Jump to content
Dropped.pl

Parking Dropped.pl - przymiarka

  

59 members have voted

  1. 1. Czy przeniósłbyś swoje domeny do parkingu Dropped.pl?

    • Tak jest!
      28
    • Nigdy w życiu!
      9
    • Któż to wie?
      22


Recommended Posts

Zastanawiałem się ostatnio nad uruchomieniem parkingu domen w ramach Dropped.pl. Parking działałby w oparciu o NameDrive, ale miałby dodatkowe plusy:

 

* Większe zarobki niż w NameDrive. Z użytkownikami parkingu dzieliłbym się moją prowizją otrzymaną od NameDrive. Na początek każdy użytkownik dostawałby 5% extra ponad to, co normalnie zarobiłby w NameDrive, w miarę jak użytkowników przybywałoby, bonus ten wzrósłby do 10%.

* Automatycznie dodawanie domen do konta - bez żadnego wysyłania screenshotów by potwierdzić własność domeny, itp. Dotyczyłoby to zarówno domen zarejestrowanych w Dropped.pl, jak i zewnętrznych (automatyczna weryfikacja). Dodatkowo, każda domena testowana czy zarejestrowana byłaby od razu automatycznie parkowana, więc nawet nie trzeba byłoby klikać w formularzu :) Oczywiście tę funkcjonalność można będzie wyłączyć.

 

Zanim zagonię programistów do pracy nad implementacją, chciałbym poznać waszą opinię na ten temat? Czy bylibyście zainteresowani takim parkingiem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy chciałoby mi się przenosić wszystkie domeny z ND do Dropped.pl. Pozatym nie wiadomo czy sumaryczny zarobek nie byłby niższy niż w porównaniu z zarobkiem w ND.

Ktoś tą kasę musi wyłożyć na prowizję dla Dropped.pl przecież nie wykłada jej ND :). Natomiast czemu nie stworzyć własnego parkingu tylko opierać się na feedzie z ND ?

Edited by scav

Share this post


Link to post
Share on other sites
* Większe zarobki niż w NameDrive. Z użytkownikami parkingu dzieliłbym się moją prowizją otrzymaną od NameDrive. Na początek każdy użytkownik dostawałby 5% extra ponad to, co normalnie zarobiłby w NameDrive, w miarę jak użytkowników przybywałoby, bonus ten wzrósłby do 10%.

 

Skąd będziemy o tym wiedzieć? Nawet na ND nie wiem ile mam za kliki na bieżąco. Przecież wartość PPC się zmienia.

 

Jeśli nie trzeba będzie zmieniać dns ani robić przekierowań tylko od razu domena będzie parkowana to pewnie część osób się skusi.

Sam głosowałem na 3 odpowiedź :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja również wybieram 3 odpowiedz.

Trochę trzeba poświęcic czasu na ustawienia w panelu, a przy większej ilości może troche zniechęcać tych którzy raz już to robili, ale dla nowych rejestraci nie ma problemu. Chyba że to z autoamtu przejdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakim cudem zarabianie przez posrednika (dropped.pl) mialo by byc bardziej oplacalne niz bez niego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakim cudem zarabianie przez posrednika (dropped.pl) mialo by byc bardziej oplacalne niz bez niego?

Bardzo prostym. Jako pośrednik rejestrujący w ND dużą liczbę klientów, otrzymuję wysoką prowizję którą sie dzielę z użytkownikami. Jako jeden użytkownik nie otrzymasz takiej, nawet jeśli polecisz sam siebie :)

 

Ktoś tą kasę musi wyłożyć na prowizję dla Dropped.pl przecież nie wykłada jej ND ;)

Oczywiście że ND wykłada. To jest właśnie idea programów partnerskich. Dzielisz się się prowizją czyli od jednego klienta zarabiasz mniej. Ale masz sieć partnerów którzy zamiast ciebie pozyskuja klientów, a więc 1) Masz dużo więcej klientów 2) Nie wkładasz wysiłku w ich zdobywanie bo inni mozolnie robią to dla ciebie.

 

Popatrz na rynek hostingowy. Czołowe firmy (takie jak HostGator) płacą 100$ od poleconego klienta, mimo iż płaci on $9.95 za miesiąc. Czy myślisz że aby pokryć zysk partnera każą poleconym klientom zapłacić $109.95 za pierwszy miesiąc? :) Oni tę kase pokrywają sami, bo doskonale wiedzą że im się to świetnie opłaca.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokladnie.

Gdy rejestruje sie sam w ND mam 100% zarobków.

Gdy dropped.pl ma dostać coś np 20% to ja zarabiam 80%

 

Teraz dropped.pl dzieli się prowizją np daje mi połowe z tego co otrzyma.

