Skocz do zawartości
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Promowane odpowiedzi

W zasadzie wracając do responsywności to ja w tej kwestii nie zauważyłem problemów, spokojnie większość operacji mogę wykonać przez smartfona. Czasem trochę podróżuje i wtedy korzystam tylko ze smartfona. Nawet będąc w Nowej Zelandii sprzedałem (przez AM) 2 domeny operując tylko smartfonem:)

Także parę uwag do AM mógłbym mieć, ale nie kwestię responsywności.

Należy też rozróżnić czym jest responsywność, a czym strona mobilna. Responsywność to płynne przystosowanie rozdzielczości strony do danego urządzenia (PC, smart, tablet). Strona mobilna to natomiast calkiem nowa strona, stworzona specjalna dla urządzeń mobilnych (nie PC), taka strona jest np. uproszczona o niektóre funkcje, aby komfort korzystania z niej np. na smarcie był lepszy.
Jednak ze względu na coraz większe ekrany smartfonów coraz więcej osób i tak korzysta z pełnej wersji strony (nie stricte mobilnej),
istnieje więc taka ewentualność, że zanim AM zrobi stronę mobilną to mało kto z takowej będzie już korzystał:)

Strony mobilne coraz bardziej wypierane są przez apki i tutaj już mogłoby być pole do popisu... :)

Pozdrawiam i dobrej nocy życzę

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W zasadzie wracając do responsywności to ja w tej kwestii nie zauważyłem problemów, spokojnie większość operacji mogę wykonać przez smartfona. Czasem trochę podróżuje i wtedy korzystam tylko ze smartfona. Nawet będąc w Nowej Zelandii sprzedałem (przez AM) 2 domeny operując tylko smartfonem:)

Także parę uwag do AM mógłbym mieć, ale nie kwestię responsywności.

Jednak ze względu na coraz większe ekrany smartfonów coraz więcej osób i tak korzysta z pełnej wersji strony (nie stricte mobilnej),

Strony mobilne coraz bardziej wypierane są przez apki i tutaj już mogłoby być pole do popisu... :)

Pozdrawiam i dobrej nocy życzę

Ok, tak już wycinając logiczne definicje które przedstawiłeś, przejdziemy do faktów.

1. Strona AfterMarket.pl nie jest responsywna.

Możesz sprawdzić sobie tutaj:

https://search.google.com/search-console/mobile-friendly?id=uVQk8-V6A7r7iI4EKvaRrQ

Jeżeli dla Ciebie jest to OK, ale nie jest, każdy inaczej może odbierać rzeczywistość.

2.

To ciekawe. Zaczynając od samego trendu kończąc na badaniu odnośnie korzystania z pełnej wersji strony przez użytkowników na urządzeniach mobilnych. Czy można poznać próbę i metodologię? Czy można również poznać (świeże) źródło w którym jest napisane, że producenci smartfonów wracają do lat 90'?

Tutaj takie starsze z 2016, być może masz nowsze.

Rozmiary smartfonów w końcu zaczynają zmierzać w kierunku mniejszych.

http://www.androidcentral.com/smartphone-sizes-are-finally-leaning-back-towards-smaller-end

3.

Strony mobilne coraz bardziej wypierane są przez apki i tutaj już mogłoby być pole do popisu...

Pisząc wcześniej "mobilna wersja", miałem na myśli stronę przystosowaną do mobilnego urządzenia. jeżeli nie zrozumiałeś co miałem na myśli to przecież mogłeś dopytać, a nie przyczepiać się bezcelowo do nazewnictwa.

Wracając do Twojej tezy, strony mobilne nie są wypierane prze apki tylko przez wersje responsywne. Głównie jest to dyktowane o wiele niższymi kosztami. Rozumiem, że jak będziesz kiedyś zakładał stronę to dostosujesz ją tylko do desktopu i zlecisz napisanie oddzielnej apki do jej obsługi na urządzeniach mobilnych.

4.

Czasem trochę podróżuje i wtedy korzystam tylko ze smartfona. Nawet będąc w Nowej Zelandii sprzedałem (przez AM) 2 domeny operując tylko smartfonem:)

Co to wnosi do naszej dyskusji? I jaka jest różnica w użyciu urządzenia mobilnego w Nowej Zelandii, a a z Łubianki w Polsce? Pisałem, że responsywna wersja mogłaby wpłynąć na zwiększenie ruchu wśród kupujących, a piszesz o sprzedaży.

