Jump to content

Recommended Posts

Porównajmy się do Czech, jest ich 4 razy mniej, są na podobnym poziomie rozwoju gospodarczego, co prawda przegrali, ale poziom indywidualny piłkarz jest nieporównywalny.

 

Za to wszystko można podziękować: pzpn i wszystkim działaczom. Byli piłkarze tzw. eksperci polsatowi w dużej części zajmują się prywatnymi ambicjami i wojnami, nawet Ledwonia w tą wciągnęli, dokładnie tak samo jak ci wszyscy działacze, to jest jedne chore środowisko, mające stałe przyzwyczajenia, skoro Wdowczyk jechał na korupcji, to cała piłka była przez lata skorumpowana, czego można wtedy oczekiwać od kadry, tylko cudów, czasem się zdarzają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chcę knuć nowych "teorii spiskowych", poniżej, to cytat, nie moja opinia. Jednak, współgra z tym, co powiedziałem wcześniej, o umiejętności rozgraniczenia sytuacji "eliminacji do mistrzostw" i sytuacji "samych mistrzostw":

 

[Znalazłem tę wypowiedź na blogu niejakiego Rafała Steca]

 

"

Mieszkam w USA i mój syn gra w tutejszym klubie piłkarskim. No więc któregoś dnia do tego klubu przyjechał jako trener były gracz reprezentacyjny Trynidadu i Tobago. Czyli kraju który Leo trenował zanim przyjechał do Polski. Co więcej ten gracz był pupilem Leo.

Oczywiście skorzystałem z okazji aby sobie z tym graczem porozmawiać o Leo. Ucieszył się on jak się dowiedział że jestem z Polski, i mi opowiedział, że Leo był świetny w eliminacjach do Mundialu. Świetnie zorganizował drużynę, formę, doprowadził mały kraj do udziału w mistrzostwach. Był półbogiem w Trynidadzie, był tam czczony jak bóśtwo przez zawodników, publikę i prasę.

No i się udało i Trynidad zakwalifikował się do mistrzostw. I nagle wtedy wszystko się odwróciło. Leo tuż przed mistrzostwami przemieszał zupełnie skład, zmienił zupełnie taktykę, pomieszał zawodnikom w głowach, wprowadział zamieszanie i zaczął podejmować dziwne decyzje. Nie znam szczegółów, powtarzam relację z rozmowy z tym zawodnikiem. I udział Trynidadu na mistrzostwach był w opinii Trynidadu bardzo nieudany i skończył się waśniami i upadkiem drużyny.

Zastanawiam się czy właśnie teraz nie dzieje się identycznie. "

Share this post


Link to post
Share on other sites
[Znalazłem tę wypowiedź na blogu niejakiego Rafała Steca]

Był półbogiem w Trynidadzie, był tam czczony jak bóśtwo przez zawodników, publikę i prasę.

No i się udało i Trynidad zakwalifikował się do mistrzostw. I nagle wtedy wszystko się odwróciło.

pomieszał zawodnikom w głowach, wprowadział zamieszanie i

 

Przecież stece z wyborczej, tak jak i inni z tego upadłego zawodu, szukają tylko sensacji, i podkręcają publikę, myślę, ze to kwestia inteligencji nie dać się wkręcić.

 

Być może ludziom w Trynidadzie odbiło, skoro czcili kogoś jak bóstwo, wiec potem mogło być wszystko z ich głowami. Ale mnie interesuje nie czy ktoś nie panuje nad sobą, najpierw czci, a potem wariuje, ale fakty. Na możliwości drużyny z Trynidadu osiągnęła ona tyle, ze nigdy już nie osiągnie. Jedyny awans w historii, dobry występ na MS, remis ze Szwecją, na pewno występ nie gorszy od Polaków (Szwecja-Polska znane wyniki ), a przecież wiadomo jakie u nas są ambicje.

