Jump to content
Darki

Domeny eu w exDomeny.pl

Recommended Posts

Pierwsza wersja "łapacza" domen eu została wdrożona, co zaowocowało dwiema przejętymi domenami eu.

Obie już dostepne na aukcjach (egzystencja.eu, kontroler.eu).

 

Jako, ze domeny eu nie posiadają okresu rezerwacji oraz w zwiazku z płatną cesją tych domen, cena startowa aukcji wynosi 100,00 zł brutto.

 

 

Pozdrawiam i zapraszam do licytacji

Dariusz Chojnacki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pierwsza wersja "łapacza" domen eu została wdrożona, co zaowocowało dwiema przejętymi domenami eu.

Obie już dostepne na aukcjach (egzystencja.eu, kontroler.eu).

 

Jako, ze domeny eu nie posiadają okresu rezerwacji oraz w zwiazku z płatną cesją tych domen, cena startowa aukcji wynosi 100,00 zł brutto.

 

 

Pozdrawiam i zapraszam do licytacji

Dariusz Chojnacki

 

Czy można łapac domeny eu z wyrazami w j. angielskim czy tylko polskim?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy można łapac domeny eu z wyrazami w j. angielskim czy tylko polskim?

 

 

czy mozna dodac wlasne domeny eu do zlapania?

i to tak zeby nikt inny jej nie widzial...no chyba ze tez inny uzytkownik ja doda u siebie...to aukcja jest dla dwoch uzytkownikow?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy można łapac domeny eu z wyrazami w j. angielskim czy tylko polskim?

 

 

czy mozna dodac wlasne domeny eu do zlapania?

i to tak zeby nikt inny jej nie widzial...no chyba ze tez inny uzytkownik ja doda u siebie...to aukcja jest dla dwoch uzytkownikow?

 

Będzie opcja dodawania własnych domen do monitorowania (nieważne kiedy będą wygasać).

Mam nadzieję, że do końca przyszłego tygodnia będzie można dodawać własne domeny.

Jest bez znaczenia w jakim bedą języku. Póki co rejestruję wyłącznia polskie domeny.

 

Pozdrawiam

Dariusz Chojnacki

Edited by Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie bardziej do administracji: dlaczego exdomeny musi tutaj postować skoro dropped/zlapane maja osobne dzialy? badzmy konsekwentni.

Co do lapania eu: powodzenia!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Większa szansa na zainteresowanie tymi domenami byłaby, gdyby sprzedaż odbywałaby się poprzez Dropped. Tak to jest za dużo serwisów i rejestracja wszędzie to wątpliwa sprawa. Z mojego punktu widzenia, gdyby na Exdomeny były informacje o sprzedaży, a same aukcja na Dropped, to by to było bardziej praktyczne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Większa szansa na zainteresowanie tymi domenami byłaby, gdyby sprzedaż odbywałaby się poprzez Dropped. Tak to jest za dużo serwisów i rejestracja wszędzie to wątpliwa sprawa. Z mojego punktu widzenia, gdyby na Exdomeny były informacje o sprzedaży, a same aukcja na Dropped, to by to było bardziej praktyczne.

 

Należałoby od razu powiedzieć - panowie dogadajcie się! Miało być przejrzyście a zanosi się na rozproszenie.

@Andro dobrze prawi, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że każdy z Was prowadzi własny biznes i trudno będzie o kompromis.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Większa szansa na zainteresowanie tymi domenami byłaby, gdyby sprzedaż odbywałaby się poprzez Dropped. Tak to jest za dużo serwisów i rejestracja wszędzie to wątpliwa sprawa. Z mojego punktu widzenia, gdyby na Exdomeny były informacje o sprzedaży, a same aukcja na Dropped, to by to było bardziej praktyczne.

 

 

Należałoby od razu powiedzieć - panowie dogadajcie się! Miało być przejrzyście a zanosi się na rozproszenie.

@Andro dobrze prawi, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że każdy z Was prowadzi własny biznes i trudno będzie o kompromis.

 

Nie bardzo pojmuję tok Waszego myślenia?

Monopol już był przerabiany i jakoś się nie sprawdził.

 

Jak zapewne zdążyliście zauważyć zmieniła się całkowicie polityka serwisu odnośnie aukcji domen, nie sprzedajemy domen przechwyconych a własne.

Zostawiłem sobie ok tysiaka domen ne czas emerytury a resztę sprzedaję. Oczywiście przechwycone też będą sprzedawane bo co miesiąc rejesruję ich ok 300 sztuk ale dopiero po rejestracji.

