Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Wyobrażam sobie jaki zawód musi czuć NetCreator w sytuacji gdy wygrała aukcję, opłaciła i teraz jest to jej zabrane :D takie rzeczy po fakcie nie powinny mieć miejsca ( to tak jak prawo nie działała wstecz) nawet Allegro nie stosuje takich rzeczy - tylko przedłuża aukcje kończące się, ale nie już zakończone...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inaa sprawa że bywają wypadki, że jakaś część kraju ma dostęp do serwisu, a inna nie (wyjątkowe awarie światłowodowe itp) i co wtedy? połowa licytujących nie miała dostępu, rezta się licytowała - co tu zdecydować. Jeśli serwer wysłał wiadomość, że dany użytkownik wygrał i prosimy o wpłatę zamiast że aukcja została przedłużona to w tym wypadku w sądzie raczej ta Pani wygra bez problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Inaa sprawa że bywają wypadki, że jakaś część kraju ma dostęp do serwisu, a inna nie (wyjątkowe awarie światłowodowe itp) i co wtedy? połowa licytujących nie miała dostępu, rezta się licytowała - co tu zdecydować. Jeśli serwer wysłał wiadomość, że dany użytkownik wygrał i prosimy o wpłatę zamiast że aukcja została przedłużona to w tym wypadku w sądzie raczej ta Pani wygra bez problemu.

W sądzie stanu Delaware, w USA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Aftermarket zarówno kupujemy jak i sprzedajemy domeny. Ciekaw jestem czy osoby "pultające się" tak samo by podeszły do tematu gdyby to ich domena została sprzedana bez licytacji w ostatnich godzinach.

 

Dropped łapie domeny na zlecenie i ma pewne zobowiązania wobec zlecających. W tym - danie możliwości zalicytowania w całym czasie trwania aukcji.

 

Mail wysłany z automatu - można uznać za błąd systemowy - ale jak znam podejście Michała - pewnie wymyśli jakiś sposób na usatysfakcjonowanie osób poszkodowanych. Np 10% rabatu w razie wygrania aukcji powtórzonej (dla domen przechwyconych).

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekaw jestem czy osoby "pultające się" tak samo by podeszły do tematu gdyby to ich domena została sprzedana bez licytacji w ostatnich godzinach.

 

A co za różnica czy sprzedajesz czy kupujesz? Zasady są takie same :D Nie wiem czy mnie nazwałeś osobą "pultającą" ale tak jak wcześniej pisałem mnie to ani ziębi ani grzeje :) Coś tam wygrałem za 40 zł przez to zamieszanie ale to totalna :D Mogę Ci ją sprezentować. Chodzi o zasady.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja może nie na temat, ale chciałbym pogratulować poczucia humoru moderatorowi kategorii na AfterMarket. :D Domenę Anusiak.pl ( bohater Włatcuf Móch) umieścił mi w kategorii "Biznes" :)

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie postępowanie Dropped jest słuszne. Jest taki zapis w rgulaminie i jest on jak najbardziej zgodny z moją logiką rozumowania.

Jedyne co było błędem to wysłanie maili o wygraniu aukcji - zapewne poszły z automatu po przywróceniu systemu - trudno, stało się.

Każde inne rozwiązanie byłoby dla mnie gorsze. Tyle w tym temacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja może nie na temat, ale chciałbym pogratulować poczucia humoru moderatorowi kategorii na AfterMarket. :D Domenę Anusiak.pl ( bohater Włatcuf Móch) umieścił mi w kategorii "Biznes" :)

 

Generalnie każda domena powinna zostać umieszczona w kategorii "biznes". Chyba, że ktoś sprzedaje bo potrzebuje na szybko pieniędzy, wtedy powinna znaleźć się w kategorii "co łaska" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno w sprawie awarii - allegro postępuje dokładnie tak samo - sam kiedyś tak miałem, że moja aukcja zakończyła się w czasie gdy wystąpiła awaria.

