Jump to content
rekino

Historia pewnej licytacji

Recommended Posts

Rozwijam temat, choc nawet jest mi glupio o tym pisac, bo nie spodziwalem sie takich numerow, po tak znanym uzytkowniku tego forum... W zwiazku tym, iz mam ewidentne podstawy do opinii, ze aukcja byla caly czas podbijana przez wlasciciela domeny, chcialbym zrezygnowac z zakupu tej domeny, gdyz ow licytujacy wylicytowal dokladnie tyle samo. Jest to juz nie pierwsza akcja, bo podobna byla nie tak dawno na Dropped. Doprawdy dziwny zbieg okolicznosci. Jestem ciekaw jak zachowa sie teraz ta osoba. PB, nazwy domeny, chyba pisac nie musze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzi o domenę lokalne.pl? Licytujących było kilku, ten który doszedł tak wysoko to oczywiście nie właściciel domeny, a inny użytkownik serwisu, który kupił już kilkanaście domen w Złapane.pl. Nie wiem czy jest na forum,ale chyba tak – wśród użytkowników widzę osobę o takim nicku, jednak nie pisuje postów. Dlaczego zalicytował taką kwotę i dlaczego nie licytował dalej, tego nie wiem. Sprawę pozostawiam do wyjaśnienia między trzema panami.

 

Jest to juz nie pierwsza akcja, bo podobna byla nie tak dawno na Dropped.

 

A więc tak naprawdę to nie jest kwestia ukrywania nicków. Zresztą domyślam się, że w tym przypadku również nie właściciel domeny był stroną licytującą. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem tak...nie chce wskazywac palcami. Prosze o kontakt wlasciciela domeny na PW i zalatwiy to miedzy soba, po cichu. W przeciwnym razie raczej napisze pare slow na ten smutny temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zresztą domyślam się, że w tym przypadku również nie właściciel domeny był stroną licytującą. ;-)

 

Grywam w pokera. Czuje blef...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Grywam w pokera. Czuje blef...

 

O co chodzi? W czym blef? Że stwierdziłem że dropped raczej nie licytował? Chyba że to była aukcja domeny użytkownika, w takim wypadku źle zrozumiałem.

 

Dane kontaktowe poszły już do właściciela domeny, zapewne niebawem się skontaktuje ze zwycięzcą aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozwijam temat, choc nawet jest mi glupio o tym pisac, bo nie spodziwalem sie takich numerow, po tak znanym uzytkowniku tego forum... W zwiazku tym, iz mam ewidentne podstawy do opinii, ze aukcja byla caly czas podbijana przez wlasciciela domeny, chcialbym zrezygnowac z zakupu tej domeny, gdyz ow licytujacy wylicytowal dokladnie tyle samo. Jest to juz nie pierwsza akcja, bo podobna byla nie tak dawno na Dropped. Doprawdy dziwny zbieg okolicznosci. Jestem ciekaw jak zachowa sie teraz ta osoba. PB, nazwy domeny, chyba pisac nie musze?

 

Jeśli takie sytuacje mają mieć miejsce, to oczywiście jestem za pokazywaniem nicków.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli takie sytuacje mają mieć miejsce, to oczywiście jestem za pokazywaniem nicków.

 

Takie sytuacje *nie mają* miejsca i czuwam nad tym ja. Oczywistym jest, że przy ukrytych nickach ktoś może mieć wątpliwości co do intencji licytującego, ale przecież to samo jest przy nickach jawnych. W tej sytuacji jednak licytujący przenosi część winy na administratora, że nie dopilnował, bo przecież tylko on ma wgląd w nicki. Takie oskarżenia (oczywiście bezpodstawne) szkodzą serwisowi i nie podobają mi się. Ukryłem nicki na prośbę użytkowników (patrz ankieta), ale nie mam zamiaru szkodzić sam sobie, więc prawdopodobnie odkryję nicki ponownie i skorzystam na tym podwójnie: przywrócę pełną transparencję aukcji i uzyskam na nich wyższe ceny (tak wynikałoby z argumentów przedstawianych przy poprzedniej sondzie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, jesli sami bedziemy srac do wlasnego ogrodka, to nic nie osiagniemy w ten sposob. Grajmy fair. Ja wiem, ze kazdy w obliczu kasy jest inny, ale naprawde latwo zburzyc sobie uznanie, na ktore jak dotad ciezko sie pracowalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takie sytuacje *nie mają* miejsca i czuwam nad tym ja.

 

Badz obiektywny, nie bron nikogo. Sprawa smierdzi na odleglosc. Akurat nie Ciebie mam tu na mysli.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panowie, jesli sami bedziemy srac do wlasnego ogrodka, to nic nie osiagniemy w ten sposob. Grajmy fair. Ja wiem, ze kazdy w obliczu kasy jest inny, ale naprawde latwo zburzyc sobie uznanie, na ktore jak dotad ciezko sie pracowalo.

 

Ale o co właściwie chodzi? Jeśli kogoś o coś oskarżasz, to napisz to jasno, będziemy mieli podstawę do dyskusji, a nie do „obijania krzaka”.

 

Na dropped miałem podobną sytuację z tmi. Ja zalicytowałem 550 zł, tmi tyle samo i nie licytował dalej. Napisałem do niego z pytaniem o motywy tego. Odpisał że po prostu uznał, że zaszedł już za wysoko. A ja zostałem z „podbitą” aukcją. No cóż, taki urok aukcji. Może po prostu zaakceptuj ten fakt...

 

 

 

Jedyna sytuacja, które *może* mieć miejsce, to dogadanie się dwóch użytkowników. Z oczywistych względów nic o tym nie wiem i nie mogę się do tego ustosunkować. Mogę jednak napisać, że osobiście bardzo wątpię w taki obrót rzeczy.

 

Nie mogę jednak stać biernie wobec tych oskarżeń, ponieważ sugerujesz (mimo że twierdzisz inaczej) że brałem w tym udział. No bo niby skąd licytujący miałby znać kwotę jaką dałeś? Otóż zapewniam Cię, że *nie znał*. Ja też nie znałem, bo nie mam tej informacji w panelu. Proszę mnie w to nie wplątywać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale kto chce, to wyciagnie wnioski z tej lekcji...

 

Ja z pewnością wyciągnę – albo wyrzucę w cholerę aukcje użytkowników, których i tak wcale nie planowałem wprowadzać, albo odkryję nicki, albo i to i to.

 

 

I jeszcze dodam interaktywną grę bokserską, gdzie konkurenci będą mogli sobie „podyskutować” po zakończonej licytacji. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) Cieszę się, że dostarczyłem emocji - i to zupełnie przez przypadek ;) Najlepsze jest to, że sam się nie spodziewałem aż tak wysokiej kwoty za domenę lokalne.pl, dlatego byłem mile zaskoczony, kiedy przed 10 minutami sprawdziłem za ile ostatecznie poszła na zlapane.pl :D

 

Niektórych postów nie będę nawet komentował, bo już nie takie zadymy na tym forum były, również z moim udziałem, dlatego już przywykłem do tego, że taka jest specyfika forów, gdzie każdy może pisać co chce. Podchodzę do tego z uśmiechem :)

 

P.S Proponuję wystąpić do wszystkich licytujących w tej aukcji o pozwolenie ujawnienia swoich danych (imię, nazwisko lub chociaż adres swojej strony). Choć nie wiem czy się zgodzą, bo pewnie PB nie miałby nic przeciwko takiemu rozwiązaniu.

 

EDIT: Mam nadzieję, że sprawa się wyjaśni a wtedy myślę, że przydadzą się przeprosiny.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
P.S Proponuję wystąpić do wszystkich licytujących w tej aukcji o pozwolenie ujawnienia swoich danych (imię, nazwisko lub chociaż adres swojej strony). Choć nie wiem czy się zgodzą, bo pewnie PB nie miałby nic przeciwko takiemu rozwiązaniu.

 

Drugi z licytujących został poinformowany o tym wątku. Jeśli będzie miał taką wolę, to ustosunkuje się do tej sytuacji. Pozostałych dwóch licytujących chyba nie ma potrzeby w to wplątywać.

 

Ja się nie cieszę, że dostarczyliście mi takich emocji, bo jak zaraz wyjdę z siebie, to nie wiem kto będzie dalej serwis prowadził. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja się nie cieszę, że dostarczyliście mi takich emocji, bo jak zaraz wyjdę z siebie, to nie wiem kto będzie dalej serwis prowadził. :-P

No fakt - szkoda mi Cię trochę, bo stawiasz serwis, starasz się go dobrze prowadzić - urządzasz głosowania co ma być a co nie itd. i Cię jeszcze ludzie oskarżają o nieuczciwość (o oskarżaniu mnie nie wspomnę, ale tak jak napisałem - taka specyfika forum internetowego). Szkoda - ale podstawa to się nie przejmować takimi sprawami. Ty wiesz, że byłeś w 100% uczciwy w tej aukcji. Ja też wiem, że byłem w 100% uczciwy, więc sumienie mam czyste.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panie Danielu, mysle, ze nie ma sensu dalej ciagnac tego tematu, ale kto chce, to zrozumie pewna prawidlowosc. Nastepnym razem juz sie nie nabiore. Aha i PB nie byl tutaj posadzany. Prosze o wyslanie faktury pro forma na adres e-mail.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panie Danielu, mysle, ze nie ma sensu dalej ciagnac tego tematu, ale kto chce, to zrozumie pewna prawidlowosc. Nastepnym razem juz sie nie nabiore. Aha i PB nie byl tutaj posadzany. Prosze o wyslanie faktury pro forma na adres e-mail.

Pani Joanno - myślę, że powoli zaczyna zdawać sobie Pani sprawę, że trochę się Pani "wygłupiła", dlatego taki właśnie post. Chce Pani abym ten wątek tak po prostu zostawił i przeszedł obok tego, że nazywa mnie Pani oszustem?? To już drugi taki wątek na tym forum i to co napisałem tam powtórzę tutaj: nie pozwolę się oczerniać na forum! ani w inny sposób, jeśli na to nie zasłużyłem.

 

To jak licytuje to moja sprawa i mam do tego prawo. Mój nick jest znany na dropped.pl - NICZEGO nie ukrywam. Dane dla domen też mam jawne, więc o co chodzi? Naprawdę myśli Pani, że sprzedawałbym swoją domenę (która wiadomo, że jest moja) i podbijał aukcję? Czy byłbym aż takim idiotą? Po drugie PB zna nicki i wie, że drugi licytujący to nie ja - powiedział to Pani, więc nie wierzy Pani PB? W takim razie oskarża już Pani dwie osoby. Bo przecież skądś musiałbym wiedzieć do ilu podbić. I byłbym tak głupi, żeby podbijać do równej kwoty? Naprawdę - darowałbym sobie 100 zł, żeby to lepiej wyglądało.

 

Ludzie - APEL - nie wietrzcie wszędzie podstępu i nie oskarżajcie innych o podstęp, oszustwa itd., bo do niczego Was to nie zaprowadzi.

 

Co do faktury proforma, to wstrzymam się z nią do wyjaśnienia sprawy, co mam nadzieję bardzo szybko nastąpi a Pani przeprosi mnie i PB za oszczerstwa i szarganie dobrej opinii. Mam nadzieję, że ta sytuacja nauczy też Panią i ewentualnych Pani naśladowców, że również w Internecie należy liczyć się ze słowami i nie można rzucać bezpodstawnych oskarżeń.

 

Pani Joanno - ja tego tak nie zostawię, nawet niech Pani o tym nie myśli. Skoro zdecydowała się Pani naważyć to piwo, to trzeba je wypić. Być może działała Pani pod wpływem chwili - licytacje zwykle budzą dużo emocji - ale to Panią nie usprawiedliwia. Nie jesteśmy dziećmi i nie możemy się zachowywać jak w piaskownicy. Bierzmy odpowiedzialność za to co mówimy i robimy.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chcialem ujawniac nazwy domeny, zrobil to PB, wtedy nie wyszloby o kim mowa. Przepraszac nie mam zamiaru, gdyz napisalem, ze mam podejrzenia i ze wydaje sie to dziwne.

I jestem nadal za jawnymi nickami. Tyle ode mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chcialem ujawniac nazwy domeny, zrobil to PB, wtedy nie wyszloby o kim mowa. Przepraszac nie mam zamiaru, gdyz napisalem, ze mam podejrzenia i ze wydaje sie to dziwne.

I jestem nadal za jawnymi nickami. Tyle ode mnie.

 

Normalnie... zrobiło się głośno o tej sprawie... Moim zdaniem pb powinien pokazać samym zainteresowanym listę danych/nicków itp. żeby rozwiać wątpliwości i myślę, że nie będzie żadnych zgrzytów i nie porozumień.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja dzis jestem trzeźwy ale.... Pani Joanno - w odpowiedzi slysze NIE CHCIALEM........co tu jest grane ???

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozwijam temat, choc nawet jest mi glupio o tym pisac, bo nie spodziwalem sie takich numerow, po tak znanym uzytkowniku tego forum... W zwiazku tym, iz mam ewidentne podstawy do opinii, ze aukcja byla caly czas podbijana przez wlasciciela domeny, chcialbym zrezygnowac z zakupu tej domeny, gdyz ow licytujacy wylicytowal dokladnie tyle samo. Jest to juz nie pierwsza akcja, bo podobna byla nie tak dawno na Dropped. Doprawdy dziwny zbieg okolicznosci. Jestem ciekaw jak zachowa sie teraz ta osoba. PB, nazwy domeny, chyba pisac nie musze?

Masz pretensje do nas o to że zamiast licytować powoli to odrazy dałeś 4990 zł.?

Skąd niby właściciel domeny miałby znać maksymalną cenę jaką oferujesz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurcze ale nieprzystojnie się zrobiło. Jak zrozumiałem rekino mógł pomyśleć że dał ofertę max, operator wie o kwocie, daje cynk bo to kilka tysięcy zarobku na pół z właścicielem domeny i licytacja idzie w górę hm...Chyba jakiś czas temu podobne klimaty były a propo dropped.pl i też chodziło o sporą sumę. Takie domniemania nie są zdrowe dla serwisu, bo można zasiać nutkę niepewności w licytujących że coś się kroi, gdy tymczasem sprawa jest czysta i to tylko zbieg okoliczności, lub wynik zdrowej rywalizacji między dwoma licytującymi.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nikogo za reke nie zlapalem i az tak gleboko nie szukalbym spisku o ile jakikolwiek byl. Rozne sa przypadki licytacji. Ale niektore charakterystyczne. Oczywiscie za domene zaplace ta sume, choc poczatkowo chcialem rezygnowac i dac pierwszenstwo temu, ktory dal tyle samo. Ale chce grac fair. A swoje podejrzenia mialem prawo tutaj opisac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×