 

Domeny eu zostały wprowadzone testowo, ale zainteresowanie nimi jest znikome więc będę rejestrował wyłącznie bardzo ładne spady i również zostawię je na emeryturę :ph34r:

 

 

Pozdrówka

Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites

W cenniku jest podane, bez żadnych informacji.

cesja domeny *.eu

32,00 zł netto 39,04 zł brutto

 

transfer domeny *.eu

50,00 zł netto / 61,00 zł brutto

 

Kiedy obowiązują te opłaty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W cenniku jest podane, bez żadnych informacji.

cesja domeny *.eu

32,00 zł netto 39,04 zł brutto

 

transfer domeny *.eu

50,00 zł netto / 61,00 zł brutto

 

Kiedy obowiązują te opłaty.

 

1 cesja domeny eu jest płatna. Po zmianie abonenta okres abonamentowy jest zerowany i liczony na nowo od daty cesji

Opłata ta obowiązuje wtedy, kiedy abonent domeny dokona cesji na rzecz innego abonenta.

 

2 transfer domeny eu do innego rejestratora jest również płatny.

Opłata ta obowiązuje w przypadku transferu domeny do innego rejestratora

 

W przypadku wątpliwości pozostaję do dyspozycji

 

Pozdrawiam

Dariusz Chojnacki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny eu zostały wprowadzone testowo, ale zainteresowanie nimi jest znikome ...

 

Znikome bo nikt o tym nie wie że łapiesz .eu

Jeżeli jesteś skuteczny to jedna konkretna reklama na NamePros i masz klientów jak mrówek

 

Z tego co sie orientuję, na razie nie ma serwisów łapiących .eu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego co sie orientuję, na razie nie ma serwisów łapiących .eu

 

Jest jeden, ale marnie mu idzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znikome bo nikt o tym nie wie że łapiesz .eu

Jeżeli jesteś skuteczny to jedna konkretna reklama na NamePros i masz klientów jak mrówek

 

Z tego co sie orientuję, na razie nie ma serwisów łapiących .eu

 

Serwisów łapiących eu jest kilka, najlepiej radzi sobie realtime.at.

 

Na razie łapię polskojęzyczne domeny. Z ładnych anglojęzycznych łapie mi się jedna na tydzień.

Czekam aż mój rejestrator wprowadzi nowe rozwiązanie przyspieszające rejestrację.

 

Za około 2 tygodnie będę znał skuteczność mojego narzędzia i zobaczę co dalej ...

 

Jeżeli to nie pomoże to będę musiał podpisać umowę z eurid, chociaż wolałbym tego uniknąć.

Jako rejestrator miałbym miejsze pole działania, bo z tego co wiem to czepiają się jak rjestrator łapie domeny dla siebie.

 

Polscy rejestratorzy jakoś nie bardzo chcą współpracować w tym zakresie i nie są skłonni wprowadzać rozwiązań pozwalających na automatyczną rejestrację.

 

Pozdrawiam

Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od dziś do 18-07-2006 wprowadzamy promocyjną cenę bazową dla domen eu

 

Cena startowa aukcji to jedyne 60.00 zł brutto :)

 

Aby zalicytować domenę wystarczy się zalogować i wystawić aukcję ze strony:

- exDomeny.pl :: aukcje domen

 

 

Jest to akcja sondażowa przed uruchomieniem exDomains.eu

Nie wiem czy liczyć na użytkownika końcowego, podobnie jak exDomeny.pl, czy raczej na domainerów?

 

 

Pozdrawiam

Dariusz Chojnacki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mysle ze u Ciebie beda ludzie dawali do zlapania jakies domeny, jesli faktycznie bedzie dobra skutecznosc.

Dla mnie takim wyznacznikiem jakosci jest realtime.at

nie dawno w ciagu dnia spadalo kilkanascie domen 3 literowych eu, ponad 90% oni je zlapali.

 

euPoll nie dalo rady.

 

 

Dzis np spadalo sporo ladnych domen, nie wiem czemu akurat dzis bylo ich tak duzo.

Dzis udalo mi sie zlapac moimi metodami: marketdomen.eu, meblomarket.eu centrumspa.eu archeolog.eu

i kilka innych co mi sie podobaly;)

 

 

a Twoich ktore wystawiles podoba mi sie jedna, ale i tak nie chcialo mi sie wydac na nia 10zl;)

 

Mysle ze wiekszosci z nas zalezaloby na domenach anglojezycznych i zeby bylo taniej niz na realtime.

