Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Nie popadajmy w skrajności...

W momencie złożenia oferty nikt nie otrzymuje danych kontrahenta. Dopiero w momencie zatwierdzenia oferty kupujący i sprzedający otrzymują dane. Zatem owe "wyłudzanie" danych działa w obydwie strony.

Samo złożenie oferty nie jest w żaden sposób wiążące zatem przekazywanie danych byłoby przegięciem.

Bazyli, weź pod uwagę, że ktoś kto będzie chciał tylko poznać czyjeś dane, założy konto na nieprawdziwe dane i wtedy nic ci po tych danych.

Ta funkcja, może spowodować zwiększenie ilości transakcji na giełdzie, które nie dochodzą do skutku.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bazyli, weź pod uwagę, że ktoś kto będzie chciał tylko poznać czyjeś dane, założy konto na nieprawdziwe dane i wtedy nic ci po tych danych.

Ta funkcja, może spowodować zwiększenie ilości transakcji na giełdzie, które nie dochodzą do skutku.

 

Na jakiej podstawie tak sądzisz ?

Moim zadaniem będzie podobnie.

Poza tym poruszyłeś bardzo istotną kwestie zakładania nowych kont.

Może czas najwyższy bardziej restrykcyjnie podejść do tego tematu ?

Wysyłać kody rejestracyjne na adres zamieszkania ?

Czy poszukać innych rozwiązań które w jakieś części wyeliminują wprowadzanie danych z kosmosu ?

 

A na koniec dwa konkretne pytania. Co AM robi i co zrobił dotychczas w celu odzyskania kar za wylicytowane a nie opłacone domeny ? Czy podejmuje jakiekolwiek kroki prawne w stosunku do żartownisiów ?

Blokada konta po 10 nieopłaconych transakcjach to żart.

 

Ujawnianie danych niesolidnych kontrahentów da możliwość poszkodowanym wystąpienie na drogę prawną.

Na chwilę dzisiejszą takiej możliwości nie mają.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

W pierwszej kolejności proponuję wprowadzić takie same opłaty karne za aukcję jak kupno domeny na giełdzie. Nie widzę tu żadnej różnicy w przypadku nieopłacenia domeny.

 

@Bazyli - możesz zawsze zaznaczyć opcję weryfikowania nr tel dla osób składających oferty na Twoje domeny. Natomiast o wysyłaniu kodów rejestracyjnych na adres całkowicie bym zapomniał, bo często jest tak, że ktoś składa ofertę i od razu opłaca domenę, więc cały ten proces znacznie by się wydłużył.

W zeszłym roku nie zdarzyło mi się by ktoś nie opłacił domeny, gorzej było w 2014 kiedy takich transakcji było sporo.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bazyli - możesz zawsze zaznaczyć opcję weryfikowania nr tel dla osób składających oferty na Twoje domeny. Natomiast o wysyłaniu kodów rejestracyjnych na adres całkowicie bym zapomniał, bo często jest tak, że ktoś składa ofertę i od razu opłaca domenę, więc cały ten proces znacznie by się wydłużył.

 

Można wzór wziąć z Allegro. Tam też trzeba było poczekać na kod i nikt nie wnosił pretensji.

Opcja składania ofert z niezweryfikowanego konta do dyspozycji sprzedającego.

I już masz problem rozwiązany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje zdanie w tym temacie jest takie, że ktokolwiek nie opłaci aukcji ani zakupu domeny ze złożonej wcześniej oferty to blokada konta + opłata za jego odblokowanie dzielona procentowo na AM i sprzedającego. Weryfikacji nie zrobi się lepszej przy rejestracji bo to tylko pogorszy statystyki i skomplikuje transakcje uczciwych sprzedawców/kupujących a tych jest zdecydowana większość (tak jak pisał kolega, że często ktoś składa ofertę i od razu płaci). W premium jest blokada konta za nieopłacenie i powiem szczerze, że nie wiem czy to jest efekt takiej polityki bloadowej ale nie miałem jeszcze kupującego "żartownisia". Na AM już miałem ich kilka.

Edited by vul
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozwiązania nie mogą uderzać w uczciwych klientów, gdyż nieuczciwi to wąski margines i trzeba to wliczyć w koszty. Możliwość zaznaczenia weryfikacji może być jako opcja dodatkowa, każdy sam zdecyduje czy stawia taki warunek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można wzór wziąć z Allegro. Tam też trzeba było poczekać na kod i nikt nie wnosił pretensji.

Opcja składania ofert z niezweryfikowanego konta do dyspozycji sprzedającego.