Więc

ja zarabiam 80% nd + 10% droppeda = 90%

dropped.pl 10%

 

Wiec zamiast 100% mam 90%

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie wciąż nie rozumiesz.

 

Gdy rejestrujesz się sam, dostajesz 100%.

Gdy rejestruję Cię ja, dostajesz 100% a ja jeszcze 15% z których część Ci oddaję.

 

Naprawdę ciekawi mnie, że ludzie wciąż wierzą w teorie spiskowe, iż firmy które prowadzą programy partnerskie odbijają to sobie płacąc poleconym klientom mniej lub każąc poleconym klientom płacić więcej :)

 

Zresztą, wystarczy napisać do Gosi z NameDrive i zapytać, jak to jest z programem partnerskim ND.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zresztą, wystarczy napisać do Gosi z NameDrive i zapytać, jak to jest z programem partnerskim ND.

gdyby płacili poleconym klientom mniej na pewno by sie do tego nie przyznali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli już się klientem ND, to jak ND może zapłacić za tego samego klienta z tytułu pp. Czy tez klientem ND byłby dropped, ale wtedy jak z dostępem do statystyk z ND. Czyli jakie są relacje formalne na linii klient a ND. Co z już otwartymi kontami. Czy też na swoje dane należałoby założyć nowe konto z polecenia dropped. Jak to wyglądałoby technicznie.

 

Ponieważ pytanie dotyczy, czy byliby chętni, i czy warto w to się angażować dla dropped, więc czy to duży zachód realizacji tego pomysłu, bo tu także jest klucz. Bo jeżeli chodzi o kierunki działań to jest ich sporo na rynku domen, i sądzę, że są lepsze, jednak zawsze istotny jest czynnik nakładu pracy, i związanej z tym jakości obsługi.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli już się klientem ND, to jak ND może zapłacić za tego samego klienta z tytułu pp. Czy tez klientem ND byłby dropped, ale wtedy jak z dostępem do statystyk z ND. Czyli jakie są relacje formalne na linii klient a ND. Co z już otwartymi kontami. Czy też na swoje dane należałoby założyć nowe konto z polecenia dropped. Jak to wyglądałoby technicznie.

Technicznie klientem ND byłby właściciel domen, nie Dropped. Dropped założy (automatycznie) klientowi nowe konto w ND.

 

W tej chwili, jak rozumiem, najważniejszą kwestią jest problem przenoszenia domen z ustawieniami tak, aby nie trzeba było ich konfigurować od nowa. Pracujemy z Gosią nad rozwiązaniem tej kwestii.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Technicznie klientem ND byłby właściciel domen, nie Dropped. Dropped założy (automatycznie) klientowi nowe konto w ND.

 

W tej chwili, jak rozumiem, najważniejszą kwestią jest problem przenoszenia domen z ustawieniami tak, aby nie trzeba było ich konfigurować od nowa. Pracujemy z Gosią nad rozwiązaniem tej kwestii.

 

mi najwiecej czasu przy probie testowania 20-30 domen na raz sprawia zrobienie screnow ekranu zeby potwierdzic wlasnosc do domeny...jest z tm troszke zabawy

 

gdyby dzialo sie to automatycznie....to byloby juz super;)

 

wogole gdybym w panelu dropped widzial statystyki dla domen testowanych (cliki, uu i zarobki) to byloby niezle;)

widac byloby odrazu ktore warto oplacic.

 

(pobieranie informacji o statystkach w ND jest wiec jest to do zrobienia.

 

Ryszard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyświetlanie statystyk w Dropped - jak najbardziej (jest całe API do tego).

 

Wymyśliłem również patent, jak zweryfikować automatycznie domeny, które nie są zarejestrowane w Dropped.

 

Póki co, patrzę jak API NameDrive sprawdza się w przypadku domen zarejestrowanych z list NXDOMAIN :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wyświetlanie statystyk w Dropped - jak najbardziej (jest całe API do tego).

 

czy gdybym mial API ND to jakos szybciej , sprawniej moglbym potwierdzic wlasnosc domen ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest to raczej kwestia umowy między ND a Dropped, że domeny dodawane przez Dropped za pomocą API zawsze będą należały do ich właścicieli, dzięki czemu nie będzie konieczna weryfikacja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak rozumiem byłby dostęp do statystyk w ND, gdyż każdy miałby swoje własne konto, a rozliczenie byłoby na linii ND > dropped > klient. Czy płatność byłaby na konto w dropped. Przy okazji, czy ND akceptuje kilka kont na te same dane osobowe. Statystyki dostępne w dropped to byłaby spora zaleta.

