Jump to content
DD

Reklamy z użyciem domen

Recommended Posts

Właśnie widziałem reklamę na TVN 24 - wykorzystana domena: aparaty-casio.com.pl, co ciekawe firma posiada też domenę aparaty-casio.pl, natomiast aparatycasio.pl jest na tastingu od 1 lipca (ciekawe czy to samo spotka aparatycasio.com.pl).

 

Kolejny przykład na marną wiedzę na temat domen wśród firm (nawet tych większych).

 

DD

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czemu się dziwić.

Mąż kuzynki mojej żony (hahaha przypomina mi to pewien motyw z filmu "Kogel Mogel" ;) ) w zeszłym roku stwierdził, że firmy powinny mieć domeny *.com.pl Skrytykował wtedy bardzo, że jako domenę firmową mamy *.pl. Wtedy wydawało mi się też logiczne, że *.com.pl przeznaczone są bardziej dla firm ;) . Niestety w naszym przypadku było zajęte więc musieliśmy zadowolić się *.pl

Więc pewnie tak jeszcze jest przez wielu postrzegane *.com.pl

Aha i dodam, że osobnik ten (mąż kuzynki żony :) ) jest informatykiem i zajmuje się m.in projektowaniem stron ;)

Edited by Heden

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat reklam telewizyjnych to temat rzeka w kontekście domainingu.

 

Przy okazji Euro 2008 miałem przyjemność lub nieprzyjemność pooglądać trochę TV a zwłaszcza reklam.

Byłem zszokowany, że przy około ~60% reklam i to poważnych firm wogóle przez 30 sekundowy spot nie pojawił się adres www.

 

Z reklam, które mi utkwiły w pamięci:

 

+ na największszy plus zasłużyła reklama pieczywa WASA, w której to przez około 2-3 sekundy pojawiła się plansza na której środku był ogromny (na 1/3 ekranu) napis WASA.pl - nie dość, że bez zbędnego "www" czego ciężko się doszukać w innych reklamach, to jeszcza czcionka w adresie strony była tą samą czcionką jaką piszą nazwę w logo ;) bardzo dobrze to wyglądało.

 

- na minus lub nazwijmy to największe niedociągnięcie zasłużyła reklama bodajże kremu (?) "Veet", podczas której lektorka w pewnym momencie 100% uwagi poświęca domenie i mówi "wejdź na wu wu wu wit pe el" - to ta domena jest w lewym górnym rogu wielkości ziarnka piasku, całkowicie nieczytelna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciekawe przyklady offlinowej reklamy:

 

http://www.sprawnymarketing.pl/artykuly/of...ja-adresow-www/

 

Jesli ten temat nie umrze smiercia naturalna, to warto tutaj wklejac zdjecia i inne formy reklamowania produktow i uslug poprzez domeny

 

Na poczatek:

 

firma specjalizujaca sie w wypozyczaniu kontenerow, oplotowania i okablowania na czas budowy reklamuje sie na oswietleniu ogrodzenia budowanej konstrukcji

 

dsc00914po7.jpg

 

PS jak bede mial wiecej przykladow, to powklejam

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Nie każda firma potrzebuje dobrej domeny, nie każdy opiera działalność na internecie, czasem to tylko informacja, gdzie znajduje się zakład kamieniarski, pub, czasem wystarczy nawet tylko darmowy alias... Czasami com.pl to po prostu cięcie kosztów, tańsza w dalszej perspektywie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
... Czasami com.pl to po prostu cięcie kosztów, tańsza w dalszej perspektywie.

 

On nie twierdził tego w tym sensie. Po prostu uważał, że dla firmy jest *com.pl i tak napisałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
w zeszłym roku stwierdził, że firmy powinny mieć domeny *.com.pl

A ja powinienem chodzić wcześniej spać.

 

Ale i tak robię to, co wolę.

 

.pl górą

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czemu się dziwić.

Mąż kuzynki mojej żony (hahaha przypomina mi to pewien motyw z filmu "Kogel Mogel" :) ) w zeszłym roku stwierdził, że firmy powinny mieć domeny *.com.pl Skrytykował wtedy bardzo, że jako domenę firmową mamy *.pl. Wtedy wydawało mi się też logiczne, że *.com.pl przeznaczone są bardziej dla firm :) . Niestety w naszym przypadku było zajęte więc musieliśmy zadowolić się *.pl

Więc pewnie tak jeszcze jest przez wielu postrzegane *.com.pl

Aha i dodam, że osobnik ten (mąż kuzynki żony :) ) jest informatykiem i zajmuje się m.in projektowaniem stron :(

 

nie jest informatykiem, bo zwykle dzierganie stronek, to nie informatyka, tak jak i sekretarka piszaca w Wordzie pisma tez nie jest informatykiem - krytykujesz tego szwagra, a sam masz mylne pojecie o innej dziedzinie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie jest informatykiem, bo zwykle dzierganie stronek, to nie informatyka, tak jak i sekretarka piszaca w Wordzie pisma tez nie jest informatykiem - krytykujesz tego szwagra, a sam masz mylne pojecie o innej dziedzinie :(

 

1. Człowiek zajmuje się sieciami bezprzewodowymi i ich zabezpieczaniem m.in. więc kim wg Ciebie jest z wykształcenia? Spawaczem?

