Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

A może ktoś przypomnieć jakie były prowizje przed ostatnią zmianą lub dać linka?

Nie mogę znaleźć poprzednich cennikow. Są gdzieś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lufthansa

 

Podwyżka prowizji była:

 

z 4 do 5% dla domen w AM

z 6% do 7.5% dla domen zewnętrznych

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli pobrało 5% to można się też kłócić.

W cenniku jest dalej 4%, a cennik na stronie powinien obowiązywać przy kasie.

Chyba zapomnieli zmienić.

 

Widzę, że już zmienione. :) Dobrze, że ktoś z AM przegląda forum, bo z tego mogłaby być afera.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważyliście, że AM usunęło informacje takie jak adres e-mail i adres ip klienta który składa ofertę na naszą domenę w wiadomości "Oferta kupna domeny xxx.pl za XXX PLN"? Kolejny strzał w kolano... Według mnie to bardzo złe posunięcie, ponieważ bardzo utrudnia proces negocjacji nam, stałym klientom Aftermarket.pl.

 

Jedne błędy rodzą kolejne błędy, AM nie obroni się taką polityką.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś dostalem maila z informacja, że mogę bezpłatnie wystawić swoje domeny utrzymywane u innych rejestratorów. Jaką mam gwarancje, że wystawie na aukcji 500 domen, wyjadę na urlop na czas aukcji a po powrocie okaże się, że jestem winny dropped duże pieniądze za wystawienie domen, bo w między czasie Pan Pleban zmieni jednostronnie cennik i to co byłe bezpłatne jest już teraz płatne. Już to przerabialiśmu na kredytach pod zastaw domen. Oszukali wtedy, oszukaja i teraz.

Pytasz jak oszukali?

Zawarli z klientami umowę na kredyt kupiecki pod zastaw domen i nie wypowiedzieli jej w sposób skuteczny wszystkim, a wynikłymi z tego tytułu ksztami zostali obciażeni klienci.

Tak działaja bezmesmeni z Cypru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clever, przeczytałeś na pewno tego maila? W mailu jest napisane, że można wystawić na sprzedaż domeny zewnętrzne bez opłat (wcześniej było 3 grosze dziennie).

Nie ma nic o aukcjach, aukcje zostają tak samo jak wcześniej czyli 50 groszy za wystawienie (domeny w AM i zewnętrzne).

Sam pewnie skorzystam z wystawiania domen na AM, dwie giełdy to dwa kanały dotarcia do klientów.

Zresztą dziś się zastanawiałem jak to najszybciej zrobić i wtedy przyszedł mail - jak na zamówienie. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak działaja bezmesmeni z Cypru.

 

A tak czytają bezmesmeni z Polski ;)

Jak zauważył thomaso - czytaj uważnie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clever, przeczytałeś na pewno tego maila? W mailu jest napisane, że można wystawić na sprzedaż domeny zewnętrzne bez opłat (wcześniej było 3 grosze dziennie).

Nie ma nic o aukcjach, aukcje zostają tak samo jak wcześniej czyli 50 groszy za wystawienie (domeny w AM i zewnętrzne).

Sam pewnie skorzystam z wystawiania domen na AM, dwie giełdy to dwa kanały dotarcia do klientów.

Zresztą dziś się zastanawiałem jak to najszybciej zrobić i wtedy przyszedł mail - jak na zamówienie. ;)

 

Tylko czemu w cenniku dalej sa te 3 grosze? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś dostalem maila z informacja, że mogę bezpłatnie wystawić swoje domeny utrzymywane u innych rejestratorów.

 

Proszę o wklejenie tego maila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś dostalem maila z informacja, że mogę bezpłatnie wystawić swoje domeny utrzymywane u innych rejestratorów.

 

Proszę o wklejenie tego maila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o wklejenie tego maila

 

Wystaw na sprzedaż swoje domeny z Premium.pl!

 

Drogi użytkowniku,

W ostatnim czasie transferowałeś część swoich domen do serwisu Premium.pl. Czy wiesz, że teraz możesz wystawić te domeny za darmo na sprzedaż na giełdzie AfterMarket.pl i dzięki temu wielokrotnie zwiększyć liczbę potencjalnych nabywców?

Aby to zrobić, wystarczy pobrać ich listę i wykorzystać opcję importu na naszej giełdzie. Pozwoli to również na zachowanie ustalonych już cen "Kup Teraz".

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótki poradnik, który pokazuje jakich opcji należy użyć podczas pobierania listy domen z Premium.pl i w jaki sposób wczytać tę listę na naszej giełdzie. Zapraszam do obejrzenia:

Z pozdrowieniami,

Michał Pleban

AfterMarket.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ciekawe, jakoś nie wierzę, że to będzie zmiana na stałe..

 

A czemu ma nie być na stałe? Od samego początku giełdy domeny zewnętrzne można było wystawiać bez opłat.