 

"jeżeli awaria techniczna trwa 6 godzin albo krócej, Aukcje, których termin zamknięcia przypada na czas trwania awarii oraz w okresie 15 minut po jej usunięciu, są przedłużane o 24 godziny;"

 

awarie techniczne w allegro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Generalnie każda domena powinna zostać umieszczona w kategorii "biznes". Chyba, że ktoś sprzedaje bo potrzebuje na szybko pieniędzy, wtedy powinna znaleźć się w kategorii "co łaska" :)

A aukcje domen przechwyconych w "Zbieram na weterynarza" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oto inny cytat z regulaminu:

CYTAT

Aukcja domeny może być anulowana i przeprowadzona ponownie w przypadku wystąpienia błędu systemowego lub innych okoliczności uniemożliwiających jej prawidłowy przebieg. O anulowaniu aukcji użytkownicy licytujący w aukcji zostaną powiadomieni emailem. Jeśli domena została opłacona przez zwycięzcę anulowanej aukcji, opłata za domenę zostanie zwrócona na konto użytkownika, zaś domena usunięta z tego konta.

 

Czyli tak jak pisałam, prawo zobowiązuje wyłącznie użytkownika...

A Pan Dropped umywa ręce.

 

Kiedy komuś pada bateria w laptopie, to jest to jego problem (tego typu reklamacje też już były), natomiast problem z dostępem do serwisu wynikły z winy administratora to inna sprawa - jest niezależny od użytkowników, a więc nie mogą być pozbawieni możliwości licytacji. Licytować powinno się dać w dowolnej chwili do zakończenia aukcji.

 

Właśnie: "Licytować powinno się dać w dowolnej chwili do zakończenia aukcji"

Tylko dlaczego za brak takiej mozliwości odpowiadają wyłącznie użytkownicy?

 

Dlatego zostali poinformowani mailowo, że aukcja została anulowana...

 

Taka informacja dotarła po 2 godzinach od innej informacji, która brzmiała:

"Aukcja domeny xxx.pl w serwisie Dropped.pl właśnie się zakńczyła. Jesteś osobą, która wygrała aukcję, jednak stan twojego konta jest niewystarczający aby zarejestrować domenę. Musisz w ciągu 120 GODZIN uzupełnić stan swojego konta ... Jeśli nie zapłacisz za domenę w tym terminie ... naliczona zostanie opłata karna za nieuiszczenie należności w terminie! ..."

 

To która wiadomość jest żartem? mam zgadywać?

 

Zapłaciłam za w/w aukcje a w/g regulaminu kwota ta zostanie mi zwrócona na "konto użytkownika".

Wbrew pozorom nie jest to moje konto bankowe a jakieś wewnętrzne seriwsu. Chcąc odzyskać środki pobrane bezprawnie przez serwis musze zapłacić characz Panu Dropped w wysokości 2,50 PLN

 

I co? I nic ...

I tylko Pan Dropped się cieszy, bo jedyną konsekfencją jego błędów jest troszkę więcej kasy.

 

Miłych przemysleń ...

 

- - - - - - - - - - - - -

Mimo wszystko i tak wygrałam tą aukcję, ale nie o to chodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja myślę, że robisz z igły widły. Taka jest juz specyfika internetu, że serwery padają od czasu do czasu i wydłużenie aukcji jest wg. mnie sprawiedliwym rozwiązaniem. Zwykle większość licytuje pod koniec aukcji, bo każdy liczy, że może inni przegapią końcówkę. A co do tych 2.5pln to nawet nie będę komentował, bo obciach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. przydałaby się taka funcjonalność na Aftermarket jak foldery dla domen, żeby dało się w nich zrobić porządek np. coś takiego jak na parkingu Namedrive

 

2. przeglądając aukcje z ofertami, duża część z nich ma 1 ofertę żłożoną z konta bez żadnej historii (często świeżo zarejestrowanego) czy tylko mnie się wydaje czy jest to dla niektórych sposób na wyróżnienie swojej domeny wsród wszystkiego co się tam znajduje? - trzeba coś z tym zrobić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2. przeglądając aukcje z ofertami, duża część z nich ma 1 ofertę żłożoną z konta bez żadnej historii (często świeżo zarejestrowanego) czy tylko mnie się wydaje czy jest to dla niektórych sposób na wyróżnienie swojej domeny wsród wszystkiego co się tam znajduje? - trzeba coś z tym zrobić.

 

 

zdarza sie, ze sa to osoby nowe , ktore specjalnie chca kupic tylko ta jedna domene.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2. przeglądając aukcje z ofertami, duża część z nich ma 1 ofertę żłożoną z konta bez żadnej historii (często świeżo zarejestrowanego) czy tylko mnie się wydaje czy jest to dla niektórych sposób na wyróżnienie swojej domeny wsród wszystkiego co się tam znajduje? - trzeba coś z tym zrobić.