 

Taki parking na pewno miałby trochę chętnych i przydałby się, ale czy przystąpią do niego osoby mające poważny ruch, to jest tu duży znak zapytania. Gdybym miał odpowiedzieć na pytanie co byłoby ciekawszą ofertą, parking czy strony w rodzaju mini-sitów, wybrałbym zdecydowanie mini-sity. Minisity i oparcie zarobków na Tradedoubler (plus ewen. Adsense), gdzie można wysyłać ruch i nie ma ograniczeń co do reklamowania strony. Można by pomyśleć o automatycznej treści (wtedy raczej bez Adsense) lub w oparciu o przerobiony skrypt blogu i ręcznym dodawaniu treści. Ale to już kwestia szczegółowych rozwiązań, generalnie zarabianie na linkowaniu do programów partnerskich. Co więcej, w wypadku powodzenia, takie strony można by rozwijać dla com, a tam już zaczyna się ocean. W ogóle uważam, że jeżeli jakieś rozwiązanie sprawdziło się dla pl i jest jakakolwiek możliwość konkurowania dla com, to powinno się o tym poważnie pomyśleć.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozliczenie byłoby ND -> klient, zaś bonus byłby wypłacany klientowi przez Dropped (na konto lub od razu przelewem bez 2.5% prowizji). Klient będzie posiadał pełen dostęp do konta z poziomu ND plus statystyki w panelu Dropped.

 

ND zezwoli na posiadanie przez klienta dwóch kont, jeśli jedno zostanie założone przez Dropped.

 

Minisity to jest interesujący pomysł, choć wcale nie jest prosto takie tworzyć. Z moich dotychczasowych doświadczeń wynika, że na parkingu zarabia się zdecydowanie więcej niż na minisitach. Ale pomysł jest wart rozważenia. Nie wiem, ile w tej chwili jest ofert w TradeDoubler skierowanych na polski rynek?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Tradedoubler jest grubo ponad kilkadziesiąt ofert, płacą często także za wejścia, oprócz prowizji. Minus akceptacja (zgłoszenie i po kilku dniach akceptacja przez zleceniodawcę programu) każdej strony oddzielnie (dla każdego programu, np. 20 pp x 20 domen), wiec czasem ważna jest tematyka, na ogół sam wygląd (zależy to od zleceniodawcy), na ogół nie ma problemów, część jest odrzucanych. Słaby bok, ale pewnie dla dużego klienta jest inaczej. Należałoby sie oprzeć na linkach, a nie reklamach graficznych, z czym jest głównie kojarzone TD. Z pewnością na 100 uu lepszy zarobek jest z parkingu, ale dla TD można słać ruch, pozycjonować stronę, dodawać do katalogów, więc przy sensownym zorganizowaniu na pewno opłaci się, większa perspektywa, sporo osób czeka na sensowne rozwiązania. Gdyż można zdobyć większy ruch i wartość domeny wzrasta. Można powiązać własne strony linkami, a ruch słać na kilka kluczowych stron, gdzie byłaby konkretniejsza treść, na resztę dać stałą treść lub automatycznie dodawaną.

 

Zgadza sie, ze nie jest to łatwe, inaczej byłby wysyp takich stron. W przypadku korzystania z Adwords do kupowania ruchu, potrzebna jest też treść na stronie (dlatego pisałem o przerobionym umiejętnie blogu, stworzenie template pod zarabianie). Kluczowym jest stworzenie odpowiedniego wzoru strony i możliwości łatwego dodawania linków. Ciekawym rozwiązaniem byłoby stworzenie stron zbliżonych do parkingów z ND z linkami z TD plus trochę treści. Ale tu chyba byłoby sporo pracy przy grafice, więc może lepiej jedno dobrze dopracowane template bloga (czyli trochę treści, dużo linków, parę niedużych reklam graficznych).

 

Dla com takich systemów PP i możliwości reklamy jest mnóstwo, więc docelowo to byłby właściwy kierunek. Taki whypark w 1,5 roku, przy niezbyt pomysłowym rozwiązaniu, ta sama treść > korzysta z darmowych artykułów - popularna forma promocji w com, oraz Adsense, zdobył dużą liczbę stron/domen. Powstają konkurencyjne systemy, szukana jest alternatywa dla parkingu (problemem zawsze jest liczba domen, i związane z tym powielanie lub słabość treści) , ten sektor jest bardzo niedoskonały dla com i otwarty na nowe rozwiązania.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Statystyki dostępne w dropped to byłaby spora zaleta.

W ND spora część statystyk jest dostępna dla tych domen, które zostały umieszczone w Park&Sell.

Ale jak widać mało kto tą opcję wykorzystuje - na chwilę obecną pokazuje się 90 domen .pl

Jeśli tam z tej opcji mało kto korzysta to dlaczego miałby to zrobić w dropped ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×