Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

To ja zasugeruję naprawę działania pakietów rabatowych. Niektóre z nich nie działają i od kilkunastu dni mam zablokowane środki ponieważ wraz z odliczeniem sztuki z pakietu odlicza też kwotę wg cennika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio w newsletterze "Najciekawsze domeny do przechwycenia" przesyłanych jest blisko 200 propozycji dziennie. Większość to "śmieci". Takie podejście do sprawy przyniesie raczej skutek odwrotny do zamierzonego - zainteresowanym osobom umkną też te ciekawe nazwy w gąszczu śmieciowych.

 

DD

 

Dokładnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawno nie czytałem tegoż forum w ujęciu całościowym jako di.pl z racji obowiązków ku chwale Ojczyźnie. Nie chodzi o chwalenie.

 

Końcówkę tego tematu pominąłem, bo merytorycznie nie da się tego ogarnąć. Same teksty typu: " to on mnie uderzył mamo, nie mamo to on mnie uderzył". Też nie o tym miałem pisać.

 

Przechodząc do meritum mojej wiadomości to wskażę taki niuans. Zleciłem z jednego mojego konta wypłatę zaległości w wyoskości 58zł dnia 03 czerwca tego roku. Kwota jak widać b.duża, bo tamte konto było dawno nie używane. Napisałem, że kwota b.duża, bo niestety jest dzień 25 czerwca i pieniędzy nie mam. Pisałem ticketa do nich 11 czerwca, odpowiedź dostałem 22 czerwca, ale dostałem, że na początku tego tygodnia wypłacą. Poinforumuję Was czy wywiążą się z danego słowa. Nie wchodzę w polemikę: "na pewno nie oddadzą, będziesz czekał". Tak, poczekam. Mam nadzieję, że nie będę musiał robić tego kto coś napisał, że żeby niestracić pieniędzy to kupić jakąś domenę i przetransferować ją do innego operatora.

 

Trochę więcej pokory i bardziej stosowne słownictwo.

 

Pozdrawiam,

saledomain

 

Otrzymałem wypłatę zleconą z jednego likwidowanego konta na am. Kwota nie powalająca, bo 58 zł(kaucja na poczet aukcji).

 

Byż może coś się ruszyło. Ja obiecałem napisać jak coś się ruszy. U mnie ruszyło... cieszyłbym się jakby wszystko poszło już ku lepszemu.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja również otrzymałem zleconą wypłatę na kwotę niskiego xxx.

Zobaczymy jak będę następne przychodziły :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż, wypada mi napisać że z przechwytywaniem domen coś się ruszyło w ostatnich dniach - skuteczność dużo wyższa niż przez ostatnie 2/3 miesiące

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry,

 

czy jest na forum ktokolwiek, kto opłacił przedłużenie w AM, domena miała zostać odnowiona przez AM w momencie wygaśnięcia a jednak AM tego nie wykonał, domena wygasła i została zarejestrowana przez kogoś innego?

 

Pozdrawiam

Marti

Share this post


Link to post
Share on other sites

przedłużenie działa prawidłowo (dot. domeny z 28 czerwca, nie wiem jak dziś), co do spraw, które mnie cieszą to katalogowanie wygasających i wzrost efektywności przechwytywania, Brawo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio w newsletterze "Najciekawsze domeny do przechwycenia" przesyłanych jest blisko 200 propozycji dziennie. Większość to "śmieci". Takie podejście do sprawy przyniesie raczej skutek odwrotny do zamierzonego - zainteresowanym osobom umkną też te ciekawe nazwy w gąszczu śmieciowych.

 

DD

 

Dokładnie - miałem nadzieję, że to chwilowe i teraz olewam całkowicie ten newsletter...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie - miałem nadzieję, że to chwilowe i teraz olewam całkowicie ten newsletter...

