Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

A tak jak już zawieram tu głos.

 

Domeny .pl powinny kosztować po 1000 zł rejestracja, i 500 zł odnowienie.

Skończyłby się dziki zachód w rejestracji i odsprzedaży.

I ograniczenie, że obywatel może mieć tylko 5 domen, a firma 10 domen/ na osobę/firmę.

 

A nie jak jest teraz spekulanci skupują domeny i żądają kosmiczne domeny.

 

Przykłady?

ceny - domena norfolk island oraz chorwacja

 

 

Na szczęście rynek spekulantów domenowych w szczególności w PL na domenie .pl sypnął się wraz z wejściem nowych końcówek. Brawo dla ICAAN

Mam wrażenie, że straciłeś wartościową domenę przez swoje gapiostwo i wypisujesz takie brednie bo Cię nie stać na jej odkupienie....

A może to Ty byłeś odpowiedzialny za utrzymywanie domeny kawa.pl?

Edited by lechoo
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gowno nie 46zł, jezeli sprzedajesz na giełdzie domenę zarejestrowana na AM masz 5% czyli 12,30zł jezeli z poza AM to 10% czyli 24,60 i to wszytko skąd ty maź te wyliczenia ? Od kwoty sprzedaży 200 oczywiscie.

Po kiego ich oczerniasz po sprzedaży na AM ? Załóż swoją giełdę stwórz system płatności i formę przekazanie domeny to zobaczymy ile będzie cię to kosztować.

Chetnie bym założył gdybym widział w tym interes. Niestety biznesu wielkiego nie widzę. 46 złotych to podatek 23% od 200 zł. Nie prowizja babe. Czytaj ze zrozumieniem.

Prowizja jest ok.

Skąd te podatki VAT na AM?

Edited by big ben

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie, że straciłeś wartościową domenę przez swoje gapiostwo i wypisujesz takie brednie bo Cię nie stać na jej odkupienie....

A może to Ty byłeś odpowiedzialny za utrzymywanie domeny kawa.pl?

 

Nie brednie tylko prawdę. Co do AM to moja opinia. Ja kupuję domeny do projektów nie spekulacji jak wy, a jak sprzedaję to tylko dlatego że nie są mi już do niczego potrzebne. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

My też sprzedajemy domeny, które nie są nam potrzebne. Bo jakby były to oczywistym faktem jest to, że nie były by wystawione na sprzedaż :D

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

@aftermarket Jak długo potraficie zlewać swoich klientów?

fajnie... 3 z 4 opcji już do mnie wróciły.. kiedy ostatnia :)? Natomiast na ticketa i tak odpowiedzi nie dostałem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrym rozwiązaniem dla mnie (może i dla innych również) byłoby jakbyście wprowadzili z poziomu rejestracji nowej domeny ze strony głównej czy dana nazwa ma opcję czy nie (jeśli jest zajęta). Jeśli jest możliwość założenia opcji to była by informacja "Zamów opcję" jeśli nie to po prostu nie było by komunikatu. Coś na zasadzie jak ma domenytanio.pl

 

Oczywiście z poziomu https://www.aftermarket.pl/dm_register.php gdzie wpisałbym 1-100 domen też pokazywałaby się taka informacja.

 

Podobałoby mi się to :-)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

fajnie... 3 z 4 opcji już do mnie wróciły.. kiedy ostatnia :)? Natomiast na ticketa i tak odpowiedzi nie dostałem

wreszcie sprawa zakończona... trwające od września odzyskiwanie moich opcji uważam za zamknięte :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o usunięcie liczby z pola propozycji ceny przy składaniu oferty w aukcji. Już kilka razy zdarzyło mi się, że w aukcji zaoferowałbym XX XXX za domenę dodając do automatycznie wprowadzonych 70 PLN swoje 1XX... To funkcjonuje od niedawna i za każdym razem muszę pamiętać o usunięciu tej automatycznej propozycji, żeby wprowadzić swoją propozycję... Bardzo rzadko przynajmniej mi zdarza się przebijać ofertę o minimalną wartość i myślę, że większość ma podobnie...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o usunięcie liczby z pola propozycji ceny przy składaniu oferty w aukcji. Już kilka razy zdarzyło mi się, że w aukcji zaoferowałbym XX XXX za domenę dodając do automatycznie wprowadzonych 70 PLN swoje 1XX... To funkcjonuje od niedawna i za każdym razem muszę pamiętać o usunięciu tej automatycznej propozycji, żeby wprowadzić swoją propozycję... Bardzo rzadko przynajmniej mi zdarza się przebijać ofertę o minimalną wartość i myślę, że większość ma podobnie...

