Jump to content
gosel

Kącik humoru domenowego

Recommended Posts

A swoją drogą, strona pusta podobnie jak setki (jak nie tysiące) z tym samym szablonem. Komuś się to opłaca?

to pozycjoner, pewnie przygotował sie na rózne okolicznosci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeszukałem całe allegro w celu kupna UŻYWANEJ domeny ale niestety żadnej takiej nie znalazłem - wszystkie są nowe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zakładam że najstarsza polska domena "computerland.pl 1994.12.14" Ma 18 lat :rolleyes:

 

Najstarsza jest rodan.waw.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co to ma wspólnego z humorem domenowym? :rolleyes:

 

 

może on jest domeniarzem a ona :P:P

 

Właśnie o to chodziło :P Często gdzieś tutaj czytam, że "każda potwora znajdzie swego amatora" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny są jak kobiety ;) im starsze tym lepsze ;)

 

O maly wlos sie nie udlawilem ;);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co prawda nie dotyczy to domen, ale również pokazuje, jakie problemy mogą powstać przy osługiwaniu się nazwą generyczną

 

Nazwanie firmy nazwą całej kategorii danych usług jest, naszym zdaniem, całkiem dobrym rozwiązaniem. Dlatego nazwaliśmy naszą firmę Agencją Social Media. Podoba się to Google, ułatwia skojarzenie wielu klientom ale, jak się okazuje, może doprowadzić do zabawnych incydentów.

 

Zadzwonił do nas Pan Lucjan Masłowiec z Ruchu Palikota pytając się, czy to my prowadzimy profil Janusz Palikot na Facebooku, który właśnie opublikował informację, że "ponieważ nie mogą się rozliczyć z Januszem Palikotem, to za 72 godziny go zamykają".

 

Na nasze zdumione pytanie: "skąd to przypuszczenie?", odpowiedział, że właśnie natemat.pl opublikował informację, z której można tak wywnioskować. (Zamieszczamy do niej link.)

 

Rzeczywiście pierwsze słowa tej informacji brzmią: "Agencja social media oskarża (...)" :) Cóż. Jak się okazuje - nazwanie firmy nazwą całej kategorii miewa też drugie dno :)

http://www.facebook.com/agencjasocialmedia...mp;notif_t=like

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny są jak kobiety :) im starsze tym lepsze :)

im starsze tym droższe...chyba

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

zadzwonił Pan ze smutkiem, że zapomniał przedłużyć pewną domenę, nie dostał powiadomienia i wogóle skandal. cóż życie

 

...ale

 

domena spadła w styczniu 2010 roku - szybko sobie przypomniał :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
zadzwonił Pan ze smutkiem, że zapomniał przedłużyć pewną domenę, nie dostał powiadomienia i wogóle skandal. cóż życie

 

...ale

 

domena spadła w styczniu 2010 roku - szybko sobie przypomniał :)

 

rok temu dostałem wniosek o udostępnienie kodu authinfo dla domeny celem transferu do innego podmiotu

sęk w tym że domena jest moja od października 2008. w tym przypadku człowiek nawet się nie zorientował, dopiero ja mu uświadomiłem że od ponad 2 lat jej nie ma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak sobie przypomniałem dzisiaj - zastanawiałem się 4 lata temu czy założyć opcję na domenę jasnowidz.pl, ale po chwili dotarło do mnie że to by nie miało najmniejszego sensu - przecież jak mógłby zapomnieć ją przedłużyć... :) Domena, jak widać, aktywna do dziś. W międzyczasie opcja przedłużona / założona ponownie - pewnie będzie tak musiała być przedłużona póki abonent żyje. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja raz potrzebowalem jednej domeny na strone, mialem kilka pomyslow, sprawdzilem whois jednej kiedy wygasa albo kto jest wlascicielem i ze zdziwieniem zobaczylem ze jest moja :)

Edited by 513581

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja raz potrzebowalem jednej domeny na strone, mialem kilka pomyslow, sprawdzilem whois jednej kiedy wygasa albo kto jest wlascicielem i ze zdziwieniem zobaczylem ze jest moja :)

 

No ja parę dni temu znalazłem wolną aquapark24.pl - pomyślałem: zarejestruję, może coś z tego będzie. Wystawiam na giełdę, a tam zapamiętana cena 49 zł - okazało się że miałem ją u siebie, wystawiłem na LM, nikt nie kupił i puściłem. ;-)

 

[edit] ale to chyba bardziej do "domenowe wpadki" pasuje ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciekawa rozmowa o kupnie domeny:

 

Pyt:

Chciałbym kupić domenę (koniecznie .net) i zwracam się z pytaniem Jaką firmę polecacie odnośnie domen i krok po kroku jak ją kupić i zamontować na serwerze?.

 

Odp:

Wiesz, jest wiele firm, które oferują domeny. Jeżeli chcesz jakąś mało profesjonalną, to weź sobie z proserwer.pl / az.pl .

Jeżeli chcesz coś porządniejszego, to home.pl

Potem ustawiasz adresy DNS pod swój serwer WWW, podpinasz domenę i po 24 godzinach śmiga.

 

http://www.gtaonline.pl/kupowanie-domeny-vt69137.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×