I już masz problem rozwiązany.

Jeżeli odpowiada Ci rozwiązanie Allegro to możesz sprzedawać przez Allegro, możesz również dokonywać transakcji osobiście z pomocą notariusza. Ja cenię sobie prostotę i szybkość transakcji Aftermarket i nie widzę potrzeby zmian. Każda poważna osoba zdaje sobie sprawę, że x transakcji nie dojdzie do skutku i wlicza to w ryzyko prowadzenia działalności, gdyby w AM słuchano tych wszystkich "dobrych rad" to giełda nie dotrwałaby do końca miesiąca.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Weryfikacja danych z konta AM z danymi z przelewem z konta bankowego np. za symboliczna złotówkę.

I to tez ten kto tego wymaga to niech sobie zaznaczy to w aukcji i tez przy jakies kwocie a nie ze każdy bo wyeliminuje to bardzo wiele osob. Moim zdaniem powyżej 500 zł.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Weryfikacja danych z konta AM z danymi z przelewem z konta bankowego np. za symboliczna złotówkę.

I to tez ten kto tego wymaga to niech sobie zaznaczy to w aukcji i tez przy jakies kwocie a nie ze każdy bo wyeliminuje to bardzo wiele osob. Moim zdaniem powyżej 500 zł.

 

Bardzo dobry pomysł !!!

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niech ktoś z aftermarket wyjaśni mi co to ma znaczyć dodawanie podatku vat do sprzedaży

 

Przykład:


Sprzedałem na AM domenę za 200 zł + 23 % ( vat dolicza AM klientowi koncowemu) w sumie 246 zł

 

AM zabiera sobie 5 % lub 10 % prowizji np.5 % - 10 zł

 

Z tego 190 zł co zostało netto, staje się nagle brutto ( + 23 % VAT)

 

Z tego 190 zł brutto należy wyliczyć VAT

 

Na sumę brutto 190 zł składa się 155 zł + 35 zł VAT

 

I co z tego wynika?

 

AM zabiera pod postacią "podatku VAT" 81 złotych ( 46 zł + 35 zł) !!!!!!

Prowizja dla AfterMarket wynosi około 10 złotych

 

W sumie z transakcji za 246 zł AM zabiera ok. 90 złotych pod postacią PODATKU oraz PROWIZJI


Sprzedający otrzymuje 156 zł z transakcji, która zakończyła się na sumę 256 zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

PODATEK na Cyprze wynosi 19 %, a nie jak pobierany na AM 23 % !!!!!!

 


_____________________________

Z transakcji za 246 zł tyle zapłacił KK, AfterMarket zabiera 90 złotych !!!

Jakie to pośrednictwo w sprzedaży? Czy to jest jakaś karuzela VATowska ?

Jeszcze podatek nie taki jak w kraju pochodzenia spółki?

 

Jak działa ALLEGO w podobnej sytuacji

Sprzedajesz domenę za 256 złotych płacisz prowizję od sprzedaży np. 5% -12 zł i tylko TYLE !!

 

Podsumowując:

Sprzedajesz domenę za 246 zł i...

 

Na allegro dostaniesz do łapy 234 złotych.

W Aftermarket dostaniesz tylko 166 zł złotych.

 

Jest różnica?

 

TO jest skandal co AfterMarket wyprawia.

Jakie jest moje zdanie na ten temat.

Widać na czym naprawdę zarabia AM. Rynek domenowy w Polsce ma zapaść, więc AM próbuje wszystkich metod na podwyższenie swoich zysków. Nie da się utrzymać serwisu z wystawień 100 aukcji po prowizji 1 zł za wystawienie oraz 5 % prowizji od sprzedaży mizernych 20 aukcji po średniej 70 zł.

 

 

Mechanizm jest taki że AM robi z siebie sprzedawcę a nie pośrednika jaki w rzeczywistości jest.

Wystawia najpierw fakturę KK, a następnie Sprzedawcy zabierając z kwoty sprzedaży po 23% vat od wszystkich.

 

Ale Afer Market w żadnym wypadku nie jest właścicielem domeny, więc jakim prawem sprzedaje coś czego nie jest właścicielem.

Oficjalnie, po wygranej przez KK transakcji, AM zmienia wpisy sprzedawanej domeny w rejestrze dns.pl na nowego właściela ...czyli na AfterMarket.

Pytam się jakim prawem? AM zaplacił za tą domenę?
NIE.
AM czeka, aż klient KK zaplaci za domenę.Po wpłacie zmienia ponownie wpisy w dns.pl na nowego klienta (KK).

