Jump to content
krystekm

Nowe serwisy Agory

Recommended Posts

Ale na porządne domeny Agora nie wysila się, tworzy różne nowe, czasem oryginalne nazwy, nie doceniając faktu, że jeżeli w danym temacie będzie 10 czy 20 serwisów, to nie tylko promocja będzie ważna, ale także nazwa domeny ciekawa i łatwa do zapamiętania. Ugotuj.to nie spełnia moim zdaniem tego kryterium. Uczymysie.pl lepiej ale bez entuzjazmu.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę kryterium emocji, czy daną nazwę można polubić, to jakoś zupełnie nie mam przekonania.

uczymysie > wydaje się być nazwą "pod górkę", czyli z rodzaju "ciężka praca", a ugotuj.to nie jest łatwa do zapamiętania.

 

Jeżeli liczą na wejścia z gazeta.pl, to im te nazwy wystarczą, ale jak będzie duża konkurencja to już nie za bardzo.

 

Można zrobić sonde na temat ciekawych nazw dla różnych branż, np. praca, finanse, itd.

 

Dla mnie jedną z ciekawszych nazw jest przykładowo Kurnik.pl, nazwa bardzo charakterystyczna i lubiana przez użytkowników. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale na porządne domeny Agora nie wysila się, tworzy różne nowe, czasem oryginalne nazwy, nie doceniając faktu, że jeżeli w danym temacie będzie 10 czy 20 serwisów, to nie tylko promocja będzie ważna, ale także nazwa domeny ciekawa i łatwa do zapamiętania. Ugotuj.to nie spełnia moim zdaniem tego kryterium. Uczymysie.pl lepiej ale bez entuzjazmu.

w duzej mierze masz racje, ale jak pisalem stac ich na ekstrawagancje, maja za soba olbrzymie sroki finansowe na marketing i reklame, nie sa w sytuacji, ze nazwa domeny jest kluczowa. I druga sprawa, ugotuj.to wydaje mi sie latwa do zapamietania, to raczej kwestia przekonania ludzi do rozszerznia .to .

Share this post


Link to post
Share on other sites

A niech gazeta tłucze sobie serwisy, podobnie jak interia, czy tvnonet, może w końcu nastąpi przesilenie społecznościówkami dla wszystkich, czyli dla nikogo i podniesie się ranga serwisów bardziej specjalistycznych, gdzie trudno spotkać członków pokolenia disco-polo i "startuj z onetem". Wydaje się, ze działy marketingu do tej pory dostają cięgi za przepuszczenia mody na "naszą-klasę" i teraz próbują wstrzeliwać się we wszystko co przyjdzie im do głowy, bo anuż. Spodziewam się więc, że najwięksi gracze totalnie zapchaj runek społecznościówek, aż do jego obrzydzenia dla internautów, no i cóż, przyjdzie wtedy nowa epoka internetu, kto ją przewidzi będzie bogaty :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]Spodziewam się więc, że najwięksi gracze totalnie zapchaj runek społecznościówek, aż do jego obrzydzenia dla internautów, no i cóż, przyjdzie wtedy nowa epoka internetu, kto ją przewidzi będzie bogaty :)

Podzielam Twoje zdanie. Ja już reaguję alergicznie na wszelkiego rodzaju strony zrobione hurtem na jednym CMSie Agory czy o2.pl - ludziom też się to prędzej czy później przeje.

 

Agora wystartowala rowniez z serwisem Reklamania.pl dla wszystkich tych, ktorzy lubia poogladac ciekawe reklamy

Ta nazwa brzmi mi jakoś sztucznie, chyba bardziej naturalna byłaby domena reklamomania.pl - może trochę dłuższa, ale mimo wszystko chyba bardziej intuicyjna i łatwa do zapamiętania (nie chcieli jej jednak - ich strata..).

 

Agora w ogóle mam wrażenie nie dostrzega potencjału w dobrych domenach rodzajowych. OK, kupili sport.pl, news.pl, mają gazeta.pl - to zdecydowanie ich perełki. Ale ostatnie nazwy serwisów pokazują, że zeszli z tej drogi i wcale nie zależy im tak bardzo na dobrym adresie. W ostatnim czasie chcieli też odkupić ode mnie jedną domenę - generyk 4-literowy (pewnie podobne oferty ze strony Agory przytrafiły się wielu z Wam). Zaproponowali 1.000 PLN. Kiedy odrzuciłem ofertę zaproponowali.. 5.000 PLN :P Ofertę też oczywiście odrzuciłem. Mam nadzieję, że ktoś z Agory to przeczyta - nie tędy droga droga Agoro :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie na darmo mają nazwę Agóra pieniędzy :)

 

oszczędzanie wyjdzie im bokiem, bo jaki inwestor kupi potem te serwisy bez dobrej marki, chyba że będą to klienci wchodzący po sznurku z gazeta.pl

 

inne ciekawe

plotek.pl

groszki.pl

popcorner.pl

widelec.pl

londek.pl

wrocek.pl

dwukropek.pl

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=5045&st=0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy tylko ja tak mam, ze czekam na umowe o domeny juz bardzo dlugo. Czy ktos mial jeszcze taki przypadek? Ustalona cena, wstepna umowa i nagle cisza. Nie wiem czy tak zapracowani sa bardzo? Dzwonilem dwa razy do ich biura. Konczylo sie to tak, ze ktos podniosl sluchawke i zaraz odlozyl. I to z roznych numerow. Zreszta nie moga wiedziec o kogo chodzi. Czy tak zachowuje sie powazna firma? No nic, jeszcze poczekam...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Kolejna domena - bermudy.pl.

Nieudanie wybrana domena do tego typu strony.

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy tylko ja tak mam, ze czekam na umowe o domeny juz bardzo dlugo. Czy ktos mial jeszcze taki przypadek? Ustalona cena, wstepna umowa i nagle cisza. Nie wiem czy tak zapracowani sa bardzo? Dzwonilem dwa razy do ich biura. Konczylo sie to tak, ze ktos podniosl sluchawke i zaraz odlozyl. I to z roznych numerow. Zreszta nie moga wiedziec o kogo chodzi.

 

 

Jeśli masz na myśli umowę z Agorą , to opisana przez Ciebie sytuacja może jeszcze odrobinę potrwać .

Edited by keyword

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nieudanie wybrana domena do tego typu strony.

 

ale reklamowac juz reklamuja bermudy.pl na pierwszej stronie :)

 

03nj4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.wyhacz.pl/Wyhacz/0,0.html

 

Wydaje mi się, że Wszystkie nowe serwisy są robione trochę na sile - hurtowo tworzone, wszystkie podobne do drugich, na tym samym szablonowym cmsie. Tak jakby zależało im na jak największej ilości - może prowadza jakiś wyścig na ilość oddanych serwisów w roku np. z Onetem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://www.wyhacz.pl/Wyhacz/0,0.html

 

Wydaje mi się, że Wszystkie nowe serwisy są robione trochę na sile - hurtowo tworzone, wszystkie podobne do drugich, na tym samym szablonowym cmsie. Tak jakby zależało im na jak największej ilości - może prowadza jakiś wyścig na ilość oddanych serwisów w roku np. z Onetem ?

 

mam podobne zdanie, nie widzę różnicy między tymi serwisami oprócz kolorów na górze strony ;-) w "treść" tych witryn nawet się nie zgłębiam, bo to wszystko podobne do tych pudelków i innych śmieciowych stron.

w końcu to wszystko się znudzi.

ale wychacz.pl sobie zabezpieczyli :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może i są robione na siłę. Agora przyjęła taką strategię ponieważ dostrzegła siłę w serwisach bardzo tematycznych. Zauważyła że model "portalowy" już się nie opłaca i robią jak najwięcej takich podserwisów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może i są robione na siłę. Agora przyjęła taką strategię ponieważ dostrzegła siłę w serwisach bardzo tematycznych. Zauważyła że model "portalowy" już się nie opłaca i robią jak najwięcej takich podserwisów.

Tak tylko 132 :D serwisy tematyczne, wszystkie podobne do drugich, wszystko na jedno kopyto to trochę mdłe i do tego te nazwy domen. Jak będą inwestować w swoje oryginalne „domeny” to wyjdzie na to, ze zakup literówek pokryje się z kupnem jednej fajne, konkretnej domeny z rynku wtórnego :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni raczej nie traktują zakupu domen jako inwestycję. Nie są domainerami :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oni raczej nie traktują zakupu domen jako inwestycję. Nie są domainerami :D

Każdy zakup domeny – w tym wypadku pod serwisy - to inwestycja, która będzie przynosiła profity np. w postaci reklam.

A ich podejście i zakup takich domen jak np. wychacz.pl i ugotujto.pl tylko świadczy o tym, że dostrzegają zjawisko i rynek domainerski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

generalnie to dobrze robią, mogli by być tylko trochę oryginalniejsi, i inwestować w ciekawsze domeny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Każdy zakup domeny – w tym wypadku pod serwisy - to inwestycja, która będzie przynosiła profity np. w postaci reklam.

A ich podejście i zakup takich domen jak np. wychacz.pl i ugotujto.pl tylko świadczy o tym, że dostrzegają zjawisko i rynek domainerski.

 

Chciales powiedziec dostrzegaja pieniadze, ktore mozna trzepac na web20 ;)

Gdyby dostrzegli domaining w Polsce, to braliby pod swoje projekty generyki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Każdy zakup domeny – w tym wypadku pod serwisy - to inwestycja, która będzie przynosiła profity np. w postaci reklam.

 

 

Przykro mi to stwierdzić ale mylisz się. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się, że Wszystkie nowe serwisy są robione trochę na sile - hurtowo tworzone, wszystkie podobne do drugich, na tym samym szablonowym cmsie.

 

Dokladnie, jada na ilosc. Ale taka maja widocznie strategie, przeciez w ub. roku mieli ok 40 serwisow, w tym roku chca miec ok. 50 kolejnych, tak gdzies bylo napisane. jednak wszystko wyglada tak samo. Z jednej strony to dobrze, bo odbiorca szybciej sie wpasuje w nowy projekt i nie bedzie kluczyl. Zdrugiej strony nie dziwie sie takiej strategii. Tylko ten kto jest pierwszy na rynku zyskuje przewage nad konkurencja, glownie chodzi tu o reklamodawcow.

 

Poza tym nie zapominajmy, ze Agora to nie domainerzy, wiec nie musza miec top-generykow, a i wykupienie dodatkowych wychacz.pl i ugotujto.pl swiadczy o tym, ze pomimo tego dostrzegaja potencjal domen za co im chwala.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się, że Wszystkie nowe serwisy są robione trochę na sile - hurtowo tworzone, wszystkie podobne do drugich, na tym samym szablonowym cmsie. Tak jakby zależało im na jak największej ilości - może prowadzą jakiś wyścig na ilość...

 

Jeżeli już to zależy im na budżetach reklamowych i zwiększeniu wartości spółki.

Znane są mi przypadki przedsiębiorstw, które chcąc zmaksymalizować wartość własnej firmy, zaczęły bardzo intensywnie zwiększać obroty i pozyskiwać udziały w danym sektorze rynku. Nawet jeśli odbywa się to kosztem zmniejszenia dochodów, to łatwo wytłumaczyć gorsze wyniki poczynionymi inwestycjami. Ostatecznie dla inwestora najważniejszy jest udział w rynku, którego potencjał jest mierzalny. Zwłaszcza interesujące są zazwyczaj inwestycje w w rozwojowe branże.

 

"Parcie na internet" mogłoby zatem być wyjaśnieniem słabszych wyników w tradycyjnym kanale sprzedaży spółki.

Co prawda przypadki, które ja znam dotyczyly innej branży ale mechanizm był podobny.

Celem tamtych było podniesienie wartości wyceny własnych akcji jeszcze przed rozpoczęciem negocjacji związanych ze sprzedażą udziałów. Wcale bym się nie zdziwił gdyby Agora szła właśnie w tym kierunku. Ale czy tak jest nie wiem bo nie interesowałem się ich planami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeciez wszyscy najwieksi gracze tak robia.

Zobaczcie na o2.pl

wrzuta.pl, smog.pl, pudelek.pl, mixer.pl itd itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×