Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Co do płatności.

Brakuj płatności poprzez paypal.

Można liczyć na wprowadzenie?

Było. Nie można :unsure: Przynajmniej na razie..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy każdy kupujący, przed przystąpieniem do aukcji, uiszcza kaucję, czy nie wszyscy?

 

Pytam (dotąd tylko sprzedawałem), ponieważ, najwyraźniej ewentualny przepadek tej kaucji, to nie jest wystarczająca sankcja, wobec osoby, która aukcję wygrała, ale jej nie opłaciła i najwyraźniej, może w d .... ma Regulamin "Aftermarket". Właśnie "przerabiam" taką sytuację.

Nie jestem w ogóle, za funkcjonowaniem "społeczeństwa kar i strachu", ale może jednak wysokość kaucji jest zbyt niska?

Regulamin różnicuje przypadek nieopłacenia zakupionej domeny (w aukcji z więcej niż jedną ofertą), oraz nieopłacenia zakupionej domeny (w pozostałych przypadkach). Dlaczego?

Może zrównanie tych dwu sytuacji, i "postraszenie" potencjalnych, nieuczciwych klientów, "jednolitą", 100 procentową opłatą karną, bardziej skutecznie zminimalizowałoby występowanie przypadków nieopłacania wylicytowanych domen ..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie znalazłem ale też nie szukałem za mocno:

 

1. szukanie domen po użytkowniku + Pokż inne aukcje tego użytkownika

2. szukanie po dacie dodania, np z osttaniego dnia, tygodnia etc

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie znalazłem ale też nie szukałem za mocno:

 

1. szukanie domen po użytkowniku + Pokż inne aukcje tego użytkownika

2. szukanie po dacie dodania, np z osttaniego dnia, tygodnia etc

 

 

Dzięki.

Znajdę go, i się przypomnę. Może zapomniał :) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie w praktyce nieopłacenie domeny niczym nie skutkuje - jestem pewien, że nikt na nikogo nie naśle prawników - no chyba że w grę wchodzi kwota od 5000zł wzwyż.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Faktycznie w praktyce nieopłacenie domeny niczym nie skutkuje - jestem pewien, że nikt na nikogo nie naśle prawników - no chyba że w grę wchodzi kwota od 5000zł wzwyż.

 

 

Myślę, że gdyby "kara" była większa niż 25% w przypadku aukcji z jedną ofertą, licytujący byliby bardziej "ostrożni" ...

Kaucje mogłyby być większe, a licytacja do 100 zł również obwarowana kaucją.

Jeśli, nie tędy droga, to np. blokowanie konta.

Teraz, przynajmniej mam taką satysfakcję, że bodajże w ratingu użytkownika, będzie on miał w swej "historii", aukcję,

której nie opłacił.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Została wprowadzona blokada kategorii dla domen wystawionych na sprzedaż. Żadnych informacji na ten temat.

 

W dodatku źle to działa. O co w tym chodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po zwolnieniu domeny ze sprzedaży i ponownym wystawieniu, ustawiają się inne kategorie (np. inne domeny), a edycja jest zblokowana. Co do blogu, to w momencie pisania postu, były tam tylko krzaki.

 

Pomysł moderowania kategorii jest kontrowersyjny, bo skąd jedna osoba ma znać wszelkie zastosowania dla nazw domen, to kierunek raczej nieprzemyślany. Kiedy nawet kategorie są podane nieprecyzyjnie, brak jest wielu istotnych kategorii, niektóre są zdublowane (edukacja, nauka), a najważniejszy dział - kategorie biznesowe są reprezentowane bardzo ubogo.

 

Ciekawe czy poza wybranymi kategoriami (pojedyncze słowa, krótkie domeny, itp.) ludzie korzystają z kategorii do szukania domen na giełdzie. Powinno udoskonalać się wyszukiwanie, gdyż dzięki temu każdy ma możliwość indywidualnie znaleźć domenę, wg własnych kryteriów.

 

Teraz jest więcej przesłanek do usuwania domen z giełdy, niż dodawania ich tam, chyba, że są to domeny w bardzo niskich cenach lub zupełnie bez ruchu. M.in. kwestia statystyk.

http://www.di.pl/index.php?s=&showtopi...st&p=124812

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po zwolnieniu domeny ze sprzedaży i ponownym wystawieniu, ustawiają się inne kategorie (np. inne domeny), a edycja jest zblokowana.

 

 

każda edycja, np. ceny dla 1 domeny, zmienia ustawienia kategorii dla wszystkich domen na danej podstronie na "Inne domeny" + "wybierz podkategorie",

 

trzeba to szybko naprawić, bo kto będzie potem szukał złych ustawień i mailował, żeby ustawić prawidłowe, duże zamieszanie i zbędna dodatkowa praca

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz powinno być już OK - błąd naprawiony, i poprzednie kategorie przywrócone.

