Jump to content
isildur

grozba kary po mailingu

Recommended Posts

Witam,

 

Pierwszy raz sie spotykam z czyms takim....wyslalem mail do kilku firm z branzy kurierskiej z oferta domeny. mail krotkie info ze jestem wlascicielme takiej i takiej domeny i ze jesli sa zainteresowani to prosze o informacje zwrotna.....krotko zwiezle i na temat.....otrzymalem taka infomracje zwrotna:

 

W związku z otrzymaną od Pana

niezamówioną informacją handlową,

proszę o informację kto, gdzie, kiedy

oraz w jakiej formie udzielił Panu

zgody na jej przesyłanie.

 

 

Jednocześnie przypominam że zgodnie z obowiązującym prawem, wysyłanie niezamówionej informacji handlowej, zagrożone jest karą do 5 tys. zł grzywny lub pozbawienia wolności.

 

 

mieliscie juz taka sytuacje?? Wiem ze wiekszosc osob wysyla mailing i chyba nie wszyscy prosze o pozwolenie wylsania oferty?? Jak to najlepiej rozwiazac waszym zdaniem?

Edited by isildur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jezeli mail mial charakter indywidualny i rzeczowy to olej dziada i tyle.

 

Odpisz im ze bylo to zapytanie handlowe, a nazwa domeny nawiązuje do ich działalności. Ja bym nie dał się zastraszyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i się doigrałeś...

 

pytanie na ile sa to powazne grozby i co z tym zrobic....wcisnac ze dostalem telefonicznie pozwolenie jak kiedys zadzownielm do nich i sie moze z Pania sekretarka nie zrozumialem...

 

Taa... kiedyś też dostałem od jednej firmy spam, raz i drugi, za trzecim razem się wkurzyłem i napisałem że jak jeszcze raz dostanę, to zgłaszam sprawę. Odpisali, że o co chodzi, przecież mają zgodę. Od kogo - pytam. Od pracownika firmy, uzyskaną telefonicznie. Bzdura. Nikt poza mną nie ma dostępu do telefonu, a ja żadnej zgody nie udzielałem. Tak że jeśli zamiast grzecznie przeprosić będziesz jeszcze bezczelnie kłamał, to życzę powodzenia. Tej firmie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W koncu! Ile smiecia mozna dostawac... I to nie jest zaden mailing tylko najzwyklejsze w swiecie spamowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
.firma mala ale facet to jakis ciec po prostu...

Na Twoim miejscu powstrzymałbym się od pisania takich tekstów.

Proponuję zrobić jak ktoś wyżej zaproponował: Grzecznie przeprosić i napisać, że e-mail był zapytaniem handlowym.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli straszak.....pytanie na ile sa to powazne grozby i co z tym zrobic....wcisnac ze dostalem telefonicznie pozwolenie jak kiedys zadzownielm do nich i sie moze z Pania sekretarka nie zrozumialem...czy ich po prostu olac.....firma mala ale facet to jakis ciec po prostu.....woli bazgrac zamiast skasowac maila albo podziekowac po prostu.....

 

Isildur wszystko co napisał ten człowiek to prawda i widac zna aspekty prawne, jakiś czas temu w Tv było coś takiego... że pewien facet dostawał od firmy emaile(z jakimiś reklamami/spamem niezamawianym), odpisał firmie, że nie życzy sobie takich e-maili, aż w końcu pewnego razu się wkurzył i doszło do tego, że sprawa została rozstrzygana w sądzie. Firma spamująca dostała ogromną karę i myślę, że była to dla nich nauczka...

 

Także jedno ci powiem, wysyłając e-mail nie jesteś anonimowy(nawet proxy,hide ip,tor i inne progi ci nie pomogą). Administrator twojej skrzynki pocztowej, może podać twój Adres Ip oraz dane osobowe, jesli odpowiedni organ będzie się o nie ubiegał.

