Jump to content
krystekm

Nowe serwisy Agory

Recommended Posts

Co ciekawe korzystają już z domeny gazeta.mobi

maja tez ciekawsza: mgazeta.pl :)

 

DEAR VISITOR!!! This domain as well as the concept of the mobile newspaper has been sold to AGORA S.A as of 23.04.2007 r.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Agora sama spuszcza się w kiblu, działanie krótkowzroczne, ludzie będą mieli awersje do tych ich produkcji z taśmy i łatow potem nie wrócą. I dobrze.

 

Bylbym ostrozny w wydawaniu tego typu wyrokow <_< Spojz na najpopularniejsze strony:

nasza-klasa.pl

onet.pl, wp.pl, interia.pl etc

czat.[onet,interia,wp,gazeta,etc].pl

pudelek.pl, wrzuta.pl,

i wiele wiele innych podobnych...

 

Wszystkie oparte sa na prostocie, tandecie i na niczym, a gro z nich istnieje od kilku lat i wciaz sa niepokonane. Nawet obserwujac inny rynek-telewizyjny, obserwuje sie trend ku kiczowatosci. pamietam, jak chodzilem do podstawowki, lubilem ogladac na TVP rozne programy popularno naukowe. Widziales gdzies teraz tego typu produkcje? Ja widuje tam tylko powtorki Klanu, Plebanii, Mody na sukces i innych durnych seriali. Gdzie programy typu "Pieprz i Wanilia", albo nawet dla mlodziezy "5-10-15" i Teleranek? Tego po prostu nie ma, bo pomimo iz programy cos wnoszace, nie przynosza ZYSKOW. Tak samo z obecnymi programami-Panorama byla zbyt niezalezna i ambitna oraz dobrze zrobiona, to ją udupiono. Podroze z zartem pomimo ze komercją zalatywal, to cos jednak o swiecie mozna bylo sie dowiedziec, ale ze ogladalo tego zbyt malo ludzi, to wprowadzi sie inny gniot, ktory juz calkowicie wypierze mozgi-lepiej, niz niejeden mozgojeb. TVP z zalozenia publiczna jest bardziej komercyjna niz stacje komercyjne i taki trend tez istnieje w internecie. Nie wazne ze strony malo ambitne, nie wazne ze domeny bezsensowne, wazne jest to, ze przyciagnie sie tam plebs. Ktos, kto jest inteligentny, to wstuka sobie w google/live/altavista interesujaca fraze i zapewne znajdzie sobie strone bardziej wartosciowa, z unikalna trescia, z brakiem debili na forach, za to cholota zadowoli sie kolorkami na stronach i tym, ze mozna pobluzgac i zaszpanowac "łaciną". Coz, takie czasy nastaly i musimy do tego przywyknac. Ne nalezy sie tez poddawac. jestem co prawda nowy na forum i dopiero poznaje Was, jak i Wasz dorobek, a nawet sam rynek domen i widze, ze niektorzy tutaj posiadaja nawet po kilka tys. domen. Ktos, kto posiada taka gore kasy, moglby zabawic sie w mecenasa i tak, jak dawniej bogaci utrzymywali artystow, tak i teraz co niektorzy mogli by kilka groszy dac na stworzenie na chociaz jednym procenci swoich domen, jakis wartosciowych serwisow, niekoniecznie nastawionych na zysk. Kilka domen z parkingu zdjetych az takich szkod by nie spowodowalo, a na dodatek mozna by bylo zamiescic tam linki do reszty swojego portfolio, co zapewne odbilo by sie na zwiekszeniu ruchu na pozostalych juz typowo zarobkowych stronach. Krytykujecie duzych, wiec pokazcie im, ze warto cos zrobic bez komercji i bez adsense ;) Dodam, ze czasem takie projekty moga pozniej osiagnac niezle profity - przyklad wikipedia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne nalezy sie tez poddawac. jestem co prawda nowy na forum i dopiero poznaje Was, jak i Wasz dorobek, a nawet sam rynek domen i widze, ze niektorzy tutaj posiadaja nawet po kilka tys. domen. Ktos, kto posiada taka gore kasy, moglby zabawic sie w mecenasa i tak, jak dawniej bogaci utrzymywali artystow, tak i teraz co niektorzy mogli by kilka groszy dac na stworzenie na chociaz jednym procenci swoich domen, jakis wartosciowych serwisow, niekoniecznie nastawionych na zysk. [...] Krytykujecie duzych, wiec pokazcie im, ze warto cos zrobic bez komercji i bez adsense <_<

