Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Miałem/mam problem z testowanymi domenami.

W okresie testów nie były zliczane statystyki (ND), dopiero po rejestracji staty się wyświetliły.

Część domen zarejestrowałem na czuja, resztę puściłem w ost dniu, niestety nie wiedząc jakie były wejścia.

Ticket poszedł ale miejcie to na uwadze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem, ostatnio jakoś istnieje totalny chaos w powiadomieniach. ostatnio, to chyba nawet już z pół roku czy jakoś tak. Jedne przychodzą, inne nie, bez względu na ustawienia. Wcześniej były powiadomienia o rejestracji domeny, teraz nie ma (poza info z dns.pl). Z drugiej strony nagle po roku otrzymałem ni z gruszki ni z pietruszki powiadomienia o:

- aukcjach last minute i ciekawych domenach przechwyconych

- domenach na liście wygasających wg moich fraz (https://www.aftermarket.pl/dropalerts.php), a przez długi czas w ogóle ich nie dostawałem i dałem sobie spokój ze zgłaszaniem tego problemu.

 

Przy odnawianiu domen część maili przychodzi, część nie.

 

No po prostu jeden wielki chaos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważyłem błąd w AM w opisie przy wystawianiu aukcji

 

ipxgkw.png

 

 

chyba powinno być: "którą chcesz sprzedać na aukcji".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mieliście w dzisiejszym "Wybrane domeny do przechwycenia" jakieś domeny z końcówkami .pl? Czy tylko do mnie codzienne e-maile z AM dostarczane są w ciągu całego dnia (wcześniej były chyba w godzinach wczesno-porannych) w sposób losowy? Czasem jednego dnia są wszystkie, czasem 1-2 brakuje itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mieliście w dzisiejszym "Wybrane domeny do przechwycenia" jakieś domeny z końcówkami .pl? Czy tylko do mnie codzienne e-maile z AM dostarczane są w ciągu całego dnia (wcześniej były chyba w godzinach wczesno-porannych) w sposób losowy? Czasem jednego dnia są wszystkie, czasem 1-2 brakuje itp.

2 posty wyżej pisałem o tym. Powiadomienia z AM mają obecnie charakter czysto losowy. Po 3 latach dostaję powiadomienia, przez jeden dzień, a dziś ponownie danych powiadomień już nie mam. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potwierdzam. Najgorsze jest to, że te o kończącej się aukcji też lubią przychodzić po fakcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zobaczcie czy zgadzają Wam się kwoty na fakturach wystawionych z AM dotyczące pobranych prowizji za wpłatę pieniędzy do AM. U mnie np. na jednej fakturze brakuje 1 grosza - niby nic ale dla księgowego to już problem... U mnie system naliczył prowizję 5,10zł a na fakturze zawarta jest informacja 5,09zł. Support milczy. 1 grosz księgowo poszedł w niebyt. Nie wiem czy za marzec faktura zostanie wystawiona od nowa czy mam ją już zanosić do księgowego.

 

P.S. Podejrzewam, że problem dotyczy funkcji zaokrąglania do pełnych groszy. System do wpłat zaokrąglił w górę, system billingowy w dół. Wpłata dotyczyła kwoty 203,8zł co przy prowizji 2.5% daje kwotę prowizji 5,095zł. Jeden system zaokrąglił do 5,10 a drugi to 5,09zł.

Edited by scav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potwierdzam. Najgorsze jest to, że te o kończącej się aukcji też lubią przychodzić po fakcie.

 

Czy jest szansa, że w najbliższym czasie powiadomienia (emaile) zaczną przychodzić na czas?

 

Na opóźnieniach tracą wszyscy, łącznie z AM (o Sprzedawcach, Nabywcach już nawet nie wspomnę).

