Jump to content
krakers

Dziwne przejęcie domen

Recommended Posts

Wypisałem sobie kiedys w notatniku (zreszta czesto tak robie) nazwy ok 15 wolnych wówczas domen pl.

Po jakims czasie z ciekawości sprawdzałem ich dostępność i jak sie okazało wiekszosc byla juz zajeta, co nie zdziwilo mnie zabardzo, poniewaz były to ciekawe nazwy, zdziwilo mnie natomiast cos innego a mianowicie to iż 3 z tych domen należą do tej samej osoby i najprawdopodobniej jeszcze 4 :o

 

Zastanawiałem się jake jest prawdobopobienstwo tego ze ta sama osoba wykupila 3-4 domeny które znajdowały sie w moim pliku z 15 innymi nazwami :o

 

Co o tym sądzicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Były to dość proste nazwy jednak jedna z druga nie mialy zadnego powiazania dlatego wydaje mi sie ze prawdopodobienstwo przypadkowego wykupienia tych domen przez jedna osobe jest malo prawdopodobne :-/

 

A najlepsze jest to że osoba o której pisze jest użytkownikiem tego forum dlatego tutaj trafilem :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podaj nazwy domen, będzie łatwiej zorientować się w temacie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czekaj, czy dobrze zrozumiałem? Miałeś w notatniku w komputerze, czy w notesie? Sugerujesz, że ktoś opanował Twój komputer?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam widzę, że gwara.pl zarejestrowana w grudniu zeszłego roku, zapamietasz.pl we wrześniu zeszłego roku. :o No to faktycznie jak zanotowałeś te domeny we wrześniu to do grudnia zeszłego roku albo do czerwca tego roku musiały leżeć wolne. :o

 

EDIT: Przy okazji została namierzona Active-24-owa prywatna.pl kolekcja domen Pana DD, no ładnie, ładnie. 3k w Dropped, 7k w Active, ciekawe gdzie jeszcze - wymiękłem, idę się zamknąc w sobie i rejestrować dalej swoje nindże. :o

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spiskowa teoria dziejów. Jak tak mozna, ktoś sobie zanotował domeny a inny ktoś sobie je zarejestrował nie pytajac o zdanie pierwszego. Tak nie może być :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, chciałbym mieć wehikuł, pomerdało mi się coś. :o

 

EDIT: no i chciałbym mieć choć część tych domen co ma DD. Wszystkich nie, bo skąd bym wytrzasnął forsę na przedłużenia. :o

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spiskowa teoria dziejów. Jak tak mozna, ktoś sobie zanotował domeny a inny ktoś sobie je zarejestrował nie pytajac o zdanie pierwszego. Tak nie może być :o

 

 

Dokładnie o to mi chodzi domeny były zapisane w pliku txt

 

 

thomaso

"EDIT: Przy okazji została namierzona Active-24-owa prywatna.pl kolekcja domen Pana DD"

 

Własnie o tego Pana chodzi , dzięki niemu tu sie znalazłem :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pan Daniel Dryzek rejestruje po prostu bardzo duże ilości słownikowych domen, które są popularnymi i chwytliwymi wyrazami. :o Twoje domeny były słownikowe i na tyle dobre, że je przygarnął. Skoro lista była w txt to wygląda na ewidentny zbieg okoliczności, nie ma tu żadnego spisku. :o

 

Szczerze powiedziawszy, gdybym sam zobaczył je wolne - też bym przygarnął. I myślę, że tak po prostu się to kręci - fajna nazwa (a wszyscy polują na takie) zawsze znajdzie swojego właściciela - domainera, nie ma tu teorii spisku, raczej kłania się rachunek prawdopodobieństwa. ;)

 

Na przyszłość - przykładowo ja, kiedy coś mi się nasunie albo znajdę ciekawego - zaraz biorę to w rezerwację, żeby nikt nie świsnął, dopiero potem dumam i dumam. Przynajmniej pewność, że nikt nie ubiegnie. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po jakims czasie z ciekawości sprawdzałem ich dostępność i jak sie okazało wiekszosc byla juz zajeta,

Czy sprawdzałeś dostępność w active24.pl ? tylko w tym przypadku może być mowa o braku zbiegu okoliczności.

Share this post


Link to post
Share on other sites
domainera, nie ma tu teorii spisku, raczej kłania się rachunek prawdopodobieństwa. :o

 

Z twoim podejściem do rachunku prawdopodobienstwa powinienes grać w lotka :o

 

 

 

Nie pamiętam gdzie sprawdzałem dostepnosc bo to bylo juz jakis czas temu

Edited by krakers

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z twoim podejściem do rachunku prawdopodobienstwa powinienes grać w lotka :o

 

Dlaczego? :o

 

Sypnę paroma linkami, żebyś zrozumiał o co mi chodzi. ;)

 

Link pierwszy - http://www.di.pl/index.php?showtopic=1163&hl=s%B3ownik - słownik języka polskiego w txt - jest w nim słowo gwara

 

Link drugi - http://www.di.pl/index.php?showtopic=12138&hl=dropseek Dropseek (stara wersja) - program, który po zaimportowaniu listy ze słownika wygeneruje domeny .pl, pojawi się tam m.in. gwara.pl, a następnie sprawdzi wszystkie domeny, czy są wolne czy zajęte. W najnowszej wersji nawet sam rezerwuje domeny. :o

 

I rachunek prawdopodobieństwa sprowadza się tu już tylko do tego, ilu osobom wpadnie w oko taka domena gwara.pl. To nie przypomina totolotka, o ile wchodzą w grę zautomatyzowane narzędzia, a raczej walkę o najlepsze domeny. :o

 

PS Sam używam własnego narzędzia zamiast DropSeek i myślę, że DD, dysponujący dużą gotówką, również zlecił napisanie czegoś ciekawego. Ot i cały czar słownikowych domen prysł, tu nie ma przypadku, że tak szybko znikają. ;)

 

Tomasz

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

thomaso

 

Bierzesz pod uwage tylko jeden czynnik, nazwe jednej domeny.

 

Powiedzmy ze zapisales sobie na kompie w txt nazwy 15 domen które są wolne.

Po jakims czasie sprawdzasz ich dostepnosc i okazuje sie ze 4 z tych 15 domen (które nie byly ze soba powiazane) naleza do jednej osoby.

Jakie jest prawdopodobienstwo ze ta jedna osoba wykupila az 4 domeny z 15 które miales zapisane? :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
thomaso

 

Bierzesz pod uwage tylko jeden czynnik, nazwe jednej domeny.

 

Powiedzmy ze zapisales sobie na kompie w txt nazwy 15 domen które są wolne.

Po jakims czasie sprawdzasz ich dostepnosc i okazuje sie ze 4 z tych 15 domen (które nie byly ze soba powiazane) naleza do jednej osoby.

Jakie jest prawdopodobienstwo ze ta jedna osoba wykupila az 4 domeny z 15 które miales zapisane? :o

 

A bierzesz pod uwage, ze ten ktos ma pewnie kilkanascie tysiecy domen i twoje przykladowe domeny nie zostaly zarejestrowane w tym samym czasie.

 

Ten topic to totalny bezsens i kolejne bicie piany. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wysłałem krakersowi na PW link do portfolio DD na doomeny.pl, żeby zobaczył, że niektórzy po prostu rejestrują dużo ciekawych domen. :o

 

A gwara.pl to nawet całkiem mocna domena. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wypisałem sobie kiedys w notatniku (zreszta czesto tak robie) nazwy ok 15 wolnych wówczas domen pl.

Po jakims czasie z ciekawości sprawdzałem ich dostępność i jak sie okazało wiekszość byla juz zajeta, co nie zdziwilo mnie zabardzo, poniewaz były to ciekawe nazwy, zdziwilo mnie natomiast cos innego a mianowicie to iż 3 z tych domen należą do tej samej osoby i najprawdopodobniej jeszcze 4 :o

 

Zastanawiałem się jake jest prawdobopobienstwo tego ze ta sama osoba wykupila 3-4 domeny które znajdowały sie w moim pliku z 15 innymi nazwami :o

 

Co o tym sądzicie?

 

Krakers ja dziś szukałem jakiejś "fajnej" domeny eu. Znalazłem wolną (sprawdzałem w az.pl) i dałem sobie chwile czasu na zastanowienie. Wyszedłem zapalić na świeże powietrze, wracam po 5-10 minutach do kompa i rejestruje. Zdziwienie, bo domena która była wolna przed 5-10 minutami jest już zarejestrowana. Dziwna sprawa bo dwie osoby w odstępie kilku minut wpadły na pomysł rejestracji tej samej domeny. Chodziło o domenę studniarstwo.eu (ma sporą wyszukiwalność według onet), ciekaw jestem czy to ktoś z DI. Macie też takie przypadki?

 

P.S. Ja tam stratny nie jestem, a morał z tego taki że palenie szkodzi :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
... Wyszedłem zapalić na świeże powietrze, wracam po 5-10 minutach do kompa i rejestruje...

 

5-10 minut w domenobiznesie to niekiedy jak wieczność :o

A jeśli ktoś pisze, że domenę zapisał we wrześniu i po kilku miesiącach - ku jego zdziwieniu - była zajęta, poprawia innym humor :o

 

Ktoś tu kiedyś napisał: śpiesz się rejestrować domeny - tak szybko znikają ...

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Śmieszny-straszny wątek. Śmieszne, jak niektórzy naiwnie myślą że tylko oni mają prawo wpaść na jakąś nazwę domeny; straszne, jak swoją winę (zaniedbanie) bezrefleksyjnie przerzucają na innych wietrząc masońskie spiski i komputerowe szpiegostwo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Śmieszny-straszny wątek. Śmieszne, jak niektórzy naiwnie myślą że tylko oni mają prawo wpaść na jakąś nazwę domeny; straszne, jak swoją winę (zaniedbanie) bezrefleksyjnie przerzucają na innych wietrząc masońskie spiski i komputerowe szpiegostwo.

 

Ale przecież takie rzeczy się zdarzaja :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wątek bez sensu. To, że domeny po kilku miesiącach są zajęte to raczej norma. Nie dziwne jest nawet jak w ciągu kilku minut od strawdzania ktoś rejestruje "naszą" domenę. I mie na tu żadnych teorii spiskowych tylko w kółko ktoś coś łowi. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×