Witaj empireus na forum - myślę, że Ci się tutaj spodoba ;) Pewnie niejeden "domainer" ma plany rozwoju wartościowych serwisów, o których wspominasz. Potrzeba oczywiście czasu na ich rozwój, ale cierpliwość to jedna z podstawowych wymaganych cech w tej branży ;) A wartościowe serwisy - nieobanerowane w każdy możliwy sposób - będą dobrym orężem w walce z "pudelkowatymi" serwisami konkurencji ;) Pewnie lepiej będzie powalczyć o te 10-20% społeczeństwa, które ma bardziej wyszukane gusta.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystkie oparte sa na prostocie, tandecie i na niczym, (...)

obserwujac inny rynek-telewizyjny, obserwuje sie trend ku kiczowatosci(..)

Gdzie programy typu "Pieprz i Wanilia", albo nawet dla mlodziezy "5-10-15" i Teleranek? Tego po prostu nie ma, bo pomimo iz programy cos wnoszace, nie przynosza ZYSKOW.

zgoda w 100%

Ktos, kto jest inteligentny, to wstuka sobie w google/live/altavista interesujaca fraze i zapewne znajdzie sobie strone bardziej wartosciowa, z unikalna trescia, z brakiem debili na forach, za to cholota zadowoli sie kolorkami na stronach i tym, ze mozna pobluzgac i zaszpanowac "łaciną".

zgoda w100%

Ktos, kto posiada taka gore kasy, moglby zabawic sie w mecenasa i tak, jak dawniej bogaci utrzymywali artystow, tak i teraz co niektorzy mogli by kilka groszy dac na stworzenie na chociaz jednym procenci swoich domen, jakis wartosciowych serwisow

Bez urazy: zacznij od siebie , zrob chociaz jedna wartosciowa stronke i potem poszukaj sponsorow. Wersja minimum czyli blog/darmowe strony nic nie kosztuje. Za max 200 zl rocznie oplacisz domene plus hosting. Na razie tylko rzucasz pomysl dla INNYCH do wykonania....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nawet obserwujac inny rynek-telewizyjny, obserwuje sie trend ku kiczowatosci. pamietam, jak chodzilem do podstawowki, lubilem ogladac na TVP rozne programy popularno naukowe. Widziales gdzies teraz tego typu produkcje? Ja widuje tam tylko powtorki Klanu, Plebanii, Mody na sukces i innych durnych seriali. Gdzie programy typu "Pieprz i Wanilia", albo nawet dla mlodziezy "5-10-15" i Teleranek? Tego po prostu nie ma, bo pomimo iz programy cos wnoszace, nie przynosza ZYSKOW.

 

wez mnie nawet nie denerwuj, kiedys pelno bylo dobrych programow i to robionych za niewielkie pieniadze, gdzie zapraszano ludzi, ktorzy mieli cos do powiedzenia. Teraz tylko wygibasy na lodzie i inne badziewie <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bez urazy: zacznij od siebie , zrob chociaz jedna wartosciowa stronke i potem poszukaj sponsorow. Wersja minimum czyli blog/darmowe strony nic nie kosztuje. Za max 200 zl rocznie oplacisz domene plus hosting. Na razie tylko rzucasz pomysl dla INNYCH do wykonania....

 

Bez urazy, ale jesli nie masz dowodow, to nie wysuwaj tego typu pomowien. Tak sie sklada, ze trzy moje domeny sa juz zagospodarowane i nie sa bynajmniej nastawione na zyski. Ja niedawno zaczalem sie bawic domainingiem-wczesniej swoje domeny kupowalem typowo dla serwisow, a nie dla parkingu. Nie mam poza tym kilkudziesieciu tysiecy domen z generykami, a raptem niecale 200, z czego wiekszosc to ninje... mam kilka perelek, ktorymi nie chce sie chwalic, a ktore tez czekaja na darmowe serwisy nie okraszone AdSense'm gdzie sie da. Z reszta, nie chodzi mi o nie stosowanie reklam, a po prostu o udostepnienie na jakis czas swoich domen komus, kto nie ma gory zlota, a kto jest np. pasjonatem danego tematu i moglby tam postawic naprawde wartosciowa strone, na ktorej w przyszlosci mozna by zarabiac o wiele wiecej niz na parkingu. A nawet przy sprzedazy, wartosc domeny podnosi wartosciowy serwis. Na koniec dodam, ze ludzie coraz bardziej przywykaja do parkingow i coraz mniej klikaja w linki. Wszystkie parkingi sa mniejwiecej takie same. Lekkim zdziwieniem bylo wczoraj dla mnie, gdy na przezajebiste.com zobaczylem, ze co niektorzy maja po kilka/nascie tys domen i wszystko na parkingu siedzi. Kogos, kogo stac na odnowe tych domen, powinno tez stac na wykupienie dedyka i postawienie tam chociaz prostego skryptu, ktory dla kazdej z domen produkowalby nieznacznie inna zawartosc - koszt praktycznie zerowy, zyski znacznie wieksze, a i statystyki takie jak chcemy, pokazujace faktyczny stan. A z reszta... Niech kazdy robi co chce- w koncu to jego kasa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę to wygląda jak życzenie, ale jeżeli znasz ludzi, którzy chcą tworzyć bezinteresownie serwisy, względnie po małym koszcie, daj znać na pw <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak sie sklada, ze trzy moje domeny sa juz zagospodarowane i nie sa bynajmniej nastawione na zyski.

No to przepraszam. Co to za ciekawe stronki? Pochwal sie szerszej publice.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kogos, kogo stac na odnowe tych domen, powinno tez stac na wykupienie dedyka i postawienie tam chociaz prostego skryptu, ktory dla kazdej z domen produkowalby nieznacznie inna zawartosc - koszt praktycznie zerowy, zyski znacznie wieksze, a i statystyki takie jak chcemy, pokazujace faktyczny stan. A z reszta... Niech kazdy robi co chce- w koncu to jego kasa...

Trochę upraszczasz <_< Po pierwsze wyprodukowanie kilku tysięcy serwisów o podobnej treści nie ma większego sensu. Po drugie - za takie działanie w AdSensie jest ban. Po trzecie - klikalność w reklamy na serwisach jest znacznie niższa niż na zaparkowanych domenach (sprawdzone). Zresztą ta kwestia jest poruszana na praktycznie każdej konferencji poświęconej domenom. I wnioski jakie płyną z tych wszystkich rozmów są takie, że nie ma jednej metody na "monetyzację" domen. Dla jednych lepszy jest parking, dla innych rozbudowane serwisy. Dla jeszcze innych - dzierżawa lub przekierowanie ruchu. Problem jest jednak bardziej złożony, niż Ty go przedstawiasz.

 

Poza tym zagospodarowanie domen pod serwisy niesie za sobą zupełnie inne koszty niż zaparkowanie domeny, które jest bezkosztowe.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przemawia przez Ciebie empireus pozytywnie rozumiany bunt młodzieńczy choć nie wiem ile masz lat ?

To dobrze, że dostrzegasz wyższe wartości. Niemniej pamiętaj proszę, że aby dawać innym dobre rady, trzeba najpierw samemu tak postępować i, że najlepszym przykładem nie są słowa lecz czyny.

Zamiast więc radzić innym co mają robić ze swoimi pieniędzmi i rozdawać nie swoją kasę spróbuj je najpierw zarobić by później finansować z nich wartościowe projekty.

W przeciwnym razie możesz być postrzegany na równi z politykami, którzy co innego robią a co innego mówią rozdając pieniądze podatników.

A jeśli wkurza cię telewizja komercyjna, to przełącz kanał na inny bo wartościowych audycji nie brakuje.

Lub wyłącz ją w ogóle, właczając radio lub własne pokłady.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nawet obserwujac inny rynek-telewizyjny, obserwuje sie trend ku kiczowatosci. pamietam, jak chodzilem do podstawowki, lubilem ogladac na TVP rozne programy popularno naukowe. Widziales gdzies teraz tego typu produkcje?

Ahhh, to były czasy.

<_<

http://youtube.com/watch?v=yObk06-EeUg

 

Dziś oprócz dennych seriali można zobaczyć jeszcze tańczące gwiazdki (gdybym jeszcze wiedział kto tam występuje), cyrk (nasuwa mi się tu, nie tak dosłowne znaczenie tego słowa) i... reklamy. Portale natomiast zaczęły ostatnio stosować triki najniższych lotów - do jednego newsa przypisują 2 tytuły wyświetlając je na zmianę, preparują artykuły wklejając duże części tekstu z poprzednich artykułów, nadają sensacyjne tytuły, które nie mają nic wspólnego z prawdą... Walka o megapanel trwa, user=lemming.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo dzisiaj Panowie liczą się odsłony, nie content, a w telewizji oglądalność, a nie przekaz. ;) Tak jak wspomniał icered - kto ma wyższe miejsce w MegaPanelu Gemius, ten ważniejszy i więcej reklam może zaserwować. ;)

 

Wystarczy wspomnieć, że reklamy w Internecie (te dobre) są płatne za odsłony, nie kliknięcia. Wiadomo więc, że lepiej mieć więcej odsłon niż mniej. Nawet maluczkim (sam jestem marnym partnerem w sieci Ad.Net) sprzyja mieć więcej odsłon, bo to wychodzi bodajże 30 zł na rękę za 1000 emisji reklam, a co dopiero takiej Agorze, która stawkę może wyśrubować w swoich portalach na 100 może 200 zl za 1000 odsłon. No i zaczyna się zachłanność, w celu zwiększenia liczby odsłon tworzenie kolejnego bezwartościowego śmiecia, żeby zamiast 100 milionów odsłon było z 200 czy ile tam jest. ;)

 

Bo trzeba powiedzieć szczerze - które portale są najbardziej przeklikiwane (najwięcej odsłon)? Te, na których trudno znaleźć sensowną treść, bo są ewidentnie zalane papką i można je czytać bez końca (np. te plotkarskie) lub te, w których trzeba klikać, żeby wykonać jakąś akcję (np. gry internetowe, portale społecznościowe) - odsłona zaliczona i kasa leci. I stąd taka masówa. Osobiście uważam, że zastępowanie wartości intelektualnych papką nikomu się nie przysługuje i sam omijam takie programy/portale szerokim łukiem. Wolę iść na spacer, porozmawiać z rodziną, poczytać książkę albo di.pl czy php.pl albo nieportalowo, ale społecznościowo zalać się ze znajomymi na imprezie. ;)

 

To samo zresztą jest w TV z tą serią (...odpowiednie wstawić...) z Gwiazdami. <_< Przesada to jest - takie klonowanie programów. Niestety przez tę komercyjność z telewizji i Internetu szybko zrobi się śmietnik.

 

Aha, icered masz ode mnie plusa do reputacji dużego, też jestem fanem Bilińskiego ;) a Pi i Sigma wymiatali, aż mi się łezka zakręciła. :)

 

T|C

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z większością opinii zgadzam się, ale nie wiem skąd taki strach przed reklamami w necie, skoro jest Adblock, ja inwazyjne reklamy i treści filtruję, a reklamy tekstowe zostawiam, i nie czuję problemu, gorzej jak treść stanowi ukrytą reklamę, lub serwis przeplata informacje z sensacją.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witaj empireus na forum - myślę, że Ci się tutaj spodoba :lol: Pewnie niejeden "domainer" ma plany rozwoju wartościowych serwisów, o których wspominasz. Potrzeba oczywiście czasu na ich rozwój, ale cierpliwość to jedna z podstawowych wymaganych cech w tej branży :) A wartościowe serwisy - nieobanerowane w każdy możliwy sposób - będą dobrym orężem w walce z "pudelkowatymi" serwisami konkurencji :) Pewnie lepiej będzie powalczyć o te 10-20% społeczeństwa, które ma bardziej wyszukane gusta.

 

DD

DD my juz nie raz sie spotkalismy na tym forum :) Co do statystyk klikalnosci, to akurat nie wiedzialem/nie doczytalem, wiec zwracam honor. Z wlasnych obserwacji jednak widze, ze wiekszosc stron na SEDO/ND jest jednakowych i tam, gdzie jeden raz sie kliknie, tam juz raczej wiecej razy klikac sie nie bedzie. Sam ok. roku 2006 jeszcze klikalem w tego typu strony, ale teraz omijam to jak najdalej. Widze to rowniez po swoich klientach, ze ci, co nie mieli do czynienia z netem, to klikna jeden - dwa razy, ale pozniej juz nie daja sie nabierac i po prostu wpisuja poprawna fraze, albo posluguja sie googlem. Co do niejednego domainera, ktory niby mial wprowadzic swoje domeny w ruch, to bym sie spieral, bo kilku z nich, ktorzy maja po kilka/nascie tys. domen nawet nie umiescilo swoich syton na parkingu, a domeny oplacane sa od conajmniej roku.Jak juz wczes niej napisalem-niemoje domeny, nie moja kasa... ale kilkanascie wartosciowych domen gnije czekajac tylko na kupca, psujac przy tym rynek, bo pozniej mamy takie gnioty typu pudelek.pl nie majace nic wspolnego z pudlami ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przemawia przez Ciebie empireus pozytywnie rozumiany bunt młodzieńczy choć nie wiem ile masz lat ?

To dobrze, że dostrzegasz wyższe wartości. Niemniej pamiętaj proszę, że aby dawać innym dobre rady, trzeba najpierw samemu tak postępować i, że najlepszym przykładem nie są słowa lecz czyny.