A co się stanie jak KK nie zapłaci?
Domena wraca do sprzedawcy. I co już wtedy AM nie jest właścielem domeny?

 

Wirtualny "właściciel" sprzedawnej domeny na potrzeby transakcji bez żadnego ryzyka finansowego!!!

 

Jak już AM takie rzeczy robi, to przed zmianą w rejestrze powinien wpłacić właścielowi pieniądze za wygraną domenę i ponosić ewentualne ryzyko za niewpłacenie pieniędzy przez KK.

.

 

Następna sprawa to kary.

 

NA AM jest więcej kar niż w polskim kodeksie karnym.

Za wszytko trzeba płacić.

 

 

SPRYTNE SĄ TE SPÓŁECZKI CYPRYJSKIE.

 

 

Trzeba chyba przenieść się gdzie indziej.


Sprawa moim zdaniem będzie rozwojowa.

 

 

*wszystkie wyliczenia są uproszczone

KK - ogolne określenie kupującego na aftermarket ( moze to być inwestor np.)

Edited by big ben

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niech ktoś z aftermarket wyjaśni mi co to ma znaczyć dodawanie podatku vat do sprzedaży

 

Przykład:

 

Sprzedałem na AM domenę za 200 zł + 23 % vat dolicza AM w sumie 256 zł

 

Z tego 200 zł co zostało netto, staje się nagle brutto ( + 23 % VAT)

 

AM zabiera sobie 5 % lub 10 % prowizji

 

Z tego 190 zł brutto należy wyliczyć VAT

 

Na sumę brutto 190 zł składa się 155 zł + 35 zł VAT

 

I co z tego wynika?

 

AM zabiera pod postacią "podatku" 91 złotych !!!!!!

Prowizja dla AfterMarket wynosi około 10 złotych

 

W sumie z transakcji za 256 zł AM zabiera ok. 100 złotych pod postacią PODATKU

 

PODATKU ktory na Cyprze wynosi 19 %, a pobierany jest 23 % !!!!!!

 

Jak sprzedasz domenę podmiotowi zarejestrowanemu na Cyprze to podatek jaki zostanie "pobrany" wyniesie 19 nie 23 %.

Liczy się lokalizacja kupującego.

Tak myślę.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

23% podatku z 200 to 46zł.

 

Kwoty sa WSZYTKIE netto w AM ale jak wypłacasz to podatek tez wypłacasz i w tej chwili do kwoty netto doliczasz 23%.

Tak już poprawiłem. Dzięki. To że serwis AM sprytnie ukrywa ten podatek to inna sprawa.

 

Zobaczcie jaka różnica jest pomiędzy transakcjami na allegro i AM.

 

 

W sumie z tą wypłatą i doliczeniem vatu, to może się pospieszyłem bo jeszcze nie wypłaciłem kasy ( w tej nowej perspektywie po zmianie w AM podatków ) ale na koncie widze kwote netto po odliczeniu vatu. Jak jest inaczej z wypłatą to prostuję!!

Edited by apze

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Tak już poprawiłem. Dzięki. To że serwis AM sprytnie ukrywa ten podatek to inna sprawa.

 

Zobaczcie jaka różnica jest pomiędzy transakcjami na allegro i AM.

...

Ale Afer Market w żadnym wypadku nie jest właścicielem domeny, więc jakim prawem sprzedaje coś czego nie jest właścicielem...

 

 

Nie bronię AM ale jeśli już cokolwiek piszesz na ich temat to rób to w sposób sprawiedliwy i rozsądny bo jak na razie w Twoich wypowiedziach brakuję i jednego i drugiego.

Rejestrację konta w każdym serwisie, nie tylko AM każdy powinien zacząć od zapoznania się z REGULAMINEM.

Gdybyś się z nim zapoznał zamiast pisać bzdury to wiedziałbyś iż nic nie jest ukryte.

 

Jeśli dla Ciebie ceny domen z Allegro są jakimś wyznacznikiem to daj sobie chłopie spokój z domenami i zacznij zbierać znaczki.

 

Ani AM nie jest właścicielem żadnej domeny ani Ty również nim nie jesteś...

 

Dalszą dyskusję z kimś kto próbuję zamieszać a nie potrafi nawet napisać poprawnie nazwy serwisu o którym pisze, uważam za bezsensowną i bezcelową...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idź sobie gdzie chcesz i licz sobie po swojemu ale tych wyliczeń nie wypisuj albo zostaw je dla siebie bo to brednie i nie wiem jaki masz kalkulator ale sadze ze te kolorowe dla dzieci lepiej liczą a z domenami możesz iść nawet ma spacer jezeli w AM Ci sie nie podoba.