 

Z tego co wiem jesteś nieletni.. więc w najgorszym wypadku trafisz do poprawczaka....

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='Kornel' date='pon, 09 cze 08' post='92426']

 

[...]

Także jedno ci powiem, wysyłając e-mail nie jesteś anonimowy(nawet proxy,hide ip,tor i inne progi ci nie pomogą). Administrator twojej skrzynki pocztowej, może podać twój Adres Ip oraz dane osobowe, jesli odpowiedni organ będzie się o nie ubiegał. [...]

 

 

Niektóre skrzynki są anonimowe, a e-maila wysłać można z "publicznego" komputera [kafejka internetowa chociażby ...].

 

Z tego co wiem jesteś nieletni.. więc w najgorszym wypadku trafisz do poprawczaka....

 

Nie tak szybko :).

Skoro jest nieletni, to odpowiadają za niego również rodzice.

Gdyby za to wsadzano do "poprawczaka", to byłyby one zapchane nieletnimi biznesmenami ;).

Jednak przekrój społeczny w "poprawczakach" jest zupełnie inny ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarejestrowałem się na tym forum kilka dni temu i jeśli ten caly domining jest przestępstwem, że moża iść do poprawczaka albo do więzienia to chyba podziękuje :) Mam pytanie do autora co dokładnie napisałes w tym problematycznym e-mailu do tej firmy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe isildur nie bój żaby... :)

Napisz do nich albo po prostu zadzwoń i wytłumacz sprawę co i jak oraz przeproś, myślę, że zrozumieją.

 

Edit. halapenio nie bój się Ty także, chodź jesteś niepełnoletni, cesji nie dokonasz, pozostaje kupować domeny z Authinfo na przykład.

 

Wracając do tematu. Każda informacja handlowa na skrzynkę e-mail nie zamawiana jest uznawana jako spam i grożą za to odpowiednie kary.

Edited by Kornel

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Zarejestrowałem się na tym forum kilka dni temu i jeśli ten caly domining jest przestępstwem, że moża iść do poprawczaka albo do więzienia to chyba podziękuje :) Mam pytanie do autora co dokładnie napisałes w tym problematycznym e-mailu do tej firmy?

A od kiedy domaining to spamowanie?

 

Po Twojej logice to chyba lepiej się nie zabierać za jakikolwiek biznes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

a tak wogole jaka jest roznica pod wzgledem prawnym miedzy OFERTA HANDLOWA a ZAPYTANIEM HANDLOWYM?? czy zapytanie handlowe to tez SPAM??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zarejestrowałem się na tym forum kilka dni temu i jeśli ten caly domining jest przestępstwem, że moża iść do poprawczaka albo do więzienia to chyba podziękuje

Nie musisz dziękować, wystarczy, ze się nauczysz paru reguł i zajrzysz również do przepisów prawnych i to wystarczy...każdy musi przestrzegac prawa, nawet jesli go nie zna...proste.

 

PS

UOKiK zbada czy mailing to spam (13 marca 2007), nie wiem, jak się sprawa wyjaśniła

 

Czy to moze byc SPAM i jak zrobić bezpieczny mailing?

 

Kiedy wolno rozsyłać e-maile z informacją handlową (19-02-2008)

 

Zakazana lub niechciana reklama internetowa (PDF)

 

Zakazany spam nadal uciążliwy (2007-01-03)

 

Jak uzyskać zgodę adresata?

 

Przedsiębiorcy chcący skorzystać z reklamy za pomocą poczty elektronicznej muszą uzyskać zgodę danego konsumenta na jej otrzymanie. Brak takiej zgody przed przesłaniem wiadomości stanowiącej ofertę lub reklamę stanowi naruszenie prawa i może być ścigane na drodze indywidualnej (jako wykroczenie lub naruszenie dóbr osobistych), a także przez Prezesa UOKiK pod zarzutem naruszenia zbiorowych interesów konsumentów.

