Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Po 7 dniach (5 roboczych) otrzymałem przelew na średnie XXXX, więc wszystko jak najbardziej terminowo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś wie dlaczego w dziale "Aukcje z ofertami" jest domena: graand.pl ?

Od kiedy to domeny z ofertą są prezentowane w tej kategorii ?

 

Już nie ma tej oferty graand.pl. Wydaje mi się, że system Aftermarket.pl po zakończeniu aukcji nie zdążył jeszcze jej usunąć z listy, kilka razy już widziałem takie "oferty sprzedaży" i one znikały w przeciągu pół godziny do godziny czasu.

 

Po 7 dniach (5 roboczych) otrzymałem przelew na średnie XXXX, więc wszystko jak najbardziej terminowo.

 

U mnie dokładnie tak samo czyli 5 dni roboczych - kwota średnie x.xxx zł, wypłata zlecona 23 sierpnia, wczoraj pieniądze na koncie. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmiana regulaminu AM od 15.09.12r.

http://www.aftermarket.pl/Regulamin_PL_20120915.pdf

 

Zmiany w zasadzie kosmetyczne, ale moim zdaniem poza jedną:

 

Usługa dopuszczalnego salda debetowanego zostaje wycofana. Dotychczasowi użytkownicy usługi mogą korzystać z niej na zasadach określonych regulaminem obowiązującym w chwili zamówienia usługi.

 

To było pewne, że prędzej czy później tak się stanie.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już nie ma tej oferty graand.pl. Wydaje mi się, że system Aftermarket.pl po zakończeniu aukcji nie zdążył jeszcze jej usunąć z listy, kilka razy już widziałem takie "oferty sprzedaży" i one znikały w przeciągu pół godziny do godziny czasu.

 

Dzięki za pomoc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Historii Finansów strzałki oznaczają wpływy i rozchody. Proponuję dla transakcji na wartość 0zł umieścić znak "=". Ponieważ obecnie rejestracja domeny z pakietu traktowana jest jak przychód 0zł - IMO bez sensu.

 

Ponadto przydała by się możliwość w rozwijanej liście nie tylko wyboru poszczególnych typów operacji, ale i sumarycznie przychodów i rozchodów (wszystkich operacji ze strzałkami w lewo lub prawo). Jeżeli o mnie chodzi tworzenie faktur dokumentujących sprzedaż byłoby bardziej userfriendly i szybsze.

 

Jeszcze sugestia dla AM i Premium.pl (na prawdę nie chodzi o mnie i w.w. sugestie): Nagradzanie użytkowników za przesłanie sugestii czy to via ticketserver czy tutaj na di.pl, która znalazłaby uznanie u Michała lub Przemka i została wdrożona. Np: doładowanie konta o 10zł. Myślę, że zwiększyło by to kreatywność użytkowników, a w efekcie poprawiło funkcjonowanie obu giełd.

 

I najważniejsze na koniec!

Możliwość wypłacenia groszy tak jak w premium i każdym normalnym serwisie. Bez tego nigdy nie będzie mi się zgadzało saldo w panelu z tym co posiadam na rachunku bankowym oraz tym co widnieje na fakturze. Zawsze te grosze gdzieś zostają, kumulują się i przynoszą księgowe problemy.

Czy to wina tego 'przesuwaka' w panelu podczas żądania wypłat, że nie można wypłacić groszy czy też inne bariery?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyjaśni mi ktoś dlaczego domena sprzedana na aukcji zmieniła abonenta pomimo że oczekuje na płatność? Cuda panie, cuda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drodzy użytkownicy,

 

Dzisiaj w naszym serwisie zostały wprowadzone dwie zmiany w procesie przechwytywania domen:

 

* Termin płatności za domeny przechwycone można teraz przedłużyć aż do 20 dni (ze standardowych 5 dni). Przedłużenie terminu kosztuje 10% ceny domeny za każdy dzień.

 

Przedłużenia terminu płatności można dokonać z poziomu listy domen do opłacenia. Dla domen przechwyconych, przy terminie płatności znajduje się ikona ze znakiem "plus", której kliknięcie umożliwia przedłużenie terminu o wybraną liczbę dni.

 

Pobranie opłaty za przedłużenie terminu jest nieodwracalne - kwota nie jest zwracana w przypadku wcześniejszego opłacenia domeny. Nie można przedłużyć terminu opłacenia domen przechwyconych z niskim priorytetem.

 

* Domeny przechwycone nie będą już oczekiwać przez 5 dni na transfer w NASK, ! lecz będą od razu wystawiane na sprzedaż na aukcji. W związku z tym, zmianie ulegnie mechanizm dołączania do aukcji domen przechwyconych.

 

Aukcje domen przechwyconych będą umieszczone na giełdzie w kategorii "Świeżo przechwycone". Osoby, które zleciły przechwycenie domeny będą mogły licytować w aukcji od razu. Pozostałe osoby muszą uiścić stałą opłatę za dołączenie do aukcji w wysokości 100 zł, aby móc licytować w aukcji. Opłata ta również nie jest zwracana w przypadku niewygrania aukcji.

 

Z pozdrowieniami,

Michał Pleban

AfterMarket.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duże zmiany. ;)

 

Przedłużenie terminu kosztuje 10% ceny domeny za każdy dzień.

 

Znaczy się 10 dni to +100% do ceny domeny? Sporo.

 

Tu jest ta kategoria:

http://www.aftermarket.pl/marketsearch.php?cat=0.7.&listings=0&auctions=1&order=endtime&idn=0&page=0#data

 

I dołączenie 100 zł to bardzo mało, bo wcześniej średnia cena dołączenia do aukcji dobrej domeny była dużo wyższa (bo nie stała tylko proporcjonalna do liczby licytujących osób ).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę kiepsko, KK będą mogli licytować...

 

Edit:

AM ostatnimi czasy traci kiedyś uzyskaną przewagę nad innymi giełdami.

Edited by Gaudzinski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprocentowanie tak absurdalne, że to musi chodzić tylko i wyłącznie o zdyscyplinowanie ludzi przy opłacaniu domen przechwyconych

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może chodziło o 1 % za dzień ;)

Jestem pewien, że nie była to pomyłka ;)

 

A mnie się nie podoba zapis "Nie można przedłużyć terminu opłacenia domen przechwyconych z niskim priorytetem."

 

Niby dlaczego? W końcu też została zarezerwowana a w dodatku sami pozbawiają się zysku z przechwycenia z niskim priorytetem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niby dlaczego? W końcu też została zarezerwowana a w dodatku sami pozbawiają się zysku z przechwycenia z niskim priorytetem.

 

Piszesz tak jakby na opłacenie była 1 godzina czy coś albo parę minut. ;)

 

5 dni to przecież dość długo - w AZ.pl na opłacenie domeny jest 48 godzin, bez możliwości przedłużenia. To już jest dla mnie bardzo krótko i tu zdarzało mi się wyrobić "na styk".

Ja nigdy nie prosiłem w AM o termin przedłużenia płatności za domenę ani nie zdarzyło mi się nie opłacić domeny, bo nie mam akurat wolnych środków (bo i tak bywa - człowiek nie samymi domenami żyje, są inne, czasem bardziej pilne życiowe wydatki) - nie licytuję, proste. Nie ta domena to inna.

A byłem wielokrotnie proszony o przedłużenie terminu wpłaty za wystawioną przez siebie aukcję i za każdym chyba razem się zgadzałem - z tego wnioskuję, że AM za płatności za przechwycone domeny proszony był też i mogło to być nagminne, stąd ta decyzja z absudalnym 10% ma uzasadnienie żeby to choć trochę ukrócić (a przy okazji zarobić). :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piszesz tak jakby na opłacenie była 1 godzina czy coś albo parę minut. ;)

 

5 dni to przecież dość długo - w AZ.pl na opłacenie domeny jest 48 godzin, bez możliwości przedłużenia. To już jest dla mnie bardzo krótko i tu zdarzało mi się wyrobić "na styk".

