Jump to content
Darki

exDomeny.pl :: Aukcje domen internetowych

Recommended Posts

Jestem zainteresowany jedną z domen przechwyconych przez exDomeny jednak nie jest ona wystawiona na aukcję. Czy byłaby możliwość wystawienia takiej domeny na prośbę użytkownika?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestem zainteresowany jedną z domen przechwyconych przez exDomeny jednak nie jest ona wystawiona na aukcję. Czy byłaby możliwość wystawienia takiej domeny na prośbę użytkownika?

 

Oj sądzę że nie ;)

Pewnie na aukcjach wystawiane są te trochę gorsze domeny. Te najlepsze są wyłapywane dla siebie a na sprzedaży tych gorszych zarabia się na lepsze :)

Ostatnio chyba pb złapał np. odgromy.pl i widzę, że domena stoi na parkingu a nie była na aukcji. Za to n aukcję poszła kiecka.pl złapana w tym samym czasie. :)

Z drugiej strony to oczywiste bo każdy by tak zrobił. Chyba tylko na dropped leci wszystko na aukcje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta o którą pytam jest z pewnością jedną z gorszych, jest to domena regionalna bez rewelacyjnego keyworda. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio chyba pb złapał np. odgromy.pl i widzę, że domena stoi na parkingu a nie była na aukcji. Za to n aukcję poszła kiecka.pl złapana w tym samym czasie. :)

 

Odgromy.pl nie jest moja, zarejestrowałem ją dla jednego z klientów, ponieważ sam nie miałem jej na liście do przechwycenia (nie uznałem jej za atrakcyjną domenę na aukcję), a on poprosił mnie o jej przechwycenie. Problemem jest tu to, że nie znam się na domenach, więc może nie powinienem robić takich rzeczy. ;-) Ale już w czerwcu planuję drobne usprawnienie, które mam nadzieję pozwoli uniknąć takich sytuacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestem zainteresowany jedną z domen przechwyconych przez exDomeny jednak nie jest ona wystawiona na aukcję. Czy byłaby możliwość wystawienia takiej domeny na prośbę użytkownika?

 

Tak, pod warunkiem, że nie jest to domena klienta a nasza :)

Poproszę o nazwę tej domeny...

 

Pozdrawiam

Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oj sądzę że nie :)

Pewnie na aukcjach wystawiane są te trochę gorsze domeny. Te najlepsze są wyłapywane dla siebie a na sprzedaży tych gorszych zarabia się na lepsze :)

Ostatnio chyba pb złapał np. odgromy.pl i widzę, że domena stoi na parkingu a nie była na aukcji. Za to n aukcję poszła kiecka.pl złapana w tym samym czasie. :)

Z drugiej strony to oczywiste bo każdy by tak zrobił. Chyba tylko na dropped leci wszystko na aukcje. :)

 

Nie do końca jest to prawdą.

W momencie startu serwisu niepotrzebnie wrzuciłem wszystkie rezerwacje "jak leci".

Już w tej chwili wszystkie domeny najpierw "idą" na aukcje, a dopiero potem rejestruję je dla siebie.

Myslę, że poprawę już widac na liście domen :) A to dopiero pierwszy tydzień działalności.

 

Dla wygody użytkowników jeszcze w tym tygodniu uruchomimy mozliwość zgłaszania domen do przechwycenia z listy domen skasowanych przez NASK (tylko domeny bez opcji).

 

 

Pozdrawiam

Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poszło na PW. Dzięki za odzew.

 

Życzenie zostało spełnione :)

 

Pozdrawia

Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla wygody użytkowników jeszcze w tym tygodniu uruchomimy mozliwość zgłaszania domen do przechwycenia z listy domen skasowanych przez NASK (tylko domeny bez opcji).

 

Czy na zasadach dropped, czyli licytują tylko osoby, które zleciły przechwycenie.

 

Jeżeli wybiera się domenę z listy domen spoza giełdy, jaka jest cena startowa domeny. Ile czasu trwa aukcja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy na zasadach dropped, czyli licytują tylko osoby, które zleciły przechwycenie.

 

Jeżeli wybiera się domenę z listy domen spoza giełdy, jaka jest cena startowa domeny. Ile czasu trwa aukcja.

 

Początkowo bedą mogli licytować wszyscy. Serwis istnieje niecały tydzień i jest za mało uzytkowników, żeby robić aukcje prywatne. Cena startowa bedzie na poziomie 20 zł brutto. Wyjątek stanowią domeny już zarejestrowane, cena tych domen będzie ustalana indywidualnie, max 100,00 zł brutto.

 

Czas trwania aukcji ok 7 dni z mozliwością skrócenia w przyszłości..

