Jump to content
DD

Reklamy z użyciem domen

Recommended Posts

Również zauważyłem jakiś czas temu że firmy małe i duże mają coraz częściej na samochodach naklejone swoje adresy www

wczoraj widziałem jakąś ... .net.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak w TV by ktoś to tylko usłyszał, a nie zobaczył do końca (reklama ponoć na razie nie będzie emitowana - Bank wycofał się z emisji reklamówki) no to zyskałby tylko właściciel LokatyOnline.pl :)

Na YouTube już 31,526 darmowych odsłon reklamy ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
zasłyszane w radiu :

www. mojepierwszakomórka.pl

 

Gratuluję pomysłu na domenę :ph34r:

Czy oni nie wiedzą, że istnieje coś takiego jak IDN?

IDN oczywiście na parking:

 

utworzona: 2008.09.17 17:02:29

 

 

 

 

Czyli już po wystartowaniu tej całej akcji.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy oni nie wiedzą, że istnieje coś takiego jak IDN?

 

A właściwie rok temu wiedziałeś ;) ?

I czy nie zajmując się tą tematyką (trafiając na to forum) wiedziałbyś?

Właściwie od stosunkowo niedawna serwisy z polskimi znakami używają ich w logo strony (choć czasem nawet mając jedynie nonIDN).

 

Ja jakieś dwa lata temu nie miałem jeszcze pojęcia, że w domenie mogą być polskie znaki, pomimo że przy komputerze spędzam minimum kilkanaście godzin dziennie :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
A właściwie rok temu wiedziałeś :P ?

I czy nie zajmując się tą tematyką (trafiając na to forum) wiedziałbyś?

Właściwie od stosunkowo niedawna serwisy z polskimi znakami używają ich w logo strony (choć czasem nawet mając jedynie nonIDN).

 

Ja jakieś dwa lata temu nie miałem jeszcze pojęcia, że w domenie mogą być polskie znaki, pomimo że przy komputerze spędzam minimum kilkanaście godzin dziennie ;)

 

Rok temu to nie wiedziałem co to jest domena :ph34r:

 

Sorki ale organizator akcji powinien o tym wiedzieć:

 

Oganizatorem akcji jest firma CenterNet S.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie, nie pomyślałem, że nie jest to serwis jakiegoś pasjonata, tylko przedsięwzięcie, które powinno być profesjonalne od samego początku. To zmienia postać rzeczy.

 

W każdym razie, ja IDN do tworzonego kiedyś przeze mnie serwisu kupiłem kilka miesięcy po nonIDN i tylko dlatego, że zanim trafiłem na tematykę domen (to forum) wcześniej nie wiedziałem o ich istnieniu :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy oni nie wiedzą, że istnieje coś takiego jak IDN?

 

To niestety wciąż standard, a nie wyjątki, że firmy piarowskie i agencje interaktywne nie myślą o domenach IDN dla swoich klientów (gdy takie są konieczne, szczególnie przy emisji spotów radiowych)

 

***

 

Przechodziłem dzisiaj w Poznaniu koło nowootwartego baru kanapkowego (BTW, niemal naprzeciwko wspominanej już kiedyś tutaj restauracji SprytnaKuchnia.pl)

 

no i mój wzrok przykuł właśnie ten bar kanapkowy o nazwie

 

CANAPPKA, hehe

 

1111vf1.jpg

 

a na dolnej części szyby (niestety, nie zrobiłem zdjęcia) na samym środeczku adres www.canappka.pl

 

z jednej strony ciekawy logotyp, ale nieco nieczytelny moim zdaniem, tym bardziej, że adres internetowy podali właśnie taką czcionką

 

 

hmmm, ciekawe, czy nazwa przyszła do głowy jeszcze przed sprawdzeniem dostępności domeny., czy tez właśnie wyniknęła z faktu zarejestrowanej domeny kanapka.pl (choć CANAPKA.PL wciąż wolna jest)

 

***

 

Poza tym dosyć intensywnie rozwija się ostatnio sieć salonów/punktów handlowych (czy jak to tam nazwać):

 

TwojeSoczewki

 

która pod tym logotypem ma adres www.twojesoczewki.com

 

poznan_2.jpg

(to jest zdjecie ze strony firmy przedstawiające "salonik" na ul. św Marcin w Poznaniu

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, nie rozumiem, po co ONET.PL reklamuje sie w CNN International Entertainment na angielskiej stronie, kiedy reklama flashowa przenosi na polską strone...

