Jump to content

Recommended Posts

Przy okazji i na temat Euro, dedykuję tym wszystkim przekonanym o absolutnej swojej racji i próbujących narzucać swoje racje innym, szczególnie jeżeli idzie o przepisy prawne (domeny kłaniają się) oraz podatkowe. Przykładowo, oto jak skrajnie inaczej mogą patrzyć tzw. fachowcy na sprawę zakładów towarzyskich (o których była mowa też przy okazji America.com).

 

Zalezy do czego sie odnosisz, bo w Polsce, zaklady przez net sa faktycznie nielegalne, ale jest to temat zbyt kontrowersyjny, ze wzgledu na prawo unijne. Innymi slowy, zakladajac sie u bukmachera, ktory siedzibe ma w UE, mozna byc spokojnym, gdyz obowiazuje gracza prawo UE.

 

Natomiast takie konkursiki jak na tym forum, nie maja nic wspolnego z zakladami wzajemnymi, gdyz gracz nie wniosl zadnej stawki, nie zatwierdzil kuponu oraz nie jest zarejestrowany na tym forum z pelnymi danymi osobowymi itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dużo wyczytać można na allegro, na Cafe.

 

Ciekawe, może w nowym lub innym temacie, można byłoby zacytować jakieś fragmenty i zobaczyć o co naprawdę chodzi.

 

 

A odnośnie "zakładów towarzyskich", to chodzi o zacytowany artykuł, który dokładnie opisuje sprawę, tzw. zakładów koleżeńskich do kapelusza, ale mi bardziej chodziło nie o same zakłady, ale że były tam przedstawione 2 skrajnie różne punkty widzenia na taką samą sprawę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powiem coś co może większość zadziwić, każda rzecz, którą sprzedaż na allegro musisz odprowadzić z niej podatek i mieć założoną działalność gospodarczą, nie ważne czy to jest rzecz za 100zł czy za 10.000tys. złotych, Urząd Skarbowy wpycha wszędzie teraz swoje brudne łapy(tak wiem śmieszne, ale nawet za pierdołę, możesz mieć problemy). Są oczywiście wyjątki, jeśli sprzedaż przedmiot, który jest używany min. 6miesięcy. Dużo wyczytać można na allegro, na Cafe.

 

 

... trochę dziwne ...

Działalność gospodarcza, musi być prowadzona przecież w sposób "ciągły i powtarzalny" czy jakoś tak ...

Zgodnie - w każdym razie - z jej definicją ...

Poza tym, w jakim celu, wyodrębniane są "sklepy Allegro" ..?

Podatek też nie każdy chyba musi odprowadzić ... Są na pewno osoby, które nie przekraczają tzw. progu zwolnionego od podatku [w skali rocznej]. Nie jestem ekonomistą, czy biegłym ds. rachunkowości,

ale tak na "chłopski rozum" powinno być ...

 

... no i jeszcze choćby i to z regulaminu Allegro:

" [...] 2.1.

Użytkownikami mogą być osoby fizyczne, które ukończyły 18 lat i posiadają pełną zdolność do czynności prawnych [...]".

 

Tak, czy inaczej, warto pogrzebać, w tej kwestii, co tak naprawdę w "trawie piszczy" ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwsze mecze za nami z grupy A :D Faworycie wygrali .Oglądałem oba mecze , dużo akcji , było na co popatrzeć . Oby dzisiejszy mecz był rownie udany i nie jednostronny ( z korzyścią dla Niemiec )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kto chce stawiać na Niemców, niech stawia, przecież wiadomo, że przegra ... i to niezależnie od wyniku meczu. :D

Nie ma o co się spierać, są ważniejsze sprawy, jak to gdzie można obejrzeć mecz:

 

Transmisje meczów będzie można oglądać również na gigantycznych telebimach, rozstawionych przez władze dzielnic lub sponsorów w kilku miejscach stolicy. W niepowtarzalną atmosferę mistrzostw będzie się mogło wczuć, w dodatku za darmo, nawet kilka tysięcy osób.

