Skocz do zawartości

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3343 odpowiedzi w tym temacie

mag

mag

BrokerDI_pl

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1185 postów
Czemu mozna zadawac pytania tylko w przypadku domen zarejestrowanych w dropped.pl?

Ekspert

Ekspert
  • Advert

Dropped.pl

Dropped.pl

The Dropcatcher

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3020 postów
Tzn? Formularz kontaktowy umożliwia także skontaktowanie się z osobą która wystawia domenę spoza Dropped. Czy coś nie działa?

Gdy odnowienia w NASKu są drogie, wszystkich mych domen utrzymać nie mogie...

Andro

Andro

Andro

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2453 postów
"Podanie kodu AuthInfo po dokonaniu wpłaty" - czy może to oznaczać także cesję papierową lub czy może oznaczać dopłatę za kod auth-info? Jeżeli tak to powinno to być jasno określone, bo to jest rzecz decydująca dla szybkiej i sprawnej transakcji.

Skoro jest ten znaczek dotyczący domen z Dropped, to w wyszukiwarce powinna być opcja wyszukiwania takich domen.

Przydałaby się opcja: ten sam tekst dla wszystkich wybranych domen, z możliwością późniejszej edycji.

W panelu aukcyjnym nie wszystko jest przetłumaczone na jęz.angielski: cena do negocjacji, złóż ofertę, skontaktuj się, ...

W mailu z kontrpropozycją dla Kupującego: w tytule jest nazwa domeny, w treści maila dla jasności też przydałaby się.

Przydałoby się dodanie ustawiania opcji Escrow, w tej chwili czas akceptacji transakcji dla Kupującego to 5 dni dla Escrow, czasem może okazać się to za dużo, wiec dobrze jakby we własnych opcjach można było zmieniać standardowe ustawienie: np. od 1 do 5 dni. Zawsze można taką transakcję rozpocząć od nowa. Jeżeli strony ustalają szybką transakcję, a potem ktoś w mailu otrzymuje "5 dni", to odbiega to od uzgodnień.

Oferty dla domen - to wymaga dopracowania, trudno zaproponować dokładnie jak to ma wyglądać, ale teraz mając tylko kilka ofert łatwo się zgubić. Potrzebne: zamiast "poprzednie" to wykaz wszystkich ofert, z podaniem "nowa" w statusie (inaczej można łatwo pomylić oferty), podanie w wykazie naszych odpowiedzi cenowych (by wiedzieć co odpowiedzieliśmy i kiedy), nazwy składającego ofertę.

Jest link do promocji portfolia i do pojedynczej domeny, ...., potrzebne: grupowanie domen, czyli wybieram grupę domen > mam link do listy, która zawiera linki do aukcji tych wszystkich domen. Wchodząc widzę od razu domeny z tej grupy wystawione na sprzedaż. Wtedy promuję na stronie dotyczącej transportu, domeny transportowe. Grupę mogę dowolnie nazwać.

Użytkownik Andro edytował ten post 13 June 2008 - 14:34

pb

pb

konto nieaktywne

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11606 postów
Wczoraj wieczorem zakończyła się aukcja domeny, którą wygrałem. Co dalej? Domena jest na 'Dropped.pl domain auctioneer', ostatnia modyfikacja wczoraj po zakończeniu aukcji, ja nie mam jej ani w panelu, ani w historii operacji, ani w 'opłać domeny', ani w ogóle nigdzie.

Dropped.pl

Dropped.pl

The Dropcatcher

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3020 postów
...to może wyślij mi maila z nazwą tej domeny, żebym mógł Ci pomóc :excl:

DD

DD

DD

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8860 postów
Ulubiony dział AfterMarket.pl ? Aukcje domen z ofertami :excl:

Fajnie gdyby ktoś "ręcznie" wybierał ciekawe domeny i listował je jakoś, żeby nie trzeba było samemu przekopywać całej listy domen.

DD
rin.pl, haftpol.pl, ZWL.pl - i inne aukcje, bez ceny minimalnej

Kangur

Kangur

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6856 postów
Czy jednorazowe zaproszenie użytkownika tak jak na tej aukcji: http://www.aftermark...id.php?id=11162 oznacza, że to klient, który zarejestrował się jednorazowo po to tylko żeby kupić tą domenę ?

Przy okazji gratulacje dla ryskadow za ładną sprzedaż 3-znakowej domenki.

Andro

Andro

Andro

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2453 postów
Niezbędna sprawa: po ustawieniu domeny na sprzedaż pojawia się formularz ofertowy, to dobrze, ale możemy także przekierować taką domenę na standardowy formularz kontaktowy Dropped (jeżeli nie chcemy by pod nazwą domeny była informacja, że domena jest na sprzedaż)
http://www.dropped.p...=nazwadomeny.pl
I chodzi o to by można było to zrobić w prosty sposób: zaznaczamy pole wyboru i zmieniamy na dole (także hurtowo) "Ustaw przekierowanie na formularz Dropped" (lub inny krótszy opis).