 

No nie zgodzę się :)

Mam cały czas zablokowane kategorie. Tyle tylko że te domeny które wyleciały wcześniej ze swoich kategorii do "innych" wróciły grzecznie na swoje miejsce. Edytować kategorii natomiast nie mogę w żadnej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostałem dzisiaj e-mail:

Hello!

You have received an offer for the domain xxxxxx.pl in the Dropped.pl website.

Offered price for the domain: (x) PLN

Email of buyer: ( e-mail )

In order to accept or reject this offer please click the following link: ( link )

Best regards,

Dropped.pl Team

 

Pomijam fakt, że osoby posługujące się na co dzień językiem polskim muszą korespondować po angielsku ale w treści e-mail'a podana jest inna domena niż ta, do której kieruje link.

 

Co prawda intuicyjnie złożyłem kontrofertę ale proszę o naprawienie tego błędu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dostałem dzisiaj e-mail:

Hello!

You have received an offer for the domain xxxxxx.pl in the Dropped.pl website.

Offered price for the domain: (x) PLN

Email of buyer: ( e-mail )

In order to accept or reject this offer please click the following link: ( link )

Best regards,

Dropped.pl Team

 

Pomijam fakt, że osoby posługujące się na co dzień językiem polskim muszą korespondować po angielsku ale w treści e-mail'a podana jest inna domena niż ta, do której kieruje link.

 

Co prawda intuicyjnie złożyłem kontrofertę ale proszę o naprawienie tego błędu.

 

 

sprawdzales zrodlo mejla czy nadawca jest dropped?

 

ja staram sie nie klikac w linki, tylko na wszelki wypadek wchodze do panelu i tam sprawdzam czy jest zlozona oferta.!!!

bo klikajac w link podajesz od razu haslo do swojego panelu - moze sie kiedys zdarzyc ze ktos zrobi falszywa strone z logowaniem....dmucham na zimno.

 

 

w dropped jesli ktos ma ustawiony jezyk angielski, to skladajac oferty dostajemy je automatycznie po angielsku

 

tak samo jak klient jest anglojezyczny to przeglada strone AM po angielsku

Share this post


Link to post
Share on other sites
sprawdzales zrodlo mejla czy nadawca jest dropped?

kontakt@dropped.pl

ja staram sie nie klikac w linki, tylko na wszelki wypadek wchodze do panelu i tam sprawdzam czy jest zlozona oferta.!!!

bo klikajac w link podajesz od razu haslo do swojego panelu - moze sie kiedys zdarzyc ze ktos zrobi falszywa strone z logowaniem....dmucham na zimno.

Gdy wchodzę w 'Oferty dla domen' to również pojawia się inna domena niż w e-mailu.

w dropped jesli ktos ma ustawiony jezyk angielski, to skladajac oferty dostajemy je automatycznie po angielsku

Ja mam ustawiony język polski a ofertę dostałem po angielsku.

Domyślam się, że oferent jest z Polski :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy wystawianiu aukcji:

 

Błąd Active24: ???

 

i aukcji nie da sie wystawić ...

 

Tak przy okazji to bardzo upierdliwym jest wpisywanie AuthInfo nawet dla domen zarejestrowanych w Dropped wydaje mi się że kod powinien być obierany automatycznie. Druga sprawa to w mailach po wystawieniu aukcji nie ma linku do danej aukcji domeny i nie ma absolutnie żadnej historii aukcji co jest uciążliwe. Kolejna rzecz to brak możliwości ponownego wystawienia aukcji lub kilku aukcji co jest niesamowicie żeby nie powiedzieć głupie co bezsensowne ...

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites

Błąd Active24 jest już poprawiony - zresztą powoli domeny zarejestrowane w A24 są przenoszone.

 

Nie rozumiem, gdzie trzeba wpisywać AuthInfo w domenach zarejestrowanych w Dropped? Przecież taką aukcję wystawia się inaczej niż dla domen zewnętrznych.

 

Aukcję można wystawić ponownie z poziomu listy zakończonych aukcji:

https://www.dropped.pl/auctionhistory.php

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem, gdzie trzeba wpisywać AuthInfo w domenach zarejestrowanych w Dropped? Przecież taką aukcję wystawia się inaczej niż dla domen zewnętrznych.