Otrzymałem odpowiedź, że to czasowe testy, których wynikiem jest między innymi katalog domen do przechwycenia. Od jutra newsletter z polecanymi domenami ma już być "normalny", czyli z krótką listą wyselekcjonowanych ręcznie domen.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie działa wyszukiwanie domen wygasających.

 

Biorę zaawansowane wyszukiwanie, ustawiam opcje i klikam szukaj.

 

Zanim wprowadzono te kategorie to działało a teraz lipa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...) co do spraw, które mnie cieszą to katalogowanie wygasających (...)

 

opcja nie jest z zła, ale w mojej opinii nie powinna być ogólnodostępna - kk ma przechwytywanie tak samo właściwie proste jak kupowanie na giełdzie.

Przydało by się jakieś symboliczne ograniczenie dostępu, chociażby 10 punktów ze sprzedaży na giełdzie.

Edited by vardess

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] chociażby 10 punktów ze sprzedaży na giełdzie.

 

nie bardzo rozumiem, dlaczego Twoim zdaniem KK (czy choćby użytkownik korzystający z AM jako kupujący, nie sprzedający) miałby nie móc przechwytywać domen tak samo, jak Ty i na takich samych prawach (i z tymi samymi przywilejami).

 

imho świadomy KK to lepszy KK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

opcja nie jest z zła, ale w mojej opinii nie powinna być ogólnodostępna - kk ma przechwytywanie tak samo właściwie proste jak kupowanie na giełdzie.

Przydało by się jakieś symboliczne ograniczenie dostępu, chociażby 10 punktów ze sprzedaży na giełdzie.

KK, który może poświęcić 50 PLN na domenę i tak nie kupi domeny za xxx. A domena to towar unikatowy.. i nie ma 2 takich samych. Może to popsuć co najwyżej sprzedaże domen w cenach 10-50 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites

w AZ też mogą przechwytywać KK to dlaczego nie mieliby w AM? jedyne co można polecić - to wysokich sprzedaży ;) bo na wekslach AM nie powstanie, dobrze zrobili, skoro AM jest od robienia biznesu na domenach to niech go rozwija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gdzie ja napisałem że kk nie powinien mieć możliwości przechwytywania?... Jak już chcecie sobie o tym podyskutować, nie ma problemu - tylko nie mówcie że jak tak napisałem.

Chyba każdy kto trochę cen domen ponegocjował wie że sporo klientów których stać na wydanie 500 czy 1500 na domenę (nie mówię tutaj o większych) szuka okazji i często woli domenę gorszą ale jednak tańszą. Moim zdaniem ten przedział cenowy najmocniej właśnie straci, bo takich domen (o tej warości) można jeszcze trochę przechwycić, oczywiście za dużo niższą cenę.

 

Postawcie się na chwilę w roli kk i zajrzyjcie na giełdę, odsiejcie droższe oferty (powyżej 1-2k) i okaże się że podobnych do reszty macie do wyboru pełno za 20-50zł, w dziale przechwytywania. Tak samo ładnie posegregowane i łatwo dostępne. Co wybierzecie?...

To w końcu nasza robota, przesiewanie list spadów i wyłapywanie domen - po co ktoś ma teraz nam za to płacić jak może mieć to w tej samej cenie co my?

Często domena może leżeć wolna i kk nie wpadł by na to by ją zarejestrować a tutaj dostanie ją jak na talerzu. Dlatego uważam że dostęp do tego narzędzia powinien być ograniczony - nie dla tego że jest złe, ale dla tego że jest za dobre dla kk. Mogę się teraz założyć, że wzrośnie ilość przechwyceń bezpośrednio przez kk - na czym może krótkoterminowo zarobi AM, ale stracimy my. A w dłuższej perspektywie oczywiście także AM.