 

2006-06-10 15:00:00 Anglia - Paragwaj 1 - 0 Frankfurt

2006-06-10 18:00:00 Trynidad i Tobago - Szwecja 0 - 0 Dortmund

2006-06-15 18:00:00 Anglia - Trynidad i Tobago 2 - 0 Nuremberg

2006-06-15 21:00:00 Szwecja - Paragwaj 1 - 0 Berlin

2006-06-20 21:00:00 Szwecja - Anglia 2 - 2 Cologne

2006-06-20 21:00:00 Paragwaj - Trynidad i Tobago 2 - 0 Kaiserslautern

 

Także jak ludzie w swej słabości, będą nakręcani przez różnych kołtuniów, to na koniec im wyjdzie jakaś bzdura, i będą wierzyć, że wymyślili coś madrego, a to cały czas zaburzenia kory mózgowej po przegranej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

No i się udało i Trynidad zakwalifikował się do mistrzostw. I nagle wtedy wszystko się odwróciło. Leo tuż przed mistrzostwami przemieszał zupełnie skład, zmienił zupełnie taktykę, pomieszał zawodnikom w głowach, wprowadział zamieszanie i zaczął podejmować dziwne decyzje. Nie znam szczegółów, powtarzam relację z rozmowy z tym zawodnikiem. I udział Trynidadu na mistrzostwach był w opinii Trynidadu bardzo nieudany i skończył się waśniami i upadkiem drużyny.

Zastanawiam się czy właśnie teraz nie dzieje się identycznie. "

To nie jest nowosc, Beenhakker 2 razy prowadzil druzyne Holandii - raz nie udalo mu sie zakwalifikowac do euro, 2 raz nie udalo mu sie wygrac zadnego meczu prowadzac Holandie, z Trynidadem i Tobago rowiez nie wygral zadnego meczu, jak i z Polska, za kazdym razem mieszal sklad, zmienial strategie, poprostu gubil sie.

 

No ale to ze wiadomo, ze za porazke Polakow znaleziono juz odpowiedzialnego, sa to.........komentatorzy polsatu.

 

Dla porownania: Janas wygral z Austria, Janas wygral z Chorwacja i przegral nizej z Niemcami. Janas jest oceniany jako najgorszy polski trener reprezentacji ostatnich lat ;)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja wrzucę coś z wykopu:

Na przekór wszystkim, którzy w najbliższych dniach będą wieszać na Tobie psy - DZIĘKI LEO !

http://thxleo.pl ;)

 

Pozwólcie, że na temat występu reprezentacji Polski w EURO2008 nie wypowiem się. Zwyczajnie szkoda słów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Brawo ! Szkoda słuchać już tych wszystkich nieudaczników, którzy płaczą bo choć raz w życiu chcieli poczuć wygraną, bo sami czują się gorsi, ci wszyscy polsatowi eksperci, to najwięksi przegrani, dlatego tak płaczą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Australijska prasa donosi, iz...

...Polacy sa tak zli na angielskiego sedziego, ze zastanawiaja sie nad nadaniem mu polskiego obywatelstwa aby juz nigdy nie mogl sedziowac meczu, w ktorym gra Polska druzyna.

 

http://www.news.com.au/

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='Andro' date='śro, 18 cze 08' post='94573']

Przecież stece z wyborczej, tak jak i inni z tego upadłego zawodu, szukają tylko sensacji, i podkręcają publikę [...]

 

 

Ogólnie zgoda,

tyle, że tym razem, to nie sprawka Steca. Tym razem to jeden z komentarzy, do tego co Stec napisał :o ...

 

 

 

name='Pan_Grzegorz' date='śro, 18 cze 08' post='94579']

To nie jest nowosc, Beenhakker 2 razy prowadzil druzyne Holandii - raz nie udalo mu sie zakwalifikowac do euro, 2 raz nie udalo mu sie wygrac zadnego meczu prowadzac Holandie, z Trynidadem i Tobago rowiez nie wygral zadnego meczu, jak i z Polska, za kazdym razem mieszal sklad, zmienial strategie, poprostu gubil sie.

 

No ale to ze wiadomo, ze za porazke Polakow znaleziono juz odpowiedzialnego, sa to.........komentatorzy polsatu.

 

Dla porownania: Janas wygral z Austria, Janas wygral z Chorwacja i przegral nizej z Niemcami. Janas jest oceniany jako najgorszy polski trener reprezentacji ostatnich lat :o

 

Nie nowość, fakt. Przytoczyłem tylko obserwacje ludzi z innych środowisk.

