Jump to content
hubert7

numlock.eu

Recommended Posts

Warto było wydać 1PLN za numlock.eu?

Około 1,160,000 dla zapytania numlock w google.

com, net, org, biz, pl, com.pl info, mobi, tv, asia, ru, fr... itp zajęte...

 

Num lock (ang. blokowanie klawiatury numerycznej) – jeden z klawiszy klawiatury komputerowej.... ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Num_Lock )

Share this post


Link to post
Share on other sites

2500$ za numlock.com to około 5000zł i pozostało jeszcze 6dni aukcji...

Ile w takim razie numlock.eu może być warta? Na pewno *.com jest znacznie lepszy, istnieje od początku internetu, *.eu to młode domeny, od 2006roku można rejestrować...

Jak myślicie ile procent mniej warta jest eu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Warto było wydać 1PLN za numlock.eu?

Około 1,160,000 dla zapytania numlock w google.

com, net, org, biz, pl, com.pl info, mobi, tv, asia, ru, fr... itp zajęte...

 

Num lock (ang. blokowanie klawiatury numerycznej) – jeden z klawiszy klawiatury komputerowej.... ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Num_Lock )

 

Nie bardzo rozumiem zastosowanie :o

 

....chcesz zrobic strone o Europejskiej wersji przycisku do blokowania klawiatury numerycznej?

 

to że inne końcówki są zajęte, czy fraza ma dużo wyników w google o niczym nie świadczy.

Trzeba się kierować zasadą logiki i przeanalizować domenę przed a nie po zakupie.

 

czy to dobry keyword?

komercyjny?

popularny?

da się na nim zarobić?

mam pomysł aby wykorzystać tą domenę?

jest na tyle popularna i komercyjna że łatwo mi będzie ją sprzedać?

 

to niektóre pytania które powinieneś sobie postawić.

Ale nie martw się.... to nie tylko twój błąd. Obserwując inne rejestracje w ostatnich miesiacach odnoszę wrażenie że jakąś chorą modą stało się rejestrowanie słownika, hasło po haśle :o

Po co komu domeny typu ładnapietruszka.pl albo ziemniak.eu .... cieżko powiedziećczy to jeszcze parodia czy już tragedia.

 

 

Moim zdaniem numlock.eu to okrągłe 0pln

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to tak widzę...

 

Plusy domeny:

-łatwo zapamiętać.

-każdy mimo woli posiadacz komputera na świecie widział ten przycisk.

-zapada w pamięć.

-nazwa pasuje do dowolnej szeroko rozumianej branży komputerowej.

-praktycznie prawie wszystkie możliwe końcówki z numlock.* od lat zajęte.

-łatwa do pozycjonowania.

-słowo nieuzależnione od żadnego "kraju" zarówno Niemiec, Francuz, Holender, itd. nie będzie miał problemu z zapamiętaniem pisowni, gdzie np. zimniak.eu nikt poza Polakiem nie zapamięta.

 

Minusy

-młoda końcówka *.eu

Edited by hubert7

Share this post


Link to post
Share on other sites
Plusy domeny:

-łatwo zapamiętać.

-każdy mimo woli posiadacz komputera na świecie widział ten przycisk.

-zapada w pamięć.

-nazwa pasuje do dowolnej szeroko rozumianej branży komputerowej.

-praktycznie prawie wszystkie możliwe końcówki z numlock.* od lat zajęte.

-łatwa do pozycjonowania.

 

Minusy

-młoda końcówka *.eu

 

 

wybacz ale z tego co powyżej napisałeś jasno wynika że bladego pojęcia nie masz o czym mówisz.

Pierwsze 4 "plusy" można odnieść do milionów różnych słów, numlock nie jest niczym szczególnym.

 

-praktycznie prawie wszystkie możliwe końcówki z numlock.* od lat zajęte.

....no i o czym to świadczy? Jakież to wartościowe serwisy pod nimi powstały? To że inne końcówki są zajęte (i to do tego na parking) kompletnie o niczym nie świadczy.

 

-słowo nieuzależnione od żadnego "kraju" zarówno Niemiec, Francuz, Holender, itd. nie będzie miał problemu z zapamiętaniem pisowni, gdzie np. zimniak.eu nikt poza Polakiem nie zapamięta.

.... nieuzaleznione? jesteś taki pewny że wszyscy internauci znają perfekt pisownie j.angielskiego? NUMLOCK, NUMLOK, NUMLOC to nie jedyne błedy oparte na fonetyce.

 

-łatwa do pozycjonowania.

...na jakiej podstawie tak sądzisz? Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób numlock.eu jest łatwy do wypozycjonowania?

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites
wybacz ale z tego co powyżej napisałeś jasno wynika że bladego pojęcia nie masz o czym mówisz.

Pierwsze 4 "plusy" można odnieść do milionów różnych słów, numlock nie jest niczym szczególnym.

Niby tak, ale te miliony słów już dawno jest zajęte i nie koniecznie są widoczne na klawiaturze komputera.

 

....no i o czym to świadczy? Jakież to wartościowe serwisy pod nimi powstały? To że inne końcówki są zajęte (i to do tego na parking) kompletnie o niczym nie świadczy.

Tutaj może być ten potencjał, domena to nie tylko serwis www wiele ma przekierunkowanie na sklepy, lub zarabiają w inny sposób.

 

.... nieuzaleznione? jesteś taki pewny że wszyscy internauci znają perfekt pisownie j.angielskiego? NUMLOCK, NUMLOK, NUMLOC to nie jedyne błedy oparte na fonetyce.

Każdy posiadacz komputera, czy to, Apple, PC, mimo woli ma poprawną pisownie na klawiaturze.

 

...na jakiej podstawie tak sądzisz? Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób numlock.eu jest łatwy do wypozycjonowania?

Analiza google i yahoo, myślę, że w ciągu roku jestem w stanie bez wkładania złotówki wypozycjonować numlock na pierwsze miejsce.

 

Dziękuję za komentarze, jestem ciekaw wszystkich opinii, nawet a, zwłaszcza najbardziej nie przychylnych, byle tylko z uzasadnieniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie widzę zastosowania komercyjnego.

 

http://www.google.com/trends?q=numlock%2C+...=all&sort=0

https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal (brak reklamodawców pod frazami: "numlock", "num lock"

 

Analiza google i yahoo, myślę, że w ciągu roku jestem w stanie bez wkładania złotówki wypozycjonować numlock na pierwsze miejsce.

Jeśli wpis do Wikipedii jest na pierwszej pozycji, to oznacza, że żadna strona nie była i nie jest pozycjonowana pod w/w frazy, bo nie było i nie ma takiego zapotrzebowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tutaj może być ten potencjał, domena to nie tylko serwis www wiele ma przekierunkowanie na sklepy, lub zarabiają w inny sposób.

 

potencjał w domenie na przekierowanie? czyli domenę bez trafficu i mocnego keywordu chcesz przekierować i na tym zarabiać? :o

Mam nadziejęże źle coś zrozumiałem, bo ja tu nie widzę żadnego potencjału.

 

 

Analiza google i yahoo, myślę, że w ciągu roku jestem w stanie bez wkładania złotówki wypozycjonować numlock na pierwsze miejsce.

 

Na pierwsze miejsce w czym, na jakie zapytania? Nie wiem czy widziałeś trendy dla keywordu numlock z ostatnich paru lat :o

 

 

Każdy posiadacz komputera, czy to, Apple, PC, mimo woli ma poprawną pisownie na klawiaturze.

 

mogłbyśmi pokazać NUMLOCK na klawiaturze Apple ?

apple-keyboard.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tutaj masz widoczny przycisk w Apple (F6) :

http://tiny.pl/kjm7

 

ja nie pytałem o zdjęcie starej klawiatury która nie jest już produkowana, tylko o numlock na tej na zdjeciu która jest obecnie w sprzedaży :o

 

 

 

Widzę wykres, ale nie widzę liczb... Gdzie są liczby?

 

Musisz sie zalogowac do google.

A tu masz info jak czytać wykres:

http://www.google.com/intl/en/trends/about.html#7

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja nie pytałem o zdjęcie starej klawiatury która nie jest już produkowana, tylko o numlock na tej na zdjeciu która jest obecnie w sprzedaży :o

OK akurat w nowej metalowej, dodawanej do Appla zaszytego w monitorze nie zaznaczyli tego przycisku, zresztą jak większość dwufunkcyjnych przycisków, na tej klawiaturze ma jedną funkcje opisaną, mimo to kryje się pod clear, na szczęście w macbook'ach dalej jest. ( http://tiny.pl/kjm3 )

Edited by hubert7

Share this post


Link to post
Share on other sites

na moim laptopie pisze "NumLk" skąd mam wiedzieć jak to poprawnie napisać ?

i dla przykładu tak samo pisze "PrtSc" zamiast print screen. To wszystko (oznaczenia) zależy od producenta :o

Edited by grzegorzko

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jakie zastosowania ma ta domena?

Myślałem, aby zrobić parę gadżetów uruchamianych przyciskiem NumLock i sprzedać w komplecie, lub zostawić pod pocztę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie - ogromna strata pieniedzy. Patrze pod katem bezuzytecznosci domeny.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślałem, aby zrobić parę gadżetów uruchamianych przyciskiem NumLock i sprzedać w komplecie, lub zostawić pod pocztę.

Jakie gadżety masz na myśli? Poczta w domenie numlock.eu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakie gadżety masz na myśli? Poczta w domenie numlock.eu?

Czytnik RSS, czat, sprawdzanie poczty, informacje o nowej poczcie, przez migającą diode NumLock takie mini aplikacje internetowe, powiązane z stroną, wywoływane jednym przyciskiem, konfigurowane przez ikonke obok zegara.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czytnik RSS, czat, sprawdzanie poczty, informacje o nowej poczcie, przez migającą diode NumLock takie mini aplikacje internetowe, powiązane z stroną, wywoływane jednym przyciskiem, konfigurowane przez ikonke obok zegara.

to by było całkiem dobre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×