Jump to content
Sign in to follow this  
novitz

Zlapane.pl jako pierwsze dopuszcza dodanie do przechwycenia

Recommended Posts

Brawo pb, punkt dla Ciebie :D:)

 

A dziękuję, dziękuję. Programista namawiał mnie na listę do wyboru, ale skoro lista jest ogólnie dostępna (dns.pl, mapadomen.pl), to nie widziałem za bardzo sensu, dlatego zrobiłem tylko okienko do wpisania/wklejenia domen, tak chyba wygodniej.

 

Poza tym czasem pamięta się o jakiejś domenie zanim jeszcze wygaśnie, a potem można zapomnieć – takie domeny też można dodać i nie trzeba ich ponownie sprawdzać, będą usunięte z listy tylko jeśli zostaną przedłużone. Oczywiście bez przesady, jeśli domena wygasa np. za pół roku, to pewnie też będzie usunięta, żeby nie zaciemniała widoku. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja również przyłączam sie do gratulacji :D Dodałem już pierwszych kilka domen do przechwycenia.

 

Mam jeszcze dwa pytania:

 

1. czy istnieje możliwość wprowadzenia aukcji prywatnych dla użytkowników, którzy przechwycili domeny za pomocą Zlapane.pl? Prywatne aukcje funkcjonują na dropped.pl i wydaje mi się, że dobrze się sprawdzają. Takie rozwiązanie byłoby oczywiście bardziej korzystne dla zainteresowanych użytkowników, ale mniej opłacalne dla właściciela serwisu.

 

2. ile trwa aukcja po przechwyceniu domeny, jeśli zainteresowane są nią min. dwie osoby?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. czy istnieje możliwość wprowadzenia aukcji prywatnych dla użytkowników, którzy przechwycili domeny za pomocą Zlapane.pl? Prywatne aukcje funkcjonują na dropped.pl i wydaje mi się, że dobrze się sprawdzają. Takie rozwiązanie byłoby oczywiście bardziej korzystne dla zainteresowanych użytkowników, ale mniej opłacalne dla właściciela serwisu.

 

Oczywiście, cały czas jest możliwość wystawiania aukcji prywatnych z ograniczeniem możliwości licytowania do konkretnych nicków, jednak na razie tego nie stosowałem i nie mam takich planów. Oryginalnym zamysłem serwisu było umożliwienie licytacji wszystkim, nawet jeśli „przegapili” domenę (ostatnio nawet były właściciel pewnej domeny zarejestrował się i zalicytował zastraszającą kwotę 30 zł, oczywiście aukcji nie wygrał, no ale to temat na osobny wątek ;-) i przy tym zamyśle (przynajmniej na razie) pozostajemy.

 

2. ile trwa aukcja po przechwyceniu domeny, jeśli zainteresowane są nią min. dwie osoby?

 

Standardowo wszystkie aukcje trwają trzy dni robocze (wcześniej było trzy dni, ale po sugestiach użytkowników wprowadzony został czas trzy dni robocze, myślę że to rzeczywiście korzystniejsze rozwiązanie, choć przez to czas trwania aukcji może być nieco nierówny).

 

PS. @pb - nie myslales nad wprowadzeniem platnosci online ?:D

 

Oczywiście, płatności on-line i przedpłaty są na liście TODO, ale dość daleko w czasie. Prawdopodobnie pojawią się dopiero przy wprowadzeniu pełnego panelu (i pełnej obsługi finansów). Wolę metodę małych kroczków od robienia wszystkiego naraz. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy jest możliwość by wcześniej zwolnić domenę/lub jej nie przedłużać po Ty by mogła być licytowana po przechwyceniu?

Oczywiscie kwota z licytacji trafia do osoby zlecającej odpłatne zwolnienie lub celowo nie przedłużenie swojej domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czy jest możliwość by wcześniej zwolnić domenę/lub jej nie przedłużać po Ty by mogła być licytowana po przechwyceniu?

Oczywiscie kwota z licytacji trafia do osoby zlecającej odpłatne zwolnienie lub celowo nie przedłużenie swojej domeny?

 

Oczywiście domenę w każdej chwili można skasować, wystarczy napisać mail do rejestratora. Czy o to pytałeś?

Przy czym takie 'zwolnienie' nie różniłoby się niczym od normalnego wygaśnięcia, domena mogłaby być przechwycona przez każdego.

 

Jeśli chodzi o licytację takich domen, nie jestem zainteresowany oddawaniem kwoty z licytacji poprzedniemu właścicielowi, to chyba oczywiste. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novitz miał na myśli sprzedaż domeny poprzez jej skasowanie, a następnie wylicytowanie jako spad. Dropped pisał, że prowadzi testy z czymś takim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale najpierw musialby zalozyc opcje zeby byla pewnosc ze spadnie dla niego a nie dla przypadkowego łapacza :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Novitz miał na myśli sprzedaż domeny poprzez jej skasowanie, a następnie wylicytowanie jako spad. Dropped pisał, że prowadzi testy z czymś takim.