 

Dopuszczalne jest zatem przesłanie na adres e-mail pytania, czy adresat zgadza się na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowej. Zazwyczaj nadawca podaje w e-mailu dane umożliwiające jego identyfikację oraz krótko opisuje, czego miałaby dotyczyć ewentualna informacja. E-mail kończy się z reguły prośbą o wyrażenie zgody na przesyłanie informacji handlowej. Pamiętać jednak należy, że taka prośba sama w sobie nie powinna zawierać cech informacji handlowej, a e-mail powinien być zwięzły, przejrzysty i w żaden sposób nie może wprowadzać w błąd.

 

Aby uprościć odbiorcy wyrażenie swojej woli, nadawcy często zamieszczają w zapytaniu link, którego kliknięcie oznacza, że adresat jest zainteresowany otrzymywaniem informacji handlowej na dany temat. Natomiast milczenie adresata musi oznaczać brak zgody na otrzymanie właściwej informacji handlowej i kategoryczny zakaz jej przesyłania.

 

Więcej.... PrawoITy.pl

 

Wcale sie nie dziwie firmie. Sam tak kiedys zrobilem. Dostalem maila z informacja, ktorej nie zamawialem, co wiecej, nawet nie wiem skad wzieli moj mail, bo w sumie byl to mail mojego serwisu, ktory niewiele mial wspolnego z oferta firmy. pierwszy raz powiedzialem sobie "OK". gdy ponownie otrzymalem reklame, odszukalem firme, wykonalem telefon i wyjasnilem sprawe, ze zadnej informacji handlowej nie zamawialem i ze wysylanie takiej oferty jest przestepstwem...I sie skonczylo...

 

PS2 Ja kiedys wysylalem maile takiej tresci. Wiem, wtedy jeszcze nie dodawalem tych paragrafów, teraz to bym zrobil.

Szanowni Państwo!

 

Na początek chciałbym zapytać - czy zgadzacie się Państwo na przesłanie

dokładnej oferty związanej z domenami internetowymi http://www.aaaa.pl,

http://www.bbbb.pl, http://www.cccc.com.pl oraz

http://www.dddd.com.pl, które mogłyby Państwa zainteresować w

związku z profilem Państwa firmy?

Jeśli wyrażacie Panstwo taką zgodę i będziecie zainteresowani

wymienionymi domenami, proszę o odesłanie maila zwrotnego (na adres

mojadres@wp.pl), wtedy przedstawie Panstwu atrakcyjna oferte.

 

Dodam tylko jeszcze, że:

 

Domena internetowa jest w dzisiejszych czasach niezbędnym narzędziem

handlu internetowego. Nie każda jednak domena jest warta uwagi, nie

każda przyciągnie potencjalnych klientów na stronę internetową, dlatego

tak ważne jest inwestowanie tylko w proste nazwy domen o jasnym

przekazie i łatwe do zapamiętania. Wiele wartościowych adresów

internetowych jest już niestety zajętych, a ich dostępność kurczy się z

dnia na dzień.

 

Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na cztery juz wymienone wyzej domeny,

których nazwy związane są bezpośrednio z profilem Państwa firmy:

 

Te domeny to:

 

TU NASTEPUJE ponowne wymienienie domen z nazwy wraz z ich krotka charaketrystyka, czyli cechami

 

(...)

 

W razie zainteresowania z Państwa strony nabyciem którejkolwiek z

powyższych domen (osobno lub wszystkich w jednym pakiecie), proszę o

odpowiedź, wtedy przedstawię Państwu bardzo atrakcyjną ofertę cenową. W

przeciwnym razie (w razie braku zainteresowania), proszę nic nie pisać

(aczkolwiek miło by było otrzymać jakąkolwiek odpowiedź).

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Janko Muzykant

mojadres@wp.pl

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie cierpię spamu.

Kiedyś przejęłem domenę po firmie, która prawdopodobnie wyrażała zgodę wszystkim na przesyłanie ofert.