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten wątek powoli przeobraża się w Ścianę Domenowego Płaczu, a support milczy, bo przecież każdy może napisać "ticketa" i nie muszą zaglądać na forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba ktoś już to zgłaszał. By aukcja trafiła do obserwowanych należy dodać ją 2x. Raz nie wystarczy. Sporo przez to aukcji można przegapić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba ktoś już to zgłaszał. By aukcja trafiła do obserwowanych należy dodać ją 2x. Raz nie wystarczy. Sporo przez to aukcji można przegapić.

 

Ja to zgłaszałem. Problem nie został rozwiązany do końca - wcześniej musiałem kliknąć 3x to samo żeby dodać domenę do obserwowanych, na dzień dzisiejszy to już "tylko" 2x ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba ktoś już to zgłaszał. By aukcja trafiła do obserwowanych należy dodać ją 2x. Raz nie wystarczy. Sporo przez to aukcji można przegapić.

Pisałem o tym wcześniej.

 

Wydawało mi się, że nie ma już tego błędu, nie występuje, gdy klika się w serduszko na liście domen. Przykładowo:

 

5sqfg1.png

 

ale może być, gdy wejdzie się w konkretną aukcję i doda się tam do obserwowanych. To wtedy trzeba jeszcze raz powtórzyć.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie skorzystać ze zdjęcia

Nie mogę wybrać domeny z listy - przycisk po kliknięciu w niego po prostu mi znika ( pokazuje się jedynie pierwsza domena z listy i koniec )

Zauważyłem błąd w AM w opisie przy wystawianiu aukcji

 

ipxgkw.png

 

 

chyba powinno być: "którą chcesz sprzedać na aukcji".

 

 

Dodatkowo przy wystawianiu aukcji ( tzw rozpoczęcie multi-aukcji ) nie mam możliwości wyboru Kategorii.
Korzystam z Firefoxa 28.0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba ktoś już to zgłaszał. By aukcja trafiła do obserwowanych należy dodać ją 2x. Raz nie wystarczy. Sporo przez to aukcji można przegapić.

Wydawało mi się, że nie ma już tego błędu, nie występuje, gdy klika się w serduszko na liście domen. Przykładowo:

 

Problem był zgłaszany i naprawiany; jeśli jeszcze u kogoś z Was występuje prosiłbym o zgłoszenie z nazwą domeny.

 

Nie mogę wybrać domeny z listy - przycisk po kliknięciu w niego po prostu mi znika ( pokazuje się jedynie pierwsza domena z listy i koniec )

 

Dodatkowo przy wystawianiu aukcji ( tzw rozpoczęcie multi-aukcji ) nie mam możliwości wyboru Kategorii.

Korzystam z Firefoxa 28.0

Sprawdzimy ten problem, prosiłbym jeszcze o wcześniejsze spróbowanie wyczyszczenia pamięci podręcznej przeglądarki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lista bledow:

 

1. Statystyki domen testowanych, wczoraj byly dzisiaj nie ma. WTF? (Dokladnie to samo co pisal Mr.Tea)

2. Rejestruj testy, jezeli wpisze sie blednie domene, AM pokazuje, gdzie jest blad. Poprawiam domene, klikam sprawdz dostepnosc i zostaje przekierowany do formularza rejestracji (zamiast formularza testow). Da sie z tym zyc, ale jest to delikatnie mowiac zjebane.

3. Wchodze na swoja liste domen testowanych, z menu wybieram: Domeny -> Rejestruj testy i nic. Musze wrocic do strony glownej i dopiero z glownej moge wejsc na Rejestruj testy. Da sie z tym zyc, ale ...

 

Czy AM nie powinno pomyslec nad zatrudnieniem testera?

