Jump to content
kyniu

Złapane.pl - sugestie

Recommended Posts

Ja mam taka propozycje:

 

Wykonywanie cesji tak jak w dropped, tzn wybieram domenę, podaje maila użytkownika który także jest zarejestrowany w systemie, klikam że zrzekam się praw do domeny i cesja zrobiona.

Być może nie jest to aż tak bezpieczne, szczególnie jak jakaś osoba trzecia wejdzie na konto (a tak się może zdarzyć), ale oszczędza dużo czasu (nie trzeba wysyłać dokumentów).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mam taka propozycje:

 

Wykonywanie cesji tak jak w dropped, tzn wybieram domenę, podaje maila użytkownika który także jest zarejestrowany w systemie, klikam że zrzekam się praw do domeny i cesja zrobiona.

Być może nie jest to aż tak bezpieczne, szczególnie jak jakaś osoba trzecia wejdzie na konto (a tak się może zdarzyć), ale oszczędza dużo czasu (nie trzeba wysyłać dokumentów).

Można użyć tokenów, via mail lub sms.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystarczy napisać do mnie maila z prośbą o cesję, z wyraźnym zaznaczeniem woli, i nie ma problemu. Może nie jest to aż tak wygodne, ale póki zdarza się to raz na parę tygodni nie widzę potrzeby wprowadzania nowej funkcjonalności do tego celu. Oczywiście papierową cesją i tak trzeba się wymienić między sobą, bo NASK może w każdej chwili poprosić o okazanie dokumentu i biada nowemu właścicielowi, który go nie posiada.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście papierową cesją i tak trzeba się wymienić między sobą, bo NASK może w każdej chwili poprosić o okazanie dokumentu i biada nowemu właścicielowi, który go nie posiada.

Między innymi w Twoim interesie jest to, aby użytkownik kupujący domene w Twojej platformie mógł być o nią spokojny. W tej kwestii jestem tradycjonalistą i wg mnie papier powinien być wymagany. Nie jest to niewadomo jakie utrudnienie, a wszystko można załatwić w kilka dni...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Między innymi w Twoim interesie jest to, aby użytkownik kupujący domene w Twojej platformie mógł być o nią spokojny. W tej kwestii jestem tradycjonalistą i wg mnie papier powinien być wymagany. Nie jest to niewadomo jakie utrudnienie, a wszystko można załatwić w kilka dni...

 

Zapewniam Cię, że nie dokonam cesji jeśli nie będę pewny że zleciła ją właściwa osoba (dlatego m.in. *nie* oferuję automatycznych cesji on-line), a sposobów na sprawdzenie tego jest mnóstwo, bez potrzeby odwoływania się do papierków. Ale jeśli i taka potrzeba zajdzie, to już nie ma wyjścia, trzeba to trzeba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapewniam Cię, że nie dokonam cesji jeśli nie będę pewny że zleciła ją właściwa osoba (dlatego m.in. *nie* oferuję automatycznych cesji on-line), a sposobów na sprawdzenie tego jest mnóstwo, bez potrzeby odwoływania się do papierków. Ale jeśli i taka potrzeba zajdzie, to już nie ma wyjścia, trzeba to trzeba.

Nie wątpię, ale nie zaprzeczysz, że zdarzają się bardzo różne sytuacje i papier w tym przypadku jest bardzo mocnym dowodem transakcji, natomiast email z prośbą o dokonanie cesji nie jest prawie żadnym...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wątpię, ale nie zaprzeczysz, że zdarzają się bardzo różne sytuacje i papier w tym przypadku jest bardzo mocnym dowodem transakcji, natomiast email z prośbą o dokonanie cesji nie jest prawie żadnym...

 

Oczywiście, dlatego każdy powinien mieć podpisane papiery występując o cesję, aby móc w każdej chwili je okazać. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję dodać jeszcze do regulaminu zlapane.pl punkt:

 

Nie oskarżę o oszustwo nikogo ze sprzedających, licytujących ani z administracji serwisu Zlapane.pl dopóki nie będę miał prawomocnego wyroku sądu poświadczającego mojego "wydaje mi się".

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panie Danielu,

rozumiem Pańskie oburzenie, ale wydaje mi się, że to już jest zbyteczne. Niby gdzie nie miałby prawa oskarżyć: tu na forum, w prasie itp.

Nie popadajmy w skrajności.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panie Danielu,

rozumiem Pańskie oburzenie, ale wydaje mi się, że to już jest zbyteczne. Niby gdzie nie miałby prawa oskarżyć: tu na forum, w prasie itp.

Nie popadajmy w skrajności.