Niemniej jednak sama dyskusja na temat co jest lepsze dla AM, czy responsywna wersja strony, czy też dedykowana aplikacja nie powinna być dla nas podmiotem rozmowy, tym bardziej jak się domyślam nie masz dostępu do dodatkowych danych AM.

Chyba, że to Ty stoisz za doklejeniem tego linku w nagłówku strony AM?

https://www.googleadservices.com/pagead/conversion.js

W przypadku takiego serwisu jak AM to nie jest wybór stylu "zzarne czy białe", istnieje spore pole decyzyjności - chociażby w przypadku dedykowanej aplikacji ważnym pierwszym krokiem jest decyzja o wyborze - czy natywna, czy hybrydowa - w przypadku wersji responsywnej, czy adaptacyjna czy reagująca.

Dla mnie jako klienta ważne jest łatwy dostęp do strony przez urządzenie mobilne, a jak to rozwiążą mnie jako klienta mało interesuje, byleby było dobrze.

Z AM ogólnie jestem zadowolony, nazwa tematu jak sama nazwa wskazuje nazywa się "Uwagi i sugestie", ja swoją sugestie zamieściłem, może spróbuj podobnie i daj im znać co tam nie gra jeszcze w 100% :)

Edytowane przez szogun
  • Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie mogę przedłużyć konta hostingowego, napisałem ticket już jakiś czas temu ale sprawa pilna bo mam maile na tym serwerze. Proszę o interwencję :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mieliście sytuację, że panelu data wygasania domeny nie zgadzała się z tym co jest we whois ? Wg AM domena miała wygasnąć jutro, a dziś otrzymałem @ że domena wygasła...

Dziś wchodziłem jeszcze upewniałem się co do godziny wygasania i data była na pewno 23.04, a nie dzisiejsza :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć,

czy ktoś może mi podpowiedzieć, gdzie i co muszę zmienić, aby strona z ofertą kup teraz i podaną ceną była prezentowana domyślnie w języku polskim?

Pytam, bo domyślnie wyświetla się w języku angielskim. Oferta adresowana jest wyłącznie do klientów lokalnych w Polsce i angielski tutaj może przeszkadzać.

Edytowane przez oyer

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zrealizowałem opcję na domenę edekoracje.pl i chciałem ją wystawić na AM ale widnieje na innym koncie.

Jak zmusisz sprzedawcę do jej usunięcia skoro już do niego nie należy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, janusz_biznesu napisał:

Ja mam z kolei takie pytanie - czy w AM jest możliwość wpłaty przez Paypal lub inny podobny internetowy portfel?

To chyba wszystkie możliwości ;) Skrill jest eportfelem z którego korzystam i śmiało mogę polecić ;)

1222.png

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Eeej mistrze. Co jest? Dziś dostałem e-mail -- "Sprzedałeś domenę za 5zł." (skacz z radości)

27 czerwca domena została przedłużona za 61.95 a wcześniej była wystawiona na LM  (nie sprzedała się) w stanie wygasającym była wystawiona za 5 zika jednak  w między czasie została przedłużona i była zdjęta ze sprzedaży. Domena nie miała żadnego przekierowania i kierowałabezpośrednio na "Domena xxxx.pl została zarejestrowana w serwisie AfterMarket.pl, największej w Polsce giełdzie domen internetowych."  Bez możliwości kupna.

No Super :)  kuhhfa. 

Co Wy odpitalacie?

Gratuluję kupującemu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

Czy wyswietlaja sie Wam oferty sprzedazy własnych domen na AM? Bo mnie nie.. Nie mam statystyk, a prz wpisywaniu dowolne domeny mam komunikat o nieprawidłowych DNSach serwera

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
47 minut temu, novitz napisał:

Witam,

Czy wyswietlaja sie Wam oferty sprzedazy własnych domen na AM? Bo mnie nie.. Nie mam statystyk, a prz wpisywaniu dowolne domeny mam komunikat o nieprawidłowych DNSach serwera

U mnie jest ok...wszystko gra i buczy...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

u mnie wszystko tez w najlepszym porzadku, poza tym, ze czekam na odpowiedz na jednego ticketa, ktory zostal przekierowany do dzialu technicznego, juz od 3 dni...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest jakiś problem z płatnościami DotPay? Mam do opłacenia odnowienia i wyskakuje info o braku możliwości skorzystania z tego kanału płatności

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta