Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Przydałaby się możliwość edycji ceny z poziomu oferty na giełdzie...

Coś na kształt Premium.pl i:

 

"To jest Twoja oferta.

» Promuj tę ofertę

» Usuń domenę z listy na sprzedaż

» Edycja parametrów sprzedaży"

 

Obecnie jestem zmuszony wchodzić w listę moich domen, co przy dużej ilości zamula strasznie, następnie za pomocą ctrl+f wyszukiwać jej na liście i dopiero zmieniać cenę...

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niechcący wybrałem drugą kategorię dla domeny na giełdzie i zrobił mi się debet na koncie w wysokości 1 grosza. Rozumiem, że teraz już za późno i moje mieszkanie przejdzie na własność cypryjskiej spółki. Ale czy na przyszłość można by po prostu automatycznie wyłączyć takie usługi po wyczerpaniu środków na koncie (+ ewentualne powiadomienie mailowe)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@CzarnyElo: słusznie, dodamy taką funkcję.

 

@nembutal: myślę, że gdybyś napisał do supportu, toby Ci ten 1 grosz anulowali, a tak to nie wiem :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dropped.pl dziękuję. Zgłaszałem tą sprawę ponad 2 tygodnie temu (2012-10-16) na support, po czym została ona przekazana do pracownika wyższego szczeble w celu podjęcia decyzji i ciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiisza do tej pory... Uważam, że to rozwiązanie nie jest tylko dla naszej, czyt. użytkowników wygody, ale także z dużą korzyścią dla serwisu pod względem zaoszczędzenia zasobów oraz ograniczenia padów i zamuły.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wie ktoś jaki jest powód przesyłania faktur za miniony miesiąc od AM ? Wcześniej nic takiego nie miało miejsca..

 

EDIT :

Już znalazłem:

 

Faktury VAT za zakupy domen i innych usług dokonane w serwisie wystawiane są przez właściciela serwisu w cyklu miesięcznym w formie elektronicznej. Faktury te obejmują podsumowanie usług zakupionych w serwisie w danym miesiącu. Załącznikiem do faktury jest szczegółowe zestawienie zakupionych usług.

Część usług w serwisie jest świadczona przez partnera właściciela serwisu, firmę Domain Aftermarket LLC z siedzibą w 16192 Coastal Highway, 19958 Lewes, Delaware, USA. Użytkownicy zgadzają się na otrzymywanie faktur od tej firmy za świadczone przez nią usługi.

Edited by Icebreaker

Share this post


Link to post
Share on other sites

wie ktoś jaki jest powĂłd przesyłania faktur za miniony miesiąc od AM ?

Apropos faktur od AM:

Czy prowizja za "szybkie płatności" (te 2.5%) są na tych FV?

Bo ja nie może znaleźć...

 

Jeśli nie ma, IMHO powinno być zmienione.

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropos faktur od AM:

Czy prowizja za "szybkie płatności" (te 2.5%) są na tych FV?

Bo ja nie może znaleźć...

 

Jeśli nie ma, IMHO powinno być zmienione.

 

to też jest w regulaminie :

 

Prowizje

 

Właściciel serwisu zastrzega sobie prawo do wprowadzania prowizji pokrywających koszty obsługi określonych sposobów wpłaty bądź wypłaty środków.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropos faktur od AM:

Czy prowizja za "szybkie płatności" (te 2.5%) są na tych FV?

Bo ja nie może znaleźć...

 

Jeśli nie ma, IMHO powinno być zmienione.

 

Prowizja za wpłaty jest pod pozycją commisions for deposits.

Na mojej jest taka pozycja, może po prostu nic nie wpłacałeś.

 

A co do wysyłania faktur mailem na koniec / początek miesiąca - to jest powszechna praktyka (ja mam takie faktury z premium.pl i od hostingu i nie widzę w tym problemu - to jest raczej udogodnienie, bo można zapomnieć zaksięgować taką fakturę jak się ma konta w wielu serwisach). Dobra (i pożyteczna) zmiana w AM moim zdaniem. Dla osób prowadzących DG, bo dla innych to nie będzie robiło żadnej różnicy.

Edited by thomaso
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzieki xlodder i thomaso.

 

Faktyczne jest taka pozycja na FV z 09+10/2012, tylko w 08/2012 brakuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam to samo podczas logowania, myslałem, że coś u mnie

 

ed: teraz już też

Edited by Edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy może ktoś mi wyjaśnić czy logowanie do AM jest jakoś zabezpieczone w sensie szyfrowania? Pytam bo czasami widzę https oraz "kłódkę" a czasami loguje się bez "kłódki" w oparciu o zwykłe http. Dlaczego raz jest szyfrowane a raz nie jest i jak to się ma do bezpieczeństwa naszych domen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wypłata zlecona 2012-11-06 po kliku dniach zmieniła kolor na zielony kilka dni temu i do dziś nie pojawiła się na koncie. Konto to co zwykle. Zawsze po przejściu na zielony kolor trwało to 24h max 48h. Teraz czekam 5 lub 6 dzień. Nie mam na myśli problemów finansowych, ale może jakieś przeoczenie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wypłata zlecona 2012-11-06 po kliku dniach zmieniła kolor na zielony kilka dni temu i do dziś nie pojawiła się na koncie. Konto to co zwykle. Zawsze po przejściu na zielony kolor trwało to 24h max 48h. Teraz czekam 5 lub 6 dzień. Nie mam na myśli problemów finansowych, ale może jakieś przeoczenie?

Sprawdzimy tę wypłatę, po czym skontaktujemy się z Panem drogą mailową.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój trzeci w ciągu ostatnich 2 miesięcy mail do supportu ląduje w kosmosie - w poczcie są w wysłanych tak jak setki innych które dochodzą. Oczywiście mowa o adresie na jaki zarejestrowane jest konto.

 

Kiedyś otrzymywałem potwierdzenie i nr zgłoszenia, teraz w ogóle tego nie ma - wygląda jakby moje maile zatrzymywały się na jakimś filtrze antyspamowym?

Innej możliwości kontaktu z am nie ma... chyba ze mam pisac z 5 roznych maili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój trzeci w ciągu ostatnich 2 miesięcy mail do supportu ląduje w kosmosie - w poczcie są w wysłanych tak jak setki innych które dochodzą. Oczywiście mowa o adresie na jaki zarejestrowane jest konto.

 

Kiedyś otrzymywałem potwierdzenie i nr zgłoszenia, teraz w ogóle tego nie ma - wygląda jakby moje maile zatrzymywały się na jakimś filtrze antyspamowym?

Innej możliwości kontaktu z am nie ma... chyba ze mam pisac z 5 roznych maili

 

Ostatni ticket, który od Pana otrzymaliśmy datowany jest na 2012-05-16. Proszę o PW z informacją na temat sprawy, którą chciał Pan zgłosić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wypłata zlecona 2012-11-06 po kliku dniach zmieniła kolor na zielony kilka dni temu i do dziś nie pojawiła się na koncie. Konto to co zwykle. Zawsze po przejściu na zielony kolor trwało to 24h max 48h. Teraz czekam 5 lub 6 dzień. Nie mam na myśli problemów finansowych, ale może jakieś przeoczenie?

Wypada napisać, że po zgłoszeniu sprawę załatwiono w mig.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Drodzy użytkownicy,

Podstawową potrzebą każdego inwestora jest dotarcie z ofertami sprzedaży swoich domen do potencjalnych klientów końcowych. Nie jest to łatwe zadanie, dlatego z przyjemnością chciałbym poinformować o kolejnej inicjatywie naszego serwisu - drukowanym magazynie "AfterMarket.pl" poświęconym tematyce domen internetowych, i adresowanym do do agencji interaktywnych, przedsiębiorców oraz kadry zarządzającej zarówno w dużych firmach, jak i podmiotach z sektora MSP.

Celem magazynu jest przede wszystkim edukowanie rynku na temat wartości dobrych domen internetowych, a także dostarczanie przykładowych ofert kupna interesujących domen z różnych branż. Pierwsza edycja magazynu zostanie wydana w nakładzie 3000 egzemplarzy i rozesłany bezpłatnie do wybranych przedsiębiorców w całej Polsce.

Istnieje możliwość zami! eszczenia ogłoszeń sprzedaży swoich domen w naszym magazynie pod adresem:

http://www.aftermarket.pl/ogloszenie.php

Zostaną one zaprezentowane na stronach z ogłoszeniami, które będą wyglądać następująco:

http://www.aftermarket.pl/download/magazyn_ogloszenia.pdf

Możliwe jest także zamówienie klasycznej reklamy w czasopiśmie zgodnie z podanym cennikiem:

http://www.aftermarket.pl/download/magazyn_mediapack.pdf

W tym celu należy napisać pod adres: redakcja@aftermarket.pl

Na naszym blogu można znaleźć także więcej informacji na temat naszego magazynu:

http://blog.dropped.pl/2012/zareklamuj-sie-z-nami-wsrod-klientow-koncowych/

Zapraszam do zamieszczania ofert sprzedaży swoich domen :-)

 

Spora nowość na rynku, jestem bardzo ciekawy rezultatów.

 

Jednak czy agencje interaktywne będą dobrym potencjalnym klientem ? nie sądzę. Oni chcą zarobić na swoich produkcjach a nie nakłaniać inwestorów do wydawania grubszych pieniędzy na domeny.

 

Jednak samo posunięcie na pewno ciekawe

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na październikowym Club Internet Estate można było porozmawiać z jednym z redaktorów tego czasopisma. Pomysł spotkał się z mieszanym odbiorem... na pewno branża zasługuje na swój własny periodyk, choćby i był to kwartalnik - w cyklu miesięcznym temat szybko się wyczerpie i braknie Korneliuszów do przepytania ;)

Gdyby nie Michał to tego typu inicjatywa nigdy nie zostałaby przez nikogo zrealizowana, i to chyba kończy dyskusje odnośnie sensowności projektu bo za różne pomysły wspierania rynku domen należy się tylko i wyłącznie pomnik - ale czy bardziej perspektywiczne nie byłoby stworzenie niezależnego magazynu "Domeny Internetowe" i pogodzenie wszystkich głosów w dyskusji? Taka realizacja jako krótkoterminowy projekt jest super nawet dla takiego malkontenta jak ja, ale w proponowanej formule nie da się nawet wspominać o konkurencji a co dopiero NASK.

Czy ogłoszenia będą moderowane? Twojmaluch.pl za 8400 PLN nie wygląda za dobrze...

Umieszczenie w tej formie cytatu na okładce sugeruje że to Korneliusz jest osobą w tle, może wato pomyśleć o zmianie zdjęcia na prawdziwe? ;)

Magazyn ma faktycznie szansę wyedukować wielu ludzi w kwestiach okołodomenowych - liczę że poruszycie ciekawe i ważne tematy typu zagrożenia DNS, poprawne ustawianie rekordów, cykl życia domen w różnych rejestrach, kwestie prawne związane z byciem abonentem, wzory kupna/sprzedaży, wyłudzanie od firm pieniędzy za testowane domeny .net.pl itd. Niech nie będzie to gazetka reklamowa tylko coś co nie traci wartości pomimo upływającego czasu i do czego warto wrócić choćby i po interesujące poradniki.

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Adelard

Mam nadzieję że to są tylko przykładowe domeny. Bo jest tam moja i cena się nie zgadza.

 

Warto pomyśleć o blokowaniu na określony czas ceny domeny. Aby nie było innej w gazetce a innej na giełdzie jak już ew kk się pofatyguje..

Generalnie pomysł bardzo dobry.

Ciekawe czy di.pl wykupi reklamę ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena pochodzi z http://www.aftermarket.pl/download/magazyn_ogloszenia.pdf i zgadza się z ceną na giełdzie. Wyraziłeś zgodę na przetwarzanie swoich danych? AM chyba nie ma prawa publikować zmyślonych cen - choć oczywiście pod każdą stroną i tak znajdzie się sakramentalne "Niniejszy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych" i w sumie wolna amerykanka co tam jest wypisane...

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×