Jump to content
isildur

grozba kary po mailingu

Recommended Posts

Jestem ciekaw jak od strony prawnej wygląda kwestia rozsyłania mailingu dotyczącego domen jedynie zarezerwowanych?. Rezerwacja sama w sobie nie daje nam jeszcze statusu pełnoprawnego właściciela domeny ,tak więc czy w ogóle dozwolone jest rozsyłanie oferty handlowej z czymś co jeszcze prawomocnie nie jest nasze i być może nigdy nie będzie?????

 

pozdrawiam

 

 

Może zacznijmy od tego ze nawet rejestrując domenę nigdy nie jesteś jej właścicielem tylko abonentem. Czyli de facto różnicy nie ma żadnej. Spam jest Spam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamiast lecieć ze spamem może warto skorzystać np. z mailingu na WP.pl ? Wiadomo, że to poleci do skrzynek darmowych a nie firmowych, ale wysłać np. 1000 wiadomości ze sprzedażą domeny z branży konsultingowej może by było coś warte. Korzystał ktoś?

 

ps. Wp.pl Mailing text / HTML do 25kB 60 zł netto, 73,2 brutto / 1000 kont

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mysle, ze troche w temacie mailingu, bo wlasnie dostalem SUPER OFERTE na maila, po angielsku

 

Mam to samo. Do każdej domeny .net dostaję po angielsku ofertę zakupu .com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spam jest Spam...

 

 

Nie miałem na mysli rozsyłania typowego spamu lecz rozsyłania zapytań o przesłanie oferty handlowej na domene zarezerwowaną np. o treści

 

Czy zgadzają się Państwo na przesłanie oferty handlowej dla domeny: domenazarezerwowana.pl ......powołanie na ustawę itd.

 

 

Może zacznijmy od tego ze nawet rejestrując domenę nigdy nie jesteś jej właścicielem tylko abonentem. Czyli de facto różnicy nie ma żadnej.

 

Zgadza sie ! Może źle to określiłem. Jednak moim zdaniem różnica miedzy rezerwacja a rejestracją jest dość znaczna gdyż rejestraja jest zawarciem pełnoprawnej umowy , natomiast rezerwacja jest czymś w rodzaju jej domniemania. Ta właśnie sytuacja stanowi wielką różnicę

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak z innej beczki - Jaki dajecie temat maila? Bo chyba nie powinienem napisać "oferta", albo "pytanie".

Chodzi mi o to, aby wyglądało to w miarę profesjonalnie i żeby nie podchodziło pod spam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak z innej beczki - Jaki dajecie temat maila? Bo chyba nie powinienem napisać "oferta", albo "pytanie".

Chodzi mi o to, aby wyglądało to w miarę profesjonalnie i żeby nie podchodziło pod spam.

 

I tak to będzie spam (w rozumieniu ustawy).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale mi chodzi o temat samego zapytania o wysłanie oferty. A zapytanie chyba spamem nie jest. Bynajmniej tak zrozumiałem z tego tematu

 

Nawet jeżeli prawnie nie jest to potocznie i tak jest. Dostaję takich "zapytań" kilka dziennie i mogę Ci powiedzieć, że nie ma żadnego znaczenia co umieścisz w temacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam nie lubię spamu ale też nie uważam żeby mailing miał być uważany za spam. Wiem obłuda, czarne jest czarne... prawo tez jest prawo, jakie by nie było..

W każdym razie chciałbym podpowiedzieć tym z Was którzy mailing stosują, że nie zaszkodzi w swoich mailach dodawac sygnatury w której skład wejdzie np takie zdanie:

"O błędnym zaadresowaniu wiadomości prosimy niezwłocznie poinformować nadawcę i usunąć wiadomość. Dziękujemy."

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sam nie lubię spamu ale też nie uważam żeby mailing miał być uważany za spam. Wiem obłuda, czarne jest czarne... prawo tez jest prawo, jakie by nie było..