Opłaty po 3 grosze dziennie są dopiero od 7 maja tego roku - nie sprawdziły się, bo spowodowały usunięcie dużej liczby domen z giełdy, więc podzieliły los wszystkich niesprawdzonych rozwiązań, trafiły do kosza. A z kosza rzadko wyciąga się już rozwiązania, osobiście nie sądzę, żeby te opłaty kiedykolwiek wróciły skoro praktyka pokazała, że obróciły się przeciwko giełdzie. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważyliście, że AM usunęło informacje takie jak adres e-mail i adres ip klienta który składa ofertę na naszą domenę w wiadomości "Oferta kupna domeny xxx.pl za XXX PLN"? Kolejny strzał w kolano... Według mnie to bardzo złe posunięcie, ponieważ bardzo utrudnia proces negocjacji nam, stałym klientom Aftermarket.pl. Poza tym zdarzyło mi się, że wiadomość, kontroferta wysłana za pomocą formularza nie dochodziła i wtedy miałem możliwość kontaktu bezpośrednio na e-mail, teraz zostałem pozbawiony tej możliwości i klient przepadnie...

Jedne błędy rodzą kolejne błędy, AM nie obroni się taką polityką.

Jak widać nie ma zbytniego sprzeciwu ze strony tych "większych", więc temat przejdzie bez echa, a uważam to za kluczową sprawę jeśli chodzi o nas i o negocjacje z potencjalnym KK, co może narazić nas na poważne straty, a AM na mniejsze (prowizja). Gdzie tu sens...?

 

No ciekawe, jakoś nie wierzę, że to będzie zmiana na stałe..

Ja natomiast mam pewność, że będzie to zmiana już na stałe. AM szybko zrozumiało, że opłata za domeny zewnętrzne była totalnie bezmyślnym i nietrafionym pomysłem, ale głupio im było od razu wycofać się z tego. Nagle z giełdy zniknęła 1/3 domen, a to daje dużo do myślenia. Teraz przy tak wysokich prowizjach AM 5% wew. / 7,5% zew. domeny mam 100% pewności, że opłata nie wróci.

 

Osobiście jeżeli zdecyduję się na wystawienie domen na AM to i tak nie będą one kierować na AM tylko nadal na Premium.pl. Dlaczego? Z prostego powodu, 90% KK wchodzi na ofertę bezpośrednio po wpisaniu adresu domeny, po co więc mam płacić AM 7,5% prowizji od sprzedaży, jak mogę zapłacić Premium.pl 5% oraz otrzymać kupony za sprzedaż 10-500 PLN w zależności od kwoty transakcji na dowolne usługi, np. przedłużenia, co z reguły redukuje prawie do 0 koszty prowizji... Przykładowo sprzedając zewnętrzną domenę za 2000 PLN w AM otrzymam 1850 PLN (7,5% prowizja - 150 PLN). Natomiast sprzedając domenę przez Premium.pl za taką samą kwotę otrzymam 1900 PLN (5% prowizja - 100 PLN) oraz w nagrodę dostanę kupon za sprzedaż o nominale 100 PLN, a więc sprzedaż wychodzi bez prowizji. Jednym słowem 150 PLN wywalone w błoto, jak ktoś się na to świadomie decyduje to niech lepiej przeznaczy to na jakiś cel charytatywny.

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

trzeba dodac ze wystawienie cen kup teraz w premium i AM powoduje ze ktos moze jednoczesnie kupic domene w obu serwisach i sprzedajacy bedzie mial problem - ja ustawilem "złóż oferte".

w ciagu pierwszych 48 godz przyszlo ok 15 ofert (i emaili) z cenami 10-100zl . Prawdopodobnie klienci otrzymali informacje , ze domena zostala wystawiona na gieldzie z opcja "zloz oferte".

 

Widac po tym, ze czas gdy wprowadzono oplaty za domeny zewn byl straconym dla sprzedajacych jak i serwisu.

 

Gdyby serwis od kwietnia dzialal caly czas stabilnie przenosiny do premium nie bylyby konieczne, a ustawione KT powodowaloby ze klienci wiedzieliby jaki zakres cen interesuje sprzedajacego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sugeuję możliwość rozliczenia faktur na podstawie wpłat tak jak w az.pl, nie tylko na podstawie konkretnych operacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro teraz w powiadomieniach o otrzymanych ofertach nie ma adresu e-mail osoby składającej ofertę, to proponuję wprowadzenie dwóch stawek prowizji od sprzedaży na aftermarket.pl:

 

3% w przypadku gdy sprzedają domenę przez escrow, czyli to ja sam znalazłem klienta i teraz jedynie finalizuję transakcję

5% w przypadku gdy klient zgłosił się przez aftermarket.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