 

Gigantyczne miasteczko fanów piłki nożnej powstaje na Polu Mokotowskim, w innych parkach wieszane są telebimy - Warszawa szykuje się na wielkie oglądanie meczów mistrzostw Europy.

Pięć tysięcy kibiców zmieści się w Fan Parku Carlsberga, który powstaje na Polu Mokotowskim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo mi się wczoraj podobali Portugalczycy dobrze że dali kopa Turasom., Helweci za serce i wolę walki. Piękne były te mecze wczoraj, zresztą zawsze mecze na takiej imprezie są dla mnie piękne. Wczoraj całe popołudnie spędziłem w knajpie, piliśmy już od południa, łeb mi pęknie zaraz ale zaciskam zęby, tak to u nas już jest na osiedlu co dwa lata, święto i non stop kac. Miałem jechać z rodziną do Szwajcarii, do szwagra na wakacje, zostałem w domu. Jak mogłem pojechać na wakacje z trzema kobietami do szwagra który nie wie nawet że są mistrzostwa? Nie mogłem tego zrobić mojej religii.

 

Na dzisiaj zrobiliśmy na dzielnicy zakłady, po stówie do barmana, jest nas osiemnastu, ale i tak wiemy że przepijemy i przejemy te pieniądze. Zabawa jest przednia, ja postawiłem na 0:0.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo mi się wczoraj podobali Portugalczycy dobrze że dali kopa Turasom., Helweci za serce i wolę walki. Piękne były te mecze wczoraj, zresztą zawsze mecze na takiej imprezie są dla mnie piękne. Wczoraj całe popołudnie spędziłem w knajpie, piliśmy już od południa, łeb mi pęknie zaraz ale zaciskam zęby, tak to u nas już jest na osiedlu co dwa lata, święto i non stop kac. Miałem jechać z rodziną do Szwajcarii, do szwagra na wakacje, zostałem w domu. Jak mogłem pojechać na wakacje z trzema kobietami do szwagra który nie wie nawet że są mistrzostwa? Nie mogłem tego zrobić mojej religii.

 

Na dzisiaj zrobiliśmy na dzielnicy zakłady, po stówie do barmana, jest nas osiemnastu, ale i tak wiemy że przepijemy i przejemy te pieniądze. Zabawa jest przednia, ja postawiłem na 0:0.

 

Pachnie mi tutaj tanią sensacją... "Wczoraj całe popołudnie spędziłem w knajpie, piliśmy już od południa, łeb mi pęknie zaraz ale zaciskam zęby, tak to u nas już jest na osiedlu co dwa lata, święto i non stop kac" Typowe blokowiska...

"Jak mogłem pojechać na wakacje z trzema kobietami do szwagra który nie wie nawet że są mistrzostwa?" No jak mogłeś dokładnie, myślałem, że chodzi o 10kobiet...

"Na dzisiaj zrobiliśmy na dzielnicy zakłady, po stówie do barmana, jest nas osiemnastu..." n/c :D

Teksty 15-latka.

Edited by Kornel

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pachnie mi tutaj tanią sensacją... "Wczoraj całe popołudnie spędziłem w knajpie, piliśmy już od południa, łeb mi pęknie zaraz ale zaciskam zęby, tak to u nas już jest na osiedlu co dwa lata, święto i non stop kac" Typowe blokowiska...

"Jak mogłem pojechać na wakacje z trzema kobietami do szwagra który nie wie nawet że są mistrzostwa?" No jak mogłeś dokładnie, myślałem, że chodzi o 10kobiet...

"Na dzisiaj zrobiliśmy na dzielnicy zakłady, po stówie do barmana, jest nas osiemnastu..." n/c :D

Teksty 15-latka.

 

Nie czujesz klimatu. Nic tak nie cieszy jak ogladanie meczy z przyjaciolmi w Pubie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie czujesz klimatu. Nic tak nie cieszy jak ogladanie meczy z przyjaciolmi w Pubie :D

 

Klimat euro każdy czuje... chodziło mi raczej o słowną wypowiedź...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pachnie mi tutaj tanią sensacją... "Wczoraj całe popołudnie spędziłem w knajpie, piliśmy już od południa, łeb mi pęknie zaraz ale zaciskam zęby, tak to u nas już jest na osiedlu co dwa lata, święto i non stop kac" Typowe blokowiska...