 

Aukcję można wystawić ponownie z poziomu listy zakończonych aukcji:

https://www.dropped.pl/auctionhistory.php

Nie do końa to rozwiązanie jest najwygodniejsze raczej, mówie o ponownym wystawieniu przed chwilą zrobilem babola i skasowalem parę zakończonych aukcji dlatego, że w Dropped w listach domen jest tam możliwość wyboru co chcesz zrobić i zrobiłem to niemal odruchowo więc wprowadzanie takich różnych rozwiązań jest moim zdaniem błędem, poza tym wystawiając domenę przez panel AfterMarket trzeba wpisac AuthInfo nie wiedziałem, że da się przez Dropped, do tego jeśli nic nie chce zmieniać to i tak musze wykonać tą samą pracę co wcześniej czyli się naklikać zamiast wystawić ponownie wszystkie domeny. Pomyśl nad ujednoliceniem i / lub zmianami aby była lepsza funkcjonalność bo wg. mnie stosujesz w panelu zarówno Dropped jak i AfterMarket raczej najgorsze i nie inticyjne rozwiązania - kto szuka takich rzeczy jak funkcje na samym dole kilkanascie ekranów niżej (przy ekranie 24") ... nie wspominając o rzeczach tak trywialnych jak elementy sortowania czy poruszania się po listach, o których wspominałem Ci już bardzo dawno.

 

Nie chcę być złośliwy, ale mógłbyś zatrudnić kogoś zatrudnić też kogos odpowiedzialnego za support, a nawet dwie osoby bo już widać, że nie wyrabiasz sam ze wszystkim :) i nie chodzi mi tylko o odpowiedź po dwóch tygodniach na forum.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dropped i AfterMarket to to samo - jesli da sie w jednym, to da sie i w drugim :) Jesli system pyta Cie o AuthInfo przy wystawianiu aukcji, to znaczy ze wystawiasz aukcje domeny zarejestrowanej w Dropped jako aukcje domeny zewnetrznej.

 

Wiekszosc list jest sortowanych i mozna ustawic wielkosc strony, tak aby lista nie miala 20 ekranow. Niektore jeszcze nie maja, to prawda - bedzie to sukcesynie dodawane.

 

Przed usunieciem aukcji system pyta sie o potwierdzenie ;) Hurtowe ponowne wystawianie aukcji jest zaplanowane i niedlugo bedzie zlecone programiscie.

 

Osoba do wsparcia technicznego bedzie zatrudniona na poczatku przyszlego roku, w tej chwili trwaja prace nad aplikacja do obslugi ticketow.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dropped i AfterMarket to to samo - jesli da sie w jednym, to da sie i w drugim :) Jesli system pyta Cie o AuthInfo przy wystawianiu aukcji, to znaczy ze wystawiasz aukcje domeny zarejestrowanej w Dropped jako aukcje domeny zewnetrznej.

 

Guzik z listy "Sprzedaję domenę zarejestrowaną w Dropped.pl| na AfterMarket wybieram domene do wystawienia i potem mam do wyboru:

 

Posiadam już kod AuthInfo dla tej domeny

Podam kod AuthInfo po otrzymaniu wpłaty (prowizja +0.5%)

Przeniosę domenę na konto kupującego u obecnego rejestratora domeny (prowizja +1.5%)

 

Czyli albo wpisze AuthInfo albo płace dodatkowo, a tego w dropped nie ma oczywiście przy wystawianiu aukcji.

 

Hurtowe ponowne wystawianie aukcji jest zaplanowane i niedlugo bedzie zlecone programiscie.

To niech przy okazji zrobi << poprzednia 1 | 2 | 3 następna >>> klikanie w malutkie cyfferki przy duzej rozdzielczosci ekranu jest na prawdę upierdliwe. Dodał bym też możliwość przekierowania domeny do strony aukcji przy jej wystawianiu.

 

Osoba do wsparcia technicznego bedzie zatrudniona na poczatku przyszlego roku, w tej chwili trwaja prace nad aplikacja do obslugi ticketow.

Przynajmniej jedno ...

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego nie moge zmienic kategorii w domenach wystawionych na sprzedaz ? Czy opcja ta jest wylaczona? Bo na to to wyglada.

Było.

Kategorie są zatwierdzone przez moderatora, i jeśli są zgodne z rzeczywistością to zmiana jest niedostępna.

 

Pewnie wystarczy napisać do Michała i będzie GIT.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guzik z listy "Sprzedaję domenę zarejestrowaną w Dropped.pl| na AfterMarket wybieram domene do wystawienia i potem mam do wyboru:

U mnie tego nie ma... Z jakiej przeglądarki korzystasz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, ze zatwierdzenie jest dobra opcja, ale zeby to bylo juz na amen, to jest to zla opcja. Zdecydowanie utrudnienie dla klientow. Druga sprawa, to czasem dobrze wystawic dla testu raz do jednej kategorii, raz drugiej, bo moze to miec wplyw na sprzedaz domeny. Na pewno mozna to rozwiazac inaczej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakt, że nie jest to optymalne rozwiązanie. Z drugiej strony, część osób uparcie ustawia bezsensowne kategorie dla swoich domen (np. dwuznakówki pakując do kategorii dwuliterówek), a po zmoderowaniu zmienia to wciąż na powrót.

 

Czy masz dużo domen, dla których chcesz zmienić kategorię? W tej chwili zawsze można to zrobić pisząc email do moderatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×