3% w przypadku gdy sprzedają domenę przez escrow, czyli to ja sam znalazłem klienta i teraz jedynie finalizuję transakcję

5% w przypadku gdy klient zgłosił się przez aftermarket.pl

 

Kwestia prowizji od Escrow wymaga przemyślenia:

 

1) Escrow: 2% jak było dotąd, w przypadku własnego klienta i zniesienie prowizji 2,5% od szybkich płatności dla nowych klientów,

 

lub 1) Escrow: 1% w przypadku własnego klienta, oraz możliwość wyboru przez sprzedającego poniesienia opłaty 2,5% za szybką płatność (jeżeli kupujący skorzysta z takie płatności),

 

2) Escrow: od 2 do 5% w przypadku własnego klienta, oraz wypłaty środków w czasie szybszym niż XX dni (wysokość prowizji może być stała lub zmienna, zależna od terminu wypłaty)

 

3) Giełda: 5% w przypadku, gdy klient zgłosił się przez aftermarket.

 

Zasadnicza kwestia, prowizji Escrow nie można zrównywać z prowizją ze sprzedaży poprzez giełdę. To są zupełnie inne usługi, które powinny mieć oddzielne prowizje. A dochodzi jeszcze opłata od szybkiej płatności 2,5%, która jest dużym problemem w przypadku nowych klientów. Błędem jest ustalanie cen na usługi i nie dostrzeganie związku pomiędzy nimi, oraz późniejszych skutków. Można stosować najlepsze algorytmy przechwytywania, zakładać masowo opcje, a i tak ceny domen będą niskie, jeżeli domainerzy nie będą mieli dopływu gotówki od klientów końcowych. Dlatego usługa Escrow powinna mieć możliwie niską prowizję. Natomiast prowizja od sprzedaży na giełdzie może być nawet większa.

 

Sprawa jest kluczowa, w interesie AM powinno być, by opłata za Escrow była jak najniższa, w wypadku kiedy pieniądze pozostają w AM. Dlatego, że przy wysokiej prowizji Escrow coraz więcej osób będzie uciekało do innych sposobów transakcji, i będzie to po takiej podwyżce mocno nasilać się. Teraz w praktyce jest to 7,5% dla szybkiej płatności, kiedy nie tak dawno było 2%. Normalnie duża część kwot z Escrow szła na różne usługi w serwisie AM oraz podbijała ceny na aukcjach. Teraz kiedy transakcja będzie przeprowadzona poza AM, to te pieniądze popłyną gdzie indziej, a to będzie niszczyło i tak słabą giełdę oraz przechwytywanie. Także zatrzymanie środków z Escrow na giełdzie to kluczowa sprawa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W przypadku zewnętrznych domen, nie istnieje możliwość ustawienia oferty sprzedaży w pakiecie/grupowania. Sugerowałabym, żeby albo dla tych domen wyślepić niedostępne funkcjonalności, albo po próbie skorzystania z takowych, wrzucić komunikat dla użytkownika o tym, że opcja dla tych domen nie zadziała. W tym momencie wygląda, jakby działało, ale się zepsuło ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W przypadku zewnętrznych domen, nie istnieje możliwość ustawienia oferty sprzedaży w pakiecie/grupowania. Sugerowałabym, żeby albo dla tych domen wyślepić niedostępne funkcjonalności, albo po próbie skorzystania z takowych, wrzucić komunikat dla użytkownika o tym, że opcja dla tych domen nie zadziała. W tym momencie wygląda, jakby działało, ale się zepsuło ;-)

 

Ostatnio dodawalem domeny i nawet takiej opcji nie widzialem. W ktorym miejscu to jest?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Ostatnio dodawalem domeny i nawet takiej opcji nie widzialem. W ktorym miejscu to jest?

 

W lewym menu po wejściu w Sprzedawaj domeny wybierasz np. Domeny na sprzedaż lub importuj domeny - na wyświetlonej stronie masz zakladki: lista domen, rejestracja, importuj, Grupuj...

Oraz po kliknięciu w Domeny na sprzedaż (albo w zakładkę Lista domen) pod wyświetloną listą u dołu strony jest rozwijane menu do hurtowego działania na zaznaczonych domenach - wśród dostępnych tam opcji w kategorii Sprzedaż również znajdziesz opcję Grupuj domeny.

 

W tych miejscach mi się rzuciło w oczy - pewnie jest też w innych. Odpisuję z komórki, stąd ten quasi-obrazowy opis ;-) nie mam teraz jak screena wrzucić. Mam nadzieję, że w miarę jasno opisałam :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla domen przekierowanych na ParkingCrew link "Kup domene" kieruje na formularz kontaktu ParkingCrew, zamiast na oferte w aftermarket.pl

 

W namedrive dziala to poprawnie, przez to otrzymuje oferty na kwoty 10-50$, a klient nie wie jakie sa moje poczatkowe oczekiwania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×