Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Jest taka sytuacja:

1. Mam na koncie 0 złotych,

2. Wygrałem aukcję domeny przechwyconej za powiedzmy 100 złotych, więc mam stówkę na minusie,

3. Chcę odnowić jedną z domen wygasających za kilka godzin.

 

Po wybraniu domeny do odnowienia pokazuje mi się informacja, że na moim koncie nie ma wystarczającej sumy środków - wraz z buttonem do formularza wpłaty i zsumowaną kwotą za aukcję + przedłużenie. Gdy dokonam przelewu, z automatu opłaci się jedynie aukcja, kasa na przedłużenie zostanie wliczona w saldo, a samo przedłużenie trzeba raz jeszcze wywołać ręcznie.

To trochę mylące bo wydawało mi się, że gdy wybieram domenę do przedłużenia i wpłacam kwotę za większą sumę operacji, to od razu wykonają się wszystkie. Dziś o mały włos nie straciłbym w ten sposób ważnego dla mnie adresu.

 

Dlatego bezpieczniej - na tej podstronie: https://www.aftermarket.pl/topay.php "odznaczyć" krzyżykiem domeny które mamy do opłacenia. Dzięki temu saldo nie będzie obciążone płatnościami za domeny które np. kupiliśmy dziś a chcemy zapłacić za nie za jakiś czas ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to właściwy dział , ale moja uwaga dotyczy rejestrowania przez AM nowych rozszerzeń .

Sprawdzam domeny dostępne do rejestracji i są dostępne więc rejestruję w cenie podanej na formularzu.

AM pobiera opłatę z konta i czekamy, czekamy, czekamy, czekamy 2 dzień , aż po monicie z mojej strony dowiaduję się że domena jest tzw. "premium" i będę musiał albo dopłacić albo zrezygnować. Przy rejestracji nigdzie nie ma informacji o tym że domena jest "premium", sprawdziłem w konkurencji ( GoDaddy) i tam przy próbie rejestracji stoi jak wół że domena jest premium.

 

Moja sugestia jest taka, żeby może jakoś spróbować zrobić tak jak ma konkurencja aby wyświetlało informację o domenie premium już na etapie próby rejestracji?

Być może skuszę się na domenę premium, a tak mam pobraną kasę z konta i bez żadnej informacji czekam 2 dni a domenę (być może dla mnie ważną) zarejestruje ktoś inny u innego rejestratora?

 

Pozdrawiam

 

edit. literówka

Edited by LordRandall
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest taka sytuacja:

1. Mam na koncie 0 złotych,

2. Wygrałem aukcję domeny przechwyconej za powiedzmy 100 złotych, więc mam stówkę na minusie,

3. Chcę odnowić jedną z domen wygasających za kilka godzin.

 

Po wybraniu domeny do odnowienia pokazuje mi się informacja, że na moim koncie nie ma wystarczającej sumy środków - wraz z buttonem do formularza wpłaty i zsumowaną kwotą za aukcję + przedłużenie. Gdy dokonam przelewu, z automatu opłaci się jedynie aukcja, kasa na przedłużenie zostanie wliczona w saldo, a samo przedłużenie trzeba raz jeszcze wywołać ręcznie.

To trochę mylące bo wydawało mi się, że gdy wybieram domenę do przedłużenia i wpłacam kwotę za większą sumę operacji, to od razu wykonają się wszystkie. Dziś o mały włos nie straciłbym w ten sposób ważnego dla mnie adresu.

Możesz wstrzymać opłacanie aukcji przechwyconej, doładować saldo, opłacić przedłużenie domeny, a nastepnie aktywować opłacanie przechwyconej i znów będziesz miał saldo na minusie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bazyli

Podejrzewam, że user_xxxxx zaliczył wtopę po rozpoczęciu aukcji, tudzież złożeniu zamówienia na przechwycenie.

Tyle nie opłaconych domen w tak krótkim czasie ? No nie wiem czy to by się udało, jak dla mnie konto założone ewidentnie dla lewego podbijania...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bazyli

Podejrzewam, że user_xxxxx zaliczył wtopę po rozpoczęciu aukcji, tudzież złożeniu zamówienia na przechwycenie.

Po rozpoczęciu aukcji nie bo w tym stanie rzeczy aukcja się rozpoczęła...zatem w grę wchodzi możliwość druga o której piszesz lub trzecia...możliwość dodawania domen do przechwycenia przez użytkowników mających minusowy ranking.

Tak czy siak to moim zdaniem w tego typu przypadku aukcja powinna zostać natychmiast zakończona a domena przejść na konto tej jedynej osoby.

Żeby była jasność...nie biorę udziału w tej aukcji.

Po prostu zgłaszam propozycję aby w takich wypadkach aukcje nie były kontynuowane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po rozpoczęciu aukcji nie bo w tym stanie rzeczy aukcja się rozpoczęła...zatem w grę wchodzi możliwość druga o której piszesz lub trzecia...możliwość dodawania domen do przechwycenia przez użytkowników mających minusowy ranking.

Tak czy siak to moim zdaniem w tego typu przypadku aukcja powinna zostać natychmiast zakończona a domena przejść na konto tej jedynej osoby.

Żeby była jasność...nie biorę udziału w tej aukcji.

Po prostu zgłaszam propozycję aby w takich wypadkach aukcje nie były kontynuowane...

 

 

Ja mam dzisiaj również podobny przypadek : przechwycona domena przeze mnie i osobnika z rankingiem -195 , oczywiście mamy aukcję :)

Chyba tak być nie powinno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można dołączyć do aukcji zamkniętej - AM kasuje od tego chyba stówke - a wygrywający przegrywa. Taki sobie scenariusz....

 

Edit

Dołączenie do aukcji domeny przechwyconej 100 PLN

Też mi się nie podoba ta akcja z minusowymi.

Edited by lufthansa
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aukcje dalej powinny trwać. Może być sytuacja, że ktoś opuści aukcję a później będzie do niej ponownie chciał wrócić.

Wiadomo, że musi opłacić wtedy 100 zł za dołączenie "do stołu" ale kto zabroni? Wolny wybór.

Mój aktualny przypadek: wczoraj opuściłem tę aukcję. Jednak mogę za kilka godzin powrócić gdy uznam, że jednak nie warto było rezygnować. Po drugie to o czym napisał @lufthansa - inni użytkownicy giełdy również mogą dołączyć do aukcji więc póki jest taka

opcja to nie widzę powodu aby te aukcje gdzie jest jeden licytujący zakańczać automatycznie.

 

* osobiście jestem jednak za rozwiązaniem tej kwestii jak w premium.pl; aukcje prywatne = niewidoczne dla "zewnętrznych graczy".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aukcje dalej powinny trwać. Może być sytuacja, że ktoś opuści aukcję a później będzie do niej ponownie chciał wrócić.

Wiadomo, że musi opłacić wtedy 100 zł za dołączenie "do stołu" ale kto zabroni? Wolny wybór.

Mój aktualny przypadek: wczoraj opuściłem tę aukcję. Jednak mogę za kilka godzin powrócić gdy uznam, że jednak nie warto było rezygnować. Po drugie to o czym napisał @lufthansa - inni użytkownicy giełdy również mogą dołączyć do aukcji więc póki jest taka

opcja to nie widzę powodu aby te aukcje gdzie jest jeden licytujący zakańczać automatycznie.

 

* osobiście jestem jednak za rozwiązaniem tej kwestii jak w premium.pl; aukcje prywatne = niewidoczne dla "zewnętrznych graczy".

A po jakim czasie swych eksperymentów i badań doszedłeś do takich wniosków ?

Najwyraźniej musisz powtórzyć cykl badań bo wyszły ci...błędne wyniki.

 

Co innego jest aukcja w której prawo licytacji mają dwie osoby a co innego aukcja w której licytuje jedna. W przypadku wymienionej przeze mnie aukcji przechwycenie tej domeny powinno skutkować tym samym czym skutkuje przechwycenie domeny zleconej tylko przez jedną osobę. Wynika to choćby z faktu iż w chwili rozpoczęcia aukcji prawo licytacji przysługiwało tylko jednemu licytującemu...

 

Stąd też moja prośba do AM aby osoby z ujemnym rankingiem :

 

1. Nie miały możliwości dodawania domen do przechwycenia,

2. Były z automatu usuwane z wszelkich aukcji AM

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

A po jakim czasie swych eksperymentów i badań doszedłeś do takich wniosków ?

Najwyraźniej musisz powtórzyć cykl badań bo wyszły ci...błędne wyniki.

 

Co innego jest aukcja w której prawo licytacji mają dwie osoby a co innego aukcja w której licytuje jedna. W przypadku wymienionej przeze mnie aukcji przechwycenie tej domeny powinno skutkować tym samym czym skutkuje przechwycenie domeny zleconej tylko przez jedną osobę. Wynika to choćby z faktu iż w chwili rozpoczęcia aukcji prawo licytacji przysługiwało tylko jednemu licytującemu...

 

Stąd też moja prośba do AM aby osoby z ujemnym rankingiem :

 

1. Nie miały możliwości dodawania domen do przechwycenia,

2. Były z automatu usuwane z wszelkich aukcji AM

 

Nie przeczytałeś ze zrozumieniem więc zacytuję jeszcze raz:

 

"Po drugie to o czym napisał @lufthansa - inni użytkownicy giełdy również mogą dołączyć do aukcji więc póki jest taka

opcja to nie widzę powodu aby te aukcje gdzie jest jeden licytujący zakańczać automatycznie."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przeczytałeś ze zrozumieniem więc zacytuję jeszcze raz:

 

"Po drugie to o czym napisał @lufthansa - inni użytkownicy giełdy również mogą dołączyć do aukcji więc póki jest taka

opcja to nie widzę powodu aby te aukcje gdzie jest jeden licytujący zakańczać automatycznie."

 

Dobrze że ty przeczytałeś ze zrozumieniem...

Bo idąc twoim tokiem rozumowania jeśli będziesz jedynym który doda do przechwycenia domenę ( będąc jedynym dopuszczonym do tej licytacji bez dodatkowych opłat za dołączenie ) to również ma zostać wystawiona na aukcję żeby inni mieli możliwość dołączenia ?

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze że ty przeczytałeś ze zrozumieniem...

Bo idąc twoim tokiem rozumowania jeśli będziesz jedynym który doda do przechwycenia domenę to również ma zostać wystawiona na aukcję żeby inni mieli możliwość dołączenia ?

 

Nie. Ale aktualnie system wyczuł innego gracza (choć fakt, że z minusikami). Dlatego dobrze to ująłeś w ostatnim Twoim "edicie"

i zasugerowałeś w AM zmiany. Ja natomiast odnosiłem się do Twojego przypadku i akurat nie widziałem powodu aby aukcja się zakończyła z automatu. Zamykam z mojej strony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podbijacze...

Eeee niemożliwe, w końcu sprzedawca pisze wyraźnie w zakładce o mnie: "U nas zawsze możecie liczyć na pełen profesjonalizm i 100% uczciwości!" :D

Swoją drogą, tej user ma ponad 260 domen i rating -511 więc saldo cały czas ujemne w związku z karami. Ciekawi mnie jakim cudem przedłuża, kupuje nowego domeny i chociażby wystawia nowe aukcje za które musi zapłacić ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kiedy można w AM zmieniać cenę minimalną na trwającej aukcji ? Są jakieś opłaty z tym związane ?

 

Np. w kończącej się aukcji licytuje kilka osób ale cena minimalna nie została osiągnięta, czy na 2 min. przed jej zakończeniem mogę zniżyć cenę minimalną do najkorzystniejszej oferty ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czegoś nie rozumiem. W AM można zarejestrować domenę .in (60 pln). Natomiast jak można taką domenę wystawić na giełdzie a bardziej gdzie jej szukać? Załóżmy, że chce wystawić na giełdę domenę .in jako domenę zewnętrzną. Po zaimportowaniu nigdzie ona się nie pojawia bo ani nie ma takiej "kategorii" domen w wyszukiwarce domen ani na giełdzie...

 

Wie ktoś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja wylogowalem sie, kliknalem na głównej stronie w duzy szary przycisk 'kupuj na gieldzie'

 

I tam wpisalem tak.in

 

I domene znalazło

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja wylogowalem sie, kliknalem na głównej stronie w duzy szary przycisk 'kupuj na gieldzie'

 

I tam wpisalem tak.in

 

I domene znalazło

 

Ok. Teraz sprawdziłem tak samo i działa. Problem z tymi domenami jest tylko na AM taki, że klient musi wpisać dokładnie tę nazwę a nie, że wpisze "tak" i mu system podpowie, że również jest taka domena z rozszerzeniem .in

 

To w sumie taki błąd AM i fajnie by było jakby przy okazji go naprawili. Przynajmniej nasze kilkanaście minut czasu, które poświęciliśmy na posty i sprawdzanie nie poszło na marne ;) Jak mają tę końcówkę w sprzedaży to i powinni upraszczać znajdywanie ich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×