 

Jestem za wykreśleniem powyższych postów - wyliczenia i opinie - sa ideksowane i mogą złe wpłynąć na nasza branże.

Edited by trzyliterowe
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyszedłeś na forum i oceniasz coś o czym nie masz zielonego pojęcia. Poczytaj , sprawdź a dopiero później oceniaj. A porównanie Aftermarket i Allegro w kwestii sprzedaży domen jest jak porównanie mercedesa z polonezem.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ooo.. no to się rozpoczęło piekiełko. Ja napisałem tylko wyliczenia.

Nawet jak podatek zwracają przy wypłacie to i tak jest się w tym przypadku ok.46 zeta w plecy.

 

Co was tak zabolało? Że napisałem prawdę, że rynek domen to już przeszłość? Każdy może mieć własne zdanie. W sprawie wypłaty i naliczanego VATu to jeśli piszę nieprawdę to prostuję teraz.

 

Bolą was ceny za xxx.pl po 100 zł co nie?

już nie ma po kilka tys. za bzdurne domeny

koniec panowie z tym biznesem

przynajmniej dla wiekszosci z was

AM może i przeżyje, ale ja wracam na allegro

 

 

Ale reszta to cała prawda.

 

jak firma cypryjska żąda 23 % VAT

Jak wystawia faktury sprzedaży od siebie i na siebie kiedy nic nie kupila i nic nie sprzedala

Jak wygląda proces w dns.pl przy sprzedazy domen

 

 

A tak pozatym złotka to czy wy prowadzicie firmy? Czy nielegalnie sprzedajecie domeny ? To nie BANTUSTAN jak na Cyprze.

I wam się kiedys US i ZUS dobierze do d.py

Edited by apze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepisy w kwestii podatków się zmieniły od stycznia 2015 roku. I to nie jest wymysł Aftermarket tylko Unii Europejskiej. Wcześniej podatek wynosił 0% gdyż podatek był naliczany na Cyprze. Od trego czasu podatek na osobę jest naliczany w kraju nabywcy a więc jeśli jesteś klientem z Polski to i tak serwis od sprzedaży musi zapłacić za sprzedaż domeny VAT do Urzędu Skarbowego. Więc ta gotówka nie zostaje w kieszeni AM. Do AM trafia tylko i wyłącznie prowizja. Jeśli kupisz domenę w UK to zapłacisz 22% VAT, na Cyprze 19% - różne stawki w zależności od Państwa rezydencji.

 

 

Wyobraź sobie, że większość z nas prowadzi firmy. Dla AM wystawia się jedną fakturę zbiorczą w miesiącu i jest spokój w kwestii księgowości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tak jak już zawieram tu głos.

 

Domeny .pl powinny kosztować po 1000 zł rejestracja, i 500 zł odnowienie.

Skończyłby się dziki zachód w rejestracji i odsprzedaży.

I ograniczenie, że obywatel może mieć tylko 5 domen, a firma 10 domen/ na osobę/firmę.

 

A nie jak jest teraz spekulanci skupują domeny i żądają kosmiczne domeny.

 

Przykłady?
ceny - domena norfolk island oraz chorwacja

 

 

Na szczęście rynek spekulantów domenowych w szczególności w PL na domenie .pl sypnął się wraz z wejściem nowych końcówek. Brawo dla ICAAN

Edited by big ben

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gowno nie 46zł, jezeli sprzedajesz na giełdzie domenę zarejestrowana na AM masz 5% czyli 12,30zł jezeli z poza AM to 10% czyli 24,60 i to wszytko skąd ty maź te wyliczenia ? Od kwoty sprzedaży 200 oczywiscie.

Po kiego ich oczerniasz po sprzedaży na AM ? Załóż swoją giełdę stwórz system płatności i formę przekazanie domeny to zobaczymy ile będzie cię to kosztować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:blink: big ben co Ty tu robisz na ty forum? :P

 

Sprzedaję jako firma, wszystko rozliczam, AM klawo działa, inne giełdy też klawo działają, ceny są dobre ale mogłyby być tańsze :P , odnowienia to samo, podatki zapłacone od każdej domeny, rynek domen ma się dobrze, ograniczeń przy rejestracjach nie ma, nie żyjemy w Bantustanie a Polsce, prowizje na giełdach są okey, wypłaty działają jak mają, klienci są :D

 

W czym jeszcze mogę pomóc? :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×