 

Dodawalbym u Ciebie domeny eu do zlapanai (ktore wiem ze spadaja) jesli bede mial gwarancje ze dana domena nie wyladuje na liscie domen ktore beda mogli zobaczyc inni. Oczywiscie jak ktos jeszcze doda taka sama domene to powinna wtedy rozpoczac sie licytacja prywatna.

 

Takie jest moje zdanie

 

Ryszard

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziś ... spadalo sporo ladnych domen, nie wiem czemu akurat dzis bylo ich tak duzo.

Dzis udalo mi sie zlapac moimi metodami: marketdomen.eu, meblomarket.eu centrumspa.eu archeolog.eu

i kilka innych co mi sie podobaly;)

 

 

a Twoich ktore wystawiles podoba mi sie jedna, ale i tak nie chcialo mi sie wydac na nia 10zl;)

 

Mysle ze wiekszosci z nas zalezaloby na domenach anglojezycznych i zeby bylo taniej niz na realtime.

 

Dodawalbym u Ciebie domeny eu do zlapanai (ktore wiem ze spadaja) jesli bede mial gwarancje ze dana domena nie wyladuje na liscie domen ktore beda mogli zobaczyc inni. Oczywiscie jak ktos jeszcze doda taka sama domene to powinna wtedy rozpoczac sie licytacja prywatna.

 

 

A ja złapałem właśnie " z palca" aparatysluchowe.eu

Calkiem o niej zapomniałem a dziś wychodziła w kwarantanny. Jak dla mnie bardzo ciekawa ;) Myślalem, że od razu złapie ją jakiś serwis. Wchodzę sobie na di czytam post o łapaniu *.eu i sprawdzam a domenka wolna ;)

Mało palców nie połamałem na logowaniu do az :)

 

A wracając do tematu exdomeny jak będzie ładna suteczność i coś ciekawego to pewnie będzie więcej chętnych. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
a Twoich ktore wystawiles podoba mi sie jedna, ale i tak nie chcialo mi sie wydac na nia 10zl;)

 

I o to właśnie chodzi :lol:

 

Jak pisałem jest to akcja sondażowa i ma na celu pokazanie zainteresowania domenami eu.

Już jestem prawie pewien, że serwis będzie dedykowany użytkownikom końcowym.

Z serwisem jest jak z bankiem, musi zarabiać, a sprzedając domeny poniżej 10 zł to bedzie trudno :lol:

 

Dzięki za wypowiedź, zawiera kilka cennych uwag i przedstawia oczekiwania ewentualnego klienta.

 

Pozdrawiam

Dariusz Chojnacki

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja złapałem właśnie " z palca" aparatysluchowe.eu

Calkiem o niej zapomniałem a dziś wychodziła w kwarantanny. Jak dla mnie bardzo ciekawa :) Myślalem, że od razu złapie ją jakiś serwis. Wchodzę sobie na di czytam post o łapaniu *.eu i sprawdzam a domenka wolna ;)

Mało palców nie połamałem na logowaniu do az :lol:

 

A wracając do tematu exdomeny jak będzie ładna suteczność i coś ciekawego to pewnie będzie więcej chętnych. ;)

 

Moje wczorajsze łowy to:

- komunalne.eu

- kotlownia.eu

- satelita.eu

- koordynacja.eu

- legendy.eu

- wolni.eu

- delikatna.eu

- taktyka.eu

- elektroniczny.eu

- indyk.eu

- inkasent.eu

- spolecznosc.eu

- normalnie.eu

- pokazy.eu

- dzidzius.eu

- indyki.eu

- kozuch.eu

- inspiracje.eu

- seler.eu

- kropelka.eu

- inroad.eu

- budowla.eu

 

Kilka mi uciekło z przyczyn "sklerozy". Zapomiałem przelaać środki do portfela i musiałem rejestrować je w serwisie z płatnościami online.

Niestety to już nie jest takie skuteczne, bo wymaga czasu :lol:

 

Pozdrawiam

Dariusz Chojnacki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przejrzałem niektóre domeny pl na sprzedaż, i widzę, że ceny wzrosły względem poprzedniego sposobu sprzedaży.

Nie zachęca to za bardzo, raczej powinien być ruch w drugą stronę. :lol:

 

I przydałaby się lepsza wersja wyszukiwarki, aby np. wyeliminować te myślniki, lub "e-".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przejrzałem niektóre domeny pl na sprzedaż, i widzę, że ceny wzrosły względem poprzedniego sposobu sprzedaży.

Nie zachęca to za bardzo, raczej powinien być ruch w drugą stronę. :rolleyes:

 

I przydałaby się lepsza wersja wyszukiwarki, aby np. wyeliminować te myślniki, lub "e-".