Zamiast więc radzić innym co mają robić ze swoimi pieniędzmi i rozdawać nie swoją kasę spróbuj je najpierw zarobić by później finansować z nich wartościowe projekty.

W przeciwnym razie możesz być postrzegany na równi z politykami, którzy co innego robią a co innego mówią rozdając pieniądze podatników.

A jeśli wkurza cię telewizja komercyjna, to przełącz kanał na inny bo wartościowych audycji nie brakuje.

Lub wyłącz ją w ogóle, właczając radio lub własne pokłady.

 

Hehehe dzieki za komplement, aczkolwiek mam 29 lat :lol: Nie chodzi mi o populizm. Jak juz wczesniej napisalem, sam jestem developerem dwoch serwisow (we wakacje powstanie kilka nowych). Sam funduje tez dwa projekty, ktore nie sa mojego autorstwa. Mam skromne warunki, bo raptem DSL z 512kb uploadu, a mimo to hostuje 4 serwisy. Nie uwazam tez, ze wszystko powinno byc za darmo, bo nie naleze do Samoobrony/PiSuaru (moje preferencje z dziada pradziada sa w PSL :) ) Uwazam natomiast, ze mozna by poswiecic chociaz jedna domene ze swojego kilku/nastotysiecznego portfolio na jakies cele wyzsze a niekoniecznie nastawione na zysk. Jest masa mlodocianych zapalencow, ktorzy z checia za darmo, lub za drobne gratyfikacje zrobia nam odbajerowana strone, i/lub beda pelnic funkcje moderatorow. Sam kiedys szukalem tego typu serwisu, gdzie za darmo moglbym wykazac sie swoja wiedza i umiejetnosciami, by pozniej w CV moc wykazac sie praktyka, a nie tylko nieprzydatna wiedza teoretyczna. Fakt, Polska to taka k...wa, gdzie zasady sa inne niz na calym swiecie(to a propos pracy i umiejetnosci i znajomosci), ale majac gore kasy, mozna by zabawic sie w patriote i mecenasa, a nie tylko je...ć ten kraj i wszystkich dookola.

 

A z reszta... Po woli i mi to zaczyna zwisac, wiec pomin moja wypowiedz, bo widze, ze i tak sam kijem Wisly nie zawroce... Myslalem, ze ten co ma juz mase kasy, mogl tez cos zrobic dla innych, ale teraz inne czasy, to i wartosci inne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem pewien, że nie jedna osoba na forum robi wiele dobrego dla innych lecz z tym się nie obnosi.

Cieszyć powinien natomiast fakt, że nie tylko rozdają kasę ale potrafią ją zarabiać.

Bo lepiej przeznaczyć na coś pożytecznego 10 % z miliona niż 100 % z tysiąca :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie widzę tutaj linków, do jakiegoś forum, gdzie by się aż roiło od chętnych do tej radosnej twórczości. Nikt nie będzie za friko komuś robił serwisów, a jak się zgłosi się samemu do tych "zapaleńców", to albo to będzie 1 dniowy zapał, albo okażą sie inne niespodzianki. Także gdyby przyszło wskazać tych zapaleńców, to zaczęłyby się duże schody, i że to tylko takie gadanie było, aby dać znać o własnej osobie, i do ponarzekania. :lol:

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciezko znalezc kogos kto bedzie prowadzil ci serwis za darmo... jak zapodasz jakas konkretna sumka to za pewne bedzie chcial ci pomoc :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

WSTAW.to - to kolejna strona Agory z gadzetami do wstawiania na swoja strone

 

Moja.Gazeta.pl to serwis przypominajacy CafeNews.pl

 

Gazoo.pl - Serwis Komórki SMS W ramach Serwisu świadczona jest na rzecz użytkowników Usługa polegająca na dostarczaniu użytkownikom na numer telefonu komórkowego użytkownika bądź numeru telefonu komórkowego osoby trzeciej dzwonków, logotypów, wygaszaczy ekranu, tapet, gier i innych obiektów multimedialnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
WSTAW.to - to kolejna strona Agory z gadzetami do wstawiania na swoja strone

 

Hm... wstawsie.pl też Agory... czyżby planowali jakiś serwis... imprezowy? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ostatni weekend była akcja "Polska Biega" także na domenie polskabiega.pl Agory. Co ciekawe domenka ma kilka lat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
kolejna domena i serwis agory do kolekcji: sciagnij.pl

Chyba nie mają IDNa do kompletu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
kolejna domena i serwis agory do kolekcji: sciagnij.pl

 

Zobacz whoisa, to nie jest domena agory

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×