Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Michau, Ludzie coraz czesciej robia teki numer nawet jesli sie ma ustawiona cene minimalna domeny to wpisuja kwote wyzsza i wpisuja w wiadomosci kupie za 100 czy 200 zl. Moim skromnym zdaniem powinienes to jakos usankcjonowac, gdyz takie przypadki beda sie mnozyly do tego to ludzie pisza wyerzne sugestie zalatwienia sprawy poza AM. Wg. mnie powinno byc tak: zlorzenie oferty tj. podanie kwoty w okienku cena jest jednoznaczne z deklaracja iz chce sie taka kwote zaplacic i jesli posiadacz domeny zgodzi sie na ta kwote zawierana jest umowa cywilna tak samo jak w przypadku aukcji, a jesli osoba, ktora zaproponowala te kwote jej nie zaplaci bedzie musiala sie liczyc ze wszystkimi konsekwencjami prawnymi wobec niej.

 

Tak powinno być od początku. Skoro wystawiasz minimalną np. 1k i dostajesz ofertę na 1,1k to uwagi, że ktoś kupi za 0,2k powinny być ignorowane. W końcu ktoś złożył ofertę na 1,1k i koniec. Nie wiem jak to jest technicznie zrobione ale ja bym zaakceptował ofertę nie patrząc na uwagi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak powinno być od początku. Skoro wystawiasz minimalną np. 1k i dostajesz ofertę na 1,1k to uwagi, że ktoś kupi za 0,2k powinny być ignorowane. W końcu ktoś złożył ofertę na 1,1k i koniec. Nie wiem jak to jest technicznie zrobione ale ja bym zaakceptował ofertę nie patrząc na uwagi ;)

Tak tez zrobilem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak tez zrobilem :)

 

To ktoś się zdziwi :D

To tak jakby na allegro zalicytował "kup teraz" a później wysłał maila do sprzedawcy, że kupi za połowę ceny :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli wpisują taką kwotę, za taką kwotę muszą kupić. Postaram się jeszcze bardziej to uwypuklić wielkimi literami na stronie do składania ofert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego pisze, że domena "Została przechwycona w innym serwisie"

A whois pokazuje Ciebie Michau jako abonenta domeny.

Mógłbyś przynajmniej napisać "Przechwycona dla siebie" lepiej by to wyglądało.

Parodia....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli wpisują taką kwotę, za taką kwotę muszą kupić. Postaram się jeszcze bardziej to uwypuklić wielkimi literami na stronie do składania ofert.

Jako, ze jestem zywo zainteresowany tym proponuje umieszczenie punktu w regulaminie. Dodatkow proponowal bym w przypadku gdy osoba, ktora zlorzyla oferte, a nic chce sie z niej wywiazac podlegala podobnej procedurze jak to jest w Nask z opcjami tak aby w przypadku checi dochodzenia swoich praw na drodze cywilnej sprzedajacy mogl uzyskac dane oferenta, z ktorym zawarl umowe oczywiscie wszystko z powiadomieniem listownie oferenta o przekazaniu jego danych.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites

Michau, znalazłem jedną nieścisłość w cenniku, a mianowicie:

 

Wypłata środków na polskie konto bankowe 2.5% 0.0% kwoty, min. 2.50 PLN

 

Wydaje mi się że jest tu sprzeczność bo przy wypłacie pobrało mi prowizje 2,50 pln chodź prowizja od kwoty x w wysokości 0.0% to 0 pln, a nie 2,50 pln. Skoro ustaliłeś prowizje na 0,0% to wydaje mi się że tego minimum niema chyba, że wbrew regułą matematycznym uznasz, że 0,0% od kwoty x daje 2,50 pln :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się że jest tu sprzeczność bo przy wypłacie pobrało mi prowizje 2,50 pln chodź prowizja od kwoty x w wysokości 0.0% to 0 pln, a nie 2,50 pln. Skoro ustaliłeś prowizje na 0,0% to wydaje mi się że tego minimum niema chyba, że wbrew regułą matematycznym uznasz, że 0,0% od kwoty x daje 2,50 pln :rolleyes:

 

Chyba spałeś na matematyce. "0,0% z x, min. 2,50" = 2,50. Wszystko się zgadza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba spałeś na matematyce. "0,0% z x, min. 2,50" = 2,50. Wszystko się zgadza.

 

Nie spałem i jest to nie jasne przynajmniej moim zdaniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raz jeszcze ponawiam prośbę, o możliwość usuwania swoich domen z listy. Bez takiej możliwości, zaczyna się robić bajzel ... Domeny, które użytkownik już wycofał, a następnie np. sprzedał poza "Aftermarket", albo po prostu chociażby i wygasły, wciąż będą jego Panel zalegały ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się że jest tu sprzeczność bo przy wypłacie pobrało mi prowizje 2,50 pln chodź prowizja od kwoty x w wysokości 0.0% to 0 pln, a nie 2,50 pln. Skoro ustaliłeś prowizje na 0,0% to wydaje mi się że tego minimum niema chyba, że wbrew regułą matematycznym uznasz, że 0,0% od kwoty x daje 2,50 pln :rolleyes:

Prowizja wynosi minimum 2.50 PLN - czyli tyle ile trzeba :wacko:

 

Raz jeszcze ponawiam prośbę, o możliwość usuwania swoich domen z listy. Bez takiej możliwości, zaczyna się robić bajzel ... Domeny, które użytkownik już wycofał, a następnie np. sprzedał poza "Aftermarket", albo po prostu chociażby i wygasły, wciąż będą jego Panel zalegały ...

