Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Nie mam ich duzo, na palcach jednaj reki moge je zliczyc, ale chodzi o sam fakt. Po prostu mam domeny, ktore moge sobie dopisac do 10 kategorii, bo do tylu pasuje... I co teraz? Mam za kazdym razem pisac maila?

 

Piszesz, ze ktos uparcie zmienia kategorie. Ok, rozumiem. Ale mozna to zrobic z mysla o klientach w ten sposob, ze jesli ktos zglasza domena do wystawienia, to wasnie wtedy ja akceptujecie, albo odrzucasz. Przy probie zmiany kategorii dostajesz powiadomienie i jesli akceptujesz, domena jest wystawiona, jesli nie akceptujesz, gosc dostaje maila, ze zla kategoria. Byc moze ktos ma lepszy pomysl na rowiazanie, ja tylko daje jeden z nich. Wiem, ze wiecej pracy wtedy masz, ale mnie jako klienta nie powinno to obchodzic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wchodzę z przeglądarki, która ma preferowany język angielski na domenę na ns1/ns2.dropped.pl i ... domyślnie dostaję język polski.

 

Dobrze by było rozpoznawać to co sugeruje przeglądarka w nagłówkach i się domyślnie do tego stosować + możliwość manualnego przełączenia tak jak to jest teraz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałbym się dowiedzieć ile należy/trzeba/wypada czekać na zezwolenie administratora na umożliwienie wystawiania do sprzedaży domen zarejestrowanych poza Dropped.pl. Mam na myśli domeny .pl

 

Nie ma żadnej informacji o warunkach, które trzeba spełnić - tylko info napisz do kontakt@dropped.pl - tak też dawno temu zrobiłem.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy tylko ja jak klikam pokaż inne domeny sprzedającego jestem przekierowywany na stronę ze wszystkimi domenami na sprzedaż, a nie tylko z listą danego sprzedawcy ??

 

jeżeli nie, to moze warto by to naprawić ??

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy tylko ja jak klikam pokaż inne domeny sprzedającego jestem przekierowywany na stronę ze wszystkimi domenami na sprzedaż, a nie tylko z listą danego sprzedawcy ??

 

jeżeli nie, to moze warto by to naprawić ??

 

Tak się chyba dzieje jak sprzedający ustawi, że nie chce aby pokazywało wszystkie jego domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wchodzę z przeglądarki, która ma preferowany język angielski na domenę na ns1/ns2.dropped.pl i ... domyślnie dostaję język polski.

Rozumiem, że chodzi o wejście na przechwyconą domenę, a nie na samą stronę Dropped.pl (gdzie wykrywanie języka powinno działać)?

 

Chciałbym się dowiedzieć ile należy/trzeba/wypada czekać na zezwolenie administratora na umożliwienie wystawiania do sprzedaży domen zarejestrowanych poza Dropped.pl. Mam na myśli domeny .pl

Nie ma żadnej informacji o warunkach, które trzeba spełnić - tylko info napisz do kontakt@dropped.pl - tak też dawno temu zrobiłem.

Trzeba przede wszystkim być świadomym, że sprzedaż wymaga podania kodu AuthInfo po otrzymaniu wpłaty od kupującego - nie można sprzedawać poprzez wykonanie cesji papierowych itp.

 

Nie widzę nigdzie Twojego emaila - czy możesz go podesłać powtórnie?

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzeba przede wszystkim być świadomym, że sprzedaż wymaga podania kodu AuthInfo po otrzymaniu wpłaty od kupującego - nie można sprzedawać poprzez wykonanie cesji papierowych itp.

 

Nie widzę nigdzie Twojego emaila - czy możesz go podesłać powtórnie?

Mam powyższego świadomość i dziękuję za interwencję.

Ponownie wysłałem maila

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wrócę jeszcze do kwestii nieopłacania zakupionych domen w aukcji ...

 

Może, jakimś pomysłem jeszcze bardziej zabezpieczającym (będę drążył ten temat :)) sprzedającego,

byłoby podniesienie kaucji dla licytanta, do 100% aktualnej ceny domeny, jaka widnieje na aukcji?

Wówczas, byłaby pewność, iż licytujący "na poważnie" zechciał do licytacji przystąpić, i że stać go na opłacenie zakupionej domeny, a przynajmniej uiszczenia kwoty równej cenie "startowej".