Edited by BartX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapomnialem o tym: zmiana kategorii parkingu: Parametr nie jest liczbą całkowitą: Parking: category

Share this post


Link to post
Share on other sites

No wreszcie się doczekałem...możliwości sortowania monitorowanych domen wg różnych parametrów. Bo już miałem ponownie marudzić, żeby uruchomić taką możlkiwość. Super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przydałaby się na nowej liście domen oczekujących do przechwycenia możliwość masowego zmieniania priorytetów, informacja obok każdej domeny, do kiedy jest opłacona, jej status, rejestrator i czy jest na nią założona opcja, a przede wszystkim możliwość ograniczenia liczby wyników do określonej ilości, bo obecnie wczytywanie wszystkich mocno obciąża przeglądarkę.

Poza tym zauważyłem, że nie mogę zmienić priorytetów przechwytywania 17 domen z tej listy, ani ich z niej usunąć :wacko: .

No wreszcie się doczekałem...możliwości sortowania monitorowanych domen wg różnych parametrów. Bo już miałem ponownie marudzić, żeby uruchomić taką możlkiwość. Super!

O jakim sortowaniu mówisz? Ja widzę tylko filtrowanie według nazwy i czasu utworzenia, a przydałaby mi się możliwość choćby podzielenia listy na domeny bez polskich liter i z polskimi literami, żeby większość z tej drugiej grupy łatwo usunąć.

Edited by Domenatorix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też muszę napisać o tej nowości: domenach oczekujących na przechwycenie. -

Ta strona zawiera wszystkie zarejestrowane domeny, które chcesz przechwycić gdy zaczną wygasać.

 

Co to jest za chłam?

 

Mam na liście domeny, o ktorych nigdy nawet nie pomyślałem, że chciałbym je dodac do przechwycenia?

 

Na podstawie czego ułożona jest ta lista? Na pewno nie na podstawie domen monitorowanych. Na podstawie domen obserwowanych?

 

Musze teraz wykasować kilkaset domen! grrrrrrr!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam to samo tzn nie mam tam kilkuset domen, ale mam kilkanaście domen które być może kiedyś miałem w obserwowanych, a teraz mam dodane jako domeny oczekujące (cokolwiek tyo znaczy) do przechwycenia i z najwyższym priorytetem. Drogi(e) AM - czy nie powinienem sam decydować co chce przechwytywać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam to samo tzn nie mam tam kilkuset domen, ale mam kilkanaście domen które być może kiedyś miałem w obserwowanych, a teraz mam dodane jako domeny oczekujące (cokolwiek tyo znaczy) do przechwycenia i z najwyższym priorytetem. Drogi(e) AM - czy nie powinienem sam decydować co chce przechwytywać?

A miałeś je zaznaczone do przechwycenia na stronie monitorowania? Tą nową stronę zrobiono przez wycięcie piątej kolumny, w której zaznaczało się, czy domena ma zostać dodana do przechwycenia i wklejenie jej na nowej stronie. U mnie ilość domen się mniej więcej zgadza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na liscie domen oczekujacych do przechwycenia mam kilka, ktore juz wygasaja, ale nie zostaly automatycznie przeniesione/dodane do listy domen do przechwycena.

 

Sam mam je tam dodwac, za kazdym razem jak domena zaczyna wygasac???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dane na liście Domen Premium (i jak domniemam - także na pozostałych) do przechwycenia są nieaktualne. Weźmy dla przykładu domenę standy*pl, która znajduje się w tejże kategorii i wg serwisu została usunięta. Na AM widzimy:

 

Data usunięcia:

2014.05.20

Data wygaśnięcia:
2014.06.03 19:45:41

 

Tymczasem szybki rzut oka w rejestr DNS:

 

ostatnia modyfikacja:

2014.05.20 12:22:12

 

koniec okresu rozliczeniowego:

2015.05.19 19:45:41

 

Nie jest to jednostkowy przykład.

Edited by Geekboy68k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dane są uaktualniane w miarę możliwości technicznych; z whois wynika, że podana domena została odnowiona zaledwie kilka godzin temu - 2014.05.20 12:22:12, niestety limity NASK na odpytywanie serwera nie ułatwiają nam życia w tej kwestii i nie pozwalają na aktualizowanie listy na bieżąco.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×