Jump to content
elvis_pl

Problem z domeną ALDI-MARKET.com

Recommended Posts

Witam

 

Kiedyś przeczytałem informację o wchodzącej na polski rynek sieci ADLER. Z zainteresowaniem zacząłem sprawdzać ich zarejestrowane domeny.

Znalazłem kilka wolnych więc je zarejestrowałem, m.in.:

 

aldi-market.com

aldi-sklep.com

aldi-sklep.pl

aldimarket.pl

aldimarket.eu

 

Niedawno dostałem maila od Dr. Cay Fürsena który reprezentuje sieć ADLER z załącznikiem takiej treści:

 

Domain "aldi-market.com"

 

We represent the legał interests of the company ALDI GmbH & Co. KG Mulheim which is a member of the world-wide acting ALDI Group.

ALDI is the holder of the well known mark "ALDI", which is protected by numerous German, European and International trademarks as well as a business name. We attach excerpts of some trademarks registered for ALDI.

 

It has come to our clienfs attention that you have registered the above mentioned domain "aldi-market.com". This infringes our clienfs trademarks and business name. The domain is confusingly similar to our clienfs trademarks and business name. Fur-thermore, we see no legally recognizable interest for you to have the domain registered. You are not known under the name and no such trademark has been registered for you.

 

To avoid further legał steps, you have the opportunity to transfer the domain "aldi-market.com" to our client until

Should the deadline ekpire withóut aćtion oh your part, we will be compelled to rec-ommend to our client that he enforces his claims through the courts or by initiating proceedings under the ICANN Uniform Domain Name Dispute Resolution Policy.

 

Furthermore, you are obliged to compensate our client's damages, which we reserve to claim in case that a short-term agreement cannot be achieved.

 

Co o tym sądzicie, jak się zachować, jakie kroki poczynić. Czekam na Wasze cenne uwagi.

 

Pozdrawiam

Elvis_PL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpierw zapytaj, czy nie daliby Ci odstepnego np. skromne 500 euro. ;) Jesli nie no, to nie masz wyjscia, oddajesz domenę za darmo.

Poza tym, upewnij się czy ktoś się nie podszywa. To może być oszustwo. Przeciez mają domenę Aldi.com.

 

Tu mamy profil tego człowieka.http://www.martindale.com/Dr-Cay-Fursen/15898746-lawyer.htm Najlepiej zadzwoń do niego i pogadaj. Tak szybciej załatwisz sprawę. Tel.: +49-201-72002-0

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy nie ma innego wyjścia? Chociażby ze względów patriotycznych nie mam ochoty oddawać im domeny.

 

A gdyby stworzyć pod tym adresem jakiś nieoficjalny blog lub forum o sieci sklepów ADLER?

 

lub wykorzystać fakt iż jest w Polsce kilka sklepów (firm, przedsiębiorstw, sklepów, minimarketów) które w nazwie mają ADLER.

 

np.

 

Durkopp Adler Polska Sp. z o.o..

"Adler" Firma Handlowo-Usługowa Tomasz Kulik

"Adler Agro" Sp. z o.o.

Adler Cecylia Sklep Spożywczo-Przemysłowy

"Adler" Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa i wiele wiele innych (dane z Panoramy Firm)

 

Kurcze, nie mam ochoty im jej oddawać.

 

Pomóżcie! Jeżeli ktoś potrafi negocjować i jest w stanie np. mnie reprezentować i wyciągnąć od nich jakąś kasę to odpalam prowizję od sprzedaży.

 

Pozdrawiam

elvis_pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarejestrowałeś TM-a... Domaining się zmienia... Kiedyś Domainerzy robili mądrze interesy a teraz? Wykupują TM-y i chcą je sprzedawać właścicielą tm-a... szczyt bezczelności...

 

Na twoim miejscu bym oddał lub naraził się rozprawę (którą pewnie przegrasz)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest alder w nazwie firmy, ale nie ma Aldi więc będziesz miał problem , a do sądu nie idź, bo wszystkie sprawy wygrywają firmy :/

 

Zaproponuj jakąś kasę ,za przeniesienie domeny , powiedz że dużo w nią włożyłeś itp, zobaczymy co odpiszą

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najpierw zapytaj, czy nie daliby Ci odstepnego np. skromne 500 euro.