Ta kaucja, byłaby w jakiś sposób "zamrożona" na jego koncie - nie mógłby nią "obracać" podczas trwania aukcji. Odblokowana zostałaby dopiero po zakończeniu aukcji. Jeśli licytant aukcji nie wygra, może z kaucją robić sobie co zechce ... Jeśli wygra, musi zapłacić za domenę. Jeśli nie opłaci, wówczas byłoby to ściągane od niego automatycznie, tzn. z jego konta w dropped/aftermarket. Jeżeli wygra, i kaucja "zamrożona" dotychczas na dropped/aftermarket, jest kwotą zbyt niską, wówczas oczywiście licytant doładowuje sobie swoje konto, na dotychczasowych zasadach, z tą różnicą, że "doładowanie" może zostać przeznaczone tylko na dokonanie dopłaty, do tej zakupionej domeny.

 

Może jestem fantastą :D (?), ale wydaje mi się, że takie rozwiązanie zminimalizowałoby wystąpienie zjawiska przystępowania do licytacji, bez intencji zapłaty.

Piszę to teraz, bo znów odebrałem sygnały, pozwalające przypuszczać, iż licytujący w mojej aukcji, będzie próbował wywinąć się od zapłacenia za domenę.

Normalnie .., gdy nadchodzi koniec "aukcji z jedną ofertą", zaczynam mieć stany lękowe :), (a to już chyba nie jest normalne), czy wygrywający aukcję, znów nie zechce wystawić mnie do wiatru.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanów się tylko ile osób zechce zamrozić swoje środki na czes aukcji jeśli aktualna cena to 10k? :)

 

No cóż. Może będzie można coś wtedy taniej kupić.

Natomiast pokrzywdzonym w tym wszystkim byłby dropped więc sceptycznie trzeba do tego podchodzić.

Z drugiej strony zazwyczaj licytuje się w kilku czy kilkunastu aukcjach na raz więc i kaucje musiałyby być wysokie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem jakiegoś rodzaju windykacja by była najlepsza. Pruszków nie jest tak daleko Michu może zatrudnić kilku kiziorów do skutecznego odzyskiwania kasy :)

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanów się tylko ile osób zechce zamrozić swoje środki na czes aukcji jeśli aktualna cena to 10k? :)

 

 

No wiem :) ..., ale jeśli faktycznie zależy jej na tej domenie ..?

Poza tym, może to "zamrożenie" dotyczyłoby aukcji z dużo mniejszymi niż 10 k kwotami?

Ustalić można limit np 2 k, tzn. "zamrożenie" miałoby zastosowanie do aukcji z ceną startową np. do 2 k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanie, natury technicznej:

do tej pory, nie sprzedawałem/przekazywałem domeny "eu, na aukcji, poprzez "Aftermarket" (zwłaszcza, zarejestrowanej poza "Dropped") ...

Kto na platformie "Aftermarket" płaci za transfer/trade? Sprzedawca, czy Kupujący?

 

W statusie domeny, zmienił mi się w panelu na"Aftermarket" (w "twoje transakcje Escrow") opis na "transferuj". Natomiast nie mam żadnego sygnału/maila, czy Kupujący opłacił zakup ... Pewnie opłacił, skoro zmienił się status ...

Aktualnie, stan moje konta w "Aftermarket", wynosi 0 zł. Nie wiem więc, czy mogę po prostu "kliknąć" i transferować z tym "czystym" kontem pieniężnym, czy wcześniej powinienem zasilić panel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze tu izyskam odpowiedz.....

 

na pytanie o fakture za oplate karna !!! jak ona bedzie opisana i czy wogole jest wystawiana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za transfer domeny powinien płacić kupujący - to on powinien zainicjować transfer domeny do Dropped.pl (nawet jeśli domena jest już rejestrowana w Dropped.pl). Email powinien przyjść - poproszę o nazwę domeny, to sprawdzę co i jak.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za transfer domeny powinien płacić kupujący - to on powinien zainicjować transfer domeny do Dropped.pl (nawet jeśli domena jest już rejestrowana w Dropped.pl). Email powinien przyjść - poproszę o nazwę domeny, to sprawdzę co i jak.

 

Dzięki ;) .