Co do Janasa, to myślę, że stosunek do niego jest prawdopodobnie również wypadkową jego zachowania przed samymi mistrzostwami.

Niepowołanie tych, którzy wygrali mu eliminacje [np. "Franek"] a nadal byli w dobrej formie. Zaskakiwał nawet swoich najbliższych współpracowników [vide zaskoczony Skorża ...], kiedy jeszcze w nocy sztab ustalał ostateczny skład, a już rano Janas samodzielnie ogłaszał zupełnie inne nazwiska ... Gburowaty stosunek do mediów i opinii publicznej, niedostępność Kadry "dla ogółu" przed MS i na samych MS, również zrobiły swoje ...

Nieracjonalny raczej w działaniu, nieprzewidywalny.

 

Janas wygrał z Austrią i Chorwacją, ale nie na turnieju. Faktycznie z Niemcami w MS przegrał niżej i dopiero

w doliczonym czasie gry ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie nowość, fakt. Przytoczyłem tylko obserwacje ludzi z innych środowisk.

Co do Janasa, to myślę, że stosunek do niego jest prawdopodobnie również wypadkową jego zachowania przed samymi mistrzostwami.

Niepowołanie tych, którzy wygrali mu eliminacje [np. "Franek"] a nadal byli w dobrej formie. Zaskakiwał nawet swoich najbliższych współpracowników [vide zaskoczony Skorża ...], kiedy jeszcze w nocy sztab ustalał ostateczny skład, a już rano Janas samodzielnie ogłaszał zupełnie inne nazwiska ... Gburowaty stosunek do mediów i opinii publicznej, niedostępność Kadry "dla ogółu" przed MS i na samych MS, również zrobiły swoje ...

Nieracjonalny raczej w działaniu, nieprzewidywalny.

tak zgadzam sie, nie uwazam wcale Janasa za dobrego trenera, mysle wrecz ze jest trenerem co najmniej kiepskim - gdzies na rowni z Beenhakkerem, stosunek do mediow to obydwaj maja mniej wiecej taki sam - "najlepsza obrona jest atak" - szkoda tylko, ze tej zasady, nie wyznaja na boisku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Janas do mediów miał stosunek wyważony, bo przecież jako zapalony myśliwy nigdy nie użył flinty, a teraz widzę, że Janas mógł jednak na coś się przydać, i kołtunia czymś poczęstować :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

to co wyprawiaja Turcy to sie w glowie nie miesci :o lepiej im nie kibicowac bo mozna zawalu dostac...

 

dzis wielki mecz Holandia-Rosja, jedna z tych druzyn to pewnie nowy mistrz Europy, zapowiada sie emocjonujace widowisko

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
to co wyprawiaja Turcy to sie w glowie nie miesci :o lepiej im nie kibicowac bo mozna zawalu dostac...

 

dzis wielki mecz Holandia-Rosja, jedna z tych druzyn to pewnie nowy mistrz Europy, zapowiada sie emocjonujace widowisko

 

 

Turcy wyszli dziś bez 4 podstawowych w składzie. Pogratulować tylko odwagi ...

 

Turcy już 3 mecz na tych ME, wygrali w doliczonym czasie gry, przegrywając, będąc na straconej pozycji (m.in. przegrywali 2:0 z Czechami, aby ich w końcu odprawić "z kwitkiem".

Niemcy mogą się jeszcze zdziwić. Liczą na zmaltretowanych w ćwierćfinale Turków, z kiepskim bramkarzem [tylko karne widać potrafi bronić :P], bez 3 podstawowych zawodników za kartki ...

Turcy jednak, widać, są świetnie przygotowani motorycznie, a i techniki im nie brak.

Strony mentalnej, psychicznej, motywacyjnej, jak było widać ...