 

Dokładnie tak pewnie jest. Wiele osób zamiast zaakceptować zaproponowaną ofertą, akceptuje ją i wystawia aukcję. Tak się zdarza najczęściej, że ktoś się rejestruje na AM tylko po to żeby złożyć ofertę na 1 wybraną domenę, która go interesuje więc z sufitu historii sobie nie weźmie :D

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oferty kupna wygasają po 14 dniach.

Dzięki za info ale napisz proszę jak to uzasadniasz ?

Może ktoś i po 300 dniach zwróciłby uwagę na większe zainteresowanie innych daną domeną ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie jest taki błąd, z tym że domen tych nie da się kupić bo przy próbie kupna skrypt też sprawdza czy domena istnieje w panelu sprzedawcy. Poproszę o nazwy domen na PM, zaraz usunę ten bład.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Twój kod partnerski jest automatycznie zakodowany w formularzu, dzięki czemu prowizja od wszystkich użytkowników kupujących domeny za jego pośrednictwem zostanie automatycznie naliczona do twoim koncie.

Zmień dane konta

 

Aby zmienić dane swojego konta, kliknij jeden z poniższych odnośników. Pamiętaj, że musisz podac numer konta banowego, aby otrzymywać wypłaty prowizji!

 

Parę małych pomyłek. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokleil byl cos a nie ma czym. Po jakim czasie domeny najczesciej sa przenoszone? Wplaty dokonalem od razu po zakonczeniu aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.dropped.pl/cennik_2009.htm

 

 

Widzę, że znikł zapis,

znajdujący się w aktualnym Cenniku Usług,

a dot. zakupu domeny "eu", tzn:

 

"Nieopłacenie zakupionej domeny .eu100.0% kwoty"

 

a zamiast tego pojawiło się:

" Nieopłacenie przechwyconej domeny .eu100.0% kwoty"

 

Czy to przeoczenie, czy brak powodowany jest tym, iż przechwytywanie jest związane z Dropped, a nie Aftermarket, czy po prostu rezygnacja z tego zapisu?

 

Pytam dlatego, że ewentualna rezygnacja z sankcji w postaci opłaty karnej, i takiej opłaty karnej, za nieopłacenie zakupionej domeny "eu", spowoduje robienie sobie "jaj" przy kupnie domen europejskich ...

Ktoś, kto świadomie kupuje bądź licytuje domenę, będzie faktycznie mógł się bezkarnie wycofać z transakcji, ewentualnie jakiś odsetek karny płacąc, czyli 10% za niedotrzymanie warunków sprzedaży ... Może jednak nawet i to nie - bo sformułowanie "niedotrzymanie warunków sprzedaży" odnosi się raczej do sprzedającego, a nie do kupującego.

[nb. teksty: "Niezgodne z prawdą zgłoszenie braku transferu domeny przez sprzedającego" i określenie kary, czy "Odwołanie aukcji, w której nie złożono ofert" i określenie kary, również są sankcją na sprzedawców. Oczywiście słuszną. Co jednak z twardym postępowaniem wobec niewiarygodnych kupców? Wcześniejsza kaucja? Ok., ale wystarczy, że kupujący ma na swym koncie kilka udanych i bezproblemowych transakcji - a zmieni mu się rating, i wysokość jego kaucji, może przecież wynosić 0 zł].

 

Michau,

mogę np. przypuszczać, że tak właśnie postąpiłby kupujący, o którym myślę, i o którym wiesz ...: gdyby nie "wisiał" nad nim miecz w postaci ww. sankcji o 100% opłacie karnej - olałby całą transakcję. Tak przypuszczam, bo co innego mogę myśleć?

Takich wiarygodnych pożal się boże "biznesmenów", z "allegrowskimi" nawykami, że sobie dla "jaj" można bezkarnie kliknąć, albo zmienić zdanie bo akurat wpada do głowy lepszy pomysł - zapewne jest więcej, i ucieszyliby się.

 

 

Jeśli ww. "karny" zapis o 100%, o którym mówię, miałby zniknąć, to raz jeszcze postuluję [chyba wcześniej, gdzieś pisałem o tym], o skreślenie z poniższego zapisu w Cenniku Usług, czyli:

 

 

"Nieopłacenie domeny zakupionej w aukcji z więcej niż jedną ofertą 100.0% kwoty"

 

nast. fragmentu: "[...] z więcej niż jedną ofertą".

 

 

 

Przecież chyba nie powinno mieć znaczenia, czy licytuje jedna, czy więcej niż jedna osoba?

Nieopłacenie, to nieopłacenie ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×