Edited by vardess

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobrze kombinujesz, tylko bierz pod uwagę interes serwisu przechwytującego, z jego punktu widzenia, nie ma znaczenia kto kupi, ma być wysoka cena, żeby miał jak najwięcej dla siebie, Ty możesz sprzedać domenę poza aukcją, bo serwis udostępnia kontakt ze sprzedającym, nie dając zarobić serwisowi zwłaszcza w przypadku wysokich kwot, a przechwycona to pewny zysk dla przechwytującego, bo po to w sumie powstał AM. Może warto spojrzeć szerzej na tę kwestię, ostatecznie i tak nie mamy nic do powiedzenia, więc z drugiej strony trzymam kciuki by było tak jak piszesz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście że biorę pod uwagę interes AM, jak napisałem - uważam że pomoże to krótkoterminowo, a w dłuższym AM jednak straci.

 

Zważ że nazwa domeny to tak na dobrą sprawę kwestia prestiżu. A im coś łatwiej dostępne, tym mniej prestiżowe. Im mniej prestiżowe, tym tańsze. Ergo - myślę że długoterminowo wpłynie to na obniżkę cen/ ilość ofert. Ktoś pisał że woli wyedukowanych klientów - właśnie tacy te obniżki będą mogli wymusić i od takich ofert będzie mniej.

 

Piszecie że spadnie sprzedaż domen w przedziale 10-50zł? To brak wyobraźni. Jak klient nie znajdzie w tej cenie odpowiadającej mu domeny to albo zrozumie że musi mieć większy budżet i wyda jednak więcej, albo zarejestruje nindże - ale nadal może rozważać zakup lepszej i pewnie na giełdę wróci gdy pojawią się fundusze.

W przypadku gdy złapie chociaż średnią, ale satysfakcjonującą go domenę - na giełdę już nie wróci, bo nie będzie miał po co.

Edited by vardess

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie bardzo rozumiem, dlaczego Twoim zdaniem KK (czy choćby użytkownik korzystający z AM jako kupujący, nie sprzedający) miałby nie móc przechwytywać domen tak samo, jak Ty i na takich samych prawach (i z tymi samymi przywilejami).

 

imho świadomy KK to lepszy KK.

W handlu normą jest, że klient indywidualny nie może kupić bezpośrednio od producenta, czy hurtowni. Domainer jest pośrednikiem działającym na zasadzie handlu hurtowego, jeżeli kk ma takie same możliwości zakupu to jaki będzie sens domainingu?

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W handlu normą jest, że klient indywidualny nie może kupić bezpośrednio od producenta, czy hurtowni. Domainer jest pośrednikiem działającym na zasadzie handlu hurtowego, jeżeli kk ma takie same możliwości zakupu to jaki będzie sens domainingu?

 

Tak bylo kiedys. Teraz sie to juz zmienilo i bez problemu wiekszosc produktow (np. spozywczych) kupisz u producenta. Ba! Czesto w hurtowniach jest drozej, niz na alledrogo u detalistow :(

 

Odnosnie w/w kwestii, to maja racje zarowno Czyzis i vardess. AM chce po prostu zarabiac i dla niego najwazniejsze, za ile pojdzie domena, a nie to, kto to kupi. vardess ma znowu racje, ze klienci, miast kupowac u nas, staja sie nasza konkurencja. Coz, rejestratorzy, ktorzy kiedys byli po naszej stronie, obecnie sie skur...(wróć!) skomercjalizowali ;) i trzeba do tego przywyknac.

 

Do czasu zjednoczenia (a to moze nigdy nie nastapic) wsrod domainerow, rejestratorzy typu AM, Pre, Az beda tylko zerowac na nas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak bylo kiedys. Teraz sie to juz zmienilo i bez problemu wiekszosc produktow (np. spozywczych) kupisz u producenta. Ba! Czesto w hurtowniach jest drozej, niz na alledrogo u detalistow :(