 

Jeżeli serwis sie rozwinie, nie wykluczam możliwości tworzenia aukcji prywatnych.

 

Pozdrawia

Darki

Edited by Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy na zasadach dropped, czyli licytują tylko osoby, które zleciły przechwycenie.

 

Dobrze by było aby były to "aukcje prywatne". Dla serwisu lepiej chyba jak będą "ogólnodostępne". Chociaż z ceną różnie bywa. Można kupić taniej na ogólnodostępnej niż na prywatnej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobrze by było aby były to "aukcje prywatne". Dla serwisu lepiej chyba jak będą "ogólnodostępne". Chociaż z ceną różnie bywa. Można kupić taniej na ogólnodostępnej niż na prywatnej :)

 

Z pewnością bedą to aukcje prywatne (serwis jest do tego przystosowany) ale mając 20 użytkowników to trudno robić aukcje prywatne.

 

Z dobrych wieści:

Zakończono prace nad zaznaczaniem domen do przechwycenia. W nocy bedą testowane i być może już jutro bedzie można przeglądać domeny wygasające w najbliższych 14-stu dniach.

 

 

Pozdrawia

Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Darki dużo lepiej wygląda :)

Zrobiłem lekkie tło.

Nie wiem, czy o to Ci chodziło ale chyba jest bardziej czytelne

 

Pozdrawia

Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites
· skrzyniebiegow.wroclaw.pl ? a po co Ci ta ninja ? :)

 

Wbrew pozorom na regionalnych całkiem ładnie się zarabia :)

Swego czasu wykupiłem wszystkie wolne typu: bank.*, banki.*, kredyt.*, kredyty.*, pozyczka.*, pozyczki.*, noclegi.* itp.

Inwestycja zwrócona x10, więc uważam, że domeny te są tak samo dobre jak każde inne.

Inna sprawa, że regionalne kupowałem głównie dla taniej reklamy, wszak koszt rejestracji to jedynie 1,00 zł :)

 

 

Pozdrawia

Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam sporo nindż, dużo domen kupuję pod pozycjonowanie, a nie z powodu ich "urody". :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przydałaby się opcja: lista zakończonych aukcji (historia), no chyba, że tak właśnie ma być z wiadomych względów.

 

Tak ma być. Nie każdy kupujący chce, żeby cena zakupu była jawna.

 

Jak ktoś jest bardzo ciekawy może polecieć numerkami i wszystkie posprawdzać

http://exdomeny.pl/auction.php?id=xxx

Gdzie xxx = kolejny numer

 

Zaznaczam, że z systemu są usunięte wszystkie aukcje bez ofert oraz nieopłacone.

 

 

Pozdrawiam

Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przydałaby się opcja: lista zakończonych aukcji (historia), no chyba, że tak właśnie ma być z wiadomych względów.

 

Tak ma być. Nie każdy kupujący chce, żeby cena zakupu była jawna.

 

Jak ktoś jest bardzo ciekawy może polecieć numerkami i wszystkie posprawdzać

http://exdomeny.pl/auction.php?id=xxx

Gdzie xxx = kolejny numer

 

Zaznaczam, że z systemu są usunięte wszystkie aukcje bez ofert oraz nieopłacone.

 

 

Pozdrawiam

Darki

 

Jednak się zdecydowałeś. Skoro tak, to może dobrze byłoby umieścić jawny link na stronie do wiadomości wszystkich. Myślę, że będzie to uwiarygadniało Twój serwis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przejrzalem juz 2 dni temu historie i budzi to u mnie niesmak ... z wiadomych wzgledow. Darki, czy taka byla polityka tego serwisu od poczatku? Bo jesli tak, to nie dziwie sie, ze zostajesz nieco w tyle za konkurencja. A szkoda, bo serwis sie fajnie zapowiadal.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przejrzalem juz 2 dni temu historie i budzi to u mnie niesmak ... z wiadomych wzgledow. Darki, czy taka byla polityka tego serwisu od poczatku? Bo jesli tak, to nie dziwie sie, ze zostajesz nieco w tyle za konkurencja. A szkoda, bo serwis sie fajnie zapowiadal.

 

tak z ciekawosci o co dokladnie chodzi? Mam tez pewne przypuszczenia, ale nie chcialbym sie posunac z nimi zbyt daleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Darki doskonale wie o co chodzi i proponuje , aby sie sam przyznal, bo tego sie ukryc nie da. Pytanie tylko - czy taka jest polityka serwisu Exdomeny? Bo jesli tak, to nie mam zastrzezen. Jesli nie, to pora z tym skonczyc... Milo bedzie przeczytac jakies wyjasnienie. Dzieki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×