Już jest o.k., tzn. przyszedł email, tylko z niewielkim opóźnieniem.

 

Rozumiem, że skoro w mojej "liście transakcji escrow", status domeny zmienił mi się na "transferuj" (zielony "odnośnik" o tej nazwie), to mam w niego kliknąć? Czy tylko czekać, aż transfer zainicjuje Kupujący,a a później klikać tak jak zwykle w przypadkach domen "eu"

w link z euridu?

Przepraszam, że nudzę, ale to w "Aftermarket" moja pierwsza "eu".

 

-----------------------

 

Edit: już wiem, że klikanie w odnośnik "transferuj", jest bezproduktywne ;). Chyba wszystko po prostu ma być standardowo, jak to jest w ogóle, w przypadku "eu". Inicjuje Kupujący, ja potwierdzam w linka z Eurid. Tyle, że jeśli osoba kupująca, dostała również takie "niejasne" instrukcje - w emailu z "Dropped" - jak sprzedająca, (bo odnoszące się w istocie do domen globalnych a nie "eu", wysyłania kodu authinfo, ważności 14 dni, wypełniania jakiegoś formularza potwierdzającego transfer ...) to się nigdy na tę "inicjację" przez kupującego nie doczekam ... :) .

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy na AfterMarket można sprzedawać domeny bez kodu AuthInfo?

 

 

tak, jesli sprzedajesz domene na aukcji dropped i wybieresz podczas wystawiania akcji - "domena spoza dropped + trasfer u obecnego rejestratora"

 

Warto w opisie napisac "transfer w az.pl, home. nazwa" i opisac jak przebiegnie przekazanie domeny.

(w home mozna wysylac cesje na email, wiec idzie dosc szybko - czasem max kilka godzin, od wyslania cesji do klienta)

 

 

Jesli kupujacy zlozy oferte przez AM, to zawsze musisz podac kod ( dla domen polskich).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy na AfterMarket można sprzedawać domeny bez kodu AuthInfo?

 

Jeszcze swojej sprzedaży nie zrealizowałem,

ale zasadnie mogę przypuszczać ;) , że domeny "eu",

ze wzgl. na swoją specyfikę, również bez żadnego kodu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzeba przede wszystkim być świadomym, że sprzedaż wymaga podania kodu AuthInfo po otrzymaniu wpłaty od kupującego - nie można sprzedawać poprzez wykonanie cesji papierowych itp.

Wobec tego jak powyższe ma się do kilku aukcji odbywających się na AM, gdzie sprzedawcy proponują papierową cesją?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wobec tego jak powyższe ma się do kilku aukcji odbywających się na AM, gdzie sprzedawcy proponują papierową cesją?

 

 

napisalem Ci wyraznie kiedy mozna;) czytales?

 

a po drugie zajrzyj do panelu AM , i zobacz jakie sa opcje przy wystawianiu aukcji!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że skoro w mojej "liście transakcji escrow", status domeny zmienił mi się na "transferuj" (zielony "odnośnik" o tej nazwie), to mam w niego kliknąć? Czy tylko czekać, aż transfer zainicjuje Kupujący,a a później klikać tak jak zwykle w przypadkach domen "eu"

w link z euridu?

Przepraszam, że nudzę, ale to w "Aftermarket" moja pierwsza "eu".

Fakt, że proces jest dostosowany raczej do domen globalnych, które mają kod AuthInfo. Postaram się usiąść w przyszłym tygodniu, aby napisać specjalny wariant transakcji dla domen .eu. Na razie poproszę na PM nazwę domeny, wyślę kupującemu dokładniejsze instrukcje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
napisalem Ci wyraznie kiedy mozna;) czytales?

 

a po drugie zajrzyj do panelu AM , i zobacz jakie sa opcje przy wystawianiu aukcji!

 

Dziękuję za info.

Oczywiście, że czytałem :P i na AM też, ale jestem już zmęczony - pogubiłem się.

Odpuszczę sobie do jutra. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fakt, że proces jest dostosowany raczej do domen globalnych, które mają kod AuthInfo. Postaram się usiąść w przyszłym tygodniu, aby napisać specjalny wariant transakcji dla domen .eu. Na razie poproszę na PM nazwę domeny, wyślę kupującemu dokładniejsze instrukcje.

 

Wlk dzięki ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×