"Jak mogłem pojechać na wakacje z trzema kobietami do szwagra który nie wie nawet że są mistrzostwa?" No jak mogłeś dokładnie, myślałem, że chodzi o 10kobiet...

"Na dzisiaj zrobiliśmy na dzielnicy zakłady, po stówie do barmana, jest nas osiemnastu..." n/c :D

Teksty 15-latka.

Dać Ci dobrą radę? Skończ chodzić za mną po forum, bo zaczynasz być żałosny.

Zajmij się nauką wycen domen i samymi domenami, bo Twoje teksty domenowe są na poziomie mojej córki która ma niecałe 5 lat.

 

Jak nie czujesz klimatu to zajmij się się swoimi gorącymi kobietami i zimnymi drinkami sączonymi przez rurkę z różową parasolką. U mnie jest piłkarska anglia, a u Ciebie.... no nic szkoda słów

 

....bo piłkę trzeba kochać..... jak anglicy.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

No Panowie wszyscy razem Polskaaaaaa, Biało - Czeeeerwonii !!!

 

Milego wieczoru Panowie!!! i oczywiscie uciechy i morza wypitego piwa przy dzisiejszej wygrane Polakow!!!

 

JAZDA!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe Jaki będzie procent osób które jutro zadzwonią do pracy i wezmą urlop na żądanie :D

Chyba nie odczuje tego nasz gospodarka.....:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozytywne wypowiedzi .. "Pierwsze dwie bramki strzelą Polacy - Klose i Podolski :D"

 

To Ci sie udalo :-)

 

Odnosnie meczu obstawiam 1:0 dla Polski :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozytywne wypowiedzi .. "Pierwsze dwie bramki strzelą Polacy - Klose i Podolski :D"

 

Aż 2 samobóje, wiec optymizm w narodzie JEST :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aż 2 samobóje, wiec optymizm w narodzie JEST :D

 

wspaniala riposta :-)

 

Za Wasze zdrowie id.pl! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nawet, gdyby Polacy prezentowali piłkę totalnie podwórkową, i cały Świat naśmiewał się z nas,

i tak nie postawię nigdy w życiu przeciwko.

To, jest ten z nielicznych,"nieracjonalnych" obszarów życia, gdzie pieniądze zupełnie mnie nie interesują.

 

Wygramy 2:0 :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

W miejscu w którym mieszkam w okolicy są dwa puby i jedna dyskoteka.

W pierwszym pubie, dość ekskluzywnym rezerwacja na dzisiaj kosztowała 250 zł/osoba (kuflowy Żywiec 7zł, obiad około 35-40 zł.) Cała rezerwacja wykupiona.

W pubie w którym oglądamy mecze rezerwacja 80 zł/osoba (kuflowa Warka 3,50, butelkowy Żywczyk 4,50 na miejscu pizza i gril + piłkarzyki). Cała rezerwacja wykupiona.

Nie wiem jak to będzie w tej dyskotece, ale podobno właściciel kupił plazmę specjalnie na mistrzostwa. Jednak na dyskotekę się nikt nie wybiera, nie dość że huk to jeszcze do tego różowe drinki z pomarańczką. :)

 

Właśnie skończył się na moim osiedlu turniej piłki nożnej dla małolatów, frajdę mieli jak cholera i o to chodzi.

 

Mam nadzieję że w końcu skopiemy tyłki tym Niemcom i Polakom którzy wybrali inną ojczyznę, zamiast grać dla nas.

 

Cała Anglia kibicuje dzisiaj Polsce!!!

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...)

Cała Anglia kibicuje dzisiaj Polsce!!!

Pozdrawiam.