Trochę oczywiście napisałem to przekornie i nie oczekuje wprowadzenia takiego zapisu. Po prostu jest śmieszne i żałosne - tak - ŚMIESZNE I ŻAŁOSNE to co zrobił jeden z użytkowników tego forum. Nie boję się tego powiedzieć. Brałem udział w setkach aukcji i nigdy, w żadnym przypadku nie miałem do nikogo pretensji o licytację. Ja wiem, że niektórzy woleliby kupować domeny po kilkadziesiąt złotych, ale rynek jest taki, że jeśli jest kilku chętnych, to nie jest już tak łatwo kupić dobrą domenę za grosze.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pan Daniel z pewnością nie miał na myśli punktu o dokładnie takiej treści, lecz powinien znaleźć się zapis, który pozwoli uniknąć sytuacji, jaką mieliśmy/mamy (mówię głównie o wstępnej chęci rezygnacji z zakupu, oskarżanie o oszustwa w aukcjach).

 

EDYCJA: O, mówiłem. :-P

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Im więcej spraw jest jawnych i prostych - tym cały system pracuje lepiej. Jesli ktoś się z tym nie chce zgodzić to nie przystępuje do takiego systemu - Wszycho!!!

 

Proste rzeczy są genialne

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pan Daniel z pewnością nie miał na myśli punktu o dokładnie takiej treści, lecz powinien znaleźć się zapis, który pozwoli uniknąć sytuacji, jaką mieliśmy/mamy (mówię głównie o wstępnej chęci rezygnacji z zakupu, oskarżanie o oszustwa w aukcjach).

 

Regulamin nie dopuszcza możliwości nieopłacenia aukcji i wyraźnie mówi, że operator serwisu może podjąć wszelkie środki przewidziane prawem w celu wyegzekwowania płatności. Na razie nie musiałem się do tego odwoływać i mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Regulamin nie dopuszcza możliwości nieopłacenia aukcji i wyraźnie mówi, że operator serwisu może podjąć wszelkie środki przewidziane prawem w celu wyegzekwowania płatności.

Myślę, że tak powinno właśnie zostać. Jest to moim zdaniem lepsze rozwiązanie niż to w dropped.pl, gdzie można sobie licytować kilka tysięcy a potem zapłacić tylko stosunkowo małą karę za nieopłacenie. Takie zasady są niekorzystne dla licytujących. Lepsze jest egzekwowanie aby wszystkie aukcje kończyły się tak jak stanowi licytacja. W przypadkach kiedy jest inaczej trzeba egzekwować prawa aukcji.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
pb, rozwazasz wprowadzenie powiadomien smsowych? kurcze przeoczylem dzis fajna aukcje ;/

 

Nie rozważałem, ale może kiedyś porozważam. Jak dla mnie to czarna magia, więc nie pałam entuzjazmem do tego.

Zawsze można sobie ustawić przypomnienie, tym bardziej że prawie wszystkie aukcje są o 20:00 i o 21:00. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zawsze można sobie ustawić przypomnienie, tym bardziej że prawie wszystkie aukcje są o 20:00 i o 21:00. ;-)

 

z drugiej strony... kurcze moze sie zagrzac telefon jak beda przychodzic ze zlapanych i z konkurencyjnych serwisow :]

jakos sobie poradze, moze budzik nastawie, albo przypomnienie w telefonie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Dobrze byłoby, gdyby na Złapane pojawiła się możliwość płatności typu Dotpay/Przelewy24.

 

Pozdrawiam,

 

EDDy

Edited by EDDy

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobrze byłoby, gdyby na Złapane pojawiła się możliwość płatności typu Dotpay/Przelewy24.

 

Też tak uważam. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też tak uważam. :-)

 

Nie mógłbyś otworzyć sobie konta w DotPay i już od teraz przyjmować wpłaty?

Wstawiasz link (jedna linijka) na stronę lub oddelegowujesz licytantów na DotPay, gdzie każdy znając Twoje ID w DT mógłby juz płacić. W panelu masz bardzo przejrzyste wpłaty - w późniejszym terminie wprowadzisz obsługę bazy danych w postaci pobrania komórek csv.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie mógłbyś otworzyć sobie konta w DotPay i już od teraz przyjmować wpłaty?

Wstawiasz link (jedna linijka) na stronę lub oddelegowujesz licytantów na DotPay, gdzie każdy znając Twoje ID w DT mógłby juz płacić. W panelu masz bardzo przejrzyste wpłaty - w późniejszym terminie wprowadzisz obsługę bazy danych w postaci pobrania komórek csv.

 

Podobno nie ma nic trwalszego od prowizorki, więc może lepiej nie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×