Jump to content
igogel

DropSeek

Recommended Posts

Brakuje tematu ŚCIŚLE o DropSeeku - a wydaje mi sie ze w chwili obecnej NIE MA lepszego narzedzia.

 

Jesli chcecie cos o nim powiedziec - macie pytania lub watpliwosci to prosilbym o umieszczanie ich tutaj.

 

Pozwoli to na dalsze rozwijanie programu zgodnie z zapotrzebowaniem.

 

Jesli macie jakies pomysly jak udoskonalic program lub wymysliliscie nowe funkcje to zostawcie swoj wpis.

Edited by igogel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jest możliwość odpalenia go na vps (win) ze stałym sprawdzaniem listy domen i w razie wychwycenia ich wolnych autorejestracji ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

KAZDY komputer z Windowsem XP i .net framework 2 jest w stanie go uruchomic - to zwykla aplikacja windowsowa napisana w C#

 

aby lista byla sprawdzana non-stop wystarczy uzyc funkcji "W PETLI"

 

poki co nie ma wbudowanej mozliwosci autorejestracji - trwaja dopiero rozmowy z rejestratorem o mozliwosci integracji gdy zostana pozytywnie zakonczone zostanie wydany DropSeek 3.0

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja mam droopseek w wersji 1.2.4 i nie moge sprawdzac domen z pliku slownika. po ok 5sek zamyka mi sie program. To jakies ograniczenie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesli legalnie kupiles DropSeek 1.2.4 powienienes otrzymac DropSeek 2 w ktorym NIE MA takich problemow.

byc moze ze w slowniku masz blad - tzn. np. jakas zbedna spacja albo brak entera

 

Niekażdy komputer chodzi 24/7/365 !! Czekam na autorejestracje

 

Jesli na tym VPSie jest WINDOWS i NET FRAMEWORK to przeciez bez problemu odpali :)

Edited by igogel

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesli legalnie kupiles DropSeek 1.2.4 powienienes otrzymac DropSeek 2 w ktorym NIE MA takich problemow.

byc moze ze w slowniku masz blad - tzn. np. jakas zbedna spacja albo brak entera

 

Dropseek sciagnelem ze stronki igogel.pl, potem chcialem sciagnac jeszcze raz ale bylo napisane ze igogel.pl nie wspiera tego pliku.... Link znalazlem na jakims forum (napewno nie tym)

Edited by skuwiak

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaa czyli uzywasz darmowej wersji

 

sprobuj pobrac ja jeszcze raz:

http://igogel.pl/strefa/dropseek124.rar

 

to ostatnia kompilacja wersji 1.2.4

 

pamietaj jednak, ze to DARMOWA wersja, ktora juz nie jest rozwijana ani wspierana - tylko DropSeek 2 jest dalej rozwijany i na jego bazie powstanie DropSeek 3

Edited by igogel

Share this post


Link to post
Share on other sites
poki co nie ma wbudowanej mozliwosci autorejestracji - trwaja dopiero rozmowy z rejestratorem o mozliwosci integracji gdy zostana pozytywnie zakonczone zostanie wydany DropSeek 3.0

Przeciez domeny.tv udostepniaja mini API dla swoich klientow - wiec w czym problem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

bo z miniAPI mozna korzystac dopiero po wczesniejszym "posiadaniu" u nich 5 domen.

 

obecnie budujemy wspolny system - niezalezny od miniAPI oraz niewymagajacy podawania swojego HASLA w programie

Share this post


Link to post
Share on other sites

przepraszam za zwłoke w aktualizacji programu do wersji 3.0 jednak myślę, że teraz to już kwestia około 2-3 dni (specjalnej wersji dla Relayed również :) )

 

Przesyłam screena z obecnego wyglądu programu

dropsek3lc8.th.jpg

 

nowa funkcjonalność to np. PAUZA ;) i możliwość zaczynania od dowolnego miejsca

no i oczywiście AUTOREZERWACJA DOMEN ! ;)

co ciekawe, żeby jej dokonywać NIE TRZEBA PODAWAĆ W PROGRAMIE HASŁA DOSTĘPU DO KONTA u REJESTRATORA - gdyż poszedł nam na ręke i utworzył specjalny klucz, który pozwala TYLKO rezerwować domeny - czyli nie ryzykujecie, że ukradne wam wasze konta ^^

 

wprowadziłem też harmonogram - jego opcje to:

wykonanie o określonej godzinie:

Wyczyść listę

Wstrzymaj sprawdzanie

Zatrzymaj sprawdzanie

Wznów sprawdzanie

Rozpocznij sprawdzanie (od pozycji)

Importuj listę domen usuniętych z DNS NASK

Importuj domeny (ścieżka dostępu)

Eksportuj domeny (ścieżka dostępu)

 

[dane w nawiasach to PARAMETRY jakie można podać]

 

prosiłbym o ocene nowej funkcjonalności i jakąś opinie o tym czy dropseek idzie w dobrym kierunku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brzmi ciekawie. :) Zobaczymy jak sprawdzi się w praniu ;)

A możemy wiedzieć jak wygląda regulamin, który trzeba zaakceptować przy rezerwacji?

Share this post


Link to post
Share on other sites
...i utworzył specjalny klucz, który pozwala TYLKO rezerwować domeny - czyli nie ryzykujecie, że ukradne wam wasze konta ^^

 

To w jaki sposob to dziala ? Podajemy tylko login na ktory jestesmy zarejestrowani ?

Edited by Noname

Share this post


Link to post
Share on other sites
To w jaki sposob to dziala ? Podajemy tylko login na ktory jestesmy zarejestrowani ?

 

bedziemy podawac login oraz "kod autoryzacyjny", ktore pozwalaja tylko na REZERWACJE - nie pozwalaja np. przepisywac czy usuwac domen - Max bezpieczenstwa :)

 

 

Czy bedzie mozliwosc zakupu kodu zrodlowego nowej wersji?

 

Tak, za 2000 PLN z umową o przekazaniu praw.

 

za 500 PLN bez możliwości do wykorzystania fragmentu autorezerwacji w własnym oprogramowaniu (pozostała czesc kodu do uzytku dowolnego)

 

licencja edukacyjna (bez mozliwosci komercyjnego wykorzystania) 100 PLN

 

Domeny.TV

 

tak

Edited by igogel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm a jezeli mamy wlasny dostep do miniAPI Domeny.TV to mozemy to jakos tam ustawic ?

A co jesli chce korzystac z innego API - mozna przypisac inny adres http?

 

Czy program bedzie działał pod Wine ? Chociaz cos mi sie zdaje ze nie patrzac na ikonke ze screenu ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites

zajrzyj do miniAPI w Domeny.tv w Panelu klienta - tam znajdziesz info :)

 

program raczej nei bedzie dzialal pod zadnymi emulatorami Windowsa z racji korzystania z Windows.Forms

 

ew. moge napisac podobny program (ale mocno uproszczony) w PHP :D do odpalenia w apaczu :)

Edited by igogel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bylbym za :)

 

DropSeek

Program DropSeek jest narzędziem przydatnym wszystkim profesjonalistom domenowym w ich codziennej pracy. Pozwala na szybkie sprawdzanie dostępności wielu domen, pobieranie danych WHOIS, sprawdzanie Page Rank itp. W przypadku znalezienia dostępnej domeny .pl pozwala również na automatycznie zarezerwowanie jej w serwisie Domeny.tv. Tak zarezerwowaną domenę można następnie zarejestrować w naszym panelu administracyjnym pod warunkiem posiadania wystarczających środków przedpłaconych. W programie Dropseek należy wprowadzić nazwę użytkownika w systemie Domeny.tv oraz poniższy klucz autoryzacyjny. Limit komend w tym systemie wynosi 100 dziennie (system działa niezależnie od Mini API). Korzystanie z tej funkcjonalności jest bezpłatne dla wszystkich legalnych użytkowników programu DropSeek.
Posiadasz aktywny dostęp do DropSeek

Twój klucz dostępowy to : #########
Dzienny limit zapytań: 100
Ostatnio wykonana komenda: NIGDY
Ilość komend w dniu dzisiejszym: 0

 

Miło :)

Edited by Noname

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesli ktos jeszcze nie ma konta w domeny.tv i nie ma potrzeby zakladania to neich sie wstrzyma do czasu opublikowania DropSeeka 3 :) [z dwa dni]

 

wersja PHP raczej nie wchodzi w gre z racji koniecznosci udostepnienia kodu :)

 

no nic potestuje dzisiaj wxWidgets i moze uda mi sie przerobic wszystko tak aby w m0n0 dzialalo

 

jakby co w ktorego nixa celowac? Ja uzywam gentoo

Edited by igogel

Share this post


Link to post
Share on other sites
licencja edukacyjna (bez mozliwosci komercyjnego wykorzystania) 100 PLN

tzn co domeny rejewstrować nie możesz? nie bardzo rozumiem jakby miało wyglądac to niekomercyjne wykorzystanie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×