 

Jak uda nam sie w grupie, to Brytyjska pras apodlapie temat i dostaniemy wsparcie od Angoli ;)

Narazie na 100% nami sa Szkoci :)

Ja wlasnie wychodze i mam nadzieje, ze jak wroce, to spotkamy sie to w radosnych nastrojach!

 

1:0 dla Polski! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dać Ci dobrą radę? Skończ chodzić za mną po forum, bo zaczynasz być żałosny.

Zajmij się nauką wycen domen i samymi domenami, bo Twoje teksty domenowe są na poziomie mojej córki która ma niecałe 5 lat.

 

Jak nie czujesz klimatu to zajmij się się swoimi gorącymi kobietami i zimnymi drinkami sączonymi przez rurkę z różową parasolką. U mnie jest piłkarska anglia, a u Ciebie.... no nic szkoda słów

 

....bo piłkę trzeba kochać..... jak anglicy.....

 

A mam ci przytoczyć twoje teksty i wypowiedzi?

I niech chodzę za tobą na forum, tylko ten tekst był na poziomie gimnazjalisty....

 

"U mnie jest piłkarska anglia, a u Ciebie.... no nic szkoda słów

...bo piłkę trzeba kochać..... jak anglicy....." szkoda tylko, że się nie dostali no nie, chyba sa za słabi jak myślisz? :)

 

"Ja głupi jestem...takich się banuje, nie ma za co lubić. smile.gif"

"Fajna, ale Twoja morda (bo jak to inaczej nazwiesz) przypomina zagnuśniałego onanizatora.......

To co Ci mam mówić..... rozbierany jednoręki poker? Czy raczej strzały znikąd?"

"Jak nie wyceniamy? Temat tyle wisi i zero reakcji? Podobno takie tematy się zamyka...."

"Walicie OT na sto fajerek, może lepiej warto się nie odzywać??"

 

Wypowiedzi na poziomie(tylko pozazdrościć), nie powiem kogo. Może lepiej jak się nie będziesz wypowiadał, bo robisz z siebie błazna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie złożyłem smsem życzenia niemieckiemu koledze by choć udało im zremisować z nami :)

 

A teraz idziemy do ogródka, a teraz idziemy brawo bić !! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja się już niedługo przekonam jak wyglądają mecze w Multikinie ;)

 

Polska - Niemcy oczywiście 2:1 lub ewentualnie 1:0 dla NASZYCH! :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieje ze po powrocie humory beda nam dopisywaly ;P

 

Pozdrawiam i zycze milego wieczoru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...no i mecz Niemcy-Polska się skończył. Humory chyba jednak nie teges ;)

 

no to teraz czas na

 

 

d7b1db904d06fd6cmed.jpg

 

 

kubeł zimnej wody dla wszystkich hurraoptymistów, którzy dawali Polakom jakiekolwiek szanse na zwycięstwo i ewentualnie wyrazy współczucia z powodu przegranych zakładów u bukmacherów

 

Ja pozostaje nadal przy swoich typach, które obstawiłem TUTAJ

 

a dla tych, którzy rozpatrują mecze POL-GER w kategorii "Bitwy pod Grunwaldem II", dodam, że jest nawet małe zwycięstwo dzisiaj w tym niemiecko-polskim pojedynku. KUBICA przed Heidfeldem. to tak na marginesie ;)

 

PS Moja subiektywna analiza meczu: Polacy grali ciężko, nieskładnie, przypadkowo, chaotycznie, bez ładu, bez polotu, nie mieli siły po prostu. Widać, że liczyli po prostu na fuksa, na łut szczęścia typu" "uderzę z dystansu, zobaczę, co będzie". Niemcy: grali skoncentrowanie, płynnie, wygrywali większośc pojedynków jeden-na-jeden, żądlili niczym osy odbierając piłki Polakom, byli bardziej skoczni, szybsi, lepsi technicznie. Ale to co uderza, to ta przepaść między fizycznymi możliwościami Niemców a Polaków...to jest po prostu przepaść. Polacy grali bardziej piłkę podwórkową, a Niemcy światową, turniejową. W drugim meczu Chorwacja będzie już dobrze rozgrzana. Liczę na dużo goli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×