Nie wiedziałem, że wraz z domeną przejmuję mailowy dorobek inwentarza oparty o domenę info@....pl.

Dostawałem mnóstwo spamu a gdy pisałem do tych firm z mojego adresu, to odpisywali, że nie mają mnie w swojej bazie i prosili o podanie adresu/domeny, którą mogą mieć w swojej bazie ( mail był adresowany do zdefiniowanej grupy ). A domen miałem kilkaset i nie wiedziałem o którą chodzi :)

 

Ostatnio mam inny problem - może ktoś mi podpowie co z tym zrobić ?

Ktoś zadzwonił z nr stacjonarnego na nr telefonu mojej zony ( nigdzie go nie podawałem jako telefonu kontaktowego ! ), powołał się na przedstawiciela pewnej firmy, postraszył, że jeśli na stronie, którą rzekomo administruję będą się pojawiały reklamy związane z penisem, to zawiadomi policję.

Gdy przejęłem słuchawkę powtórzył to samo i rozłączył się.

Oddzwoniłem na wyświetlony numer - odezwał się ochroniarz z recepcji, który twierdził, że nie potrafi powiedzieć kto dzwonił ?

Podał mi nazwę i adres firmy.

 

Wysłałem dwa maile na wyszukany adres z prośbą o wyjasnienia i nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

Domyślam sie, że chodziło mu o zaparkowaną przeze mnie domenę z żenskim imieniem, który brzmi tak samo jak ich firma.

Mam ochotę dokończyć temat bo nie lubię być zastraszany i chcę się dowiedzieć skąd mieli numer telefonu mojej żony ale nie do końca wiem jak to ugryźć bez opłacania prawnika ?

Macie jakieś sugestie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedyś przejęłem domenę po firmie, która prawdopodobnie wyrażała zgodę wszystkim na przesyłanie ofert.

Nie wiedziałem, że wraz z domeną przejmuję mailowy dorobek inwentarza oparty o domenę info@....pl.

 

Hehe, ja adres varia@varia.pl przekierowałem bezpośrednio do śmietnika, bo dziennie przychodzi na niego pięć newsletterów i dziesięć ofert przewozu ładunków. Ale i tak wolę używać varia.pl niż np. „dziewiczej” varia.lublin.pl. ;-)

 

Ktoś zadzwonił z nr stacjonarnego na nr telefonu mojej zony ( nigdzie go nie podawałem jako telefonu kontaktowego ! )

 

O widzisz, to ja miałem podobną ciekawostkę przedwczoraj. Odebrałem telefon stacjonarny z pewnego sklepu z prośbą żebym zadzwonił do Żony i powiedział żeby wróciła do sklepu bo dowód jej wypadł. Niby prosta sprawa, po dowodzie, przez książkę, do telefonu... tylko że numer domowy mamy zastrzeżony, a w starych książkach (gdzie numer się pojawiał) Żona jest pod starym nazwiskiem... jakieś tajne masońskie bazy danych, czy co? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja zadzwoniłem do faceta i sprawę grzecznie wyjaśniłem.....facet mi podziekowal za telefon, poprosil bym iwecej mu tego nie wysylal i uznal sprawe za zamknieta ;)...dziekuje wszystkim za rady....sprawa zamknieta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
tylko że numer domowy mamy zastrzeżony, a w starych książkach (gdzie numer się pojawiał) Żona jest pod starym nazwiskiem... jakieś tajne masońskie bazy danych, czy co? ;-)

nazwisko panieńskei też ejst w dowodzie

Share this post


Link to post
Share on other sites
a ja zadzwoniłem do faceta i sprawę grzecznie wyjaśniłem.....facet mi podziekowal za telefon, poprosil bym iwecej mu tego nie wysylal i uznal sprawe za zamknieta ;)...dziekuje wszystkim za rady....sprawa zamknieta :)

 

No i dobrze myślałem, jak dzwonisz wtedy widać, ze komuś zależy na wyjaśnieniu całego zajścia, e-mail mógłby być trochę z 'góry' potraktowany.