W każdym razie chciałbym podpowiedzieć tym z Was którzy mailing stosują, że nie zaszkodzi w swoich mailach dodawac sygnatury w której skład wejdzie np takie zdanie:

"O błędnym zaadresowaniu wiadomości prosimy niezwłocznie poinformować nadawcę i usunąć wiadomość. Dziękujemy."

 

Maile, które to zdanie zawierają są właśnie najbardziej wk****ce, bo nadawca ma mnie za frajera i wpost mi to mówi. No bo jak można przypadkowo zaadresować maila do osoby której się nie zna?

 

Mam nadzieję, że wysyłający takie mailingi kiedyś staną się też ich odbiorcami, to może wtedy do nich trafi, że nie warto zatruwać ludziom czasu spamem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Maile, które to zdanie zawierają są właśnie najbardziej wk****ce, bo nadawca ma mnie za frajera i wpost mi to mówi. No bo jak można przypadkowo zaadresować maila do osoby której się nie zna?

 

Kilka sekund zajmuje oznaczenie maili które chcemy aby wylądowały w koszu. Więc nie róbmy tez afery jeżeli dostaniemy niezamawiane maile... Nikt nie lubi spamu ale nie wariujmy bo niedlugo prawo tak sie zaostrzy, że na napisanie jakiegokolwiek maial będzie trzeba dostac zgode na piśmie! Nie wiem ile spamu dostaja Ci którzy sa najbardziej "antymailingowi" ale ja dostaję moim zdaniem dużo spamu który w 95% przypadków oznaczam i za jednym zamachem wyrzucam do kosza. Oczywiście podejście do nieoczekiwanych maili każdy może miec inne.

Założę się też, że niejeden anty dostając ofertę która choć nie zamówiona to jednak jest na tyle interesująca, że postanawia z niej skorzystać, nie robi problemu z tego tytułu, że oferta była nie zamówiona. Wtedy czarne już nie jest czarne. A co gorsza białe nie jest wtedy juz takie białe...

 

 

Ja w sprawie spamu mam podejście stoickie i takie podejście polecam wszystkim tym którzy dostają poniżej 50 niechcianych maili dziennie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kilka sekund zajmuje oznaczenie maili które chcemy aby wylądowały w koszu.

 

Nie kilka sekund tylko kilka minut, poza tym obsłużenie ich przez serwer zajmuje znacznie więcej.

700 wiadomości dziennie * 100 domen * 25 adresów w domenie to już prawie 2 mln maili dziennie.

A zdarza się, że na jedno konto przychodzi co dzień >2000 niechcianych wiadomości.

 

Poza tym nienawidzę cwaniaków, którzy widzą że mam domenę ***.com i chcą sprzedać ***.pl, spamując przy tym konta postmaster@***.com i inne systemowe, czy oferują usługi pozycjonowania (spamowania) w Google za xxxx zł na 4-wyrazowe frazy z ruchem na poziomie 10 wyszukiwań dziennie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zapytanie dotyczące zgody na wysyłanie maila zawierającego informacje handlowe jest już informacją handlową - nawet jeżeli nie ma w nim mowy o konkretnym towarze lub usłudze

 

to stanowisko jest w pełni zasadne i tak tez wypowiadaja sie komentatorzy ustawy o swiadczeniu uslug droga elektroniczna - śmieszą mnie próby obchodzenia przepisów antyspamowym przez duże korporacje - ostatnio opiniowałem taką sprawę dla jednego z banków i bardzo się dziwili że łamią przepisy od jakiegoś czasu. Świadomość nawet prawników w tym temacie jest bardziej niż niska.

 

odnosnie wypowiedzi powyzej - ja rowniez mam stoickie stanowisko tylko ze UOKiK oraz UKE go nie maja i bardzo surowo reaguja na spam - taka moda :)

 

sam nie raz korzystam z ofert pochodzacych ze spamu co nie znaczy ze mozna nad tym przechodzic do porzadku. niestety nie ma innej metody walki ze spamem jak wprowadzanie domniemania braku zgody na otrzymywanie informacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×