 

Jak pisałem wyżej, serwis zmienił politykę i został skierowany do klienta końcowego.

W mysl zasady: "lepiej sprzedać jedną domenę za 500,00 zł niż 10 za 50,00 zł"

 

Wyszukiwarka jest jaka jest i inna już nie będzie. Klient końcowy i tak trafia za "konkretną domeną" i nie jest ona mu potrzebna :blink:

Domainers szukają domen za 10,00 zł (a i tak nie zawsze im sie chce je wydać) więc widząc ceny i tak pójdą gdzie indziej.

 

 

Pozdrawiam

Dariusz Chojnacki

 

edit: literówka

Edited by Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbyt szybko zniechęciłeś się, po krótkim czasie, na aukcji były dość słabe domeny, i bardzo mały wybór, poza tym serwis zbyt krótko żył, jakby poza klientami. Ja bym z tej porażki wyciągał inne wnioski. Ceny wzrosły względem tych, które były kiedyś, jak jeszcze nie było aukcji, czyli też strona była skierowana do klienta końcowego, więc wygląda to na rewanż na klientach, że nie kupują. Lepiej zaproponować zniżki np. 50% dla domainerów za np. 10 domen, niż chwalić się podnoszeniem cen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zbyt szybko zniechęciłeś się, po krótkim czasie, na aukcji były dość słabe domeny, i bardzo mały wybór, poza tym serwis zbyt krótko żył, jakby poza klientami. Ja bym z tej porażki wyciągał inne wnioski. Ceny wzrosły względem tych, które były kiedyś, jak jeszcze nie było aukcji, czyli też strona była skierowana do klienta końcowego, więc wygląda to na rewanż na klientach, że nie kupują. Lepiej zaproponować zniżki np. 50% dla domainerów za np. 10 domen, niż chwalić się podnoszeniem cen.

 

No cóż, handel z wiekszością ludzi z tego forum (nie ze wsystkimi, bo są wyjątki) przypomina zabawę w piaskownicy.

 

Po pierwszej informacji o uruchomieniu serwisu zostały zadane jakieś dziwne pytania, jakieś podejrzenia o pisanie nieprawdy, jakieś stwierdzenia typu "muszę wiedzieć z kim robię interesy" itp...

Przypominam, że aukcje wtedy startowały od 20 PLN i ja osobiście transakcji na taką kwotę bałbym się nazwać interesem, żeby nie narazić się na śmieszność.

 

Jeden z bardziej szanowanych użytkowników tego forum wynegocjował domenę za jakąś kwotę (nie pamietam dokładnie ale chodziło o 200-300 zł) i zapomiał wziąć udział w aukcji. Ponownie wystawiłem domenę z promocyjną ceną 30 PLN, wziął udział w aukcji ale zapomiał zapłacić ...

 

Po wprowadzeniu promocyjnej ceny za cesję domeny eu kolejny szanowany użytkownik tego forum oświadcza, że nie chce mu się wydać na nie 10 PLN ...

 

 

Po takim wstępie nie widzę sensu na kolejne obniżki cen i prowadzenie "interesów" z ludźmi z branży.

Stąd decyzja o zmianie klienta oraz zmianie cen i nie nazwałbym tego zemstą a jedynie dbałością o własny portfel :rolleyes:

 

 

 

Pozdrawiam

Dariusz Chojnacki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po wprowadzeniu promocyjnej ceny za cesję domeny eu kolejny szanowany użytkownik tego forum oświadcza, że nie chce mu się wydać na nie 10 PLN ...

 

 

hm..to chyba o mnie;)

chodzilo mi o to ze ta domena ktora Ty zarejestrowales byla przez jakis czas wolna

i stwierdzilem ze nie jest warta tych 10zl za rejestracje

 

a to oznacza tylko,przydalyby sie lepsze domeny na aukcji

 

i zeby serwis potrafil zlapac jakies 3literowe domeny eu,

 

kiedys kupowalem jak leci, obecnie chwile sie zastanawiam czy znajde na dana domene jakiegos kupca-kolekcjonera lub jakas firma moze ja kupic w skonczonym czasie.

 

 

po ostatnich moich sprzedazach domen na aftermarket tez uwazam ze lepiej poczekac i sprzedac jedna domene za 1000zl niz sprzedawac po po 10-50zl

Przy duzej ilosci domen jaka masz zawsze sie znajdzie kupiec na ktoras z nich.

 

zycze powodzenia w dalszym biznesie

 

Ryszard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×