[obstawiałem u buka, przed mistrzostwami, Polskę - serce patrioty :D, lub Turcję w finale, a konkretnie chodziło o zwycięstwo w ME :) ]

 

Powyższe, nie oznacza, że nie zauważam Holandii :o.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wczorajszy mecz Turkow z Chrowacja pokazuje, ze kazdej druzynie zdarza sie jeden slaby pojedynek na mistrzostwach. Niemcy, Wlosi. Turcy i Rosjanie maja juz je za soba. Ciekawe czy ta regula dotknie takze Hiszpanow i Holendrow bo jak widac Chorwaci i Portugalczycy przejechali sie bolesnie ;]

 

Licze ze dzis obejrzymy najlepszy mecz mistrzostw.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj wlaczylem Polsat w ostatniej minucie dogrywki przed karnymi i okazalo sie, ze nie stracilem nic wczesniej. To bylo niesamowite, dwie bramki w ciagu jednej minuty, radosc i placz obu druzyn w tak krotkiej chwili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po bramce Chorwatów wszyscy byli pewni ze to oni wejda do półfinałów a tu taka niespodzianka.. to sie nazywa piłka nozna :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piłkarze polscy są faktycznie siedzą za duzo na ławce i to główna przyczyna niepowdzeń.A piłkarze powinni sie uczyc grania?To nie jest tak ze oni sie naucza grać pisze o pilkarzach starszych.Trzeba czekac na młode pokolenie to może będzie lepiej.A wogóle byliście na meczu w austrii?tylko krytykować to potraficie.Naprawde nie jest żle 3 awanse do kolejnych imprez były popatrzcie wstecz kilka lat temu to polacy mogli sobie pomazyc o wielkiej imprezie.Wiecie co za czasów j,wójcika było chyba waszym zdaniem najlepiej.

Edited by damchen

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobrze ze nie trafilismy na Rosje, bo Arszawin i spolka szybko by nas wyleczyli ;-) Skad Ci chlopacy maja takie parcie na bramke - nie mam pojecia. Dobrze ze van der Sar byl w wysokiej formie bo na 5 bramkach by sie skonczylo.

Na dzis to chyba Rosjanie sa glownymi faworytami do zlota ;)

 

I taki maly off topic z lokalnego podworka:

dzisiejszy wynik meczu Pucharu Intertoto:

Cracovia Krakow - Szachtior Soligorsk (Białoruś) 1:2.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skad Ci chlopacy maja takie parcie na bramke - nie mam pojecia.

z ambicji, z tego ze sie chce, z dumy ze to wlasnie ich 11 reprezentuje cala wielka Rosje, Turcje, Szwajcarie itd

Jak sie gra tylko "for money", albo wogole nie wie sie po co sie gra to wychodzi tak jak wychodzi...

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszyscy co wymyślali różne plotki, bzdury na temat kadry, dowiedzieli się, że w przypadku Błaszczykowskiego, sam zawodnik wiedział, ze nie jest gotowy do gry:

 

- Bardzo zależało mi na wyjeździe na mistrzostwa. To było moje marzenie. Byłem bardzo rozgoryczony i zły, że tak się nie stanie. Dlatego nie chciałem rozmawiać z dziennikarzami. Wolałem w ciszy przemyśleć sytuację i zastanowić się nad tym, co będzie dalej.

 

Nie odnowiła mi się kontuzja, ale nie byłem w pełni sił. Dlatego sam postanowiłem porozmawiać z trenerem Leo Beenhakkerem. Powiedziałem mu, że nie jestem w 100-procentowej dyspozycji. Odczuwałem ból w czasie treningów. Chciałem być w porządku wobec kolegów z drużyny, dlatego zdecydowałem się na rozmowę - opowiada Błaszczykowski.

 

W tej sytuacji następnym krokiem trenera była konsultacja ze sztabem szkoleniowym. Zdecydowano, że Błaszczykowski na Euro nie pojedzie.

 

Pomocnik Borussii Dortmund zaprzeczył, że powodem jego wyjazdu z Austrii był konflikt z holenderskim szkoleniowcem. Nie potwierdził opinii Antoniego Piechniczka, który twierdził, że Holender usuwa z drużyny "wszystkich niepokornych" w tym właśnie Jakuba Błaszczykowskiego. - Nie ma żadnego konfliktu pomiędzy mną a trenerem. - zadeklarował piłkarz.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak sie gra tylko "for money", albo wogole nie wie sie po co sie gra to wychodzi tak jak wychodzi...

 

;) i to tłumaczy wszystko. Nasi chodzili po boisku jak w lesie na grzybach, wiec i wynikow zadnych Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×