny sort czy te lepsze naprawdę nie trafiły na listę. :)

 

Jak na mój gust za dużo tam .com.pl, a za mało .pl. :P

 

Nie chcę krytykować ale rzeczywiście mało .pl dużo mniej atrakyjnych końcówek :P Pożyjemy zobaczymy :D

Edited by Heden

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przydało by się zrobić w ramkę liste aukcji bo się z lekka zlewa :/

 

Zrobiłem lekkie tło.

Nie wiem, czy o to Ci chodziło ale chyba jest bardziej czytelne :)

 

Pozdrawia

Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×