 

....wtedy szybciej i łatwiej będzie można złożyć oskarżenie o rejestrację w złej wierze (jeden z podstawowych punktów w WIPO). Co za mądra rada ;)

 

 

 

 

 

A czy nie ma innego wyjścia? Chociażby ze względów patriotycznych nie mam ochoty oddawać im domeny.

A gdyby stworzyć pod tym adresem jakiś nieoficjalny blog lub forum o sieci sklepów ADLER?

lub wykorzystać fakt iż jest w Polsce kilka sklepów (firm, przedsiębiorstw, sklepów, minimarketów) które w nazwie mają ADLER.

 

np.

 

Durkopp Adler Polska Sp. z o.o..

"Adler" Firma Handlowo-Usługowa Tomasz Kulik

"Adler Agro" Sp. z o.o.

Adler Cecylia Sklep Spożywczo-Przemysłowy

"Adler" Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa i wiele wiele innych (dane z Panoramy Firm)

 

Kurcze, nie mam ochoty im jej oddawać.

 

1. z jakich względów patriotycznych?

2. po co masz tworzyć tresci o sklepach ADLER jak mowa jest o domenach ALDI

3. ALDI to wystarczajaco znana marka żeby się łatwo obronić, a tym bardziej w przypadku gdy sobie najwyraźniej z nimi pogrywasz.

 

zobacz do UPRP na:

Kategoria, numer i data zgłoszenia:

TOW: (210) 227740, (220) 22-11-2000

 

to będziesz wiedział o co chodzi.

Młodzi "domeniarze" muszą nauczyć sie jednej podstawowej zasady. Własność intelektualna to rzecz święta i oczywistą oczywistością jest że nie rejestruje się znaków towarowych jako domeny. Ci co robiąto z premedytacjąliczac na zyski powinni porzadnie dostać po dupie.

 

 

ALDI to sklepy ktore istnieja od 1946 na swiecie i 2006 w polsce,...kazde dziecko zna tą markę....forum czy portal czy blog czy lista życzeń, cokolwiek zwiazane ze sklepami ....naruszasz tymi tematami kategorie ujęte w klasach. Jak będziesz bardziej cwaniakował to adwokat dowali ci koszty arbitrazu, chociaż jakbyśtrafił na mnie to tak gładko by się nie skończyło.

 

Inna sprawa bronić problematycznej domeny a inna kombinować z TM.

 

Aldi_0001_DW_Wirtsc_373430g.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem kiedys było więcej domen rejestrowanych ze znakiem towarowym, i chyba ciężej je było odebrać , nieprawdaż?

Edited by moniek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak były... większość osób oddawało domeny... Niektórzy skromnie zarobili a inni przegrali w sądzie...

 

TM to rzecz święta...

 

Chociaż taka sieć jak ALDI raczej by dała te 500E... ale to ruletka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak były... większość osób oddawało domeny... Niektórzy skromnie zarobili a inni przegrali w sądzie...

 

TM to rzecz święta...

 

Chociaż taka sieć jak ALDI raczej by dała te 500E... ale to ruletka

 

Skoro mogą mieć za darmo to po co mieli by Ci jeszcze płacić...? Dla nich to nie problem wytoczyć Ci sprawę, która i tak przegrasz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

A gdyby stworzyć pod tym adresem jakiś nieoficjalny blog lub forum o sieci sklepów ADLER?

 

lub wykorzystać fakt iż jest w Polsce kilka sklepów (firm, przedsiębiorstw, sklepów, minimarketów) które w nazwie mają ADLER.

 

np.

 

Durkopp Adler Polska Sp. z o.o..

 

"Adler" Firma Handlowo-Usługowa Tomasz Kulik

"Adler Agro" Sp. z o.o.

Adler Cecylia Sklep Spożywczo-Przemysłowy

"Adler" Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa i wiele wiele innych (dane z Panoramy Firm)

 

Z tym Adlerem to nieporozumienie, myślałem o Aldi a pisałem Adler. W Panoramie Firm widnieje kilka nazw ALDI:

 

"Aldi" Aldona Bogdańska

"Aldi" Delikatesy Agnieszka Wierzbowska

"Aldi" Delikatesy Zofia Wilkowicz

"Aldi" Firma Produkcyjno-Handlowa Adam Daniel

"Aldi" Renata Hudaszek - Art. Spożywcze

"Aldi" S.C. Bożena i Tomasz Grzanka

i inne, w sumie 31 wyników.

 

Jeżeli chodzi o domenę Aldi-market.com to sądziłem iż mając swoją główną domenę aldi.com firma nie będzie mogła mi jej zabrać. Czy wszystkie podobne domeny np: aldi-dupa.com czy aldi-gowniatymarket.com to też TM-y?

 

Zarejestrowałeś TM-a... Domaining się zmienia... Kiedyś Domainerzy robili mądrze interesy a teraz? Wykupują TM-y i chcą je sprzedawać właścicielą tm-a... szczyt bezczelności...

 

Na twoim miejscu bym oddał lub naraził się rozprawę (którą pewnie przegrasz)

 

Co nie którzy tutaj, widzę nauczeni po własnych błędach bardzo ostro krytykują.

Od kiedy zarejestrowałem tych kilka domen to nigdy nie kontaktowałem się z firmą Aldi. To Oni się ze mną skontaktowali.

Nie próbowałem od nich wyciągnąć ani centyma. Wole domenę oddać którejś z firm polskich za darmo niż za 500 euro sieci aldi.

 

Jak mi zabiorą tą domenę to będzie następna: aldi-shit.com i następne....

 

Nie lubię takiego pokazu wyższości, niech ze swoimi marketami wynoszą się do siebie. Może co nie którzy nie będą podzielali mojego zdania, no ale trudno.

 

Pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy wszystkie podobne domeny np: aldi-dupa.com czy aldi-gowniatymarket.com to też TM-y?

pelne nazwy nie, ale zawieraja TMy i dodatkowo negatywnie odbijaja sie na wizerunku firmy, wiec jesli ktos takich uzyje w zlym celu, tez moze byc pozwany.

http://www.di.pl/index.php?showtopic=8800&hl=cruelty

http://www.di.pl/index.php?showtopic=11880&hl=2300

http://www.di.pl/index.php?showtopic=8639

 

Co nie którzy tutaj, widzę nauczeni po własnych błędach bardzo ostro krytykują.

Na poczatek polecam literature dotyczaca znakow towarowych i odwiedzenie stron Urzędu patentowego RP, aby wiedziec dlaczego i jak unikac procesow sadowych zwiazanych z rejestracja domen zawierajacych slowa chronione znakami towarowymi. Polecam rowniez literature chociazby polskich orzeczen w sporach domenowych, ktore znajduja sie na stronie Sadu Polubownego. Wtedy dowiesz sie, dlaczego wiele osob krytykuje cybersquatting, ktorego przejawem jest np. rejestracja domeny aldi-market.com i innych pdobnych

 

Od kiedy zarejestrowałem tych kilka domen to nigdy nie kontaktowałem się z firmą Aldi. To Oni się ze mną skontaktowali.

to oczywiste, ze bronia swojego interesu, a ty nie jestes rownorzednym podmiotem do pertraktacji biznesowych, tylko, jakby to ujac, "szkodnikiem", ktory wszedl im w droge.

 

Nie próbowałem od nich wyciągnąć ani centyma.

...i lepiej nie probuj

 

Wole domenę oddać którejś z firm polskich za darmo niż za 500 euro sieci aldi.

nie wiem, skad w tobie nagle tyle patriotyzmu. Skrzywdzil cie ktos w przeszlosci od grupy ALDI? A jakby na dzien dobry zaproponowali np 2000 euro, to tez twoj patriotyzm bylby taki silny, zeby sie nie przelamac? I WANT TO BELIEVE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma to jak rada eksperta:

Najpierw zapytaj, czy nie daliby Ci odstepnego np. skromne 500 euro.

 

Ostatnio widze tendencje, ze duze przedsiebiorstwa zaczynaja dbac o swoje i nie daja sobie juz pluc w twarz..........i bardzo dobrze, moze co niektorzy sie czegos naucza.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rejestrować TM-a trza z głową ;) Mam zarejestrowanego TM-a ogromnej firmy (która ma pewnie większe zyski od aldika) a mianowicie blizzarda ;) tylko trza umieć się dogadać :P Postawiłem Fansite, brałem ich grafikę, strona stała na ich TM-ie i jakoś żyjemy w zgodzie ;) (po prostu uznali moją stronę jako sprzyjającą ich interesom bo właściwie cała strona była poświęcona ich grze)

 

Masz przykład ;) Wszystko zależy jak ty się z nimi dogadasz. Pamiętaj lepiej zadzwonić nisz pisać maila bo jeśli dzwonisz to znaczy że traktujesz sprawę na prawdę bardzo poważnie. Weź z kulturą zadzwoń, przedstaw swoje stanowisko w tej sprawie i miej nadzieje że wszystko pójdzie zgodnie z planem i jakoś się dogadacie. Może nawet uda ci się opchnąć domenę za kilka(set) ojro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rejestrować TM-a trza z głową ;) Mam zarejestrowanego TM-a ogromnej firmy (która ma pewnie większe zyski od aldika) a mianowicie blizzarda ;) tylko trza umieć się dogadać :P Postawiłem Fansite, brałem ich grafikę, strona stała na ich TM-ie i jakoś żyjemy w zgodzie ;) (po prostu uznali moją stronę jako sprzyjającą ich interesom bo właściwie cała strona była poświęcona ich grze)

 

Powiedz mi po co wprowadzasz go w bład? ;)

Po pierwsze Blizzard to nei Aldi.

Po drugie to nie firmy besposrednio zajmują się sprawami swoich TM tylko ich adwokaci.

Jeżeli firma nie zatrudnia na stałe adwokata może zająć sporo czasu zanim domena oparta na ich TM zostanie zauważona.

Istnieją także firmy adwokackie nie powiazane z posiadaczami TM ale specjalizujace się w wyszukiwaniu takich sytuacji tylko dlatego aby wejść w relacje biznesowe i pozyskać nowego klienta.

 

To że trzymasz stronę na domenie z czyimś TM, ciagnąc ich grafikę, to rezultat szczęścia lub chwilowego braku zainteresowania a nie zgody.

 

 

 

Masz przykład :P Wszystko zależy jak ty się z nimi dogadasz. Pamiętaj lepiej zadzwonić nisz pisać maila bo jeśli dzwonisz to znaczy że traktujesz sprawę na prawdę bardzo poważnie. Weź z kulturą zadzwoń, przedstaw swoje stanowisko w tej sprawie i miej nadzieje że wszystko pójdzie zgodnie z planem i jakoś się dogadacie. Może nawet uda ci się opchnąć domenę za kilka(set) ojro :P

 

Dogadasz? Możesz do nich dzwonić, być uprzejmy, kulturalny, ....możesz im nawet podesłać ciasteczka,....nie zmienia to dokładnie nic. Zająłeś domenę z ich TM i to chyba jasne. Po pierwsze na tzw. kolokwialnie "gębę" nie załatwia sie w biznesie nic, wszystko musi być na papierze. Po drugie w jaki sposób chcesz żeby firma zapłaciła za domenę która narusza ich TM za który już raz zapłacili? :) Oni mają już ochronę poprzez rejestracjew UPRP czy USPTO więc domene mogą sobie odebrać za darmo. Byłby to szczyt głupoty i braku logiki, jakby firma płaciła spekulantom za prawnie chronione nazwy.

 

To że w Polsce jest jeszcze "dziki zachód" nie oznacza że tak dalej będzie. Na pierwszy front walki ze spekulantami poszły firmy komputerowo internetowe, jak Google, Yahoo, Microsoft etc, ale w miarę popularności internetu i wzroscie znaczenia wyszukiwarek, coraz więcej firm będzie odbierać domeny ze swoimi znakami towarowymi.

Choćby nawet z tego powodu że firma posiadajac domenę np. Aldi.pl nie pozwoli sobie aby klient wpisując w wyszukiwarkę ich nazwę, musiał widzieć konkurujące ze sobą wyniki typu:

 

aldi-market.com

aldi-sklep.com

aldi-sklep.pl

aldimarket.pl

aldimarket.eu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Młodzi "domeniarze" muszą nauczyć sie jednej podstawowej zasady. Własność intelektualna to rzecz święta i oczywistą oczywistością jest że nie rejestruje się znaków towarowych jako domeny. Ci co robiąto z premedytacjąliczac na zyski powinni porzadnie dostać po dupie.

 

... Byłby to szczyt głupoty i braku logiki, jakby firma płaciła spekulantom za prawnie chronione nazwy.

 

To że w Polsce jest jeszcze "dziki zachód" nie oznacza że tak dalej będzie. Na pierwszy front walki ze spekulantami poszły firmy komputerowo internetowe, jak Google, Yahoo, Microsoft etc, ale w miarę popularności internetu i wzroscie znaczenia wyszukiwarek, coraz więcej firm będzie odbierać domeny ze swoimi znakami towarowymi.

Choćby nawet z tego powodu że firma posiadajac domenę np. Aldi.pl nie pozwoli sobie aby klient wpisując w wyszukiwarkę ich nazwę, musiał widzieć konkurujące ze sobą wyniki typu:

 

aldi-market.com

aldi-sklep.com

aldi-sklep.pl

aldimarket.pl

aldimarket.eu

 

Misiu lubię Twoje posty i często masz rację Ale patrząc na powyższe i czytając wątek poniżej można odnieść conajmniej mieszane wrażenia...

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=11205...aparts\.us

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=11412

 

Jak dla mnie nie ma większej różnicy pomiędzy rejestracją aldi-market*com a hondaparts*us ;)

Aczkolwiek przyznaję nie jestem ekspertem.

 

Co do Aldi masz rację ale i Tobie zdażały się podobne rejestracje ;)

Edited by Heden

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma to jak rada eksperta

Jeszcze nim nie jestem ;) Pomyślałem sobie- spróbować nie zaszkodzi, ale skoro wyzej mowią, ze na Zachodzie to nie przejdzie to muszę uznać swój błąd.

Poza tym, dzisiaj zajrzałem sobie w ulotkę Aldi i rzeczywiscie, uzywają loga z napisem jak byk: Aldi Market, a więc to nie to samo, jak Hondaparts..

P.S.

Grzegorz, jak tam Twoje domenodolary? ;-)

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam

Z tym Adlerem to nieporozumienie, myślałem o Aldi a pisałem Adler. W Panoramie Firm widnieje kilka nazw ALDI:

 

"Aldi" Aldona Bogdańska

"Aldi" Delikatesy Agnieszka Wierzbowska

"Aldi" Delikatesy Zofia Wilkowicz

"Aldi" Firma Produkcyjno-Handlowa Adam Daniel

"Aldi" Renata Hudaszek - Art. Spożywcze

"Aldi" S.C. Bożena i Tomasz Grzanka

i inne, w sumie 31 wyników.

 

Panorama Firm to nie UPRP

 

 

 

Jeżeli chodzi o domenę Aldi-market.com to sądziłem iż mając swoją główną domenę aldi.com firma nie będzie mogła mi jej zabrać. Czy wszystkie podobne domeny np: aldi-dupa.com czy aldi-gowniatymarket.com to też TM-y?

 

Nie rozumiesz do końca pojęcia TM. Ochronąobjęta jest nazwa ALDI. Każda nazwa czy to domena która jest online czy nazwa produktu powiedzmy ALDI PIPALDI....które wiażą sie. zawierają treści lub opisują profil działajności firmy ALDI, będą naruszały prawo własności intelektualnej. Nie ma znaczenia forma, znaczenie ma fakt powiązania z profilem firmy ALDI ujetym w klasach TM i fakt zawartości zwrotu ALDI w nazwie, nawet jak ona jest typu, AL-DI-warzywniak.net.pl

 

 

 

Od kiedy zarejestrowałem tych kilka domen to nigdy nie kontaktowałem się z firmą Aldi. To Oni się ze mną skontaktowali.

Nie próbowałem od nich wyciągnąć ani centyma. Wole domenę oddać którejś z firm polskich za darmo niż za 500 euro sieci aldi.

 

Nikt nie będzie dyskutowałz tobąco ty byś wolał. To że siez nimi nie kontaktowałeś pomaga ci tylko tyle że nie podniosą argumentu o wyłudzenie pieniędzy używajac ich TM. Ale dalej nie będziesz w stanie udowodnićże zarejestrowałeś te domeny w dobrej wierze bo posiadają suffixy typu -sklep, -market itd itd.

Żadna Polska czy Chińska firma nie weźmie od ciebie tych domen za darmo... to jest goracy kartofel którego nikt nie chce mieć w rekach.

 

 

 

Jak mi zabiorą tą domenę to będzie następna: aldi-shit.com i następne....

 

Tak będą... i za kazdym razem domeniarz który zarejestruje TM , dostanie po łapach, aż sie nauczą.

 

 

 

 

Nie lubię takiego pokazu wyższości, niech ze swoimi marketami wynoszą się do siebie. Może co nie którzy nie będą podzielali mojego zdania, no ale trudno.

 

Pozdro

 

Coś ci się zdrowo pomieszało ;) . To nie jest pokaz wyższości tylko ochrona swojej własności. Próbujesz kombinowac przy domenach z nazwą która nie jest twoja!!!!! Nie pracowałeś na tą markę, tylko próbujesz wykorzystać jej popularność.

Powinieneś dziękować że zostałeś uprzedzony pismem i możesz to załatwić polubownie.

 

..a pozatym co to znaczy niech "wynoszą sie do siebie?" Zapomniałeś że Polska jest w UE i każdy teraz jest u siebie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Misiu lubię Twoje posty i często masz rację Ale patrząc na powyższe i czytając wątek poniżej można odnieść conajmniej mieszane wrażenia...

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=11205...aparts\.us

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=11412

 

Jak dla mnie nie ma większej różnicy pomiędzy rejestracją aldi-market*com a hondaparts*us ;)

Aczkolwiek przyznaję nie jestem ekspertem.

 

A myślisz że dlaczego sprzedałem? ;)

Jakbym dostał pismo od adwokata to nie mógłbym zrobić już nic, a tak to mogłem się jej pozbyć.

Pomimo tego że Honda baaardzo przychylnie patrzy (przynajmniej na razie) na domeny z ich nazwą, to nie zamierzałem czekać aż to się zmieni.

 

W innym przypadku niestety dostałem pismo od adwokata Louis Vuitton

i nie zastanawiałem sie 2 razy aby domenę oddać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A myślisz że dlaczego sprzedałem? ;)

Jakbym dostał pismo od adwokata to nie mógłbym zrobić już nic, a tak to mogłem się jej pozbyć.

Pomimo tego że Honda baaardzo przychylnie patrzy (przynajmniej na razie) na domeny z ich nazwą, to nie zamierzałem czekać aż to się zmieni.

 

W innym przypadku niestety dostałem pismo od adwokata Louis Vuitton

i nie zastanawiałem sie 2 razy aby domenę oddać.

 

No cóż każdemu się zdaża.

Ja sam ostatnio połakomiłem się na aukcji na dropped na flegamina*pl ;)

Tylko w końcu jej nie opłacilem żeby nie kusić losu.

 

A Twoich postach w temacie TM na pewno wielu z nas się uczy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No cóż każdemu się zdaża.

Ja sam ostatnio połakomiłem się na aukcji na dropped na flegamina*pl ;)

Tylko w końcu jej nie opłacilem żeby nie kusić losu.

 

A Twoich postach w temacie TM na pewno wielu z nas się uczy ;)

 

Ja połakomiłem się na traffic, nie biorąc pod uwagę znanego faktu że Louis Vuitton jest bardzo bardzo zacięty jeżeli chodzi o swoją markę. Zresztą z tego co wiem to wygrali proces przeciwko eBay na kwotę $30+ milionów.

 

A z tym uczeniem to przesada ;) Lepiej po prostu przestrzec kolegów po fachu i zaoszczędzić im

kosztów, a gdzieniegdzie zmobilizować ich do walki przeciw wyłudzaczom, bo niestety firmy też nie grają czysto i chcąc wykorzystać niewiedzę próbują procederów typu domain hijacking. Niestety coraz częściej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

 

Panowie widzę, że temat jest bardzo gorący. Macie rację. Ja rejestrując domenki rok, 2 lata temu nie zwracałem uwagi na znaki towarowe.

Teraz już nie będę rejestrował takich domenek. Chciałbym sie jeszcze od expertów dowiedzieć jednej rzeczy:

 

Mieszkam sobie w Warszawie. Jest rok powiedzmy 1999. Postanowiłem otworzyć market. Nazywam go Aldi i rejestruje działalność. Oczywiście Polska wtedy jeszcze nie jest w Unii. Prowadzę sobie ten market do dzisiaj. Usłyszałem w TV, że niemiecka sieć sklepów wchodzi do Polski. Pomyślałem sobie: zarejestruję sobie kilka domenek i będę sprzedawał produkty online. Co wtedy? Mogą mi zabrać domenę?

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz to napisze, bo nie wiem czy rozumiesz...

Juz nie chodzi o samo uzycie slowa ALDI, ktore jest TM.

TM jest takze 'aldi market'. Czyli dokladnie to co zarejestrowales.

 

Mialbys prostsza sprawe majac sklep i rejestrujac np. aldi-sklep.pl, bo czegos takiego nie ma w TM. Natomiast aldi market jest TM i jesli naprawde nie chcesz oddac to Ci go zabiora i bedzie po sprawie. Nie dosc ze nic nie zarobisz, to bedziesz musial doplacic do tego interesu.

A co do sklepu, to po co gdybac..? Co za roznica jak Cie to nie dotyczy..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×