2. Nie krytykuję tylko piszę jak część osób jeszcze postrzega *com.pl

 

O czym to niby mam mylne pojęcie? :)

 

EDIT:

Wracając do tematu dzisiaj przejazdem rzucił mi się w oczy bilbord z reklamą miasta Ruda Śląska. Na samym dole dużą czcionką napisany adres RudaSlaska.pl nie pamiętam czy z www ale rzeczywiście fajnie rzuca się w oczy :)

Edited by Heden

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie jest informatykiem, bo zwykle dzierganie stronek, to nie informatyka, tak jak i sekretarka piszaca w Wordzie pisma tez nie jest informatykiem - krytykujesz tego szwagra, a sam masz mylne pojecie o innej dziedzinie :(

Proszę bez OT :) Ten wątek ma inny cel niż wzajemne się obrażanie :)

 

Ciekawe użycie domeny zastosowała Wyższa Szkoła Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie. Widziałem jej reklamy w metrze - reklamują się inaczej niż podobne uczelnie, które pewnie miałyby domenę wsizia.edu.pl albo innego potworka :)

 

A mają bardzo ładną i łatwą do zapamiętania domenę DobraUczelnia.pl

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

pikniknaukowy.eu na billboardach w Warszawie - co prawda przekierowuje na www.polskieradio.pl/piknik, ale jednak .eu :(

 

mielno.pl - bardzo ładna reklama Mielna w TVN 24 - domena zajmuje znaczną część spotu

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak oferta jest słaba, to domena nie pomoże.

Ale nie o tym tutaj mowa :(

 

Kolejna ciekawa generyczna domena - dlabobasa.pl - podpis pod wypowiedzią w TVN 24 Pani z tejże właśnie firmy :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właściciele IDN-ów zapewne się ucieszą :( - ostatnio prześladują mnie 2 ciekawie wyklejone samochody, zdjęcie jednego udało mi się znaleźć w sieci:

 

http://www.podlogowka.pl/pliki/SSA40029.JPG - podłogówka.pl

 

a w przypadku drugiego samochodu z każdej strony jest wyklejony adres - www.cięcie3d.pl

Edited by Brewka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale nie o tym tutaj mowa :)

Kolejna ciekawa generyczna domena - dlabobasa.pl - podpis pod wypowiedzią w TVN 24 Pani z tejże właśnie firmy :(

 

Danielu, moze by tak (jesli to mozliwe) robic fotki i wklejac, rowniez z komentarzami w stylu, czy to dobrze widoczny URL, czy nie (cos w stylu bloga http://goodurlbadurl.blogspot.com/)?

 

zaczne może od polskiego przykładu, bo utkwiło mi w pamięci z Poznania. Nie mam niestety zdjęcia tego przykładu, wklejam wiec tylko baner z ich strony, ale dokładnie taki neon wisi nad wejsciem do restauracji :) Jest to o tyle godne uwagi, ze chyba pierwszy raz widzialem, aby ktoś nazwę swojego sklepu/restauracji zrobił w postaci URL-u. Na ul. Ratajczaka już z daleka wzrokiem przyciąga estetyczny neon SprytnaKuchnia.pl

 

kuchniavh4.jpg

 

Teraz wspominana już przez mnie w innym wątku reklama Polski na dworcu głównym w Berlinie z domeną .travel:

 

p1030608hu8.jpg

 

p1030611mf6.jpg

 

 

Teraz przykład reklamy produktu, którego reklamować nie trzeba, a reklama służy tylko przypomnieniu i pobudzeniu własnego ego, hehe

URL na dole (teoretycznie znany wszystkim). NIepotrzebnie tylko jest to "/de" po .com . W Berlinie i NIemczech i tak jak sie wpisze Apple.com, to przekierowuje na Apple.com/de , wiec nawet jesli jest to skierowane do obcokrajowcow, ktorych w Berlinie ponad 20%, to i tak nic nie da, bo apple.com przekieruje na niemiecka strone (jesli ktos nie ma innych ustawien)

 

kopievondsc00938jy9.jpg

 

kopievondsc00939dw2.jpg

 

Kilka standardowych URLi na samochodach:

 

TravelCharme.com

kopievondsc00932gp2.jpg

 

 

Splendid-Delikatessen.de

dsc00934aoc8.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz przykładu adresu-nieporozumienia:

 

Buchbinder.de

 

Firma zajmująca się wynajmem samochodów (Rent-a-Car). Domyślam się, że jej nazwa wzięła się od nazwiska (współ)właściciela.