 

Pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mysle, ze troche w temacie mailingu, bo wlasnie dostalem SUPER OFERTE na maila, po angielsku

Hello,

 

You can become the owner of NazwaDomeny.com. This domain has just become available to us and, as an alert service, we’ve made you first aware of an opportunity to purchase it.

 

Domain Alert Service is an alert engine designed to help individuals and businesses with their presence on the Internet, and assistance with related domains is one of the highest priorities in our work.

 

It is in the essence of the Internet, that NazwaDomeny.com is where most people will try to find your website just intuitively as often users don’t remember exact extension for your domain and .COM is the most widely used and popular. This is why we encourage you to own .com as soon as possible. Otherwise, you are at risk that somebody else will be the number one in your own name space.

 

Soon the domain will be released to public auction where the acquisition cost will be higher than now, so please act quickly if you have any interest in securing it.

 

Click here to buy NazwaDomeny.com!

 

Kind regards,

Daniel Kagan

Domain Alert Service

mailto: daniel@domainalertsservice.com

 

He, he, wszystko przez to, ze mam domene NazwaDomeny.net. Nie wiem, jakim kombajnem te CUDAKI sprawdzaja i jak doszli do mojego maila, bo we Whois...mojego maila w tej chwili nie ma (jest poprzez OVH zastrzeżony). Fakt, dostalem oferte odkupienia domeny .com, gdyz mam ekwiwalent .net (.com mnie akurat nie interesuje, a i .net chyba spuszcze przy nastepnej okazji). No chyba, ze przeskanuje dysk, czy jakis robaczek sie u mnie nie zagniezdzil, ktory wysysa informacje. Najfajniejsze jest to, ze ta domena NazwaDomeny.com ...jest cały czas wolna. Kiedys juz mialem taka sytuacje, tez z kombinacja .net - .com, ale wtedy tamta firma przezornie zarejestrowala domenke na testy, po czym po jakims czasie i tak sie zwolnila. (niestety, nie okazalem zainteresownania :) )

 

PS Domena DomainAlertService.com zostala zarejestrowana... Creation Date: 2008-04-10 pewnie jako jakis spad.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

No coz, ogolnie jak bym wysylal komus maila to nie jak reklame dvd w TV :)

 

Napisalbym konkretnie co mam i dlaczego do niego pisze w tej sprawie a jesli jest zainteresowany -- by sie

kontaktowal ze mna, od co.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i dokladnie takie maile wysylam.....ale teraz nauczony doswiadczeniem i sugestiami umberto, dodalem troche zmian by odbiorca nie mial watpliwosci ze jest to ZAPYTANIE handlowe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kornel od kiedy nie mozna dokonac cesji jak sie jest niepelnoletnim? Kiedys byl juz chyba taki watek na forum i pozostaje skan legitymacji + podpis prawnego opiekuna, pzdr i nie wprowadzaj ludzi w blad.

Share this post


Link to post
Share on other sites
i dokladnie takie maile wysylam.....ale teraz nauczony doswiadczeniem i sugestiami umberto, dodalem troche zmian by odbiorca nie mial watpliwosci ze jest to ZAPYTANIE handlowe

Nie cwaniakuj, tylko miej odwagę cywilna i wklej tutaj kopię tego Twojego maila/spama. Niech to będzie wzór i przestroga dla innych jak nie powinno pisać się ofert - zwłaszcza do CIECIA jak go określiłeś.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Edit. halapenio nie bój się Ty także, chodź jesteś niepełnoletni, cesji nie dokonasz, pozostaje kupować domeny z Authinfo na przykład.

 

Interesująca teoria... Po raz n-ty powtarzam - nie wiesz = nie pisz.

Edited by amfre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×