Jestem za. Ta funkcja jest niepotrzebna...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na gorąco: wystawiłem moim zdaniem dość ciekawą domenę na aukcji od 1 PLN, bez minimalnej. Opisałem z grubsza aukcję tu i obecnie na czterech innych forach, co może ściągnąć inwestorów jak i laików tego biznesu, którzy będą chcieli zainwestować, co za tym idzie, będą to nowe konta. Jedno drugie może wykluczy (po to ogłaszam na innych forach, żeby ściągnąć tych, co dadzą najwięcej i to właśnie mogą być 'świeżaki'), ale z doświadczenia wiem, że nowe konta w licytacji zniechęcają do podbijania kwot przez 'doświadczonych' licytujących. Pytanie moje brzmi: czy wprowadzicie możliwość wystawiania aukcji, do których dołączyć mogą:

 

- konta starsze niż X czasu;

- konta z ratingiem >X;

- konta, które wpłacą wadium na poczet licytacji, zwrotne w przypadku przegrania (być może abstrakcja).

 

Mogłoby to gwarantować nie tylko finalizację transakcji, ale i konkurencyjność aukcji, jej efektywność itp. Mogę się mylić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego cena rejestracji domen .pl jest inna a niżeli rejestracja domen, które mam w rezerwacji?!

 

"Świeża" domena kosztuje mnie 10.95 pln a rejestracja wcześniej zarezerwowanej 11.95 <_<

 

Też tak macie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vul: najprawdopodobniej w chwili rezerwacji posiadałeś inny cennik, koszty usługi są wyliczane według cennika na moment rezerwacji

 

Rozumiem. A to nie powinno być zmienione? :) Koszty usługi powinny być wyliczane w momencie "składania zamówienia i opłaty". Bo wtedy dokonuje się transakcja. A jeżeli w momencie finalizowania transakcji posiadam odpowiednią ilość domen uprawniającą mnie do niższego kosztu rejestracji to powinna ona być tańsza.

 

Co myślicie o tym pomyśle? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, od jakiegoś czasu używam whois na AM i wyskakuje mi przy opcji: Nieznany() a poniżej opcja jest faktycznie założona oraz brak infrmacji oczywiście w tej pierwszej tabelce o rejestratorze. też tak macie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od jakiegoś już czasu AM ma czkawkę. Już jakiś czas temu był zgłaszany problem z wpłatami i do tej pory nie został usunięty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powinna zostać usunięta opcja ustawiania ceny minimalnej za domenę.

Jak to widzę to wychodzę szybciej jak wszedłem na aukcję :)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powinna zostać usunięta opcja ustawiania ceny minimalnej za domenę.

Jak to widzę to wychodzę szybciej jak wszedłem na aukcję :)

 

Mam tak samo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

polski

 

Też mi się tak wydawało ale po odpowiedziach które otrzymuję wynika że j.polski jest dla pewnych osób niezrozumiały.

Zapytam zatem tutaj :

Ile wynosi termin zapłaty za domenę wylicytowaną w aukcji domeny przechwyconej?

Czy istnieje inny zapis regulaminu niż ten zawarty tutaj :

http://www.aftermarket.pl/rules_buying.htm

A w szczególności czy istnieje inny regulamin znoszący te terminy i pozwalający AM dowolnie wyznaczać termin opłaty za wylicytowane domeny.

Ja w regulaminach AM nie znalazłam innych zapisów niż ten który mówi że opłata za zakupioną domenę MUSI zostać wniesiona w ciągu 5 dni roboczych a nie wniesienie tej opłaty w tym terminie skutkuje nałożeniem opłaty karnej.

Edited by Baba Jaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prośbę [ticket] wygrywającego aukcję, jest możliwość wydłużenia terminu płatności, o czym sprzedający powinien zostać poinformowany.

Nie ma wyraźnie tego w regulaminie, ale ogólnie tak się praktykowało/praktykuje?

Nie pamiętam, czy sprzedawca miał wybór się na to godzić, czy nie.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×