W wypadku kiedy klient indywidualny ma możliwość zakupu u producenta wprowadza się rabaty dla pośrednika. Podobnie jest z hurtowniami, czasem klient może kupić bezpośrednio, ale sklep kupuje ze zniżką, branża spożywcza jest trochę inaczej zorganizowana, tutaj sieci handlowe doprowadziły do usunięcie jednego ogniwa w postaci handlu hurtowego. Na allegro natomiast tylko pozornie kupujesz od detalistów, to są przeważnie importerzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W wypadku kiedy klient indywidualny ma możliwość zakupu u producenta wprowadza się rabaty dla pośrednika. Podobnie jest z hurtowniami, czasem klient może kupić bezpośrednio, ale sklep kupuje ze zniżką, branża spożywcza jest trochę inaczej zorganizowana, tutaj sieci handlowe doprowadziły do usunięcie jednego ogniwa w postaci handlu hurtowego.

Zazwyczaj tak, aczkolwiek nawet jesli sklep dostanie rabat, to w wielu przypadkach i tak u producenta wychodzi taniej, niz w tym sklepie.

 

[edit]

O ile jednak tylko nieliczni skorzystaja z cen producenta, bo malo komu bedzie chcialo sie jechac kilkadziesiat km po to by kupic kilka sokow, tudziez szynke, o tyle domene mozna nabyc z dowolnego miejca na Ziemi, gdzie jest dostep do neta.

[/edit]

 

Na allegro natomiast tylko pozornie kupujesz od detalistów, to są przeważnie importerzy.

 

Na allegro, to w wiekszosci kupujesz nie tyle od importerow, co od smarkaczy, ktorzy leca na dwuletnim okresie niskiego ZUS, badz kreatywnych inaczej, ktorzy tak jak np. dropped (w duzym uproszczeniu), uprawiaja kreatywna ksiegowosc i matacza przy VAT ;) Glownie ten proceder widoczny jest przy sprzecie IT. Wiekszosc takich wydmuszek (ba! bywaja i takie spore dinozaurowe wydmuchy) padaja, bo leca po kosztach na b. malej marzy, albo dopada ich skarbowka.

 

Czasem tez dochodzi do paradoksu omijania posrednikow i wypuszczanie jakiejs partii towaru tylko dla danej sieci sklepow, albo wrecz dogadywanie sie poza plecami distro i dawanie danej sieci duzych rabatow uzaleznionych od obrotow (hint: x-kom), omijajac tym sposobem dystrybutorow. Jednakze taki producent szybko traci, bo chwilowo zyskuje, ale wszyscy sie od niego odwracaja i nie chca sprzedawac jego produktow. Po czasie (zazwyczaj po sporym spadku udzialu w rynku) taki producent wraca z podkulonym ogonem do distro, a uprzywilejowaa siec ma spore klopoty, bo traci plynnosc finansowa, albo musi wyrabiac jeszcze wieksza sprzedaz, by utrzymac rabat/wylacznosc.

 

Powyzsze mozna przelozyc na rynek domen, gdzie omijanie nas, w krotkim okresie czasu przyniesie AM korzysci, jednakze odpedzi tych klientow, z ktorych dotad zyli, czyli nas.

 

Wracajac jeszcze na chwile do AM, to wystarczy wpisac jakas domene w googlu, by wyskoczyla wysoko spamiarka AM, ktora wprawdzie danej domeny u siebie nie ma, ale podpowiada rejestracje z "e/e-/i/i-/24/online" itp Gdyby to byla nazwa.pl, domeny.pl, home.pl, badz cokolwiek innego dzialajacego na rynku pierwotnym, to pol biedy, bo oni de facto zyja ze sprzedazy rejestracji, ale AM, ktory powinien byc tylko rejestratorem przy okazji, prowadzi wojne na kilku frontach, zabierajac przy tym klientow swoim chlebodawcom... Wypisz wymaluj "wielkanoc".Zamiast promowac rynek wtorny, wola go powoli wykanczac, by konkurowac w zapchanym rynku z tuzami typu home.pl na rynku pierwotnym.

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×