Jump to content
DD

Reklamy z użyciem domen

Recommended Posts

KILKA KOLEJNYCH CIEKAWYCH REKLAM Z WYKORZYSTANIEM DOMEN:

 

Sklep CISZAK.COM

 

p10308421yq4.jpg

 

Poranna kawka, dania śniadaniowe - SprytnaKuchnia.pl

 

p10308461fl8.jpg

 

p10308481ip5.jpg

 

KEBABY.PL

 

p10308451tp9.jpg

 

Rejestracja.amu.edu.pl - Uniwersytet im.Adama Mickiewicza w POznaniu (UAM)

 

p10308501sm8.jpg

 

p10308521dv7.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
rejestracjaamu.edu.pl niezla ninja :)

rejestracja.amu.edu.pl :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz przykładu adresu-nieporozumienia...

Nawiązując do nieporozumień, domen niemieckich i owłosienia.

Widziałem ostatnio na luksusowym aucie w Niemczech taki adres: no-hair-in-cottbus.de :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, co to jest kebap. :)

 

Ci z czwartego zdjęcia powinni mieć chyba raczej domenę kebapy.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Haha, co to jest kebap. :)

Ci z czwartego zdjęcia powinni mieć chyba raczej domenę kebapy.pl :)

 

Obie formy są poprawne: Kebab i Kebap

 

rejestracjaamu.edu.pl niezla ninja :P

 

To nie ninja tylko specjalna strona do rejestracji kandydatow na UAM-ie (ktory ma nomen omen domene amu.edu.pl = Adam Mickiewicz University) Inaczej sie nie da po prostu, natomiast praktycznie wszyscy kandydaci znaja doskonale strone www.amu.edu.pl To ze dluga, skomplikowana, no to trudno, nie kazdy ma umcs.pl czy sggw.pl aby moc wykorzystywac latwe subdomeny :D Mnie po prostu zainteresowal baner i wielkimi literami adres internetowy, poniewaz pokazuje to prosty przekaz: rejestrujcie sie online! i adres na banerze wazniejszy niz te napisy obok dotyczace renomy itd UAM-u

 

***

 

Z wszystkich na razie napotkanych reklamo-domen najlepiej prezentuje się chyba tego sklepu/salonu optycznego Ciszak.com :) - masywny, luksusowy neon doskonale wkomponowany w luksusowe wyposazenie wnetrza i odwaga za zwiazanie nazwy firmy z domena internetowa

 

Jutro kolejna porcja ciekawych reklam uchwyconych w trakcie wyprawy do Poznania

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obie formy są poprawne: Kebab i Kebap

 

No cóż, człowiek całe życie się uczy, a i tak głupi umiera. :)

 

Pozostaje tylko pozdrowić nowego abonenta kebapy.pl, który wykazał się sporym wyczuciem. :)

 

DOMENA:

kebapy.pl

utworzona: 2008.08.21 23:02:14

 

Jak sprawdzałem była wolna, ale mi chyba bardziej smakują kebaby od kebapów, stąd nie zreflektowałem. :P

 

PS żeby już nie śmiecić, czekam z niecierpliwością na kolejną porcję zdjęć. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

www.Malupa.pl - Baner wisi "od zawsze" jak tylko pamietam (wcześniej zwykła reklama, teraz jako adres internetowy). Chatka nieremontowana i brudna ściana też od zawsze :wacko:

 

p10307651bg5.jpg

 

OTTO workforce.eu - plus za wykorzystanie .eu

 

minus - w pierwszej chwili wpisalem www.workforce.eu, a tam mi tylko pokazuje sie jakas bezsensowna strona

 

po chwili szukania jednak okazalo sie, ze chodzi o domene www.ottoworkforce.eu

co ciekawe, na pierwszym miejscu w google po wpisaniu "OTTOworkforce" pokazuje:

 

Oszukani Przez Firme ,,Otto Work Force", Wroclaw - Ogłoszenia ...

Dzien Dobry Jesli Zostales Oszukany W Jaki Kolwiek Sposob Przez Firme Otto Napisz Na Maila donsparton@wp.pl Potrzebuje Jak Najwieksza Ilosc Osob ...

ogloszenia.wp.pl/id_ogl,11521432,kat,277,trescogloszenia.html - 21k -

:)

 

na czwartym rowniez: "O ile sie orientuje, Otto jest na czarnych listach"

 

3agi4.jpg

 

3bcw3.jpg

 

 

Zdecydowanie lepiej by wyglądało: NotebookiZaTysiąc.pl niż www.notebookizatysiac.pl, szczegolnie jak sie obok przejezdza, trudno zapamietac

 

p10307321wb6.jpg

 

Podobnie tutaj: www.FirmaPrzyjaznaMamie.pl znacznie lepiej by wygladalo

 

53281727qv2.jpg

 

A tutaj ciekawa i klarowna wizualnie prezentacja adresu, niestety, nie wiadomo na pierwszy rzut oka, z czym to połączyć:

 

Z banera pod szyldem z domena mozna sie domyslic, ze chodzi o salon mody...ale wtedy autem juz dawno minelismy adres :)

 

p1030796ov8.jpg

 

OponyExpress.pl (nieco zamazane) i Fogo.pl

 

p1030771gi4.jpg

 

Pol-Plan.com.pl - typowo polskie - nazwac firme "coś tam POL (sped-pol, kom-pol, jan-pol), albo -EX (drutex, szmatek, jarex)"

 

Do tego sieczka przy wymawianiu nazwy: pol plan kom peel (gorzej moze miec tylko chyba firma KOM-POL-kom-peel :) )

 

Co ciekawe, Pol-Plan ma rowniez prosta i przejrzysta domene www.PolPlan.pl (ale juz nie ma Pol-Plan.pl i nie ma PolPlan.com.pl), byc moze ta reklama jest pozostaloscia z przeszlosci z czasow dot com peel

 

37092583qa9.jpg

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

MOże nie jest to reklama, ale myślę, że warto też tu umieścić:

 

Agora eksperymentuje ostatnio z wprowadzaniem świadomości nowych domen takich jak .to (Ugotuj.to), .it (Pracownicy.it)

 

A w kontekście takich egzotycznych domen, natknąłem się właśnie na agencję interaktywną, której nazwa jest trochę nieszablonowa :P (kojarzy mi się np. z siecią marketingu i reklamy behawioralnej Nugg.ad)

 

MOSQI.TO

 

01ic2.jpg

 

02mn5.jpg

 

 

PS Mają również Mosqito.pl :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widać na budynku adres HOSTEL.FO i rzeczywiście ten adres działa, choć po raz pierwszy widzę taką końcówkę jak .fo ( fyspy owcze?) :P

 

Wyspy Owcze (farer. royar, duń. Færøerne) :P

Język urzędowy farerski, duński

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe jest to, że w logo strony mają rozwód.pl (IDN), z ciekawości wpisałem domenę z IDN i jak się okazało nie należy do nich :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj robiąc zakupy w jednej z gdańskich galerii zobaczyłem bar dobrazupa.pl

 

To chyba jakas siec barów z zupami jest. W sumie to ciekawy pomysł na reklamę :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wczoraj robiąc zakupy w jednej z gdańskich galerii zobaczyłem bar dobrazupa.pl

 

To chyba jakas siec barów z zupami jest. W sumie to ciekawy pomysł na reklamę :P

Witam również wdziałem. Bodajże była to morena(Jak dobrze wymawiam)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja niedawno widziałem wchodzący do portu statek, który na sterburcie miał wymalowany adres internetowy i to był statek z Gdańska. Widziałem wiele statków, ale żaden nie był przyozdobiony w adres www. Polak potrafi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

51015kids.eu domena sklepu 5-10-15 moim zdaniem na siłę użycie .eu-nucha domena widoczna na witrynie z kilometra co najmniej dziwnie wygląda z bliska też...

Share this post


Link to post
Share on other sites
51015kids.eu domena sklepu 5-10-15 moim zdaniem na siłę użycie .eu-nucha domena widoczna na witrynie z kilometra co najmniej dziwnie wygląda z bliska też...

 

aż sie prosi o zdjęcia! Tak na marginesie, żyjemy w świecie Flickra i YouTube ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś jak wracałem z zajec wlasnie mijałem ta reklame i o tym samym pomyslalem - jezeli juz to mogli chociaz dac kolorowe cyfry tak jak w logo a nie wyglada to tak: www.51015kids.eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpierw

 

12zz2.jpg

 

Później lektor łagodnym głosem: WU WU WU LOKATY ONLINE PE EL

(oczywisćie myślnik się zapodział gdzieś)

 

13nr5.jpg

 

Całość TUTAJ lub na YouTube

 

 

Jak w TV by ktoś to tylko usłyszał, a nie zobaczył do końca (reklama ponoć na razie nie będzie emitowana - Bank wycofał się z emisji reklamówki) no to zyskałby tylko właściciel LokatyOnline.pl :)

 

Tylko pogratulować

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...) reklama ponoć na razie nie będzie emitowana - Bank wycofał się z emisji reklamówki (...)

 

Takie drobne EOT, ale wydaje mi się, że na tym właśnie polega ta reklama. Dzięki temu widzę to dzisiaj 5 czy 6 raz, a w TV zginęłoby to w gąszczu innych reklam. Ewentualnie, jeśli wyemitują to po jakimś czasie, to sporo osób będzie mówiło "to te, które wcześnie wycofali w obawie przed Tuskiem" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O-o-o! To ja widziałem w drodze do Chojnic na fabryce wielki szyld "www.materace.pl", a w drodze powrotnej "www.ciasto.pl" na cukierni. Zdjęć nie zrobiłem, bo nie zdążyłem wyjąć aparatu, a prosić o postój, bo "chcę zrobić zdjęcie szyldowi"...

Share this post


Link to post
Share on other sites
O-o-o! To ja widziałem w drodze do Chojnic na fabryce wielki szyld "www.materace.pl", a w drodze powrotnej "www.ciasto.pl" na cukierni. Zdjęć nie zrobiłem, bo nie zdążyłem wyjąć aparatu, a prosić o postój, bo "chcę zrobić zdjęcie szyldowi"...

No wyjątkowo mogę potwierdzić to. Trzeba dodać że to fabryka materaców. a to ciasto to chyba nie w chojnicach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×