 

Już jest więcej Thomaso ;-)

 

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem dokonanie płatności za usługę musi nastąpić w przeciągu 120 godzin, tj do 2012-09-06T20:50:00.237Z

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już jest więcej Thomaso ;-)

 

Ta jasne. ;)

 

Gratulujemy, wygrałeś aukcję przechwyconej domeny xxxxxx.pl. Dokonaliśmy jej rezerwacji.

Prosimy o zapłatę kwoty 152.0 PLN brutto (wylicytowana kwota, zawiera koszt rejestracji).

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem dokonanie płatności za usługę musi nastąpić w przeciągu 48 godzin, tj do 2012-09-05.

 

Ciekawe czemu masz dłużej. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ciekawe czemu masz dłużej. :(

OT: w AZ gdy złapiesz domene bez licytacji masz 120h na opłacenie. Na opłatę domeny wygranej w aukcji jest 48h.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta jasne. ;)

 

Ciekawe czemu masz dłużej. :(

 

No poważnie:

 

Gratulujemy, przechwyciłeś domenę xxx.pl Dokonaliśmy jej rezerwacji na Twoje dane.

Prosimy o zapłatę kwoty 38.89 netto (koszt przechwycenia oraz rejestracji domeny).

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem dokonanie płatności za usługę musi nastąpić w przeciągu 120 godzin, tj do 2012-09-06T20:50:00.237Z

 

Może jeśli domena zostaje przechwycona bez konkurencji jest więcej czasu?

 

Edit: Roku mnie uprzedził ;-)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

OT: w AZ gdy złapiesz domene bez licytacji masz 120h na opłacenie. Na opłatę domeny wygranej w aukcji jest 48h.

 

Dzięki - nie wiedziałem o tym, bo domeny staram się opłacać z salda.

 

W sumie jakoś specjalnie to nie zachęca to do licytacji na aukcji w AZ.pl

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ostatnim czasie AM straciło dla mnie WSZYSTKIE atuty względem konkurencji...

 

1. Zlikwidowanie danych potencjalnego klienta (e-mail, ip) podczas składania oferty.

Zagrożenia? Tracimy możliwość rozgryzienia KK i poprowadzenia negocjacji pod danego KK, co grozi sprzedażą domeny w niższej cenie niż moglibyśmy to zrobić. Więcej w tym temacie.

 

2. Wprowadzenie jawnych aukcji domen przechwyconych i możliwości dołączenia za 100 PLN.

Zagrożenia? Dołączanie do aukcji KK oraz zapominalskich byłych abonentów, którzy normalnie nie mieliby o tym pojęcia, a przed to wyższe ceny na aukcjach i odebranie chleba inwestorom.

 

3. Prowizja od szybkich wpłat.

Zagrożenia? Brak możliwości błyskawicznego przeprowadzenia transakcji. Pretensje ze strony KK, że cena domeny nie była ostateczna.

 

4. Prowizja od escrow 2% -> 5%

Zagrożenia? Nie dość, że straciliśmy ważniejsze atuty giełdy, które ją wyróżniały spośród innych to jeszcze musimy za to więcej płacić... Taniej u konkurencji z kodami za sprzedaż.

 

Nadchodzą gorsze czasy i powoli robi się miejsce dla nowej platformy, która byłaby przyjazna głównie inwestorom.

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy można zablokować automatyczne pobieranie środków z panelu po wygranej aukcji?

 

Dziękuję za odpowiedź.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy można zablokować automatyczne pobieranie środków z panelu po wygranej aukcji?

 

Dziękuję za odpowiedź.

AFAIK nie można :(, prosiłem Michau co najmniej 2 razy o to...

 

Można przelewać wolne środki na "kaucja" i ich tak "uratować" ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×