 

Myślę, że to zmarnowane pieniądze, a do polonii lepiej się gdzie indziej zareklamować: taniej i skuteczniej

 

01hr5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale odsetek polaków czytających cnn.com po angielsku jest mały większy pożytek miała by ta reklama dla polaków mieszkających poza granicą państwa. Na reklamie można również zauważyć "symbole" polski także czy to tylko dla polaków mieszkających w pl ?....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Reklama jest adresowana do Ciebie, bo jesteś Polakiem. Użytkownikom angielskojęzycznym się nie wyświetla.

 

nie no ja rozumiem geotargetowanie (akurat jestem w Polsce, wiec jedzie po IP sieci), tylko kto w Polsce czyta normalnie cnn international? wiekszy pozytek zalaczajac reklame na stronach polonijnych, gdzie na pewno bedzie tansza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reklama wyświetla się np. zależnie od wersji językowej przeglądarki. Jeżeli jesteś Polakiem to używasz polskiej wersji i wyświetlają Ci się polskie reklamy. Jeżeli Chińczykiem to chińskie, a Ruskiem to ruskie mimo że ccn.com jest serwisem angielskojęzycznym. Możliwość dokładnego sprofilowania odbiorcy jest największą zaletą w reklamie internetowej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Reklama wyświetla się np. zależnie od wersji językowej przeglądarki. Jeżeli jesteś Polakiem to używasz polskiej wersji i wyświetlają Ci się polskie reklamy.

 

pudlo :) uzywam wylacznie niemieckiej wersji oprogramowania, wiec jedynie po IP netu wykrylo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

PIECZARKI.NET.PL

 

p10404441xg0.jpg

 

HEADZ.COM.PL

 

p10404501dl5.jpg

 

CANDEO.PL - 2 w 1 - moim zdaniem najciekawsze z tego, co do tej pory widziałem

 

p10404841jr5.jpg

 

MELINSKI-MINUTH.COM.PL - naprawde, bardzo, bardzo skomplikowana nazwa...

 

p10404911oc9.jpg

 

TICTAC.PL - trochę ambientowo, ale wszystko jasne :)

 

p10404861ia9.jpg

 

BAQ-BADANIA.PL - ważne, że na właściwym miejscu

 

p10405371sk2.jpg

 

p10405361gy8.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
PIECZARKI.NET.PL

 

p10404441xg0.jpg

 

 

Kręci się takich pełno po okolicy.

Może dlatego, że w pobliżu znajduje się pieczarka.pl lub wrona.pl (jak kto woli) :) Więc przy okazji jest wysyp firm produkujących pieczarki i.... boczniaki :)

 

 

 

#boczniaki.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
CANDEO.PL - 2 w 1 - moim zdaniem najciekawsze z tego, co do tej pory widziałem

 

Umberto, wielkie dzieki za fotke :) . Super pomysl . Wlasnie zarejestrowalem bochum*pl (nr rejestracyjny B0CHUM juz mam :) )

 

http://www.vfl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Umberto, wielkie dzieki za fotke :) . Super pomysl . Wlasnie zarejestrowalem bochum*pl (nr rejestracyjny B0CHUM juz mam :) )

 

http://www.vfl.pl

 

 

Przy okazji jak można mieć P1 CANDEO? Wydawało mi się, że można mieć tylko 5 liter w numerze rejestracyjnym. Oczywiście oprócz pierwszej litery i cyfry.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×