Istotne: Lista do zarządzania domenami (przekierowania, dns, inne): możliwość wyboru > Domeny > Wystawione na sprzedaż (tak by zarządzać tylko domenami wystawionym na sprzedaż, m.in. chodzi o przekierowanie).

Lista do zarządzania domenami, potrzebna jest informacja, że domenę wystawiliśmy na sprzedaż, jeden znak, np. kolumna przed ceną. A - aukcja, Sp - domena na sprzedaż. Tak, by tę informację można było pobrać z csv. Gdyby była jeszcze nasza minimalna cena, to byłoby jeszcze lepiej. Przeglądając domeny w Excelu z pliku csv teraz nie mamy istotnych informacji dotyczących sprzedaży.

Kategorie sprzedaży domen: podkategorie powinny być podane alfabetycznie na liście wyboru, poza wyjątkami, także kategorie.

Użytkownik Andro edytował ten post 17 June 2008 - 11:39

geronimo

geronimo

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 317 postów
dałączam się do prośby jak niżej

podanie w wykazie naszych odpowiedzi cenowych (by wiedzieć co odpowiedzieliśmy i kiedy), nazwy składającego ofertę.

Dropped.pl

Dropped.pl

The Dropcatcher

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3020 postów
"Zaproszony użytkownik" oznacza w tym wypadku, że jest to użytkownik który zarejestrował się specjalnie aby kupić tę domenę, i nie posiada nicka aukcyjnego gdyż nie podał jeszcze danych do rejestracji domen.

Lista odpowiedzi cenowych jest przechowywana w bazie, więc nie powinno to być problemem aby to dodać - zlecę programiście.

Podanie AuthInfo po dokonaniu wpłaty oznacza, że sprzedający musi podać kod AuthInfo bez żadnych warunków. Jeśli pobranie AuthInfo kosztuje, koszt ten ponosi sprzedający. Miałem nadzieję, że jest to dostatecznie wyjaśnione w pomocy, ale jeśli nie, to postaram się uzupełnić.

Pozostałe sugestie (grupowanie domen, zarządzanie domenami, przekierowania itp.) będą sukcesywnie dodawane.

Andro

Andro

Andro

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2453 postów
Zmiany co do zasad nieopłacenia domeny były nieuniknione, przy takim podejściu niektórych użytkowników, ale aukcje prywatne, gdzie samemu zaprasza się kupujących, powinny regulować inne zasady. Tam o ryzyku powinien decydować sprzedający. Jeżeli każdy może wziąć udział w licytacji, to wiadomo potrzebne są kaucje i opłaty karne, gdyż to chroni innych użytkowników. Natomiast dla aukcji z zaproszonymi przez siebie kupującymi, powinna być opcja wyłączenia dla wybranej aukcji, wszelkich kaucji i opłat karnych, jeżeli kupujący by nie opłacił to trudno, przecież sprzedający go zna, i świadomie podejmuje takie ryzyko. Zawsze są tego realne przyczyny, przecież w normalnych negocjacjach zdarza się, że ktoś rezygnuje nawet po uzgodnieniach. A przy takich zasadach aukcji z zaproszonymi przez siebie użytkownikami ciężko teraz korzystać, bo jak ktoś pierwszy raz się rejestruje, ma prawo czuć się jakby ktoś na niego pułapkę szykował. Także tutaj potrzebne są inne zasady. ;)

Na liście domen w Dropped oraz własnej liście domen do sprzedaży bardzo potrzebne jest pole, dzięki któremu można zaznaczyć wszystkie domeny w panelu. Na liście domen do sprzedaży na dwa sposoby, gdyż jest podział na strony:
1) wszystkie domeny na tej stronie oraz 2) wszystkie domeny do sprzedaży.

Generalnie widać duży postęp i z tego można być zadowolonym. ;)

Użytkownik Andro edytował ten post 18 June 2008 - 10:14

swoj-chlop

swoj-chlop

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 578 postów
"W ciągu kilku dni zostanie uruchomiony unikalny program partnerski serwisu AfterMarket.pl, który umożliwi właścicielom stron WWW zarabianie na sprzedaży domen zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego.

Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w naszym programie partnerskim, wyślij wiadomość pod adres:

kontakt@dropped.pl "

Z tych kilku dni widze, ze zrobi sie kilka tygodni :o
Jakies blizsze info? jakie prowizje?

arekm

arekm

Praktyk

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
Miło by było zobaczyć aukcje domen EU na afermarket.pl. Teraz po wprowadzeniu przez eurid kodów autoryzujących (ważnych 30 dni) była by jakaś (niestety zdaje się nie 100% pewna) możliwość zabezpieczenia tego typu transakcji przez dropped na wypadek krętactw sprzedającego.
JID: arekm@jabber.maven.pl

kulas

kulas

Generalny Dyrektor Domen Krajowych .. i A

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2705 postów
A mnie brakuje takiego małego szczegółu.

