Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Przykład pierwszy z brzegu - przy zmianie adresu e-mail, czyli loginu w serwisie Aftermarket.pl potwierdzenie zmiany z linkiem aktywacyjnym jest wysyłane na nowy adres e-mail. Gdzie tu sens i logika?

Dla ciebie link aktywacyjny zawsze będzie wysyłany na straznik_zyrandola@prezydent.pl OK? Może być?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy było ale skoro nadal istnieje to pewnie nie było...

 

Powiedzmy że chcę zarejestrować domenę...

Czemu system nie uwzględnia stanu finansowego konta tylko "każe" wpłacić całość kasy ?

Skoro za rejestrację domeny mam np. zapłacić 10 złotych netto ( 12.30 brutto ) mam na koncie 5 złociszy ( 6.15 brutto ) to czemu w momencie czynności związanych z opłaceniem domeny "każe" mi zapłacić 12.30 a nie 6.15 ?

Moim zdaniem jest to błąd który powinien być jak najszybciej usunięty.

 

Temacik drugi już jakiś czas temu omawiany z obietnicą poprawienia...W liście domen znaczki np. o założonej opcji miały być kolorowe...do dzisiaj nie ma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to było wcześniej, ale zauważyłem dzisiaj, iż domeny zlecone przeze mnie do przechwycenia i przechwycone (light) w AM do momentu opłacenia są parkowane na DNSach .droppark1.pl i załączona jest na nich reklama :blink: Czyli domeny nie mają statusu "zarezerwowana" tylko od razu są rejestrowane i zarabia na nich Aftermarket. W sumie to racja, po co tracić cenny czas i puszczać domenę donikąd, aby zawieszona była w stanie rezerwacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli domeny nie mają statusu "zarezerwowana" tylko od razu są rejestrowane i zarabia na nich Aftermarket. W sumie to racja, po co tracić cenny czas i puszczać domenę donikąd, aby zawieszona była w stanie rezerwacji.

Tak jest od baaardzo dawnaaa... I tylko kierownictwo AM wie, dlaczego i po co.

Czyli domeny nie mają statusu "zarezerwowana" tylko od razu są rejestrowane i zarabia na nich Aftermarket. W sumie to racja, po co tracić cenny czas i puszczać domenę donikąd, aby zawieszona była w stanie rezerwacji.

Jeżeli przechwycenie zleciło kilka osób, to rzeczywiście nie ma sensu, żeby domena była zarezerwowana, ale mimo wszystko powinna zawsze kierować na stronę aukcji, żeby licytujący wiedzieli, jaki ma ona ruch. Te parę groszy, które AM zarabia na parkowaniu takich domen, to ochłapy w porównaniu do tego, o ile więcej AM by zyskiwało z aukcji domen przechwyconych, gdyby licytujący zawsze wiedzieli, jaki ruch ma licytowana przez nich domena. Krótką mówiąc, moim zdaniem taka polityka AM nie ma sensu i jest po prostu głupia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dlaczego ( chyba, zę to tylko mi ) za każdym razem jak wchodze na aftermarket jestem wylogowany. mam zakliknięte pamietaj mnie 21 dni i nigdy nie musiałem się logować co chwila :(

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba dziś ten błąd się powtarza wielu/wszystkim. Ale spoko, za chwilę wpadnie michał i nam pięknie napisze, że:

 

Zgodnie z przeprowadzoną analizą wylogowywanie wynikło z błędu technicznego w skrypcie, zaistniałego w dniu 27 lutego. Błąd ten został już naprawiony i podobne zmiany nie będą się powtarzać. Błąd ten nie spowodował zagrożenia dla domen ani dla środków zgromadzonych na kontach użytkowników.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Działa Wam automatyczne zalogowanie? Coś jest nie tak, bo za każdym razem muszę się logować, mimo, że zaznaczyłem opcję logowania na 21 dni...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś czuję, że jest to pokłosie problemów wynikających z ostatnich samoistnych zmian loginów, czyli dostępów do kont, który rzekomo został już rozwiązany... :/ Moje żądanie wyjaśnienia problemu i zadośćuczynienia zostało brzydko mówiąc olane i pozostawione bez odpowiedzi. Na problem ujawnienia moich danych osobowych kupującemu bez jakiejkolwiek zgody również brak odpowiedzi zarówno w tickecie, jak i na forum...

Edited by CzarnyElo
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako że nie uzyskacie odpowiedzi na powyższe pytania, postanowiłem trochę zmienić temat. Kiedy negocjujemy zakup jakiejś domeny i w międzyczasie zostanie ona sprzedana, to taka domena-widmo wisi potem w kontrofertach i nie można nic z nią zrobić. W profesjonalnym serwisie taka sytuacja nie miałaby miejsca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warszawiak ja niejednokrotnie negocjuję i w trakcie negocjacji zmieniam cenę na ustaloną i następuje zakup przez "Kup Teraz" czego efektem jest niestety bałagan w negocjacjach, bo takie negocjacje można co najwyżej ukryć...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, chwilowo musi być jakiś błąd łączenia się skryptu z bazą whois, bo w AM pokazuje , że domeny są zajęte, a we whois.pl że są wolne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dodatkowo chciałem dzisiaj zarejestrować kilka domen. Opłaciłem, kasę pobrało z konta, mimo to w dalszym ciągu posiadają status "oczekuje na rejestrację".

Rejestracja w okolicach godziny 10:00.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś jest nie tak już kolejny dzień, przy rejestracji domeny .pl automatycznie domena w rozszerzeniu .eu jest niedostępna do rejestracji pomimo tego iż jest wolna ...

Tylko ja tak mam czy ktoś jeszcze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uprzejmie proszę o odpowiedź na zgłoszenie nr: 1949060635

Share this post


Link to post
Share on other sites

Działa Wam wyszukiwanie WHOIS z poziomu AM ? U mnie niestety nie. Rzęzi, rzęzi i nie wyświetla wyników.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Działa Wam wyszukiwanie WHOIS z poziomu AM ? U mnie niestety nie. Rzęzi, rzęzi i nie wyświetla wyników.

To się ciesz. U mnie nawet rzężenia nie słychać :P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serwer whois leży już jakieś pięć godzin, pewnie przed jutrem nie postawią.

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pytanie do możnych tego świata czy nie ma jakiejś możliwości wyeliminowania takich sytuacji , że domena która jest wolna do rejestracji widnieje także u kogoś jako domena wystawiona na sprzedaż?

 

Nie pierwszy raz już się z tym spotykam a to trochę nieeleganckie jest...

 

<a href=http://zapodaj.net/b0e19d6bd3af5.jpg.html>jakto.jpg</a>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawa sprawa:

 

26.03.2015 przechwyciłem domenę (light)

 

czas opłacenia był do 03.04.2015.

 

Właśnie opłaciłem domenę (mamy 02.04.2015, kilkanaście sekund po północy zasiliłem konto).

 

A tymczasem we whois pokazuje mi, iż domena została zarejestrowana 31.03.2015 r przez Dropped.pl transfer agent

 

Czy po 5 dniach automatycznie AM rejestruje domenę na serwis przechwytujący? Wiem, że za kilka dni mi przetransferuje domenę, ale to jest takie samowolne rejestrowanie zamówionej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie by było jakby przy ofertach domen była informacja o wieku domeny jak to jest w przypadku ofert na premium. A teraz mamy tylko datę wygasania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×