Pamiętam o tym. Będzie to zrobione tak, że po zmianie abonenta domeny lub wygaśnięciu domeny po x dniach domena sama będzie skasowana z panelu, jeśli użytkownik jej nie przywróci. Będzie też opcja ręcznego usuwania domen.

 

czy na aftermarket jest cos takiego jak archiwum transakcji tak jak na dropped? Czy moge gdzies podejrzec za ile zostaly sprzedane domeny? Domena sprzedana na aftermarket powinna znalezc sie pod tym linkiem, no ale moze sie myle. http://www.aftermarket.pl/oldauctions.php

Nie wszyscy chcą, aby ich transakcje pojawiały się na liście, gdyż nie są one publiczne (tak jak aukcje).

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy w zw. z możliwością, transferowania do Dropped, domen "eu", będzie można zaniedługo wystawiać "eu"

na Aftermarket [a może już można]? [ta kwestia dotyczy również domen globalnych,

tzn. naprawdę globalnych :D ...].

Share this post


Link to post
Share on other sites

.eu będzie można wystawiać już wkrótce, zaś problem z rejestracją domen globalnych jest własnie wyjaśniany z EuroDNS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

API bedzie obsługiwało domeny globalne jak i eu ?:)

 

Moze jakis wiekszy limit na API ?;)

Edited by Noname

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy było ale wg mnie dobrze było wprowadzić możliwość wycofania oferty przez kupującego w przypadku gdy sprzedawca ją zaakceptował i wystawia aukcję.

Dla mnie to jakieś nieporozumienie.

Daję ofertę, ktoś akceptuje i wystawia aukcję. Ja teraz mam obowiązek zakupu a sprzedawca nie ma obowiązku sprzedaży. Czyli tak naprawdę tylko jedna strona jest zobowiązana do transakcji a druga niekoniecznie.

Dodatkowo czasami chcemy coś kupić szybko a niekoniecznie czekać łaskawie na zakończenie aukcji.

W taki sposób można akceptować każdą w miarę dobrą ofertę i wystawiać domenę na aukcję. Dla mnie nie jest to uczciwe w stosunku do kupującego. I osobiście jeśli coś takiego mnie spotka nie opłacę takiej domeny. Składam propozycję i albo komuś pasuje albo nie. Nie może być tak, że składam propozycję, która komuś pasuje ale jednocześnie domena jest wystawiana na aukcję.

 

I żeby nie było to nie do tyczy to żadnej z moich ofert :unsure: Po prostu uważam, że nie jest to w porządku w stosunku do kupującego.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daję ofertę, ktoś akceptuje i wystawia aukcję. Ja teraz mam obowiązek zakupu a sprzedawca nie ma obowiązku sprzedaży. Czyli tak naprawdę tylko jedna strona jest zobowiązana do transakcji a druga niekoniecznie.

Dlaczego sprzedawca nie ma obowiązku sprzedaży??? Oczywiście że ma, skoro wystawił aukcję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak działają systemy licytacyjne, to normalne, jak chce się kupić od razu, to trzeba próbować korespondencyjnie zaproponować, by sprzedający wystawił cenę kup teraz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak działają systemy licytacyjne, to normalne, jak chce się kupić od razu, to trzeba próbować korespondencyjnie zaproponować, by sprzedający wystawił cenę kup teraz.

 

Tylko ja nie wiem czy każdy wie, że to jest system licytacyjny?

Składam ofertę i mam nadzieję, że ktoś ją zaakceptuje ewentualnie odrzuci. A to niestety taka akceptacja warunkowa. Pod warunkiem, że nikt nie da więcej. Dlaczego kupujący w tym przypadku ma robić za "wabia"?

Nie pamiętam czy podczas składania oferty jesteśmy o tym informowani. Tak naprawdę blokujemy się ze środkami do czasu wygrania (albo i nie) aukcji. W międzyczasie moglibyśmy kupić coś innego.

 

 

Przy składaniu oferty mamy tylko taką informację:

 

Wysłanie oferty oznacza złożenie prawnie wiążącej oferty kupna domeny po powyższej cenie. Niewywiązanie się z obowiązku zapłaty za domenę będzie skutkowało naliczeniem opłat karnych zgodnie z cennikiem.

 

Czyli my jesteśmy prawnie związani obowiązkiem zakupu tej domeny ale sprzedający nie jest związany obowiązkiem jej sprzedaży akurat nam. Chyba coś jednak nie jest w porządku. Skoro sprzedawca nie musi sprzedać akurat nam to my nie powinniśmy musieć kupić akurat tej domeny :unsure: Wtedy chyba jest sprawiedliwie?

Jeśli już mają być aukcje to powinny to być maksymalnie 1-no dniowe aukcje tak żeby nie blokować środków kupującego.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×