 

Aha, no to ok, mógłbym to wprowadzić od przyszłego tygodnia, tylko muszę napisać do NASK żeby mi opcje włączyli, bo do tej pory nie miałem ich w ofercie. Ale szczerze mówiąc nie widzę sensu. Dlaczego? W dropped ma to sens o tyle, że wszyscy się rzucają na spady, jednocześnie olewając aukcje prywatne. W Złapane.pl jedne i drugie są razem na liście, dostępne dla wszystkich, więc jedne i drugie ludzie licytują tak samo często. Zawsze można przecież dogadać się z kupcem i zrobić przeniesienie za pomocą opcji. Albo po prostu przedłużyć sobie domenę na opcję i po tym wystawić na sprzedaż - to właściwie byłoby równoważne z sugerowanym wyżej rozwiązaniem, o ile dobrze zrozumiałem. Jeśli jest/będzie zapotrzebowanie na rejestracje opcji w polskiedomeny.pl, to oczywiście wprowadzę taką funkcję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pb mam kilka domen w zakładce "złap domenę" i wszystkie nadal są widoczne do "złapania".

Sprawdzałem we Whois dwie są juz złapane przez inne firmy, jedna jest "po rozwiązaniu umowy" i nie wiem co się z nią dzieje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
pb mam kilka domen w zakładce "złap domenę" i wszystkie nadal są widoczne do "złapania".

Sprawdzałem we Whois dwie są juz złapane przez inne firmy, jedna jest "po rozwiązaniu umowy" i nie wiem co się z nią dzieje...

 

W dniach 16-19 czerwca *być może* będę miał ograniczony dostęp do sieci, w związku z czym może być utrudniony kontakt w sprawach dotyczących serwisu oraz w rejestracji domen. Ale przerwy w działaniu strony nie przewiduję. Domeny które wciąż oczekują na opłacenie, a których rezerwacja kończy się przed 20.06 zostaną tymczasowo zarejestrowane na operatora serwisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
pb mam kilka domen w zakładce "złap domenę" i wszystkie nadal są widoczne do "złapania".

Sprawdzałem we Whois dwie są juz złapane przez inne firmy, jedna jest "po rozwiązaniu umowy" i nie wiem co się z nią dzieje...

 

No ale o co chodzi? Nie ma przycisku 'usuń'? ;-)

Domeny są okresowo czyszczone, ale dopiero po zarejestrowaniu domen, domena zarezerwowana przecież nadal może być przechwycona. Tym bardziej domena która jest 'po rozwiązaniu umowy'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PB mam pytanie, jaki jest czas na oplacenie domeny po przechwyceniu jej na złapane.pl

Jesli juz bylo to przepraszam, ale nigdzie tego nie znalazłem nawet w opisie "Złap domenę"

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
PB mam pytanie, jaki jest czas na oplacenie domeny po przechwyceniu jej na złapane.pl

Jesli juz bylo to przepraszam, ale nigdzie tego nie znalazłem nawet w opisie "Złap domenę"

Pozdrawiam

 

10 dni, ta informacja jest w mailu wysyłanym do osoby, dla której domena została przechwycona.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z opisu "Złap domenę"

Pamiętaj! Jeśli jako jedyna osoba zlecisz przechwycenie domeny, wtedy musisz zapłacić za jej rejestrację.

Jak to jest egzekwowane, jesli ktos nie oplaci domeny ktora zlecil do przechwycenia?

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak to jest egzekwowane, jesli ktos nie oplaci domeny ktora zlecil do przechwycenia?

 

Na początku miażdżymy młotkiem mały palec u nogi, ale to dopiero jak się uzbiera powyżej 100 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No dobra, a poważnie - osoby nieopłacające domen mają zamykane konta (to już miało miejsce), a w przypadku wysokich kwot jest wystawiana faktura, co daje podstawę do ściągnięcia należności różnymi drogami (jeszcze się nie to zdarzyło).

Share this post


Link to post
Share on other sites
No dobra, a poważnie - osoby nieopłacające domen mają zamykane konta (to już miało miejsce), a w przypadku wysokich kwot jest wystawiana faktura, co daje podstawę do ściągnięcia należności różnymi drogami (jeszcze się nie to zdarzyło).

 

Popieram :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mysle, ze kary sa zdecydowanie lepszym rozwiazaniem (patrz drop)

 

Rozumiem, że zablokowanie konta to wg ciebie nagroda? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dałem do przechwycenia domeny cymbaly.pl i cymbalki.pl. rozumiem, że skoro zostały przechwycone przez złapane.pl to domeny te powinny trafić na aukcję prywatną (jeżeli więcej osób dało je do przechwycenia)? tymczasem widzę je na aukcjach publicznych... pb, why?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×