Nazwisko to to BUCHBINDER. PO niemiecku oznacza ono dokładnie "Introligator". Dla mnie to po prostu katastrofa. Widzisz "introligator" a obok Rent-a-Car:

 

kopievondsc00935wa6.jpg

 

A tutaj dobry przykład. Firma załozona przez Niki Laudę (byłego kierowcę F1), jednym z przyedmiotów dzialalności też jest branża rent-a-car

 

LaudaMotion.com

25039590620858c9a52ciw2.jpg

 

 

 

I jeszcze 2 przykłady (tym razem reklamy nalepionej na nośniku zwanym podłogą :( ):

 

Pierwszy - adres, który niczym się nie wyróznia spośród tłumu literek:

 

dsc00941aqk3.jpg

 

...oraz drugi przykład średnio-dobrego umiejscowienia URL-u, bynajmniej odróżnia się. Reklama umiejscowiona tuz obok "escalators", wiec ważne, aby zabiegani ludzie zauważyli.

 

dsc00940aoq9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Danielu, moze by tak (jesli to mozliwe) robic fotki i wklejac, rowniez z komentarzami w stylu, czy to dobrze widoczny URL, czy nie (cos w stylu bloga http://goodurlbadurl.blogspot.com/)?

Pomysł ze zdjęciami bardzo dobry - oczywiście nie zawsze się da, ale zawsze to interesujące zobaczyć, jak taki URL wygląda w tzw. realu :(

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reklama depilatorów Braun.

Cały czas na dole widnieje adres www.gladkienogi.pl

 

Moim zdaniem o niebo lepsza niż braun.pl, która wcale nie należy do Braun'a :]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Reklama depilatorów Braun.

Cały czas na dole widnieje adres www.gladkienogi.pl

 

gladkienogi.pl - 2006.06.22 08:33:06

 

Szkoda tylko, że IDN www.gładkienogi.pl leży na parkingu :( - 2008.05.01 08:32:17

 

- to raczej kolejny przykład firmy, w której odpowiedzialni za tą sferę pracownicy nie wiedzą o czymś takim, że może istnieć domena z polskimi znakami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a propo reklam na samochodach... orientujecie sie jakie sa stawki za taki wlasnie "link" na samochodzie... posiadam dosc.. hm... przykuwajacy uwage samochod i zastanawiam sie nad jakas reklama... zawsze bedzie na paliwko czy ubezpieczenie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
a propo reklam na samochodach... orientujecie sie jakie sa stawki za taki wlasnie "link" na samochodzie... posiadam dosc.. hm... przykuwajacy uwage samochod i zastanawiam sie nad jakas reklama... zawsze bedzie na paliwko czy ubezpieczenie ;)

 

zajrzyj TUTAJ - mysle,z e to jest dobre rozwiazanie, ponoc mozna taki napis latwo usunac (tak bynajmniej pisza). Jedna PIDPLATE kosztuje 49,00 € / CHF 69.00 / £ 38.00 / Zł 195

Share this post


Link to post
Share on other sites
zajrzyj TUTAJ - mysle,z e to jest dobre rozwiazanie, ponoc mozna taki napis latwo usunac (tak bynajmniej pisza). Jedna PIDPLATE kosztuje 49,00 € / CHF 69.00 / £ 38.00 / Zł 195

szuwarowi chodziło raczej ile jemu zapłacą za reklame na swoim samochodzie a nie ile on zapłaci za napis ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
zajrzyj TUTAJ - mysle,z e to jest dobre rozwiazanie, ponoc mozna taki napis latwo usunac (tak bynajmniej pisza). Jedna PIDPLATE kosztuje 49,00 € / CHF 69.00 / £ 38.00 / Zł 195

 

 

Sprawdza się chyba tylko w przypadku samochodów w kolorze czarnym lub granatowym.

Sam wczoraj jechałem za Volvo s40 w ciemnym mysim kolorze i miał tak zrobiony adres na tylnej klapie. Musiałem bardzo niebezpiecznie podjechać blisko żeby odczytać napis www.uprzewoznika.pl ;) A nie był o bardzo jasny kolor. Sam myślę o umieszczeniu tak wykonanego adresu na jednym ze swoich samochodów (kolor czarny) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawa forma promocji wykładowców (taki oldschoolowy shooting, hehe i foto gotowe do mediów z wykładowcą i adresem strony labu/własnego zespołu)

 

professorshahar9869154kmy9.jpg

 

PS mogli sie jednak bardziej postarać i wyrażniej nabazgrać ten adres

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×