E-mail z informacją o ofercie na domenę nie posiada priorytetu !. Inne maila od dropped.pl mają :blink:

Andro

Andro

Andro

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2453 postów
Domena jest na liście domen do sprzedaży, po otrzymaniu oferty rozpoczyna się aukcja, pojawia się ona na liście aukcji, znika z listy domen do sprzedaży, i tu jest słaby punkt, nie każdy wie, że trzeba przeglądać dwie oddzielne listy. Szczególnie jeżeli chodzi o domeny z otrzymaną ofertą. Także Domeny na sprzedaż powinny zawierać aukcje z ofertami, gdyż jeżeli ktoś wcześniej widział tam domenę, to nie powinna ona znikać z tej listy, tylko dlatego, ze otrzymała ofertę.

Domeny, które są na aukcji z ofertą powinny być specjalnie promowane. Teraz jest informacja na pierwszej stronie, bardzo dobrze, ale warto rozważyć jeszcze lepsze wyeksponowanie aukcji z ofertami, gdyż celem serwisu jest przecież jak najlepsza sprzedaż domen, a nie tylko ich prezentacja, czyli serwis powinien skupić się na swoim głównym celu.

Inne propozycje: na stronie szukaj (Domeny na sprzedaż oraz Aukcje domen) > bezpośredni link do aukcji z ofertami.
W zakładce Kupno domen > link Aktualne aukcje (!). Na pierwszej stronie powinny być wszystkie aukcje z ofertami, kosztem "Losowo wybrane domeny".

W przypadku ciekawych domen, można rozważyć rozesłanie informacji do serwisów www, informującej o ciekawej aukcji. Notkę mógłby napisać sprzedający. Z czasem mógłby to być newsletter.

Użytkownik Andro edytował ten post 01 July 2008 - 12:37

SELES

SELES

Górnik przodowy

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2805 postów
Pewnie bylo, ale wybaczcie nie znajde teraz: czy faktury za domeny kupione na Aftermarket wystawia dropped, czy sprzedawca? Wydawalo mi sie, ze sprzedawca, jednak po kupnie domene mam dopisana do faktury z dropped. Czyli po sprzedazy domeny, sprzedawca wystawia fakture dla Dropped?

Użytkownik SELES edytował ten post 23 July 2008 - 18:21

yarowa

yarowa

Przewodnik i opiekun bokserów :)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3226 postów
... z innej "beczki":
zdarza się, że ktoś chciałby sprzedać na aukcji, domenę wraz z jej "bliźniakiem" IDN-em, jako logicznie uzasadnioną jedną całość. Można, niestety, wystawiać tylko pojedynczo ...

edit: pytam jako osoba "spoza" (jeszcze :)) Dropped, tzn. nie rejestrująca w Dropped domen.

Użytkownik yarowa edytował ten post 24 July 2008 - 01:58

aaaa

aaaa

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 279 postów

Pewnie bylo, ale wybaczcie nie znajde teraz: czy faktury za domeny kupione na Aftermarket wystawia dropped, czy sprzedawca? Wydawalo mi sie, ze sprzedawca, jednak po kupnie domene mam dopisana do faktury z dropped. Czyli po sprzedazy domeny, sprzedawca wystawia fakture dla Dropped?

podlaczam sie do pytania - kto wystawia fakture przy zakupie na aukcji ??? sprzedawac czy dropped a jesli dropped to co to za faktura ??? za zakup domeny czy posrednictwo ???

Dropped.pl

Dropped.pl

The Dropcatcher

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3020 postów
Faktury wystawia Dropped za sprzedaż domeny. Jeśli sprzedający chce zaksięgować sprzedaż, to wystawia Dropped swoją fakturę. Wydaje mi się, że jest to opisane w pomocy :)

Sprzedaż domen w tandemie jest dobrym pomysłem, tyle że dość skomplikowanym od strony logistycznej. Myślę cały czas jak to zrobić sensownie.

kulas

kulas

Generalny Dyrektor Domen Krajowych .. i A

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2705 postów

Faktury wystawia Dropped za sprzedaż domeny. Jeśli sprzedający chce zaksięgować sprzedaż, to wystawia Dropped swoją fakturę. Wydaje mi się, że jest to opisane w pomocy :)

Sprzedaż domen w tandemie jest dobrym pomysłem, tyle że dość skomplikowanym od strony logistycznej. Myślę cały czas jak to zrobić sensownie.

Michał a może wystarczy przy domenie dodać jakiś znaczek +IDN i kupujący będzie wiedział, że razem z licytowaną domeną dostanie drugą z ogonkami.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych