Jump to content
krakers

Dziwne przejęcie domen

Recommended Posts

Ale przecież takie rzeczy się zdarzaja :o

Jeśli nikogo nie złapano za rękę lub w tym przypadku za myszkę :-P to możemy domniemać że wszystkie przypadki są dziełem "nosa do domen" Podobne wątki były już wcześniej na forum a ja dodam tylko że powiedzmy tysiąc lub dwa tysiące domainerów, przeczesuje sieć każdego dnia w poszukiwaniu dobrych nazw a prawdopodobieństwo że wpadną na taką samą nazwę jest ogromne i nie powinno dziwić a bardziej mobilizować, bo każda dobra domena to pieniądze i to wcale niemałe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czemu zaraz menedżer. :o Po prostu może nie do końca wierzyłeś, że ktoś może mieć ponad 10000 domen, z których większość to dobre domeny słownikowe, a DD nie lubi się chwalić publicznie portfolio, omija takie dzikie tematy i na pewno by tego nie zamieścił na forum. Widzisz, że prawdopodobieństwo, że jakaś dobra domena słownikowa jest jego, jest bardzo wysokie. :o

 

Poza tym ujawnianie prywatnej korespondencji nie jest w dobrym guście. :o Sam bym nigdy tego nie zrobił. U mnie masz za to dużego minusa.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pan DD chyba palaci ci za pisanie takich postow :o

 

popieram thomaso.

Slyszales o czyms takim jak tajemnica korespondencji?

kiepski start na forum ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites

I co jeszcze. :o

 

Nie lubię po prostu bezpodstawnych oskarżeń rzucanych pod czyimś adresem bez konkretnych dowodów. A tutaj nie ma mowy o żadnej manipulacji tylko o czystym przypadku. :o

 

PS to był mój ostatni post w tym temacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
popieram thomaso.

Slyszales o czyms takim jak tajemnica korespondencji?

kiepski start na forum ;/

 

 

Tak słyszalem.

A co ja w jakichś zawodach wziąłem udział żeby kiepski start mieć :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krakers nie miałeś wiedzy, koledzy Ci wytłumaczyli, to chyba powinieneś być wdzięczny a nie jakieś bzdury pisać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakt jest taki, że niektórzy rejestratorzy "czuwają" rejestrując domeny sprawdzane w ich serwisie.

Sprawdzam w domeny.tv i jestem zadowolony ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Własnie o tego Pana chodzi , dzięki niemu tu sie znalazłem ;)

Nie musisz dziękować ;) W każdym bądź razie ja na Twoim miejscu cieszyłbym się, jakbym dzięki komuś trafił na di.pl i dowiedział się o domainingu ;) Powodzenia w biznesie domenowym! Mniej "teorii spiskowych" a więcej wytrwałości w poszukiwaniu dobrych domen i refleksu, który w tym "sporcie" się bardzo przydaje ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fakt jest taki, że niektórzy rejestratorzy "czuwają" rejestrując domeny sprawdzane w ich serwisie.

Sprawdzam w domeny.tv i jestem zadowolony ;)

 

 

Np.nie polecam sprawdzać na az.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie musisz dziękować ;) W każdym bądź razie ja na Twoim miejscu cieszyłbym się, jakbym dzięki komuś trafił na di.pl i dowiedział się o domainingu ;) Powodzenia w biznesie domenowym! Mniej "teorii spiskowych" a więcej wytrwałości w poszukiwaniu dobrych domen i refleksu, który w tym "sporcie" się bardzo przydaje ;)

 

DD

 

Daniel przyznaj sie lepiej ze wynajeles superszpiega do wykradniecia tego tajnego pliku .txt....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego? Miałeś jakiś inny przypadek?

 

Niestety, jeżeli takie praktyki to prawda to jest to rozboj w biały dzien :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem dlaczego kilka dni temu nie widziałem tego tematu, ale teraz przeczytałem go od deski do deski i na dzisiejszy wieczór nie potrzebuję już rozrywki - uśmiałem się nieziemsko :ph34r:

 

PS

A w dodatku 2 w 1, bo przy okazji natchnienia ostatnim wyrazem swojej wypowiedzi zabukowałem "Nieziemski" pakiet domen - ale ze mnie mason i spiskowiec ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety, jeżeli takie praktyki to prawda to jest to rozboj w biały dzien :ph34r:

 

A czarna wołga jeździ i porywa dzieci. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czarna wołga jeździ i porywa dzieci. :)

 

Ponoc teraz jezdza juz czarnym BMW ;) i jak na kogos spojza, to ta osoba znika ;)

 

Co do az.pl to rejestruje tam zazwyczaj swoje domeny i nie trafilo mi sie nigdy, by ktos "podwedzil" mi domene - nawet, jak nie zdazylem oplacic na czas. To samo w home.pl i active24.pl.

 

Z wygody wykozystuje czasami domeny.onet.pl do sprawdzania wszystkich koncowek i tez nie przytrafilo mi sie, zeby nawet za kilka dni domena zostala zajeta, wiec takie teorie... eee w ogole to nadaje sie to na pomowienie, a za to mozna isc nawet siedziec ;)

 

krakers, nastepnym razem, jak trafisz na cud maline ninje, to polecam komende "whois xxx.yyy" w kazdym systemie uniksowym i linuksowym ;P Pod winde tez chyba takie cos jest, ale nie szukalem... Wtedy bedziesz mial pewnosc, ze odpytujesz bezposrednio host NASKu... Tylko pytanie, czy tam tez nie siedzi jakis swistak i nie zawija domen?? :P

 

PS. Teraz nie dziwie sie Danielowi, ze chce drastycznej obnizki za odnowienia domen ;) Przy takiej ilosci domen, to co roku, za kase na odnowienia, mozna sobie spokojnie wille w Sopocie przy samym brzegu kupic ;)

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×