Jump to content
krakers

Dziwne przejęcie domen

Recommended Posts

Wypisałem sobie kiedys w notatniku (zreszta czesto tak robie) nazwy ok 15 wolnych wówczas domen pl.

Po jakims czasie z ciekawości sprawdzałem ich dostępność i jak sie okazało wiekszosc byla juz zajeta, co nie zdziwilo mnie zabardzo, poniewaz były to ciekawe nazwy, zdziwilo mnie natomiast cos innego a mianowicie to iż 3 z tych domen należą do tej samej osoby i najprawdopodobniej jeszcze 4 :o

 

Zastanawiałem się jake jest prawdobopobienstwo tego ze ta sama osoba wykupila 3-4 domeny które znajdowały sie w moim pliku z 15 innymi nazwami :o

 

Co o tym sądzicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Były to dość proste nazwy jednak jedna z druga nie mialy zadnego powiazania dlatego wydaje mi sie ze prawdopodobienstwo przypadkowego wykupienia tych domen przez jedna osobe jest malo prawdopodobne :-/

 

A najlepsze jest to że osoba o której pisze jest użytkownikiem tego forum dlatego tutaj trafilem :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podaj nazwy domen, będzie łatwiej zorientować się w temacie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czekaj, czy dobrze zrozumiałem? Miałeś w notatniku w komputerze, czy w notesie? Sugerujesz, że ktoś opanował Twój komputer?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam widzę, że gwara.pl zarejestrowana w grudniu zeszłego roku, zapamietasz.pl we wrześniu zeszłego roku. :o No to faktycznie jak zanotowałeś te domeny we wrześniu to do grudnia zeszłego roku albo do czerwca tego roku musiały leżeć wolne. :o

 

EDIT: Przy okazji została namierzona Active-24-owa prywatna.pl kolekcja domen Pana DD, no ładnie, ładnie. 3k w Dropped, 7k w Active, ciekawe gdzie jeszcze - wymiękłem, idę się zamknąc w sobie i rejestrować dalej swoje nindże. :o

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spiskowa teoria dziejów. Jak tak mozna, ktoś sobie zanotował domeny a inny ktoś sobie je zarejestrował nie pytajac o zdanie pierwszego. Tak nie może być :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, chciałbym mieć wehikuł, pomerdało mi się coś. :o

 

EDIT: no i chciałbym mieć choć część tych domen co ma DD. Wszystkich nie, bo skąd bym wytrzasnął forsę na przedłużenia. :o

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spiskowa teoria dziejów. Jak tak mozna, ktoś sobie zanotował domeny a inny ktoś sobie je zarejestrował nie pytajac o zdanie pierwszego. Tak nie może być :o

 

 

Dokładnie o to mi chodzi domeny były zapisane w pliku txt

 

 

thomaso

"EDIT: Przy okazji została namierzona Active-24-owa prywatna.pl kolekcja domen Pana DD"

 

Własnie o tego Pana chodzi , dzięki niemu tu sie znalazłem :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pan Daniel Dryzek rejestruje po prostu bardzo duże ilości słownikowych domen, które są popularnymi i chwytliwymi wyrazami. :o Twoje domeny były słownikowe i na tyle dobre, że je przygarnął. Skoro lista była w txt to wygląda na ewidentny zbieg okoliczności, nie ma tu żadnego spisku. :o

 

Szczerze powiedziawszy, gdybym sam zobaczył je wolne - też bym przygarnął. I myślę, że tak po prostu się to kręci - fajna nazwa (a wszyscy polują na takie) zawsze znajdzie swojego właściciela - domainera, nie ma tu teorii spisku, raczej kłania się rachunek prawdopodobieństwa. ;)

 

Na przyszłość - przykładowo ja, kiedy coś mi się nasunie albo znajdę ciekawego - zaraz biorę to w rezerwację, żeby nikt nie świsnął, dopiero potem dumam i dumam. Przynajmniej pewność, że nikt nie ubiegnie. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po jakims czasie z ciekawości sprawdzałem ich dostępność i jak sie okazało wiekszosc byla juz zajeta,

Czy sprawdzałeś dostępność w active24.pl ? tylko w tym przypadku może być mowa o braku zbiegu okoliczności.

Share this post


Link to post
Share on other sites
domainera, nie ma tu teorii spisku, raczej kłania się rachunek prawdopodobieństwa. :o

 

Z twoim podejściem do rachunku prawdopodobienstwa powinienes grać w lotka :o

 

 

 

Nie pamiętam gdzie sprawdzałem dostepnosc bo to bylo juz jakis czas temu

Edited by krakers

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z twoim podejściem do rachunku prawdopodobienstwa powinienes grać w lotka :o

 

Dlaczego? :o

 

Sypnę paroma linkami, żebyś zrozumiał o co mi chodzi. ;)

 

Link pierwszy - http://www.di.pl/index.php?showtopic=1163&hl=s%B3ownik - słownik języka polskiego w txt - jest w nim słowo gwara

 

Link drugi - http://www.di.pl/index.php?showtopic=12138&hl=dropseek Dropseek (stara wersja) - program, który po zaimportowaniu listy ze słownika wygeneruje domeny .pl, pojawi się tam m.in. gwara.pl, a następnie sprawdzi wszystkie domeny, czy są wolne czy zajęte. W najnowszej wersji nawet sam rezerwuje domeny. :o

 

I rachunek prawdopodobieństwa sprowadza się tu już tylko do tego, ilu osobom wpadnie w oko taka domena gwara.pl. To nie przypomina totolotka, o ile wchodzą w grę zautomatyzowane narzędzia, a raczej walkę o najlepsze domeny. :o

 

PS Sam używam własnego narzędzia zamiast DropSeek i myślę, że DD, dysponujący dużą gotówką, również zlecił napisanie czegoś ciekawego. Ot i cały czar słownikowych domen prysł, tu nie ma przypadku, że tak szybko znikają. ;)

 

Tomasz

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

thomaso

 

Bierzesz pod uwage tylko jeden czynnik, nazwe jednej domeny.

 

Powiedzmy ze zapisales sobie na kompie w txt nazwy 15 domen które są wolne.

Po jakims czasie sprawdzasz ich dostepnosc i okazuje sie ze 4 z tych 15 domen (które nie byly ze soba powiazane) naleza do jednej osoby.

Jakie jest prawdopodobienstwo ze ta jedna osoba wykupila az 4 domeny z 15 które miales zapisane? :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
thomaso

 

Bierzesz pod uwage tylko jeden czynnik, nazwe jednej domeny.

 

Powiedzmy ze zapisales sobie na kompie w txt nazwy 15 domen które są wolne.

Po jakims czasie sprawdzasz ich dostepnosc i okazuje sie ze 4 z tych 15 domen (które nie byly ze soba powiazane) naleza do jednej osoby.

Jakie jest prawdopodobienstwo ze ta jedna osoba wykupila az 4 domeny z 15 które miales zapisane? :o

 

A bierzesz pod uwage, ze ten ktos ma pewnie kilkanascie tysiecy domen i twoje przykladowe domeny nie zostaly zarejestrowane w tym samym czasie.

 

Ten topic to totalny bezsens i kolejne bicie piany. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wysłałem krakersowi na PW link do portfolio DD na doomeny.pl, żeby zobaczył, że niektórzy po prostu rejestrują dużo ciekawych domen. :o

 

A gwara.pl to nawet całkiem mocna domena. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wypisałem sobie kiedys w notatniku (zreszta czesto tak robie) nazwy ok 15 wolnych wówczas domen pl.

Po jakims czasie z ciekawości sprawdzałem ich dostępność i jak sie okazało wiekszość byla juz zajeta, co nie zdziwilo mnie zabardzo, poniewaz były to ciekawe nazwy, zdziwilo mnie natomiast cos innego a mianowicie to iż 3 z tych domen należą do tej samej osoby i najprawdopodobniej jeszcze 4 :o

 

Zastanawiałem się jake jest prawdobopobienstwo tego ze ta sama osoba wykupila 3-4 domeny które znajdowały sie w moim pliku z 15 innymi nazwami :o

 

Co o tym sądzicie?

 

Krakers ja dziś szukałem jakiejś "fajnej" domeny eu. Znalazłem wolną (sprawdzałem w az.pl) i dałem sobie chwile czasu na zastanowienie. Wyszedłem zapalić na świeże powietrze, wracam po 5-10 minutach do kompa i rejestruje. Zdziwienie, bo domena która była wolna przed 5-10 minutami jest już zarejestrowana. Dziwna sprawa bo dwie osoby w odstępie kilku minut wpadły na pomysł rejestracji tej samej domeny. Chodziło o domenę studniarstwo.eu (ma sporą wyszukiwalność według onet), ciekaw jestem czy to ktoś z DI. Macie też takie przypadki?

 

P.S. Ja tam stratny nie jestem, a morał z tego taki że palenie szkodzi :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
... Wyszedłem zapalić na świeże powietrze, wracam po 5-10 minutach do kompa i rejestruje...

 

5-10 minut w domenobiznesie to niekiedy jak wieczność :o

A jeśli ktoś pisze, że domenę zapisał we wrześniu i po kilku miesiącach - ku jego zdziwieniu - była zajęta, poprawia innym humor :o

 

Ktoś tu kiedyś napisał: śpiesz się rejestrować domeny - tak szybko znikają ...

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Śmieszny-straszny wątek. Śmieszne, jak niektórzy naiwnie myślą że tylko oni mają prawo wpaść na jakąś nazwę domeny; straszne, jak swoją winę (zaniedbanie) bezrefleksyjnie przerzucają na innych wietrząc masońskie spiski i komputerowe szpiegostwo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Śmieszny-straszny wątek. Śmieszne, jak niektórzy naiwnie myślą że tylko oni mają prawo wpaść na jakąś nazwę domeny; straszne, jak swoją winę (zaniedbanie) bezrefleksyjnie przerzucają na innych wietrząc masońskie spiski i komputerowe szpiegostwo.

 

Ale przecież takie rzeczy się zdarzaja :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wątek bez sensu. To, że domeny po kilku miesiącach są zajęte to raczej norma. Nie dziwne jest nawet jak w ciągu kilku minut od strawdzania ktoś rejestruje "naszą" domenę. I mie na tu żadnych teorii spiskowych tylko w kółko ktoś coś łowi. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • Darmowaczcionka.pl   Aukcja BCM https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605852/
    • AUKCJA AM cena startowa 1 pln  _ ZAKONCZENIE PIATEK 26.04 20:00   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605824/?utm_source=market_redirect&_track=b757a8f3eabd882fa1e133434b3ebd18
    • Woliery.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/woliery.eu/
    • dobraopiekunka.pl   Sprzedam domenę dobraopiekunka.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Nazwa idealna dla wyszukiwarki niań i opiekunek. Cena do negocjacji. Zapraszam!
    • jutro zakończenie aukcji
    • Zapraszam na aukcje domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   autoekspert.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/9890/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-23 13:11:49) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-29 godz. 19:15   arctic.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/9892/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-23 14:00:38) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-29 godz. 19:20   DD
    • tanimarmur.pl   aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,178
    • Most Online
      880

    Newest Member
    Conversand
    Joined
×