Jump to content
korneliusz.com

Maskowanie.

Recommended Posts

O co dokładnie chodzi z maskowaniem domen, gdy je przekierowujemy na inny adres url? Proszę wytłumaczyć to jak debilowi, na przykładzie maskowania w panelu az.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy dobrze rozumuje ale to chyba na tym polega np. adres xxx.pl przekierowujesz z maskowaniem na di.pl i po załadowaniu forum nie widać w pasku przeglądarki adresu www.di.pl tylko cały czas www.xxx.pl tak jakby forum znajdowało się pod tym właśnie adresem. Niech mnie ktoś poprawi jeśli źle napisałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zazwyczaj to pływająca ramka, bardzo kiepskie rozwiązanie i nie polecam. Lepiej zrobić przekierowanie za pomocą htaccess.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przekierowanie 301 - szukaj na forum (napisałem o tym kiedyś sporo) i w google.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zakładajmy że mam domeny .pl i .com w postaci IDN i normalnie. To którą ustawić jako główną i jak rozwiązać przekierowania?

 

Jeżeli lobbujesz za stosowaniem IDN-ów, bo masz ich dużo w swoim portfolio, to odpowiedź już znasz (oczywiście .pl)

 

A co do przekierowania w htaccess:

 

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.jakasdomena.pl [OR]

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.jakasdomena.com

RewriteRule ^(.*)$ http://www.jakaśdomena.pl/$1 [R=301,L]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli lobbujesz za stosowaniem IDN-ów, bo masz ich dużo w swoim portfolio, to odpowiedź już znasz (oczywiście .pl)

Nie muszę lobbować. To jasne, że IDN jest lepszy, tylko nie wszyscy już to wiedzą. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie muszę lobbować. To jasne, że IDN jest lepszy, tylko nie wszyscy już to wiedzą. :)

czyli strone umieszczasz pod domena z IDNem i robisz przekierowanie z domeny bez IDNa - maskowanie jest tu niepotrzebne

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
czyli strone umieszczasz pod domena z IDNem i robisz przekierowanie z domeny bez IDNa - maskowanie jest tu niepotrzebne

Tak ostatnio zrobiłem i wydaje mi się, że lepiej ale nie jestem pewien.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak ostatnio zrobiłem i wydaje mi się, że lepiej ale nie jestem pewien.

pewno ze jest lepiej, wtedy widzisz ten adres idna w tytule strony i w pasku adresu bez wzgledu co wpisales

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

To na pewno. Zastanawiam się tylko nad tym, że skoro adwords wpływa na pozycjonowanie strony, a nie można dodawać domen IDN, to tracę cześć mocy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To na pewno. Zastanawiam się tylko nad tym, że skoro adwords wpływa na pozycjonowanie strony, a nie można dodawać domen IDN, to tracę cześć mocy.

 

Udowodnij.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bezpośredniego wpływu nie ma, a przynajmniej tak twierdzi Google. Nie potrafię tego udowodnić. Wiem, że na pewno ma wpływ pośredni, pomagając znaleźć witrynę i zwiększając liczbę odwiedzin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adwords zwiększa ilość naturalnych linków przez, to że ludzie zobaczą reklamę i dodadzą link. Wydaje mi się też, że ruch ma duży wpływ, gdyż po to Google zbiera informacje o ruchu, żeby to obliczać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Link z AdWords, z OnetKontekst lub innych boksów nie jest nic wart z tej prostej przyczyny, że szukajki nie czytają JS'u.

Ruch pomaga w pozycjonowaniu, jeśli jest generowany przez SERP --;;

Share this post


Link to post
Share on other sites
Adwords zwiększa ilość naturalnych linków przez, to że ludzie zobaczą reklamę i dodadzą link.

 

Dodadzą link gdzie? Na swoją stronę? Dodadzą link strony, dlatego że jest reklamowana w AdWords? Ahmm dziwne rozumowanie....

Share this post


Link to post
Share on other sites

W taki sposób to reklama w TV lub w prasie bardziej wpływa na pozycjonowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×